Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz Wyll #325 üzenetére

    Ha csinálsz egy custom game-t, ott lehet látni a különböző győzelem típusokat. Már nem emlékszem, hogy az alap játékban mi van, nagyon régen játszottam vele. A különböző modokkal meg lettek újak is.
    [link]

    Létezik religional, ahol a vallást kell bizonyos mértékben elterjeszteni, scientific amikor ki kell fejleszteni minden tudományt és megépíteni egy speckó csodát a végén.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Wyll #325 üzenetére

    Igen, a győzelem. Győzelemből több fajta van, alapesetben mindegyiket el lehet érni. Magyar nyelvű kézikönyv talán van, feltételezhetően azzal jelent meg itthon. Digitális verzió magyar nyelven szerintem reménytelen.

    Néhány lehetséges győzelem:
    - mindenkit kiirtasz
    - te éred el először az Alpha Centaurit (igen, űrhajót kell építeni hozzá)
    - te leszel az ENSZ-ben a vezető

    És még van pár másfajta is.

    ***

  • Fényhozó

    tag

    válasz Wyll #325 üzenetére

    Az igazság az, hogy a Civilization mint játék túlságosan összetett ahhoz, hogy néhány szóban el lehessen mondani a lényegét. A készítője, Sid Meier határozta meg 1 szóban a leginkább lényegre törően hogy mi is ez a játék… „Istenszimulátor”
    Nem tudom szereted-e a történelmet, de ha igen akkor biztosan van benne olyan korszak, (ókor, középkor, ipari kor stb…) amelyik egy kicsit közelebb áll a szívedhez, vagy mondjuk úgy a kedvenced. (Nekem az ókor tipikusan ilyen, azon belül is a Római birodalom korszaka.)
    Ha van ilyen, akkor biztosan létezik olyan része is az adott korszaknak, amit úgy érzel, lehetett volna másként is csinálnia az emberiségnek, egy adott országnak stb…
    Úgy érzed, Nagy Sándor elszúrta azzal, hogy meghódítván az egész akkor ismert világot, (Beleértve az akkoriban nagyhatalomnak számító Perzsiát.) telhetetlennek mutatkozott, és ahelyett hogy a meghódított területek pacifikálásra szorítkozott volna, tovább folytatván hódításait, felőrölte saját, és éppen csak bimbódzó birodalma erőforrásait, ami a halála után részekre zuhanva teljesen szétesett?
    Ha igen, itt a lehetőség rá, hogy bebizonyítsd, te máshogy csinálnád.
    Esetleg hibáztatod ugyanezért Napóleont, mert megtámadván Oroszországot, elvérzett tél tábornok vasmarkában? Nosza rajta, elindítasz egy játékot, kiválasztod a Francia nemzetet, és megpróbálod utána csinálni.
    Ha ilyetén megalomán ambíciókkal nem rendelkeznél, akkor bajosan fogod élvezni a Civilization bármelyik részét is, de azért ne add fel, hátha…
    Az alapjáték tulajdonképpen időszámításunk előtt 4000-ben kezdődik, nagyjából az írott történelem kezdetén, és hogy mi a jó a játékban? Talán az, hogy te írhatod a történelmet.

    Az elején kiválasztod melyik nemzettel akarsz lenni, ennek túl sok gyakorlati jelentősége nincsen, legfeljebb érzelmileg. Minden nemzetnek van legalább 1 vezetője. (A nagyobbaknak több is.)
    Ezek annyiban befolyásolják a játék menetét, hogy általuk némi kis bónuszt élvez az adott nemzet, van olyan vezető, aki a vallásra, kutatásra, csodák építésére kap bónuszt, van amelyik a kultúrára, pénzre stb…
    Kiválaszthatod, hogy a földön, vagy esetleg véletlenül generált térképen szeretnéd-e a játékot kezdeni. (A fanatikusok, mint én saját maguk készítenek világot, mint isten, ettől élvezünk el… :DD )
    Már itt sok beállítás van, hát még a játékon belül. Be tudod állítani, a világtérkép méretét, a körönként eltelt idő nagyságát, ami ahogy a játék halad előre az időben, úgy csökken. (Vagyis a játék elején, kr.e. 4000-ben még 20év/kör, míg mondjuk kr.u. 1000 után már csak 2év/kör mondjuk marathon időbeállítások mellett.)
    Azonkívül vagy 8 féle győzelmi lehetőség van az alapjátékban, bár mondjuk, ebben a játékban folyamatosan győzelmi élményben van részed, amikor leigázol egy népet, megnyersz egy háborút, szert teszel egy ritka nyersanyagra stb…
    Első és talán legkézenfekvőbb győzelmi lehetőség talán az ha mindenkit ki irtasz, ergo leigázod a világot. Ekkor azonnal győztél.
    Lehet még úgy is győzni, hogy a játékidő végéig te gyűjtöd a legtöbb pontot, és az utolsó kör (2050) elszámolásánál neked van belőle a legtöbb.
    Pontokat minden értelmes dologért kapsz a játékban, ha várost alapítasz, és az szépen fejlődik, ha megépítesz egy csodát, ha elfoglalsz egy ellenséges várost, felfedezel egy technológiát stb…
    Ott van még az űrverseny megnyerése is, akkor is győzhetsz, ha amint a technológiai fejlettséged megengedi, elkezdesz a nemzeteddel űrhajót építeni, és azt mihamarább ki is lövöd úti célja az Alfa Centauri fantázianevű idegen bolygó felé.
    Amennyiben a te űrhajód érkezik meg elsőnek, megelőzve más nemzetek űrjárműveit, akkor is tiéd a győzelem.
    Győzhetsz még többek között azzal is, hogy a játékban jelen lévő nemzetek vezetői közül rád szavaznak a legtöbben akár a korai apostoli palotában, akár a későbbi enszben.
    Ehhez persze szinte minden nemzettel jóban kell lenned, és ezzel el is érkeztünk a játék sava borsához, mégpedig a taktikához.
    Minden győzelem más és más taktikázást követel meg, ha teljesíteni akarod, ahhoz kell igazodnod.
    A már említett diplomáciai győzelemhez jóban kell lenned szinte minden vezetővel, különben nem szavaznak majd rád. Ilyenkor jobb ha minél kevesebb háborút viselsz, szinte csak védekezőket, mert minden olyan esetben, mikor te vagy az agresszor, ez ront az adott vezetőkkel való kapcsolatodon stb…
    Elindulsz egy telepessel, meg egy kőbunkós harcossal a játék elején, és mire végzel, jó esetben egy globális világuralom alatt senyvedő, felhőkarcolókkal, gigantikus városokkal, építményekkel megrakott világ urává válhatsz, akik már a nano technológia és az űrkolonizálás gondolatával kacérkodnak.
    Ne haragudj, de ehhez képest a settlers egy kis gyerek csörgő játékának tűnik. Remek játék ez, csak rá kell kapni az ízére, ami nyilván nem fog egyik napról a másikra menni.
    Állunk rendelkezésedre ezen a fórumon, segítünk amiben tudunk, részletes, mindenre kiterjedő leírást közölni erről a játékról szinte lehetetlenség, ilyet se itt, se másutt nem fogsz találni, de véleményem szerint nincs is rá szükség. Amint elkezdesz vele játszani, és válnak szépen világossá a dolgok, úgy fog egyre inkább hatalmába keríteni a játék grandiózusságával kapcsolatos érzés.
    Van magyarítás is az alapjátékhoz, és a kiegészítőkhöz, ha nem vagy penge angolból, javaslom tedd fel, mind a kiegészítőket, (Warlords, Beyond the sword) mind a magyarításokat.
    Ha pedig valami nem világos, hozzánk bátran fordulhatsz, igyekszünk segítségedre lenni abban, hogy egy újabb hívét köszönthessünk előbb, utóbb ezen játéknak.

    Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

Új hozzászólás Aktív témák