Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    Hejjho!

    Eleg regota foglalkozok programozassal, korulbelul 9 eve. De sokszor ebredek ra, hogy mennyi minden van amirol meg nem tudok. Nehany alapkonyvet meg csak most olvastam el, s szeretnem tudni, miket lenne erdemes meg. Elsosorban nem nyelvspecifikus dolgok erdekelnek, hanem altalanosak. Iden olvastam: Martin Fowler: refactoring, Robert Martin: Clean code, The clean coder, majd most fejeztem eppen be a Refactoring second editiont. Ezek a konyvek nagyot dobtak a munkam minosegen, mert bar mint irtam programozo vagyok, de munkamnak csak az utobbi ket eveben foglalkoztam objektum-orientalt programozassal. Es azert ezen a teruleten boven vannak mar best practice-ok, ismert elonyok, hatranyok kulonbozo modszereknel, de az elejen nagyon elveszettnek ereztem magam, hogy mikor hasznaljak kompoziciot, mikor hasznaljak oroklest, mikor hogyan valasszak parametereket metodusoknak, mit hogyan nevezzek el, stb. A GoF design patternst nem olvastam vegig, de vegigcsinaltam Udemy trainingeket rola. Ami talan kovetkezo korben elsosorban mozgat, az a funkcionalis programozassal hasznalhato jo patternek temakor lenne. Van-e ehhez ajanlott konyv? Ha nem jon semmi tipp, valoszinuleg a clean architecturenek futok neki.

    Egyszoval olyan konyvek erdekelnek itt, amik elolvasasa utan ugy ereztetek, hogy tenyleg megvaltozott az, ahogyan a mindennapi munkatokat vegzitek, akkora volt a hatasuk. En a fent leirt konyvek mindegyikenel ereztem ilyet, bar azert van koztuk atfedes boven. Ugy lattam altalanos programozasi konyv topic nincs, azert nyitottam ezt.

    I am having fun staying poor.

  • Drizzt

    nagyúr

    Vegulis a Code complete a kovetkezo.

    A lenti konyvek kozul egyebkent a legjobb szerintem a ket refactoring a leghasznosabb olvasmany. Abszolut ertheto, s minden nap alkalmazhato, sot alkalmazando modszerekkel van tele.

    I am having fun staying poor.

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz gygabor88 #3 üzenetére

    "A Clean Coder nekem kicsit csalódás volt. 200 oldal common sense + egy-két szakmai fejezet, amivel már korábban találkoztam." Ezzel picit egyetértek. Viszont rájöttem, hogy nem is nekem szól ez a könyv, hanem inkább a junior kollégáknak. Tele van common sense-szel, viszont őszintén szólva lassan rá kell jöjjek, hogy ami nekem common sense, az nagyon sok embernek nem az.

    "Szokták még ajánlani a Pragmatic Programmert, de nekem ez is olyannak tűnt, hogy kb józan paraszti ésszel felfogható dolgokról írtak könyvet."

    Ezt még nem olvastam. Lehet felkerül a listára.

    "Az egyik Robert C Martintól az Agile Software Development: Principles, Patterns and Practices. Elég jó áttekintést ad a gyakorlatban legtöbbször előforduló design patternekről és van benne pár fejezet a SOLID elvekről. Ezek miatt érdemes állásinterjú előtt gyorsan átolvasni és felfrissíteni az emlékeket. Előszeretettel kérdezgetik ezeket a patterneket és a SOLID-ot interjún."

    Ez a leírás alapján hasznosnak tűnik. Amúgy be kell valljam, hogy egyébként az írási módszerét nem találom túl érdekesnek Robert C. Martinnak. Fowlerét sokkal élvezetesebbnek találom. Az ilyeneken mindig jót mosolygok: "Hold a short, simple funeral service." mituán törölsz valamilyen kódot. :D

    "A másik Michael Featherstől a Working effectively with legacy code. Ez csak annak hasznos, aki gány projektet vesz át, de ott tényleg jól jön. Sajnos nem egyszer láttam, hogy kollégák alapvetően jó szándékkal elkezdtek kicsit refactorálgatni érzésre, majd ahogy haladtak rájöttek, hogy egyre több és több változtatásra van szükség, hogy az eredetileg kitűzött céljukat elérjék. Aztán pár nap múlva megmuttatták az eredményt. Tipikusan az app egy negyedét vagy harmadát teljesen átírták, mindenki más elment mellettük a brancheken, az eredmény visszamergelhetetlen volt. Teszt nincs hozzá persze, mert "nem is volt", de akkor honnan tudja, hogy nem vezetett be hibát? Hát ő nem is tudja, de blablabla. Aztán óriási a sértődés természetesen, amikor több napnyi munkájuk kukázva van."

    Eddig pályám legjaván kizárólag maintenance-szal foglalkoztam. Szóval néha olyan érzésem van, hogy magam is tudnék erről írni könyvet. De érdemes lenne mások véleményét is elolvasni, úgyhogy ezt is kitűzöm magamnak.

    I am having fun staying poor.

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Drizzt #4 üzenetére

    Code complet-tel haladok, de még csak kábé a felénél járok. Nagyon hosszú. Meg persze közben vannak Udemy videok is, meg maga a munka. :D Viszont kifejezetten elégedett vagyok vele. Az elején nem éreztem, hogy sok újdonság lesz benne, de mostmár kezdem úgy érezni, hogy van benne bőven amit érdemes megfontolni. Főleg az tetszik, hogy általában az egyes dolgok alternatíváit alaposan körüljárja. Nyilván a hosszát is ez magyarázza. Összességében én is ajánlom ezt is.

    (#5) Wolteri: szerintem a legérdemesebb google/facebook/amazon interjú kérdéseket keresni megoldással, s azokat megpróbálni megérteni. Egyes részeik általában nem túl komplexek, de ahogy az egyes egyszerűbb részekből össze kell rakni a megoldást, abban szokott lenni a nagy kunszt. Elsőre lehet túl durva lesz. Sajnos konkrét könyv nem jut eszembe. :(

    [ Szerkesztve ]

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák