Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Transformer

    csendes tag

    válasz Methos81 #8381 üzenetére

    Az asus p5q pro jó deszka csak a corsair memóriáddal lehetett gond.
    Olvastam sokfelé, hogy a corsair nem a legjobb ennek a deszkának,
    nálam se akar az istennek se 1066 on menni csak 9x453as fsb-nél 909mhz-en: DE, biosnak hála, az időzítésekkel jól lehet zongorázni így az alapértékeihez képest ez a 909mhz is legalább 15-20%-ot gyorsult.

    [ Szerkesztve ]

    x

  • Transformer

    csendes tag

    Üdv mindenkinek. ASUS P5Q PRO tapasztalat
    Szép lap, jó lap, csak épp elfelejtették "véletlenül” közölni az eladók vételkor, hogy puffer nélküli nem ECC-és memóriamodulokat kell bele tenni. Gondolom, amikor jó páran megvettétek az alaplapot pont ez a mondat volt az első, amit észrevettetek a kiskönyvben és e szerint vettétek a memóriát is az alaplaphoz.
    Sajnos rosszul gondolom, mert több fórumon is olvastam, hogy nem megy a CORSAIR, OCZ, GEIL memória 1066, 1200Mhz-en.(A vendor lista nem tükrözi a valóságot)
    Olvastam is sok jó tanácsok (több helyen), állítsd ezt ide azt meg oda, a kedvencem az volt, amikor az FSB Starp to North Bridge-nél a 333-Mhz es értéket vegyük vissza 266-ra, majd az FSB frekvenciát a csillagokig emelve horror feszültségeken majd talán elérjük az 1066 Mhz-et. Kérdem én, egy memória modul gyári alap értékeinek (pl 1066Mhz) az elérése valóban csak ilyen felemásan lenne megoldható?
    Persze, hogy nem. Kérdeztem én az eladókat, miért nem megy a Corsair 1066-on, se manuálisan, se automatán beállítva, de mindig csak fejcsóválás volt a válasz „mi még ilyen problémával nem is találkoztunk” stb. Végül xy boltban a szerelők egyike csak megsúgta, hogy pl. a Kingston elindul alapból 1066-on, és valóban úgy is lett. Ezek után elgondolkodtam azon, hogy vásárláskor nem illene elmotyogni a kedves vevőnek milyen memóriát szeret az alaplap, hogy hazaérvén ne döbbenjen le, amikor a 20e-forintért megvett 1200Mhz-es memóriája elkezd 800Mhz-en bohóckodni. Igaz, erre is volt válasz, idézném az eladók egyikét, aki minden bizonnyal NASA mérnök másodállásban „amúgy az 1200Mhz és a 800Mhz között nincs nagy különbség, az 1200Mhz már amúgy is instabillá teszi a rendszert”Hogyne, persze.
    Ezek után mérgelődve beszereztem egy pár 1066Mhz-es NEM ECC-és Kingston memóriát.

    Olvastam régen vala, hogy tök mindegy melyik színű slotba tesszük a modulokat.
    Hát nem mindegy.
    A feketében az Everest nem jeleníti meg az SPD információkat, a sárga slotban viszont már igen.
    Manuál beállítással kapásból ment 1066-on a rendszer, automata időzítéssel.
    Ami érdekes volt, egy gyors tesztsorozat után, az alaplap és a memória lomhasága. Írás,olvasás,másolás,L1,L2,L3 cache, Latency, és Winrar tömörítés.
    Nekem a régebbi MSI P35 Platinum, Corsair 1066, CPU E8400 comboról rengeteg teszt eredményem van így kapásból feltűnt, hogy azonos CPU órajel és DDR Mhz mellett egy hajszállal lassabban pörgött a masina némelyik teszt értéknél, pedig a P45chipp miatt én masszív 10-15%-os gyorsulást vártam alapból. Nem kaptam szívbajt, mert sejtettem, hogy ott van valahol a mumus a gépben csak elő kell csalogatni.
    A +5 voltos jupereket ugye már ti is akkor átpakoltátok a lapon, amikor kiléptetek a bolt ajtaján.

    Bios: Cpu volt 1,46250, a Dram volt 2.20, Nb volt 1,40, CPU ratio 9, az FSB frekit meg 458 ra állítottam. FSB Starp to North Bridge 333, Dram Timing Control Auto.
    A CPU és PCI spread sprektum tiltva, minden más Auton. EGYENLŐRE.
    A fenti értékek stabil működése erőteljesen függ a gép szellőzésétől és a szoba hőfoktól. Az én szobám napos fekvésű így kb. az alábbi határokat értem el.

    9x458=4122Mhz DDR 1100Mhz 28-29C’-ig szobahőfok
    9x453=4077Mhz DDR 1088Mhz 30-32C’-ig szobahőfok

    A neten keringő állítólag léghűtéssel elért fenomenális eredmények mellé sokszor nem írják ki az alap szoba hőt, elfelejtvén megemlíteni a 20C’ fokon klimatizált helységet, otthon meg Béla és a haverok az Újpesti panelban déli 12:00 kor nem értik, miért nem jön össze a csoda. A nagyon extrém eredményekről meg csak annyit, hogy photoshop-al csodákat lehet művelni.
    Ha atom stabilan megy a fenti beállításokkal a gép, érdemes egy kis figyelmet fordítani az

    AI Transaction Booster sorra a biosban, melyet manuál-ra állítunk, és itt rejtőzik a Performance Level. Érdekes jószág.
    Alap értéknek ki ír egy 5-öst, amit állítgattam is bőszen 4 re, rommá is fagyott minden. Ekkor az Everest menüjében a lapkakészlet infóban, észrevettem, hogy ez az érték alapból nem 5, hanem 10. És valóban, a biosban belőttem 10-re és stabilan ment, majd levettem 9-re és látványosan meglódult a memóriahasználat.
    Itt említeném meg, hogy a „véletlen” műve lehet a 800on döcögő 1066-os memóriák mellett az is, hogy a Corsairom-at kipróbálva a Performance Level értéket 13-ra állította a bios. Nocsak, megint egy véletlen, pedig kipróbáltam a Corsair is vitte a 10es értéket, de mégsem úgy használja az alaplap.
    Na de nem sírok a Kingston remekül viszi a 9es értéket is. Ekkor már a teszt eredményeim a régi gépemhez képest egész jók voltak.
    Ha ez így stabilan megy akkor jöhet az

    Ai Clock Twister beállítás, de csak óvatosan. Én a moderate fokozattal kezdtem és a strong-ig jutotam, a stronger már kifagyott.

    A teszteléssel ne kapkodjon senki, mert ha több paraméter átállítás után lesz fagyás, nem fogjátok tudni mi rosszalkodik. Akik mindent tudtak, vagy többet, amit én itt vázoltam azoknak természetesen nem írtam újat, de remélem lesznek akik előrébb jutnak az általam használt beállításokkal.
    Jó barkácsolást mindenkinek.


    [ Szerkesztve ]

    x

  • Transformer

    csendes tag

    A sárga fekete külömbséget én csak az SPD infóra értettem uraim.
    AZ ÉN EVERESTEM nem rajzolta ki a memó adatait fekete slotban. Ha meg sárgában többet lát a gép akkor annak ott kell lennie. Arról nem beszélve, mint többen is írják, hogy az a "buta" magyarnyelvű ASUS tájékoztató amit a laphoz kaptam,. is említi:
    "A jobb túlhajthatóság érdekében a sárga slotot hsználja"
    Sejtettem, hogy valakinek fel fogom vinni a vérnyomát, de ez így jó, mert a nekem szánt tanácsadásokból legalább kíszűröm a hasznos dolgokat. Amit én leírtam az úgy is van, és nem szokott a gépem több óra játék után (+Vga kártya fűtés) sem rommá fagyni. Én nem szórakozhatok instabil géppel mert mint írtam, a szobám nyáron 32 fokra is tud melegedni a fekvése miat. Egyébként ha csak a sárga fekete témába tudott belekötni xy akkor minden frankó, mert másba nem.

    Jó barkácsolást mindenkinek. :)

    [ Szerkesztve ]

    x

  • Transformer

    csendes tag

    válasz katt777 #8606 üzenetére

    Üdv

    Ha időd engedi, lenne néhány kérdésem.

    Írtad vala, hogy túl magas a CPU feszültség, amit használok.
    Nincs kizárva, az 1,462-őt a neten láttam még régebben, belőttem, jó volt, úgy maradt.
    Próbáltam egyszer az 1,443-at de omlott minden, most 1,456-van és jó. Lehet, hogy ez is magas de a rendszer működik, a CPU hő meg elfogadható mivel a házhűtést tréfás ám célratörő módszerrel oldottam meg. A képen egy 2000rpm-es 12-es venti egy 3 literes, szétszabdalt, étolajos flakonon keresztül tolja a levegőt a CPU hűtőbe. A két everest-es képen bekapcsolás után fél órával a cpu 1-2 mag, cpu, alaplap hőfok látható nyugalmi és terhelt értéken. A kinti szoba hő ekkor 27C’ volt.

    Szoktátok sokat emlegetni az IBT tesztprogramot, honnan tudom letölteni?
    Jól sejtem, hogy a csillagászati FSB-ék elérése azonos processzoroknál különbözhet ugyanabban az alaplapban? Próbáltam én is 500-ig menni, azóta erősen ritkul a hajam.

    Hiányoltad továbbá a múltkori alkotásom mellé a stabilitás tesztet. Régebben próbálgattam, 3.9Ghz körül visított, igaz, nem kezdtem el zongorázni biosban az ügy érdekében de nekem ez a stabilitás téma relatív. A mostani képeken látott értékekkel legalább háromféle ripper ki lett próbálva, volt, hogy 7 órát konvertált a pc hiba nélkül, a 3DMark06 lopp üzemmódban, fél napig futott, de a lényeg (nekem), a Ghost Recon Advanced Warfighter® 2 délután négytől hajnal háromig nem hibázik ergo minden oké.

    A jó tanácsokat előre is köszönöm.

    x

  • Transformer

    csendes tag

    válasz Pepe78 #8650 üzenetére

    Nagyon tetszik ez az 520-as FSB, én is próbálgattam de lemondtam róla mert idegi alapon majdnem gyógytornára kellett járnom. Ha nem hadititok légyszives mutass már néhány bios fotót mert nálam 470 körül megáll az élet. Előre is köszönöm.

    x

  • Transformer

    csendes tag

    válasz samu74 #8701 üzenetére

    A google-n csak sima IBT ként kerestem mivel a teljes nevét nem tudtam így mindent találtam csak a lényeget nem. Közben azért szórakoztam a stabilitás tesztel eddig ez a plafon amit elértem, de majd többet IBT-zek.

    [ Szerkesztve ]

    x

Új hozzászólás Aktív témák