Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Archttila #7157 üzenetére

    Azt meg a gfx.webrender.all opció engedélyezésével lehet bekapcsolni, szintén az about:config oldalon. Ez bekapcsolja úgy a Webrender-t, hogy mindent azzal gyorsít.

    Sőt, Wayland alapokon ment egy ideig a VAAPI-alapú hardveres médiadekódolás is, de eltört.

    Editorból az mcedit helyett inkább a micro-t ajánlom (már ha a vim és Emacs nem jön be). Sokkal jobb editor, többet tud, könnyebb benne a kódszínezést is konfigolni. A nano-ra hasonlít, de annál jóval többet tud, nem csak az mcedit-nél.

    A betűtípusaid is kicsit furcsák, túl vékony betűtípus, és mintha pixeles lenne. Szemkímélőbb egy rendes OpenType vagy FreeType fontot használni betűsimítással, utóbbinak alapból be kéne lennie kapcsolva, ha nem lenne nálad, akkor a Sway konfigjában az output parancs mögé felveszed a subpixel paramétert, aminek az értéke lehet: rgb|bgr|vrgb|vbgr|none. Elvileg az rgb a legtöbb kijelzőn jól mutat, de lehet vele kísérletezni. Ha ez sem segítene, akkor a ~/.config/fontconfig/fonts.conf fájlban lehet a hinting-et beállítani, az egy kicsit megvastagítja a betűkirajzolást, vannak benne fokozatok, slight, medium, full.

    Ez egyébként ilyen műfaj, ezzel a konfigolással egy életre el lehet lenni. De a nagyjához elég pár hét, hogy kitapasztald az alapokat. De megéri, mert utána nem leszel semmilyen nagy cégnek a dizájndisztrójára rákényszerülve, mert a saját testreszabott disztród használod, saját magadnak támogatod, kitapasztalod mihez milyen hardveredhez driver, milyen csomag, milyen beállítás kell, onnantól megoldod magadnak. Nem kell olyanokon fetrengeni, hogy Mint alatt megváltozott a Cinmanó, meg a legújabb Ubuntun kivettek valami funkciót a Gnome-ból, meg a Snap van az ember arcába tolva, és azt kell elviselje, meg a legújabb Xubuntun az Xfce alatt bugzik a gyári kompozitor, tearing van, stb..

    Gentoo ehhez képest még időrablóbb, mikor dupla függőségei fával (csomagfüggőség mellett USE flag függőség) szenvedve kell mindent ötször forráskódból kipörgetni, mire jó lesz, rájön az ember mit hogyan érdemes. És akkor nem értik a linuxos OFF topikban, hogy miért nem álltam át Gentoo-ra, meg mi az, hogy nincs rá időm, mikor nem nehéz az. Ja, elméletben nem, csak mikor a gyakorlatban csinálja az ember, mindent kitapasztalni. Ráadásul a sok idő egyben kell neki, mert nem úgy van, hogy van 5 percem, kicsit reszelek a rendszeren, ha belelendül az ember a fordítgatásba, akár órákig pörögnek a kódok, nem lehet csak úgy kilépni.

    Anno az Arch-csal is megszenvedtem, de nem a disztróval, hanem a minimalista WM-ekkel, mikor DE-k használatáról tértem át, eleinte szokatlan volt, hogy ennyi mindent kézzel feltenni, konfigolni, panelt, menüt, kompozitort, mindenre a felhasználónak kell gondolni, minden apróságra, pedig előtte azt szokta meg, hogy DE-k alatt minden megy out of the box. De aztán meg lehet szokni, bele lehet jönni, mindig lehet vele tovább fejlődni. Épp ezért nem szoktam elmenteni a rendszertelepítést sem, mert mindig változik, konfigok is, mindig alakítok valamit, bevezetek valami újítást, és kb. fél évente úgy megváltozik a rendszer, hogy egy régi mentés visszahúzásával úgyse mennék semmire.

Új hozzászólás Aktív témák