Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz ácsszerzet #22957 üzenetére

    Nem voltam bizonyos benne, hogy nem csak félig vicc, amit írtál, gondoltam, lehet, hogy akkor más sem.

    Huhh.
    Ilyen hosszú furatot?
    Ismét azt gondolom, hogy az elv briliáns, de meg is kell azt valósítani. Számomra az is kihívás, hogy 8-10 cm mélyen a faesztergával fúrjak egy hengeres fába úgy, hogy az oldalt ne jöjjön ki. (Kezdetekkor sípot is gyártottam, persze ott a falvastagság talán fél centi sem volt..)
    Gondolkodtam is rajta, hogy vajon miként készíthetik pl a furulyát, hogy annak a falvastagsága szép egyenletes. Arra jutottam, hogy valószínűleg előbb lyukat fúrnak, s majd ahhoz esztergálják hozzá a külső palástot.
    Szerintem egyszer próbáld ki magad valami hasonló fúrással. Elvileg szabad kézzel is megcsinálja az, akinek hyper derékszöglátó szeme van, és nagyon tudja a keze, hogy mit csinál. Én nem tartozom közéjük, pedig a derékszöget elég jól látom.
    No, és az is egy tétel, hogy vajon sikerül-e egy 10-es tiplit olyan mélyen beleragasztani (először is beledugni) egy 10-es furatba. Mert nem hiszem el, hogy létezik elérhető áron olyan fúrószár, ami ilyen hosszon nem hajlik be.
    Szóval minden bántó kritika nélkül mondom, hogy teljesen másképp kell közeledni egy hajlított széklábhoz, mint egy 200-as gerendához.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák