Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiriBum

    őstag

    válasz sellerbuyer #10754 üzenetére

    Amikor az akváriumot, vagy akváriumokat megtervezi az ember, még a kezdet kezdetén, akkor már azzal is számolni kell, hogy mennyi vizet tud tárolni. Kb. így képzelem el a felelős akvarizálást. Ha tengerit is így kezdene csinálni az ember, hogy "majd jól beleengedem a vizet a csapból" és nem tervezne előre például technikai tartályt, akkor kb. senki sem tengerizne.

    Ezt szerintem magad sem gondoltad komolyan egy több köbméteres haloda esetén.

    A tengeri akváriumot ne keverjük ide, mert az teljesen más tészta.

    A lágyvizes halaknak nyilván nem csapvizet adunk, az eleve "pihentetett". Az afrikai sügereimnek a 20-40%-os vízcserét közvetlen, zuhannyal vödörbe kipermeteztetett csapvízzel csinálom. Soha nem szólnak, hogy ne csináljam, sőt közvetlen utána sokkal színesebbek és élénkebbek lesznek, ami nyilván nem a rossz közérzet jele.

    A vízkezeléshez meg csak annyit: alapszabály (és ez kivételesen nem hülyeség, mint sok más alapszabály), hogy vegyszert csakis és kizárólag akkor szabad használni, ha nagyon muszáj, vagyis ha másképp nem lehet a helyzetet megoldani. Ha egyszerű pihentetéssel meg lehet oldani egy problémát, akkor vegyszert nem szabad használni. Én különösen a természetesség híve vagyok az akvarizálásban (is), úgyhogy nekem ez vesszőparipám ... sorry. :)

    Egyébként ha megnézed, mennyibe kerül a vegyszer, annak az árán vesz az ember inkább olcsó tárolóedényeket és örökre meg van oldva a probléma.

    Egyet felejtesz el. A csapvízzel kapcsolatos problémák csak egy kisebb szelete a klór. Sok nehézfém lehet benne, amit a vízkezelő megköt, így a szűrőanyaghoz könnyebben abszorbeálódik. Plusz a természetes vizekhez hasonló nyomelemeket juttat be.
    Érzékenyebb halak esetén fontos lehet a biológiai/kémiai (nem vegyszeres!) vízkezelés.

Új hozzászólás Aktív témák