Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Mordor1488 #41198 üzenetére

    Szerintem is inkább a táp, mert ha az haldoklik, akkor elég érdekes dolgok történnek a géppel, főleg feszültségingadozások esetén.
    Vagy ugye ha már integrált VGA, akkor azt is tudni kéne, hogy milyen integrált, vagyis a lapon lévő egyik híd része (chipset), vagy magában a processzorban van a grafikus mag?
    De legtöbbször ha csak a VGA haldoklik, akkor nem ad képet, kivéve ha a chipset adja a VGA-t, mert ha az bedöglik, akkor a legtöbb esetben a gép be se indul, vagy ha beindul, akkor se kép, se hang.
    Kicsit több infóra lenne szükség (táp márka és a tápnak a teljesítménye, az egyes hardverelemek pontos típusa, mint pl az alaplapé stb.).

    NyuszyCaster: Már miért lenne gyenge hozzá? Vagy mi gyenge? A 700 Watt, vagy maga a táp típusa? Csak mert ezt a típust nem mondanám gyengének, a 700 Watt meg sok is annak a konfignak.
    Mondjuk ha most vásárolnál tápot, akkor én azt mondom, hogy inkább FSP és azon belül Hyper, vagy Raider.
    A Hyper még olcsóbb is, a Raider meg igaz hogy drágább (legalább is abban a teljesítményben), de sokkal megbízhatóbb.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz NyuszyCaster #41204 üzenetére

    Az biztos, hogy a táp az nem kevés neki, tehát unalmában hülyeségeket beszél az a szegény szerelő bácsi ahelyett, hogy utánanézne a dolgoknak.
    Inkább arra tippelnék, hogy a táp gyári hibás, vagy valami más hardver rövidzárlatot okoz az egyik ágon (mondjuk ebben van zárlat védelem ha jól láttam, tehát akkor leállna a táp) és akkor ugye az alaplap se válaszol és itt jön képbe a vinyó, mert az is lehet hibás. Ha a vinyó hibás és megáll (nem kifejezetten zárlat), akkor már nem lehet dolgozni róla és szintén megáll a kép meg minden más. Érdemes lenne másik vinyóval, vagy táppal kipróbálni a gépet, mert úgy könnyebb kiszűrni a problémát.

    Mordor1488: Ebben a konfigban inkább a táp a gyanús, főleg azért is, mert GPA, az meg nem rendelkezik túl jó hírnévvel. Hiába az a 450 Watt, ugyanis nem mindegy, hogy melyik ágon mennyit add le belőle. Csak azt tudom ajánlani, amit előttem írtak, hogy próbáld ki egy másik táppal, de valami normálisabbal és ha azzal jó, akkor biztos, hogy a tápegység a hibás, akkor viszont érdemesebb egy normálisat venni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz G@ß! #41213 üzenetére

    Vagy az áruházlánc központjában, vagy a nagykernél, ahol ők is vásárolták, máshol nem tudod ingyen garanciáztatni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz G@ß! #41215 üzenetére

    Miért tartasz attól, hogy újra kapcsolatba kellene lépni velük? Máshogy sajnos nem tudod megkerülni őket, csak rajtuk keresztül. Tudom hülyén hangzik, de ez van sajnos.

    NyuszyCaster: Igazából semmi baj, a gond csak a szerelő bácsival van, ugyanis sajnos elég sok olyan szerelő van, aki igazából nem ért ahhoz, amivel foglalkozik. Elvégre a gépszerelés is kb. olyan mint a legózás, csak itt nagyobb a tét, de bárki megtudja csinálni, akiben van egy kis bátorság.
    Elméletileg ha a táp nem problémás, akkor a merevlemez haldoklik, tehát érdemes lenne arra is ránézni majd, na meg ugye én úgy csináltam volna, hogy a gépedbe teszek egy másik tápot, nem azt viszem máshova, ugyanis ebben a környezetben kell kideríteni, hogy mi a probléma, mert egy másik gépnek teljesen már a hardverfelépítése és a terhelése, tehát még ha a táp is a hibás, nem biztos, hogy egy másik gépben kiderül, elvégre az csak egy alap, ami a gép terhelésére viselkedik úgy, ahogy, de reméljük, hogy semmi baja.

    Ami még táp hibára utalhat amúgy, az az eseménynaplóban egy olyan bejegyzés, ami a rendszer felállásakor jön létre:
    Forrás: Kernel-Processor-Power
    Leírás: A processzor egyes teljesítmény-energiaellátási szolgáltatásai le vannak tiltva a belső vezérlőprogrammal kapcsolatos probléma miatt. Kérjen frissített belső vezérlőprogramot a számítógép gyártójától.

    Nyilván nem a processzora vonatkozik, csak az érzékenyebb rá, tehát ha valamilyen táp, vagy alaplapi hiba van, akkor ez a bejegyzés minden indulásnál létrejön.

    architect26: Úgy, hogy lekötsz róla mindent a processzoron és a hűtőjén kívül és ha úgy indul, illetve sípol, akkor semmi gond, vagy ha esetleg egy gyengébb VGA-val kipróbálod, ugyanis egyes alaplapok nem tudnak kezelni erősebb VGA-t és olyankor ugye se kép, se hang.
    Néha előfordul, hogy kell neki egy CMOS clear, ha nem úgy működik a lap ahogy kellene (rossz RAM, vagy VGA használata), viszont egyébként semmi baja nem lenne.

    Szerk.: Látom késtem. És egyébként igen, három napig elméletileg kötelező visszavenniük, de van olyan, hogy nem veszik vissza. Meg kell próbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz NyuszyCaster #41226 üzenetére

    Szia!

    Akkor jó hír, hogy a tápnak semmi baja, viszont rossz hír az, hogy egy másik hardver döglődik és itt leginkább a merevlemezre gondolok. A jelek szerint haldoklik, mindenesetre kipróbálnám egy másik merevlemezzel a gépet és arra tennék egy rendszert és ha minden tökéletes, akkor tuti a jelenlegi lemez a hunyó és akkor én inkább nem használnám már sokat, nehogy kivágja a tápot (zárlat) illetve az alaplapot (nagyobb feszt visz át a SATA porton - ilyenre is volt már példa), vagy ha esetleg vannak rajta fontos adatok, akkor még meg lehessen menteni őket.
    Persze előtte muszáj leszűkíteni a kört és kizárni az összes többi hardvert, tehát egy másik merevlemezt kellene szerezni és ha lehet, akkor hasonló legyen, legalább is ugyan olyan csatlakozókkal legyen felszerelve (pl SATA).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tirol #41246 üzenetére

    Én azt mondom, hogy lehet, hogy valahol valamilyen zárlat van benne, ami ezt okozza, vagy csak nincsenek jól pasztázva a hűtő bordák a chipset-en, már ahol van.
    Én azt tenném a helyedben, hogy megfognám, kivinném az udvarra egy olyan nap, mikor jó idő van, kiakasztanám a ruhaszárító kötélre és ráeresztenék egy doboz kontakt spray-t, biztos ami biztos, mert az minden lerakódást és szennyeződést (odaégett por) eltűntet az alaplapról, illetve a chipek, smd ellenálások és kondenzátorok alól, amit lehet, hogy szabad szemmel nem látsz, de valamiképpen befolyásolják a gép működését. Az is lehet, hogy már kuka és nem segít rajta, de szerintem egy 1000 forintos spray-t és egy próbát megér.
    Ha esetleg megcsinálod, akkor még arra figyelj oda, hogy mindent jól fújj le, majd legalább egy óráig hagyd száradni, illetve esetleg még utána végigmennék rajta egy hajszárítóval, vagy egy kompresszorral, hogy bekapcsolás előtt mindenféleképpen teljesen kiszáradjon a chipset meg minden alatt. Természetesen ha minőségi spray-vel csinálod, akkor elméletileg nem muszáj, ha viszont valami gagyi szarral, akkor igen, meg előfordulhat, hogy ha lassan párolog el, akkor egy régebbi típusú kondenzátor pl. megszívja magát vele és akkor azt is cserélni kell.
    Más ötletem nincs, főleg hogy eddig mikor ilyen problémám volt, ez a megoldás mindig bevált.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz snecy20 #41256 üzenetére

    A lappal nincs semmi olyan probléma, hogy túlmelegedés, vagy esetleg porosodás? Mert az is okozhat ilyet. Valamint ha jól láttam, akkor ebben is Atheros-os adapter van, attól meg amúgy se kell csodát várni, főleg némelyik típustól.

    spywear: A BIOS-ban nincs véletlenül kikapcsolva az alaplapi hálókártya? Mert ha jól tudom, akkor van olyan alaplap, amiben alapból ki van kapcsolva és külön bekapcsolható és esetleg egy BIOS frissítésben változtatják meg az alap állapotot, de az is előfordulhat, hogy boot sorrend állításnál el lett véletlenül állítva (UEFI). Érdemes lenne utánanézni, illetve egy frissítés után megnézni, hacsak nem sikerült valamivel kivinni.

    Amúgy meg én is támogatom a külön hálókártya ötletét, mert az alaplapi hálókártyák gyakran tönkremennek, főleg Gigabyte és ASUS alaplapoknál, de a gond leginkább az, hogy legtöbbször valamit magukkal visznek, vagy kívül (router, modem), vagy az alaplapon (chipset, vagy egy közeli port stb.). Én is külön hálókártyát használok, már csak azért is, mert megbízhatóbb és gyorsabb is, mint az alaplapi, valamint ha kimegy, akkor ki lehet cserélni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz snecy20 #41262 üzenetére

    Épp ez a baj, mert egyes hardverelemek kimondottan nem szeretik a nagy hőt és egy idő után megelégelik és azután már nem csak azután lesz sz@r, amikor magas a hőmérséklete.
    Ugye a sűrített levegő meg egy dolog, nem biztos hogy használ, mert a por megmaradhat az alaplapi LAN vezérlő chip alatt is és zárlatot okozhat. Én inkább kontakt spray-vel szoktam megoldani, mert minden szennyeződést eltűntet.
    Amúgy azon is gondolkodtam, hogy ugye a driver ami a Windows-on fut egy dolog, mert ugye van még egy "driver", ami a BIOS-ban "van" és ami elsődlegesen kezeli a hálókártyát és ugye ezen keresztül kezeli még a rendszer, na ha a BIOS-ban lévő driver megsérül, vagyis maga a BIOS, illetve úgymond elöregedik, vagy egy idő múlva instabillá válik, akkor a rendszer hiába lesz tökéletes nem hiszem, hogy a Window-on lévő driver bármit is fog vele tudni kezdeni, sőt ha a BIOS-nak bizonyos komponensei sérülnek, akkor egy idő után a rendszer is instabillá válik.
    Érdemes lenne bővebben utánanézni a dolgoknak.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz snecy20 #41264 üzenetére

    A tiltás, illetve az újraengedélyezés egy dolog, attól sajnos a BIOS ezért felelős esetleg hibás komponense nem fog kijavulni, sőt ha maga a BIOS is kicsit "megfőtt" a hőtől, akkor előfordulhat, hogy az is okozhatja a hibát. Többször találkoztam már ilyennel, bár ott nem a hálókártyák szarakodtak, hanem a SATA, vagy az USB vezérlők.
    Lehet, hogy egy BIOS frissítés jó lenne neki, persze ha tényleg hibás a lap, akkor véget is vethet neki, de ha csak a kártyával van a tényleges hiba, akkor a frissítés nem fog problémát okozni, mindenesetre jobb ha szakember végzi, akire rá lehet kenni a dolgot, ha nem jól sikerül :D

    Viszont valamit lépni kell, mert így nem derül ki, hogy a kártya hibásodott meg, vagy a BIOS, vagy csak a rendszer, illetve az arra épülő driver rossz. A rendszer mikor volt újratelepítve?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz snecy20 #41266 üzenetére

    Ez igaz, ezek az atheros-os kártyák nem valami jók. Nekem is ilyen van lapomon, ráadásul csak 100-as és instabil, azt se hozza, amit kéne legalább a gyakorlatban, ráadásul alapból a rendszer fel se ismeri (win 7, 8.1-nél már felismeri, de az alap driver nem valami jó).
    Nem tudom, hogy miért pont ezeket a kártyákat integrálják a leggyakrabban a lapokra, de nincs valami sok eszük a mai gyártóknak. Mondjuk az Atheros inkább WLAN-ban jó, de sima LAN-ban hát .... már kibeszéltük.
    Viszont akkor tényleg érdemes kipróbálni azokat az ötleteket amiket írtam és előbb utóbb úgy is kiderül, hogy pontosan mi kínja van.

  • Alteran-IT

    őstag

    Üdv!

    Lehet hogy láma vagyok, de nem találtam ezzel kapcsolatos magyar leírást, ezért inkább felteszem a kérdést.
    Van egy 12 fázisú (lehet magyarul nem így kellene megfogalmazni, de mindegy) alaplapom (ASRock Z87 Extreme 6), melyben van egy 8 pines (2x4) betáplálás a processzornál, valamint egy 4 pines molex az alaplap alján, na a kérdésem az, hogy az a négy pines molex jelentené a maradék 4-et a 12-ből? A másik meg az, hogy az feltétlen szükséges az alaplap normál működéséhez, vagy csak tuning esetén érdemes bekötni, már ha egyáltalán az az amiről beszélek. Bár annyira nem vagyok hülye a témához, de ilyen lappal és megoldással még nem találkoztam, ezért inkább először kérdek és aztán cselekszem. Plusz ugye mivel elég hülyén van megoldva, hogy az alján van, ezért egy L alakú molex csatlakozót kell úgymond legyártanom az alsó tápos ház miatt, mert egyébként nem fér el a kábel, ezért ha nem muszáj, akkor inkább hagynám azt a részt bekötetlenül.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz dugo_ #57008 üzenetére

    Na, már értem, akkor tényleg ennyire hülye vagyok hozzá :DDD
    Köszönöm a gyors segítséget! :)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gaborka30 #57039 üzenetére

    Biztos, hogy az alaplap a hibás? Nem a rendszer a hibás és dobálja el? Konkrétan mi történik olyankor? Az eszközkezelőben látszanak az USB portok, vagy azok is eltűnnek a csatlakoztatott eszközökkel együtt? A probléma mióta van?

    Beni2360: A PLED+ és - a Power, azaz a bekapcsolást jelző led tüskéi, azokra azt kell rákötni, már csak azt kell kideríteni, hogy a led-nek melyik szára a + és melyik a negatív, néha egyértelmű a színekből, néha nem, ha fordítva kötöd be az nem gond, max. nem világít a LED, a HDD LED ugyan így van, mármint bekötésileg, csak a szerepe más (a merevlemez aktivitását mutatja), a PWRBTN a Power Button, vagyis a bekapcsológomb, annak a bekötése mindegy, mármint vezetékszín szerint, a lényeg, hogy a mellette lévő GND-vel ("földdel") kösd össze, a RESET meg az újraindító gomb, azt ugyan úgy a mellette lévő GND-vel kösd össze.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gaborka30 #57050 üzenetére

    Nekem nagyon gyanús a dolog, mert ugye az egeret és a billentyűzetet nem dobta el, vagyis a hardveres hibát részben ki lehet zárni, vagy csak leszűkíteni, megpróbálnám a helyedben másik portban használni a klaviatúrát, ha abban sem dobja el, viszont az eddig használt portban eldobálja a többi USB-s cuccot, akkor lehet inkább a Windows szar, ami azért sem meglepő, mert Windows 10. Persze ez csak feltételezés, mivel a klaviatúra pl. nem eszik sok áramot, ezért lehet hogy ott nem lép fel akkora fesz ingadozás, hogy azok is lekapcsoljanak, viszont a wifi stick se zabál túl sok áramot, szóval érted.
    Egy másik rendszerrel (Win 7, 8.1, vagy egy Linux, ha meg nem akarsz telepíteni, akkor keress valami portable rendszert, Windowsra most csak a hirens boot-ot tudom, linuxra meg ott vannak a live cd-k( és a gyártói driverekkel megpróbálnám a helyedben, ha akkor is csinálja, akkor hardver hiba, akkor elkezdeném a feszültségeket vizsgálni, mert lehet egy tápcsere megoldja, de lehet az alaplap vezérlője a hibás, az is lehet szoftveresen és hardveresen, ha szoftveres, akkor egy BIOS frissítés talán orvosolja, vagy rosszabb esetben haza vágja (bár ha nem lehet megcsinálni, akkor úgy is mindegy), ha hardveres, akkor meg következő lomtalanításnál ki kell dobni (kivéve ha garis, akkor garanciáztatni kell). :)

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz imotrepus #70708 üzenetére

    Sziasztok!

    Azt nem tudja valaki, hogy egy AMI BIOS-os 775-ös Supermicro alaplapnál mit jelent a bekapcsolás utáni 3 - 4 - 3 rövid pittyegés? Egyébként valamikor elindul, valamikor nem, most speciel menet közben halt meg és újraindításnál megint pittyeg.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz csabaspecial #70711 üzenetére

    Kerestem, de túl nagy segítséget nem találtam, illetve ez olyan igen is, meg nem is helyzet.

    (#70712) abdulka1: Köszi, ezt így néztem én is, viszont az a baj, hogy ha a memória első 64 KBájt-jában lenne a hiba, akkor nem úgy kellene működnie, hogy egyszer elindul és működik mondjuk 4-8 órát, egyszer meg nem, szóval ez így hibás, persze tudom hogy a gyártó által van ilyen hülyén definiálva, de akkor is hibás.
    A hiba tényleg a memóriában volt (a gombelem új, ugyanis most "újítottam fel"), ugyan nem tudom a 4 modul közül melyikbe, mert inkább mind a 4-et kicseréltem (DDR2-es, az meg van bőven), de valamelyikbe volt a hiba, azóta gond nélkül bekapcsol és nem indul újra, illetve hal be menet közbe, köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák