Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Somatom #38091 üzenetére

    Nagyon nem igy van, azt hiszem nem ismered az Android/linux rendszerek memoriagazdalkodasat. A rendszer nem lat a jovobe, ez igaz, a rendszer ha az app keri akkor memoriat foglal (majd szabadit fel, ha a fejleszto nem tunya) es a folyamat megszunesekor un. cache-ben tart. A cache-elt folyamat memoriaja barmikor felszabadithato (ez annyi hogy a map-ben a statusz free/allokalhato lesz), ettol a "free" RAM kevesebbnek latszik de tulajdonkepp nem kevesebb. Ha visszanyitsz egy ilyen appot akkor pikkpakk "indul". Ha folyton kilovod meg memoriat takaritgatsz pont magad szivatod. Amint lesz memory pressure (igeny memoriafoglalasra) meg van ra az algoritmus (metodus) ami majd felszabadit elobb cache-elt memoriateruletet, msjd ha az nem eleg akkor az un. LMK az appok kategoriakba soroltsaga/fontossaga (eloter, hatter, adatszolgaltato, cache-elt, etc) ki is lo majd folyamatokat ha a nyomas nagy. Sot, kulon van un. Adaptive LMK ami egy-egy igeny nagysaga szerint akar adaptívan nagyobb teruletet szabadit fel. Ha erdekel melyebben is privatban keress meg.

    Free RAM is wasted RAM.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

  • eclipse19

    senior tag

    válasz Somatom #38091 üzenetére

    "A rendszer nem lát a jövőbe"

    Nem, de azért erősen próbálkozik.
    Azért tartja meg tárolt folyamatként a gyakran és/vagy nemrég futtatott appokat, hogy ha a felhasználó visszatér hozzájuk ne nulláról kelljen kezdeni mindent (betöltés, futtatás, korábbi állapot visszaállítása, adatok/dokumentumok beolvasása/letöltése , stb.)

    Tényleg egy picit gyorsabb egy alkalmazást nulláról betölteni, ha nem kell előtte RAM-ot felszabadítani, másrészt viszont, ha a gyakran használt appokat újra kell tölteni ahelyett, hogy ott lennének a memóriában az utoljára használt állapotukban, az sokkal több időt (és akkut!) is fogyaszt összességében.

    Mostanában mintha pont a felhozott probléma ellenkezője lenne gyakori:
    Az EMU-t és a MIUI-t és a Nokiát szokták a "túl agresszív" memóriakezelésért kritizálni, vagyis hiába van sok memória egy telefonban, ha a rendszer túl sokat tart belőle szabadon és emiatt a háttérbe tett appokból túl kevés és túl rövid ideig marad a memóriában és nem lehet újratöltés nélkül visszatérni hozzájuk.

    Pár napos hír:
    [link]

    Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Új hozzászólás Aktív témák