Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz stgellert #11667 üzenetére

    stgellert, itt van a te embered :)

    kötelező végignézni!! a 4. percnél kezdődik az érdemi munka. (majdnem)Vágatlan, őszinte munka, a végén elégedett mosollyal. Már csak a pipafüst hiányzik róla :)

  • Soká

    senior tag

    válasz stgellert #11671 üzenetére

    Hékás, te csaltál :)) én már másodszor nézem végig, és mindig leveszek magamról egy réteg ruhát, hogy ne izzadjak meg :)
    A kérdéseden én is elgondolkodtam, de valószínűleg ha pontosan indítod, odafigyelsz, akkor megy a dolog. Én is arra gondoltam, hogy beleszerkesztenék még egy pár belső mozgatható keretet, ami közrefogja a deszkát kívülről. De úgy látszik, felesleges.

  • Soká

    senior tag

    válasz Kapor_Ur #11707 üzenetére

    Remélem, a gitár teste még sík, párhuzamosak az oldalai, mert amíg még emlékeztet a deszkára az anyag, addig könnyű felfektetni, megmunkálni, körbetolni a kontúron a marógépet. Ha már kellően megszobrászkodtad és nincs rajta egyetlen sík felület sem, akkor kényesebb a dolog.
    Márton biztosan meg tudja csinálni Neked, egyébként meg ezt biztosan ismered:
    http://basszusmuhely.hu/forum.php

  • Soká

    senior tag

    válasz stgellert #11733 üzenetére

    Bár én már elvesztettem a fonalat, de lehet venni szalagfűrész kerekeket is, közvetlenül a gyártótól, tehát, elvileg elfogadható áron.
    Meg általában árulnak használtakat is.

  • Soká

    senior tag

    válasz Márton111 #11812 üzenetére

    A lépcsőkészítő uraktól kérdezem outsiderként - mert látom, hogy mindkettő pácolt felület - meddig bírják kopás nélkül az ilyen felületek? Adott családi használat mellett hány hónap vagy év, mire az élek elkezdenek szépen kivilágosodni?
    Az okát ugyan értem a pácolásnak, mert hát szép-szép az ilyen sötét fa, bútoron semmi kifogásom ellene, de egy járófelületen a lakkozás kopásállóságától (és az újralakkozás sűrűségétől) függ az élettartama, gondolom én. Persze ha azt mondjátok, hogy utána meg úgymond természetes rusztikusságú lesz, elfogadom.

    Elméletben én is foglalkozom a lépcső kérdésével, mert rettenetesen utálom azt a lépcsőt, amit az előző tulaj hagyott ránk, de strapabíró és sokba is kerülne, tehát nem nyúlok hozzá.
    Ugyanakkor töröm a fejemet rajta, hogy milyen is lenne, ha én csinálnám?
    Az jutott eszembe, hogy ha nem tudom megfizetni egy megfelelő egzóta árát, hogy anyagában sötét lépcsőm legyen, az vajon működőképes megoldás-e, ha egy pácolt tölgy vagy bükk vagy netán eleve sötétebb akác lépcsőfokot úgymond élkeményfázok valami trópusi anyaggal? És aztán páccal megpróbálnám összehozni a kettőt...

    Miután nálunk igen meredek a lépcső és jó vastagon (egyébként meglepően ellenállóan) lakkozták a 40mm körüli fenyő lépcsőlapokat - magyarul fokozottan csúszik, kötelező jelleggel van rajta csúszásgátló csík. Fekete színű, alaposan elüt a fenyőtől, de szerintem optikailag is hatásos és úgymond "dizájnos" is, tehát nekem semmi kifogásom ellene. A csúszásgátlót az Ikeában vette a párom (szerintem tartós), és szerintem jóval olcsóbb, mint amit itt a linken láttam. Nemrég az alagsorba vezető lépcsőkre is felraktam mert évente tuti seggreülök egyszer. Mióta fent van a szalag - lekopogom - nem csúsztam el. Én mindenkinek melegen ajánlom, ahol kicsit is meredek a lépcső!!

    Még annyit: mindkét lépcső szép, a magasfény még rontja is az összképet (hibátlanul lakkozni nehéz dolog, és a csillogása miatt meg nehezen fotózható jól) a kovácsoltvas korlát (ami persze "álkovácsoltvas" és ez inkább lakatosmunka) pedig szerintem nem idegen az egésztől. Ha szűk a lépcsőház, akkor kimondottan jót tesz a tágasság-érzetnek, egy fa korlát óhatatlanul nehézkesebb látvány. Egyébként pedig minden a megvalósítás minőségétől függ. Az a vaskorlát lehetne nyilván igényesebb is, de még hagyján, mert odavarázsolhattak volna valami igazán tüzép-barokk borzalmat is.

  • Soká

    senior tag

    válasz bablovag #11879 üzenetére

    Bár csak igaza lenne az előttem szólónak, de én még nem találkoztam náluk brazil vasfával (ami nem összetévesztendő a szintén brazil vasfának magyarított ipe nevű sötét színű fával, amiből viszont tényleg van idehaza is).

    Miután ebből készül a legjobb hegedűvonó, így esetleg érdemes megkérdezni hangszerkészítőket. Ezzel csak két probléma van: 1. a hegedűvonó egészen más profil, ők tehát elsősorban rúd formájában szerezhetik be, 2. ha hangszerfaként szeretnél hozzájutni, akkor kösd fel a pénztárcádat, néhány milliós köbméter árból számolj vissza a méretedre.

    Csakis ez a brazil vasfa jöhet szóba?
    Ezt már csak azért is kérdezem, mert elég markáns mintázatú (bár gondolom ez függ a vágás irányától is) szóval kis méretben egy ilyen mintázat kissé torzónak is hathat.
    Egy darabból kell lennie, vagy lehet ragasztva is? (szimmetrikus)

    Valamelyest hasonlít a hondurasi rózsafa, amit paliszandernek is hívnak, ez majdnem ugyanolyan nehezen beszerezhető.

    Ami tényleg beszerezhető és hasonlatos valamelyest, például a padouk és a jatoba.

    Esetleg ajánlok még valamit: miután a neked szükséges méret emlékeztet a svédpadlóra, így érdemes egzóta svédpadlókat forgalmazó cégeket keresni, hátha akad valahol mintadarab formájában neked megfelelő darab, különben meg kellene venned 10-15ezerért egy doboznyi mennyiséget. A svédpadlók többségéből sajnos csak 8,5cm széles anyagot tudsz kinyerni, bár akad szélesebb is.

    Mi van az oskolával?

  • Soká

    senior tag

    válasz stgellert #12102 üzenetére

    Az ötlet jó, de a következők jutnak eszembe róla:

    - elsősorban annak jó, akinek más dolga sincs, mint az elékerülő különböző méretű munkadarabokat, különböző számú azonos egységre beosztania és ráadásul nem tizedmm pontossággal
    - nagyon pontosan (és lehetőleg fémből) kell elkészíteni, ahhoz, hogy ne csak kényelmes de pontos eszköz is legyen
    - úgy gondolom, hogy akinek nem esik nehezére egy kis számolás és van egy jól használható fémvonalzója, meg egy szintén jól használható (oldható/rögzíthető) fémipari körzője, az legalább olyan pontosan és jól tud jelölni.

    nem tudom, hogyan kell külön szürkével szedni szöveget:
    a blogodban annyira hangsúlyos a címben aZ A j/ly tévesztés... (bocs, a nyavalygásomért :)

  • Soká

    senior tag

    válasz misi393 #12212 üzenetére

    Kedves avatar druszám,

    gondold végig, neked megéri-e esetleg, hogy végig élkeményfázod az oldalfalakat, polcokat?
    Úgy talán kevésbé ellentmondásos egy fenyő korpusz és keményfa ajtók. És persze ott a lehetőség, hogy furnérozd a fenyő korpuszt, ami megint csak nem kevés munka, sőt árban már ott vagy, mintha eleve tömbösített keményfából csinálnád.
    Én most karácsonyra csináltam kis vitrinszekrényeket és a bauhausban vettem tömbösített bükköt. Gyakorlatilag hulladék nélkül dolgoztam. Nem találom a számlát, de a 18mm vastag hossztoldott tömbösített bükk nm ára kb. 13-14ezer körül volt. Remélem, jól emlékszem.

    Pác ügybe nem szólok bele, szerintem jól el lehet vele rontani egy bútort. És persze feldobni is.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #12222 üzenetére

    "Fafajokat szépen keverni viszont sztem nem lehet egy bútoron belül."

    Természetesen csak a kijelentés hangsúlyaival nem értek egyet. Szerintem felettébb szép tud lenni egy sakkasztal ami különböző faanyagokból épül össze. De ha ezt is intarziának gondolod, akkor mondjuk itt van ez a bútor:
    De sok más, általában kisbútort lehetne felhozni példának. Találomra:
    http://www.yungufurniture.com/product/product1758.asp
    http://www.therealfun.com/wallpapers/Pale_Wood_Furniture_13032.jpg
    http://www.freephotosbank.com/10851.html
    http://theluxhome.com/wp-content/uploads/2011/03/bright-wood-outdoor-furniture-cooldesign-detailed-9-533x799.jpg

    Szerintem, igenis jót tesz egy bútornak az anyagváltás, ugyanakkor tény, hogy kellő tervezői érzék kell ahhoz, hogy ne forduljon át a dolog ízléstelenségbe. Szóval ésszel kell a fákat összeválogatni.
    A kiindulópontként említett bútor esetében tényleg zavaros valamelyest az anyaghasználat, bár ha onnan közelítjük meg a dolgot, hogy konyhabútoroknál bevett dolog a bútorlap korpusz és keményfa front párosítás, akkor a fenyő korpusz mellé is elképzelhető egy markánsan elkülönülő ajtó.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #12230 üzenetére

    Hát, nem "lecsapásnak" gondoltam vagy szántam én, inkább csak árnyalnám a dolgokat :)

    nekem egyébként a sixay tetszik leginkább, azt még linkeltem is, a többi felejthető.

    thieby,
    eszembe jutottál a dewaltról :)
    Ez nem ajánlat akar lenni, nem is értek a a radiál körfűrészekhez, de ilyet talán ritkán hirdetnek... Árát, állapotát sem tudom megítélni...

  • Soká

    senior tag

    válasz stgellert #12233 üzenetére

    Én is régóta tervezem hasonló funkciójú bútor készítését.
    Nekem csak annyi nem tetszik benne, hogy a por ellen kevésbé védett.

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #12234 üzenetére

    "de egy költözéskor marakodás kerekedik úgy, hogy ki vigye a könyveket, és ki a szekrényt? "

    Tudom, hogy neked már nem ez az első házasságod, és, hogy a házasságok fele zátonyra fut, de azért szerintem ne ez legyen már a kiindulási pont! :) Ezzel az erővel mindenből eleve két "szart" kellene venni.

    Viszont már tudom, hogy miért is csináltam egyből két darabot egy fali szekrénykéből :))
    a tudatalatti :)

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #12261 üzenetére

    Egy éve még "szakértő" voltam farontó bogarak ügyében, de sajnos egyik fülemen be, a másikon ki (az infóra gondoltam, nem a bogárra, bár amilyen FAfejű vagyok...)

    Szóval, a szú az emlékeim szerint fenyőben lakozik.
    Keményfában elsősorban a kopogóbogár a legnagyobb ellenség és létezik az úgynevezett szijácsbogár, ami pedig a a szijácsos részben lakozik.
    Arra ne számíts, hogy ha feldolgozod a fát, akkor elmenekülnek, sajnos nem.
    Az egyetlen igazán hatásos ellenszerük az elgázosítás. Én Budakalász környékén ismerek ilyen céget.

    Én idáig nem foglalkoztam ezzel a képfeltöltési mizériával, gondoltam majd megoldja a prohardver. Lehet, hogy végleg megszüntették ezt a szolgáltatást? Sajnálnám.
    Én is szoktam néha visszaolvasni, és kimondottan bosszantó, hogy a képfeltöltős linkek már nem élnek.
    Sajnos az én kep.tar.hu-s galériám is az enyészeté lett :(
    Talán a picasa most a legstabilabb, bár nyilván azt is elsorvasztják majd egy idő múlva.

  • Soká

    senior tag

    válasz Bubi #12382 üzenetére

    Bocs, hogy neked címzem, de úgy gondolom, nem csupán kötözködésről van szó. Éppen a pontatlan fogalmazás az, ami miatt aztán keverednek a fogalmak, és később lehet rajtuk vitatkozni. Az önmetsző (lemez)csavarnak illik előfúrni. Hogy ezt a műveletet elkerüljék, találták ki azt az önmetsző csavartípust, aminek a hegye fúrni is tud, tehát megkülönböztetésül önfúrónak nevezik. Az már nyilván fafejűség lenne, ha önfúró önmetszőnek hívnák :)

    Ami pedig a menetmetszést illeti, itt is keveredés van. Magát a műveletet, amivel menetet készítünk, azt összefoglalóan menetmetszésnek nevezi (kvagy nevezték elég sokáig), a készletet menetmetsző készletnek. Amikor egy furatba történik a metszés, azt menetfúrásnak mondják, amikor egy "tengelyre" metszik a menetet az a menetvágás. Sajnos újabban kitalálták azt, hogy a menetmetszés szót a menetvágás helyett alkalmazzák és a menetmetsző készletet egyszerűen menetkészletnek meg menetkészítő készletnek mondják.
    Szerintem ez azért van, mert azok sem tudják a pontos kifejezéseket, akiknek ezt meg kellett volna tanulniuk.

    Remélem, én nem tévesztettem a fogalmakat, elég régen tanultam már, és sajnos engem is összezavarnak a pontatlanul fogalmazók.

  • Soká

    senior tag

    válasz Bubi #12404 üzenetére

    Jelen esetben számomra nem azon van a hangsúly, hogy ki kezdte, kinek is van igaza, fontosabbnak gondolom, hogy a fogalmak tisztázódjanak.

  • Soká

    senior tag

    válasz szegbutor #12413 üzenetére

    Nem írtad, hogy a glóbusz mely pontján...
    Ha nincs jobb ötlet, hívd fel esetleg őket http://www.dunavitex.hu/cegunkrol, kérdezd meg, ők kivel végteleníttetnek? Én régebben csináltattam velük ilyet, és akkor nem helyben csinálták, hanem valaki bedolgozott nekik. Egyébként nem tetszett, mert nem lapolták át a szalagot, hanem hátulról valami kék fóliával ragasztottak, viszont soha nem szakadt el.

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12463 üzenetére

    "Ahogy nézem, egy ilyen fej tizenezer, és még lapkát is meg kell venni. Vetekszik a gép árával."

    Hát, ez az. Aki marógépet szeretne vásárolni, annak jobb előbb, mint utóbb rájönnie arra, hogy a marógép abban is különbözik a többi szerszámtól, hogy az árának akár többszörösét is felemészti a kések beszerzése. Szóval, a marógépet nem elég megvenni egyszer, azt "etetni" is kell.
    Azért sem akartam beleszólni a diskurzusba, mert Te forgácslaphoz akarod használni a marókat, az pedig elég rendesen gyilkolja a szerszámot. Forgácslapból dolgozni egyfelől nem túl lélekemelő asztalos tevékenység, ugyanakkor olyan találmány, ami leginkább spéci ipari technológiával munkálható meg jól. Fából bútort kéziszerszámokkal is készíthetsz, laminált forgácslapból már kevésbé.
    Viszont, ha tényleg forgácslap megmunkálásához kell, akkor nem lesz szükséged igazán sokféle maróra, egy 6-8darabos készlettel (de még kevesebbel is) már sok mindent megoldhatsz.
    Én - mint már a többiek jelezték - jó tapasztalatokat szereztem például az uni-max-os marókkal, ami jóval olcsóbb, mint a három profi gyártóé (Dimar, CMT, Freud), de én tartósság tekintetében nem vagyok mérvadó, mert kést életemben talán ha kétszer éleztettem mindösszesen, ami sokat elárul... Ugyanakkor van maróm drága és olcsóbb is, amik között én nem érzékelek jelentős különbséget. De az uni-maxos maróknál én elsősorban a 12-es szárú marókat favorizálom, ott valóban lényeges az árkülönbözet. A Te esetedben nem tennék mást, mint végiggondolnám, hogy az elvégzendő műveleteid milyen marókat igényelnek, és azokat megvenném, mondjuk a Freud-tól, ami talán még mindig a legmérsékeltebb árú a profik közül. (szerker.hu)
    Ugyanakkor szinte kihagyhatatlan (legalábbis, aki fával akar dolgozni) a thyeby által is jelzett alu kofferes készlet. Nekem is van egy, az olcsóbb (expert) az én meglátásom szerint a kések döntő többsége jól használható (egyetlen darab volt benne, amiről szemre is látszott, hogy ezt nem gondolhatták komolyan a gyártó urak), hogy tartós-e, azt nem hinném. A készletnek én jó ha a felét használtam, ugyanakkor nagy szolgálatot tett, amikor éppen olyan méretű késre volt szükségem. Vékonyka keményfémlapok vannak benne, tehát élezni jó ha 1-(2?) alkalommal lehet. Az biztos, hogy az alapvető késekből venni kell jót.

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12489 üzenetére

    Hát, figyelj, én nem szívesen nyilatkozom olyasmiről, ami nem volt a kezemben. És miután sem extol sem ferm, így legfeljebb a feltételezéseimet mondhatom el. De inkább visszakérdezek: dolgoztál már felsőmaróval? Én is ugyanilyen bizonytalan voltam, amikor ráeszméltem, hogy "ilyen gép kell nekem", szerencsére 13 éve még nem volt ennyi barkács gép, én meg megvettem a legnagyobb makita felsőmarót, (aminek a gyártása talán éppen most futott ki) és csak ezután volt módon, hogy tapasztalatot szerezzek vele.

    Ránézésre, én azt mondom, hogy az extol és a ferm is nagyjából ugyanaz a kategória, tehát ha valamelyik határozottan olcsóbb, akkor azt. Vagy amelyikre hosszabb garanciát adnak. Egy hasonló cipóben járó "kollégád" a kedvező ára miatt egy piros Einhellt vett végül, elsőre nagyon tetszett neki, reméljük a lelkesedése nem lohad.
    Ha módod van, nézz körül olyan boltban, ahol sok gép van kiállítva és hasonlítgass!
    Amit én néznék:
    - hogyan mozog le-fel a gép (lötyög-e, döcög-e, kotyog-e ha balról, jobbról nyomod lefelé)
    - a magasságot rögzítő karocska miből van, mennyire erős, hogyan rögzít
    - milyen az orsó kivitelezési minősége, hogyan van csapágyazva
    - küllemre milyen a kivitelezés minősége
    - a magasságállítást mennyire lehet finoman kalibrálni
    - és még sok apró hibaforrás (vacak kapcsolók, porelszívási lehetőség, a talpra nem teljesen merőleges tengelyek, stb.)

    És akkor jönne a működés közbeni tapasztalat, amire boltban nemigen lesz lehetőséged. Mennyire jár ütésmentesen az orsó, mennyire fullad a motor, legyen minél alacsonyabban a súlypontja, stb.

    Amire még érdemes figyelni: az orsó tokmányát lehessen egészen a talp vonaláig lenyomni (ha asztalba akarod építeni), a lökethossz lehetőleg legyen 50mm felett. (úgy rémlik ez az extolnál a legkevesebb)
    Én azt szeretem ha a gépnek van súlya (nagyobb a tehetlensége, stabilabban áll) viszont kisebb élletörésekhez meg kell egy kis (egykezes) gép, aminek az emelgetésétől nem fárad el az ember.

    A profik majd javítsanak ki!

    Ha valaki jó gépre vágyik, szívem szerint ezt ajánlanám, ez a legolcsóbb profi gép. (jutalékot is kaphatnék már, annyit reklámozom :)

    A maróknál - ha nem vagy profi, aki egész nap nyúzná, és számít minden perc - akkor nincs akkora különbség, mint amit sugall a kérdésed. (ezügyben a többiekkel én már "vitatkoztam" sokat, én csak a magam csekély, de talán elfogulatlan álláspontját mondom, fentartva a tévedés lehetőségét ) Ha a profi gyártóktól veszel valamit, akkor szinte biztos lehetsz abban, hogy azt veszed, ami a legjobb, az olcsóbb kínaiaknál belefuthat az ember valami rossz szériába. Mondom, nekem az uni-maxokkal nem volt rossz tapasztalatom, thyeby az extol-t tartja elfogadhatónak. De a laminált lapok marása meg fogja enni a legjobb szerszámot is. De ismétlem, ebben nincs tapasztalatom.
    A festés színének nincs igazán jelentősége. A különféle neveken, színeken futó szerszámok többsége ugyanabban a 2-3 kínai gyárban készül.
    Dongya
    HengCheng (ez szerintem az uni-maxos)

    Amit nem ajánlanék senkinek jó szívvel, bár még ezek gyártását is be lehet fejezni, ez a 12-es szárú készlet, amit jellemzően 6-7ezer forintért vesztegetnek. 1. 2.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #12492 üzenetére

    Igen, kihagytam a botex.ro-t... Ez ugyanaz a kategória szerintem, mint az uni-max csak utóbbinak nagyobb a választéka.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #12494 üzenetére

    "Bezártak tavaly."

    Bocs, lemaradtam, most melyik boltról beszélünk? :)

    Ez a massiv tools "márka" ez valami regionális elnevezés, mert a net jószerivel egyáltalán nem ismeri. Egyébként forgalmazzák itt is. A Bakos nevű bpesti cégnél árulják is, de ők eleve nem olcsók...

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12496 üzenetére

    vatera alatt használtan profi gépet gondolt mdk01.
    Nem lehetetlen kifogni ilyet, egyszer kommendáltam is valakinek egy nagyon megkímélt Makita 3612C-t 50ezer körül, de azért ez ritka.
    Ha mégis néznél használt gépet, figyeld a talpát. Ha nem asztalba fogva használták, akkor elárulja a tologatásának a fokát. Persze "ügyes ember" azt is átcsiszolhatja, újrapolírozhatja, homokfújhatja, stb.
    Esetleg nézz szét közeli Aldiban, ott decemberben volt "akciós" felsőmaró Workzone néven. 3 év gari.
    Én azért nem gondolom, hogy teljességgel ipari hulladékot árulnának a tizenezres kategóriában. Azt a Ferm videót én csak fél szemmel néztem, ráadásul hang nélkül, mert itt aludt mellettem egy gyerkőc, de én azt szúrtam ki elsőre, hogy aki kezeli, az nem igazán gyakorlott ember, tehát azon is múlhatott, ha valami döcögősnek tűnt. Én azon csodálkoztam, hogy a magasságot rögzítő kart hol vízszintes állapotban rögzítette, hol meg már majdnem függőlegesig eltekerve, ha jól emlékszem.

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12504 üzenetére

    Én ma betévedtem a Savoya-parki Aldiba és volt jónéhány ebből a felsőmaróból, de alaposan becsomagolva. A fotó alapján egy nagyon egyszerű kis felsőmaró.

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12507 üzenetére

    Ha megveszed ezt az Extolt, szerintem tetszeni fog.
    Persze mindig fogsz találni olyan véleményt, hogy olcsó cuccot venni felesleges pénzkidobás. Talán felesleges annak, akit tényleg csak hátráltat a munkájában a körülményesebb használat, de egy hobbistánál ez kevésbé szempont. És az sem elhanyagolható, hogy az adott pénzért megszerzed azt a tudást, amivel legközelebb már magabiztosan választasz. De legalábbis magabiztosabban. :)

    Nyilván szeretnél egy szép szagos csillogó új gépet garival, egy profi meg tudja, hogy az ütött-kopott külső mögött is van tartalom. Érthető a különböző megközelítés.

    Számolj, kifizetsz 20ezer forintot. Ezért a pénzért hány bútordarabot készítene el neked egy asztalos? És Te hányat tudsz elkészíteni vele, mire megadja magát? és még mindig ott a lehetőség, hogy használod a gépet kíméletesen, aztán, ha jobbra vágysz, féláron eladod.

    Szerintem, ha ez az Extol vacak lenne, nem győznénk olvasni a méltatlankodók beírásait. Ha valami jó, azt nem teszik szóvá az emberek, ha viszont befürödtek valamivel, annak inkább hangot adnak.

    De ha még nem döntöttél, akkor figyelgesd a használtpiacot, hátha...

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz Soká #12511 üzenetére

    kimaradt egy link:
    http://hardverapro.hu/apro/extol_permium_felsomaro_elado_1200w/hsz_1-50.html

    Ezen hirdetett valaki majd egy éve egy extolt. Remélhetőleg már eladta. Ha megkeresed, talán elmondja neked őszintén a véleményét., már nem érdeke szépíteni a dolgot.
    Próba-szerencse...

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12515 üzenetére

    "csak ugye próbálok már első gépként sem szemetet venni,"

    Én mindig igyekszem védeni a barkácsgépek "mundérját", de azért ilyenkor belőlem is "kijön", hogy ha nem akarsz "szemetet venni", akkor ne akarj tizenezerért felsőmarót venni. Csodák nincsenek. Gondolj bele, egy profi gép 100.000 felett jár. Az Extol az ötöde. Most nézz meg egy jó haszongépjárművet, és utána próbálj meg az ötödéért vásárolni egyet...

    Linkeltem Neked 45+áfáért egy olyan felsőmarót, amit eredetileg egy ausztrál cég fémjelez (de pl. az usában az egyik legkedveltebb felsőmaró), amelynél gondok és tulajváltás volt, így eladták a licencet a CMT-nek, amelyik profi marószerszámokat gyárt, és ki tudja milyen okból, felcímkézetlenül jutott a gépből például az uni-maxhoz is. Aki ebben a szegmensben keresgél, az érezheti úgy, hogy féláron kap meg valami, szerintem.

    Nyugodj meg, nem az extol felsőmarón múlik majd, hogy kitermeled-e vele az árát.

    Szóval hangdobozokhoz kell a felsőmaró? :) Akkor legalább MDF "illene", nem? Mivel borítod? És mi szól benne? SAL?

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12517 üzenetére

    Már nem szerkesztem az előző hozzászólásomat, akkor az extol-t helyettesítsd be Einhellel...

    Egyvalamit érdemes tudomásul venni, ezekbe a kis gépekbe sosem kerül olyan erős konstrukciójú orsó, aminek a csapágyazása, kivitelezése ne lenne kérdéses. Ha mázlid van kifogsz egy jobb szériát, ha nem, akkor egy rosszabbat. Ez is a barkácsgépek sajátja.

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #12520 üzenetére

    "Vágyok magam is egy (vagy több) ilyen gépre,"

    No, ha már ilyeneket írsz, akkor azért megjegyzem, hogy bútort, nyílászárókat gyártónak merném ajánlani, a Te esetedben, aki "aprófát" gyárt, nem tudom, hogy hasznos gép-e? Nagy és nehéz, tehát órákon át ismétlő műveleteket végezni vele kézből lehet, hogy nem szerencsés. Olvastam valami kanadai(?) vagy usa fórumon, hogy nem olyan fejnehéz, mint amilyennek a látvány alapján gondolnánk, ezzel együtt azt mondom, hogy kicsit azért billegősebb, mint mondjuk a Makitám, pedig talán nagyobb is a talp átmérője. Szóval szerintem kicsit magasabban van a súlypontja, de ez gyakorlat kérdése is.
    Bevallom férfiasan, nekem erre a gépre nem volt szükségem, egyszerűen csak megtetszett és miután 2 éve akciós formában bruttóban volt 40ezer körül, megvettem. Szeretem, mert olyan különc darab, látszik, hogy a glóbusz ellenkező oldalán tervezték, és, hogy a tervezője, talán "csakazértis" igyekezett mindent másképpen megoldani rajta, mint azt Európában szokás. Szóval egyéniség a lelkem :) de azt nem mondanám, hogy jobb, mint a többi. Elsőre meg kimondottan szokatlan a bekapcsológombja, a fel-le működtetése.
    Az pedig, hogy jól építhető be asztalba, az nem tudom, hogy érdem-e számodra, ez elsősorban hobbistáknak hasznos mulatság.

    szerk.
    12518-ban elfelejtett a CMT-t linkké alakítani...

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12522 üzenetére

    "A forgácslap hangelnyelési képessége jobb."

    Mint az MDF?
    Tudod, én még nem találkoztam emberrel, aki ezt meg is mérte volna, és nem csak beszél róla (félre ne értsd, nem rólad van szó!!!), viszont elég régóta figyelgetem a hifipiacot és mondjuk 20 évvel ezelőtt, amikor még az MDF újdonság volt, akkor annak voltak jobbak a hangelnyelési képességei a forgácslaphoz képest. :) Szóval változnak a hifi szellői... ezzel együtt a legolcsóbb hifik dobozai forgácslapok, a drágábbaké mdf.

    A borítás alatt azt hittem valami fólia, netán furnér, de közben olvastam a cikkedet. A fedőfestés komoly tudomány ám, ha igazán profin akarja az ember, főleg, ha fényeset.
    (I)
    "Említetted, hogy az ismerősöd vett egy ilyet, mert megtetszett neki."(/I)

    Nem ismerős, csak megelőzött Téged vagy 10 nappal... :) kérdezz rá nála.

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12526 üzenetére

    "Klinger könyv (nem mai darab), azt írja, hogy:"

    Ebben tényleg igazad van, legfeljebb annak kellene utánanézni, hogy amit Klinger úr 1988-ban írt MDF címszó alatt (elég nagy szórással) az ugyanaz-e, mint amit ma értünk rajta. És a táblázatban szerepel még a "kemény farost" (HDF?) is, ami sűrűbb, mint a farost.
    Hangsúlyozom, én nem értek ehhez, legfeljebb szeretek alapos lenni, most az anyagok sűrűségét írtad le, de eredetileg a hangelnyelő képességről beszéltünk, amiről fogalmam sincs, hogy egyenesen arányos-e a sűrűséggel, sőt én még a hangelnyelés definíciójával sem vagyok tisztában...
    Viszont aláhúztam, amit Klinger Úr írt: "Személyes tapasztalatok alapján be kell ismerni, hogy az ilyen beton- és téglahangdobozok mind rendkívül jó hangminőséget nyújtanak."

    "De ettől függetlenül lehet, hogy pont emiatt, mert sokan így vélekednek, mint Te, MDF-et használok."

    Nekem nincsenek "szent tételeim" a doboz anyagát illetően, az mdf-fel kapcsolatban inkább csak idéztem 10 évvel ezelőtti guruk megállapításait. Én személy szerint fából szeretnék dobozt készíteni, de nem azért mert az szól jól, hanem mert a fát szeretem. Ez nyilván nem tudományos akusztikai érv :)

    És tudnék ám jó dobozokat mondani, amik forgácslapból készültek. Az mdf (pl. hajlítható) akkor előnyös, ha íves falakat szeretnél, ha le akarod kerekíteni az éleket, stb.

    Fedőfesték ügyében Speciali néhány hete mutatott valami fürdőszobai festett, polírozott felületet...

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12531 üzenetére

    "minél sűrűbb az anyag, az átvett hangenergia annál nagyobb része alakul hővé,"

    Nem akarok nagyon offolni, bár érdekel a dolog. Most csak annyit, hogy én már annyi különböző elv alapján és különféle anyagból láttam már (jól is) szóló hangsugárzót, hogy nehéz okosnak lenni. Ugyanakkor amikor magamnak akartam valami egészen jót csinálni, akkor befulladt a dolog, mert nem sikerült elfogadható áron (mondjuk 100.000 körül) olyan hangszórókhoz jutnom, amit lett volna alkalmam meghallgatni dobozban (ezt a lehetőséget előfeltételnek szabtam)és megfelelőnek találtam volna. Utoljára egy ProAc klónnal próbálkoztam - volna.

    Most jövök a Bauhausból, már csak kíváncsiságból is, megnéztem a felsőmarókat. Felemás benyomások. Először is, nem tudom ezt dicséretnek szánjam-e vagy sem, a Bauhausban egy darab nagyonbarkács felsőmaró sincs. Vannak ilyen-olyan igenolcsó gépeik, de felsőmaróból egy sem.
    Van egy Hitachi, amit már korábban is néztem, árban 100.000 körül, a megszokott eszement űrhajós dizájnnal, egyébként tekintélyt parancsoló megjelenésben. Van rajta néhány szimpatikus részlet, ugyanakkor úgy lötyög a "felsőteste" a két oszlopon, hogy azzal egy asistkinzostraus-szal szemben is versenyre kelhetne. Viszont olyan szépen forgácsolt alu betét van a talpában, ami előtt le a kalappal.
    Ezen kívül volt két zöld Bosch és a KW900E B&D. Így ránézésre és tapogatásra nem éreztem nagy különbséget a három gép között. A két Bosch formára teljesen azonos, de az egyik 1200, a másik 1400W-os. Mindhárom gép kb. ugyanannyira kotyogott a tengelyein (elfogadható mértékben) de érdekes módon a nagyobb Bosch sokkal precízebben, határozottabban rugózott. Vagyis belül mégiscsak lehet valamiféle különbség. Ugyanakkor a B&D itt csak 20.000-be került (ez nem a kofferes, 6 marószáras verzió) a hasonló teljesítményű Bosch 30e körül, a nagyobbik meg 40felett.
    A gépeken nincs sok tekergetnivaló, ami van, az elfogadható. A Blekinek van méhg egy jó tulajdonsága a Boschhal szemben: a gép teteje sík, vagyis fejre állítva is megáll, lehet benne így szerszámot cserélni. A kisebbik Boschnál mintha akarattal akadályozták volna ezt, az egyik oldalon van egy kiálló bütyök. Elképzelhető, hogy szerintük nem biztonságos, ha fejreállítják a gépet, és úgy erőlködik az ember a szerszámcserével. Tényleg borulékony így az "ügymenet", de én is így csinálom...
    Viszont nekem nem tetszik, hogy a Bleki egyébként is kicsi kör alakú talpa mindkét oldalon le van kapva (a Bosch csak egy oldalon) Szerintem így még kevésbé stabil a felfekvése, ugyanakkor kisebb helyen is lehet vele dolgozni. ki tudja, mikor mi az előnyös, én megszoktam, hogy a makita teljesen kör alakú, és még igen nagy is.
    Érdekes módon mindkét gépnél úgy van elhelyezve a mérőskála, hogy munka közben, szemből nézve nem nagyon lehet leolvasni.

  • Soká

    senior tag

    válasz Soká #12540 üzenetére

    Még eszembe jutott valami. A múltkor láttam a Bauhausban 90ezerért egy Toolson PRO TS 5000 névre keresztelt asztali körfűrészt. A relatív magas (avagy alacsony?) ára miatt kíváncsi lettem volna rá, de nem volt kiállítva. :( Most viszont igen!
    Nos, egy nagy csalódás, ennyi pénzért biztosan nem ajánlanám. Alig találtam róla infót a neten. A Toolsonnak van honlapja, de ott csak a kézi szerszámgépek...
    Így néz ki. Hasonló megjelenésű darabbal még nem találkoztam, de a széles lábaktól és a párhuzamvezető rögzítőjétől eltekintve minden a szokásos barkács minőség. Az asztallap az 1700W-os Einhell típusú gépeknél ismert alu profilokból építkezik (a fűrészlap körül nincs külön betét, jobbra az egész lap kiemelhető lapcserénél. Kimondottan szarul volt összeszerelve, az éleken a keret anyaga fél mm-re magasabban állt, szóval olyan jó beakadós módon. A műanyag ház jó nagy, de ritka vacak anyagból, ismeritek azt a fényes, kopogós, rideg, repedésre hajlamos, nagyon vékony, nyeklő-nyakló műanyagot, na, olyan...
    A magasságemelő kurbli is elég vacak, a kiállított darab nemes egyszerűséggel nem működött, csak 1 centit tudtam lefelé állítani, aztán megszorult és elakadt. A szögvezető a szokásos lötyögő kisméretű darab, akárcsak a párhuzamvezető, ami természetesen csak egy oldalon rögzít. Viszont van neki két rögzítő karja, és úgy néz ki, hogy ha a bal oldali plusz kart rögzítve tartom, akkor a párhuzamvezetőt egy menetes orsóval finomhangolva tudom állítgatni bizonyos határokon belül, ami nekem még tetszik is, de ezt vagy én találtam ki róla, vagy már ez sem működött, mert nem sikerült semmit állítanom rajta... Egyébként a gondolat nem hülyeség, mert amikor beállítom a párhuzamvezetőt és csak pár tizedmm-t szeretnék rajta módosítani, akkor jó lenne, ha finoman lehetne korrigálni rajta, és nem úgy, ahogyan általában ezeken a gépeken, hogy feloldom a rögzítést elmozdítom a vezetőt és vagy sikerül annyival odébb állítanom, amennyivel szeretném, vagy nem... általában nem...
    Szóval csalódást keltő gép, noha az ára alapján arra gondoltam esetleg konkurenciája lehet a Makitának.

  • Soká

    senior tag

    válasz jimy_l #12548 üzenetére

    "104 ezeré van ez."

    Köszi! Lehet, hogy félreérthető voltam, de nem magam miatt írtam erről a Toolsonról, inkább mások okulására. Én végül kikötöttem a Metabo TS 250 mellett, amikor levitték 250-ről az árát a felére...
    A zöld Bosch - ha nem görbe az asztala - talán nem rossz, (szerk. most olvasom, thyeby lesújtóbb véleménnyel van róla) de akkor már inkább a Makita kicsit többért. Legalábbis a legtöbben így vélekednek. Többet csak használat közben lehetne megtudni róla.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #12560 üzenetére

    "Pedig a Makita se egy nagy durranás... :("

    Nem tudom, melyik makitára gondolsz? Mert a 3612C az szerintem egy alapvetően jó készülék. Nincs benne semmi különleges megoldás, viszont nagyon egyben van. Ez többeknek van közülünk, még senki nem panaszkodott rá. A felsőmaró valami miatt a kedvenc szerszámom és ez többek között éppen ennek a makitának köszönhető.
    Egy dologra nem ideális, és ez az asztalba építhetőség. Viszont ez kimondottan hobbista szolgáltatás, mert egy profi valószínűleg eleve alsómarót használ.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #12574 üzenetére

    "Melyik részére gondolsz, mert nekem ez így működik és sztem ezt már láthattad."

    Nem azt írtam, hogy nem lehet, hanem, hogy nem ideális. Az említett triton és a freud 3000FT is alkalmasabb erre. Te ugye nemes egyszerűséggel lekaptad az öntvény talpat és csináltál neki új felfogatást. Ez azért elég alapos átalakítása a gépnek, gondolom, nem szoktad kivenni az asztalból és visszaalakítani felső-felsőmaróvá.
    Azért írtam, hogy nem alkalmas, mert az alumínium talpában csak M4-es csavarokkal rögzül a műanyag talp, ami nem elég ahhoz, hogy azon keresztül rögzíthessük egy asztal lapjába (nem véletlen, hogy te is más megoldást választottál, mások a vezetősablon számára szolgáló párhuzamos furatokon keresztül rögzítik a makitát) Ezen kívül a makitának nem alapadottsága, hogy asztalba építve felülről lehessen a magasságát állítani, te ezt is külön ügyességgel oldottad meg. Szóval, én nem véletlenül a Freud marót építettem be asztalba, szerintem az ideális ilyen célra. (illetve az a gép mindenre ideális...) A Tritonnak meg az összes közül a legnagyobb a talpán a nyílás (80mm) ennél nagyobb maró tán nincs is (bár lehet, hogy van egy 90-esem?).
    Ja, és a Triton és Freud is tudja azt, hogy felülről reteszelhető az orsó, a Makita nem. (ez persze nem létszükséglet, én sem szoktam feltekerni max. állásba az orsót, hogy működésbe lépjen a reteszelés, inkább benyúlok az asztal alá)

    Szóval, azt a tézisemet :) fent tartanám, hogy "nem ideális". Ha az ember leszedi a maró talpát és új csatlakozási pontot gyárt, az egy újabb veszélyforrása _lehet_ a nem pont függőleges beépítésnek.

  • Soká

    senior tag

    válasz jimy_l #12579 üzenetére

    Engem érdekel a "tartós teszt" csak most nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy milyen gépről is van szó? Thyeby a zöld Bosch asztali körfűrészről beszélt, Te is? Tehát használsz párhuzamosan egy zöld Boscht meg egy makita MTL100-ast? vagy az adott két márka különböző gépeiről van szó?
    Tényleg érdekel!

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12555 üzenetére

    "De ha munkát ölsz a dobozba, érdemes jobb konstrukciót megvalósítani, ha tudok, szívesen segítek benne."

    Nekem esetleg adhatsz tippet, hogy szerinted miből és milyen DIY hangsugárzót érdemes megvalósítani? Mondjuk 100.000Ft alatti alkatrészből és mondjuk egy afelettiből?
    Nyugodtan mondhatsz bármit :) most úgysincs rá pénzem :( Viszont olyasmibe vágnék csak bele, amit mód és lehetőség van valahol, valakinél meghallgatni előtte. Tehát, hogy tudjam, így is szólhat, és ha az enyém nem lesz olyan, akkor magamra vethessek.

    "Be kell szerezni pont olyan bevonatú éllécet, mint a laminált tábla. Sarkoknál más anyag, nem nézne ki jól."

    Leginkább akkor, ha nincs megcsinálva rendesen. Nekem ez volt az első dobozom.

  • Soká

    senior tag

    válasz wrox #12584 üzenetére

    Ha nagyon kell, előkereshetem a fickó kontaktját, szerintem 15-20%-ot bőven alkudhatsz.

    Ha komolyan akarod nyúzni, akkor nem ajánlanám. Részemről csak megérzés, de olyan szalagcsiszolót, aminek az első hengere ilyen kis átmérőjű, csak akkor érdemes venni, ha tényleg valamihez közel szeretnél csiszolni. Egyébként csak hamarabb tönkremegy tőle a szalag, szerintem.

  • Soká

    senior tag

    No, szegény barkács szalagcsiszolók védelmében egy pár szót! :)

    Nekem van egy HolzHer-em, amit ma már Festo néven forgalmaznak, illetve ugyanazon licensz alapján gyártja a Milwauke és még egy harmadik cég is. Szóval, ezen "szocializálódtam" és ezek után merészeltem venni még két barkács darabot is. Az egyiket alkalmi áron 4000Ft körül a Baumaxban. Ez annyira volt noname, hogy tényleg semmi név nincs rajta, egy piros műanyag az egész, és éppen ma láttam a papírján, hogy idén lejár az ötéves(!) garanciája. Erről csak annyit tudok mondani, hogy működik, lehet vele csiszolni. A másik egy Parkside, ami ugye a Lidl saját márkája, ez volt vagy 7-8ezer Ft. Újabban ezt használom a HolzHer helyett. Aminek két oka van: addig nyúzzam, amíg garanciális (3év) és a fő ok, hogy bár hangosabb lett, de még mindig jóval halkabb, mint a Holzher, amit már újonnan is fülvédővel használtam. Szóval, ha csak barkács szinten is (30-40óra lehet benne max.) de parkside működik, az egyetlen komoly hibája a porelvezetés elégtelensége. Saját tapasztalatom szerint tehát annak a szalagcsiszolónak jó a porzsákja, amelyik egy nagy felületű vászonzsák (úgy látom, a makita is ilyen) és nem valami műanyag doboz, rajta résekkel, belül a réseken valami szűrővel. Ez utóbbi pillanatok alatt eltömődik és a tartórészbe nem kerül több por. Csak a környezetbe. Szóval pormaszk...
    Odáig még nem jutottam a parkside-dal, hogy szénkefe vagy csapágycsere, lehet, hogy olyat nem is lehet rajta eszközölni. A parkside-ot lehet használni függőlegesen és háton rögzítve is.

    Még annyit, ami az olcsó gépek ellen szól: éppen a szalagcsiszoló az, ami folyamatos üzemmódot igényel, mert ha van néhány négyzetméter csiszolandó felület, az eltart jó ideig. A profi gépeim közül egyedül ezt a bizonyos HolzHert kellett javítani, hol szénkefék, hol csapágy miatt.
    A HolzHernek van még egy nagy-nagy előnye: csiszolókerettel együtt vettem, ami azt jelenti, hogy tudok vele belecsiszolás nélkül, biztosan dolgozni.

    És, hogy érthető legyen, miért vettem több gépet is: sokszor csiszolok apró dolgokat hanyatt vetett géppel és olyankor jól jön, ha nem kell vásznat cserélgetnem, hanem van több gép. Mindháromhoz ugyanakkora szalag kell.

  • Soká

    senior tag

    válasz jimy_l #12579 üzenetére

    Akkor úgy tenném fel a kérdést, hogy konkrétan milyen gépre vonatkoznak ezek a megállapítások?

    "Na szóval 3-4 év alatt a makitákba félévente szénkefe, évente csapágy, kapcsoló csere.
    Ez idő alatt, az egyik boschnak a vezetékét kellett cserélnem "

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12600 üzenetére

    "DTF12 az egyik legszörnyűbb magas, mindenképpen cserélni szükséges"

    Biztosan igazad van, annyi magyarázatra szorul a dolog, hogy én néhány technológiai műveletet akartam kipróbálni, egyébként ez a doboz a konyhába készült, a szekrény tetején áll, ezen hallgatom a rádiót, arra kiválóan megfelel.

    Olcsó cuccból nem hiszem, hogy újra építenék valamit, bár most a gyerkőcök kaptak valami mini hifit, aminek a hangdobozait érdemes lenne lecserélni. De egyelőre ezt is élvezettel hallgatják, úgyhogy meghagyom őket ebbéli örömükben...

    "Ezt nem lekezelésként írom, ez kb alapszabály az építők körében, nagyon helyesen."

    Nem veszem annak :) Nem véletlen, hogy felfüggesztettem a hangsugárzó projektet: arra nekem nincs időm, hogy folyamatosan kísérletezgessek, (mint mondjuk pagrus kolléga) ha van valami bevált terv, akkor azt klónoznám, annyi változtatással, hogy sűrű konzultáció mellett megpróbálnám a magam által preferált (elvileg jobb) anyagokból megcsinálni.

    Néhány éve hallgattam ezt a HiVi-t, ha jól emlékszem a Fonóban volt valami kiállítás. Háát, az olcsósága miatt gondolkodtam rajta, de aztán hagytam. A lényeg az, ha én beleölök sok pénz és energiát egy jól megcsinált dobozba, az legyen arányban a hangminőséggel is. Nyilván te sem sértődsz meg, ha azt mondom, én a másik oldalról nézve azt látom, hogy sok DIY doboz készül, formailag suták, kivitelezés szempontjából meg olykor, na ide valami finom jelző kellene, de nem megy :)

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12604 üzenetére

    "de érdekel, egy "vásárlónak" mi tűnik fel egy hangsugárzó hallgatásakor"

    Annyiban kitérő választ kell adnom, hogy ennek már vagy 2-3 éve volt, tehát részletekre nem emlékszem. Viszont azt nagyon jól tudom, hogy ez a hifi erőteljesen pszichés dolog. Tehát amikor látok és hallok egy dobozt, amiről tudom, hogy nagyon olcsón előállítható, olyankor működésbe lép például az "ahhoz képest" és a "csodák pedig nincsenek" effektus keveredése. Szóval ilyen picinyke és olcsó hangszóró fizikailag alkalmatlan bizonyos hangok reprodukálására, viszont "ahhoz képest" tud jól szólni. Engem nyilván az is befolyásolt, hogy a bemutató során (a félreértések elkerülése végett erről beszélek) megduplázták a rendszert és a doboz tetejére ráállítottak még egy ugyanolyan dobozt csak fejjel lefelé, ami ugyebár napi használat szintjén elég abszurd, a négy gyerekem már az első percben felborítaná otthon... És nyilván sugallja azt, hogy erőtlen a rendszer. Én egyébként nem emlékszem olyasmira, hogy kiábrándító lett volna. Nyilván mélyhiányos, de arra nem emlékszem, hogy nagyon egyenetlen lett volna a hangképe. Azt, hogy milyen hatással van rám egy doboz, azt leginkább az jellemzi, hogy emlékszem-e, milyen zenét hallgattam rajta. Nos, nem emlékszem, bár minden bizonnyal kipróbáltam saját CD-vel.
    Ha nem is pont ebben, de valami hasonló felépítésű dobozban "hiszek", hogy esetleg sikeres vállalkozás lehet a megépítése.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #12609 üzenetére

    "összefügg minden mindennel"

    Egyik oldalról így van, a másik oldalról pedig annyira sok az ellentmondásos nyilatkozat és a túlbonyolítás, hogy az akadályozza a tisztánlátást. Kellően "öreg" vagyok ahhoz, hogy lássam egy-egy cuccról hogyan változtak a vélekedések, a nagy szentírás jellegű tételek. Apám révén még olvasni sem tudtam, de a Bilboard és New Musical Express lapjai között "szocializálódtam", kocsink nem volt de Revox magnóink igen, a szépemlékű Hifi Magazinnak meg minden száma ünnepnap volt - hogy megidézzem kicsit a 70-80-as éveket... :) A legelső High End Show-tól (amit akkor még Hifi Show-nak hívtak az Atrium Hyatt-ben, 91-ben) talán egy kivételével mindegyiken ott voltam Csontos István haláláig.
    Persze én elsősorban lemezgyűjtő vagyok, az elektromossághoz semmit sem értek. Azt viszont látom, hogy míg a technika úgy általában a digitális korszaknak köszönhetően hatalmasat változott, addig hangminőségben, már ami kijön a hangsugárzóból, alig van előrelépés. Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy a sok fél- és dezinformáció között ott kellene lennie egy már bevált és bizonyított, otthon is reprodukálható hangsugárzó tervének. Csak ugye, a műfaj jellegéből eredően az internet nem alkalmas arra, hogy valós információkat szolgáltasson, hiszen meghallgatni nem tudom a kütyüt, csak elolvasni azt, amit ismeretlenek nagy biztonsággal állítanak róla. Az meg mégsem az én fülem.
    A szobaakusztikáról meg annyit, hogy furcsa módon az igazán jó cuccok a legvacakabb szállodai szobában is jól szóltak. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs jelentősége, csak egy hasonlattal élve, egy jó énekest egy hálószobában is lehet élvezettel hallgatni, meg a hangversenyteremben is.

  • Soká

    senior tag

    válasz jimy_l #12606 üzenetére

    No, köszönjük, így már egyértelmű minden.
    A későbbiek kedvéért, ha netán a linkek már nem működnének:

    1. Makita 9403 Szalagcsiszoló
    2.(kék) BOSCH GSS 230AE rezgőcsiszoló
    3. (zöld) BOSCH PSS 250AE rezgőcsiszoló
    4. Makita BO3710 Rezgőcsiszoló
    5. (zöld) BOSCH POF 1400ACE felsőmaró
    6. (zöld) BOSCH PCM 7 gérvágó
    7. Makita 5604R Körfűrész
    8. Black&Decker KW900EKA felsőmaró

    és a ráadás

    9. Hitachi SV13YA Excenter csiszoló

  • Soká

    senior tag

    Szegeny szaszlacinak tenyleg fel lett adva a lecke, de legalabb tudja, hogy ha tizdarabos megrendelest kap, akkor milyen megoldast valasszon.

    Nem akarok bezavarni a kepbe nagyon, meg tudom is, hogy senki nem nezi semmibe a kattogos kis szoropisztolyokat, de nekem olyan van. Azert ilyen, mert tenyleg nagyon ritkan hasznalom es olyankor is csak vizes lakkokat szoktam szorni vele. Sotet fedofestekkel, oldoszeressel nem is probalkoznek, mert felek, hogy az kudarcos lenne.
    Nem tudom, sikerul-e kepet idetennem, kb. ennyit tudok kihozni belole.

    Ez valami magyar vizes lakk, egyebkent amihez vettem anno a pisztolyt, az 20 liternyi szinten vizes lakk volt, Adler markaju , amit szerintem senki nem ismer, bar szerintem egy jo minoseget gyarto osztrak ceg. Legalabbis amivel dolgoztam toluk (nehany pac) az nekem nagyon bejott.
    Errol a Wagner pisztolyrol meg annyit kell tudni, hogy a legnagyobb teljesitmenyu volt, vagyis eleg draga volt, talan 40e Ft? es bizony a huszonegynehany liter lakk utan egyszer megadta magat az elektronikaja, amit majdnem huszezerert javitottak. Azt mondtak, peches vagyok, szoval nem tudom, hogy ennyire gyenge-e vagy en fogtam ki valami rossz darabot...

  • Soká

    senior tag

    válasz szaszlaci #12670 üzenetére

    "Most nagy arccal kép alapján azt mondom, hogy ilyesmit én hengerrel is tudok. "

    Semmi "nagyarcúság" sincs a dologban, el is hiszem Neked. A fotót kimondottan nem azért mutattam, hogy lenyűgözzek vele bárkit is, csak a tények kedvéért. (bár megjegyzem, a fotó anno éppen azért készült, mert elégedetlen voltam sz eredménnyel, azaz nem kizárt, hogy jobban megválasztott sűrűséggel, fújási beállítással jobb eredmény is elérhető lenne) Sosem próbáltam még ezt a hengeres föstögetést, pedig annál a sík asztallapnál (a gyerekeknek készült) kimondottan járható út lett volna. Főleg, hogy ez a Wagner tényleg nagy ködöt csinál, a festék fele nem oda kerül, ahova kellene... Oldószereset kimondottan azért nem fújnék vele, mert féltem az egészségemet.

  • Soká

    senior tag

    válasz Madmax81 #12741 üzenetére

    "két lamelló egy szögbelövő"

    A doboza alapján az egyik lapostiplimaró Ferm. A másik? Tulajdonképpen csak arra vagyok kíváncsi - miután van viszonyítási alapod - hogy milyennek látod azt a Fermet?

  • Soká

    senior tag

    válasz Madmax81 #12748 üzenetére

    Köszi a válaszodat!

    2. bekezdés: "A Ferm rezeg izeg mozog hangos..."

    3. bekezdés: "A Ferm nem izeg mozog"

    Kicsit belegabalyodtam az értelmezésbe, de valószínűleg a második bekezdésben Einhellt akartál írni... Egyébként mosolygok magamban, azért voltam kíváncsi a véleményedre, mert a napokban valaki éppen az Einhellétől kívánt megszabadulni és a Fermet nézte ki magának.
    De Ő egy sárga Einhellből ábrándult ki, Te meg valószínűleg a kék Einhellre mondtad azt, hogy magasan veri a Fermet.

    "A Ferm nem izeg mozog pontosan jár de a mechanika elkophat"

    Elkophat vagy ez is kopott?
    Nálam ilyesmi még nem jelentkezett, igaz még a fűrészlapot sem kellett benne cserélnem, nem használtam annyit. Viszont akkor oda fogok figyelni, hogy kenjem a csúszó felületet.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #12783 üzenetére

    "Amúgy 99% hogy láttam ilyet, utána járok."

    Molnárkocsit az aldiban láttam a napokban. Hogy milyen minőségű, azt persze nem tudom. 6000Ft Így néz ki, ha minden igaz.

  • Soká

    senior tag

    válasz Madmax81 #12794 üzenetére

    "Freud ami kb 10% olcsóbb mint a CMT de annyival is gyengébb teljesítményű ."

    Ember legyen a talpán, aki így be tudja lőni a minőséget! :) Nem néztem utána, hogy a Lajtán túl, hogyan viszonyulnak az árak egymáshoz, de szerintem ez csak beszerzés, árrés kérdése.

Új hozzászólás Aktív témák