Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GuMipOkE

    senior tag

    válasz Penge_4 #1031 üzenetére

    Azért hagytam ki az emberi tényezőt, mert az emberi tényezőt a BTC esetében az érdekek és ellenérekek határozzák meg, és ezek mentén mozog. Ha instabil a BTC árfolyam, akkor az bizalmatlanságot kelthet a fizetőeszközben. Sokkal nagyobb jelentőséget nem adnék ennek önmagában. Ha csak egy divat lenne a BTC, akkor tiszavirág életű lesz. Ha az érdekek tartják fenn, akkor hosszabb távon is működhet.

    Amíg %-osan jelentéktelen a kriptopénzek piaca egy ország gazdaságában, addig az államot sem zavarja, és nem is foglalkozik ezzel. Még a PayPal fizetéssel kapcsolatban sem tiszta a kép adóügyileg. Legalábbis 2-3 hónapja foglalkoztam ezzel, és a webshop üzemeltetők csak spekulálnak a könyvelőkkel, hogy hogyan oldják meg védhetően. Pedig azért a PayPal elég nagy, és nem is most indult.

    Persze ez gátolja a paypalos fizetési mód elterjedését, de szerintem a díjaik nagyobb gátat jelentek ennél. :)

    Btw: igazából a PayPal számára nem lenne nehéz beépíteni a fizetést ilyen-olyan BTC-s oldalak irányába. Mert ugye szükség esetén teljesen ellenőrizhető az esetleges BTC tranzakció. A blockchain tartalmazza az összes olyan számlát, amin van vagy volt valamennyi BTC, és tartalmazza a tranzakciókat is időponttal. Szóval ellenőrizhető az, hogy a megadott számlák között volt-e tranzakció, és az összeg egyezik-e. Nyilvánvaló, hogy az alternatív fizetőeszköz térnyerését igyexik ezzel a PayPal "nem elősegíteni", mert ellenérdekű.

Új hozzászólás Aktív témák