Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #20417 üzenetére

    A teljes festékréteg eltávolítása tényleg felveti azt a kérdést, hogy megéri-e a vele való hercehurcát? Szerintem csak két esetben érdemes eltávolítani maradéktalanul a régi festéket:
    1. ha utána nem kerül rá fedőfesték (tehát látszik majd a fa erezete)
    2. ha pereg a festék (akkor viszont nem olyan nehézkes az eltávolítása.)

    Vagy 20 éve egy régi villa kapujával szenvedtünk meg rendesen, mire megszabadítottuk a festékektől, egyszer pedig egy Thonet jellegű fogast újítottam fel, amit az évtizedek során az éppen aktuális divat szerint, hol kékre, hol fehérre, hol halványzöldre mázoltak le...
    Nem voltak eszközeim, (de ismereteim se...) egy késsel kapirgáltam le a a festéket... :)

  • today05

    csendes tag

    válasz mdk01 #20417 üzenetére

    köszi

    az a "baj" hogy ezek régi, bérházi beltéri duplaszárnyas ajtók, kb 15 réteg festékkel, kicsit itt-ott lepattant darabokkal a fából. Már nem látszik a kazetták élén a mintázat annyi festék lett rájuk felhordva.

    Mivel távolról sem szabvány méretek és még nagyok is, horror pénz lenne újakat csináltatni, viszont könyörögnek az újrafestésért. Eddig 4 asztalos mondott rájuk leégetésre árat 300-500k huf között, ami azért egy kicsit erős, tehát úgy döntöttem elszórakozom vele, így lehet hogy fél év lesz mire meglesz, de nem kerül annyiba, és még megvan a boldogságom is, hogy én csináltam :)

    Csiszolóval próbálkoztam a legelején, szerintem a gatyámat is csiszolópapírra költhetném mire meglennék az összes ajtóval.

    akkor marad a szívás a hőlégfúvóval, égetni nem merem, mert nincs nagy rutinom, és a fa+tűz kombó max a szalonnasütésnél jön össze nekem, nem a felújításnál :)

    köszönöm a segítséget minden válaszadónak

Új hozzászólás Aktív témák