Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Anarky #16953 üzenetére

    Ha nem vagy kezdő, és anélkül is tudsz létezni, törölheted a recovery partíciót (én épp nemrég tettem meg :D egy M5010-es gépen).
    A kiterjesztett partíciókkal sem lesz semmi bajod. Jól mondod, 4 elsődleges partíciót lehet létrehozni, így mindenképp az extended partition a megoldás. Mondjuk a swap- meg bootpartíciókat nem árthat elsődlegesre rakni. Én is többek közt kiterjesztett partíciókkal használok Ubuntu 9.10+Windows 7 kombót.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz yxcv #16955 üzenetére

    Mutternak M5010 gépe van AMD V160 procival, HD4250 videókarival, és szerintem eléggé melegedős fajta. A ventit meg nem mondanám halknak. A gép alapból síri csöndes, de amikor beindul a venti, azt azért eléggé meg lehet hallani. Bal oldali rácson jön ki a meleg. Azért a tapipadon is eléggé érezni. Persze azért nem elviselhetetlen, de terhelésnél meleg.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Ha valaki M5010-re (AMD V160 procival, HD4250 videókarival) Ubuntu 10.10-et szeretne telepíteni (mindegy, hogy 32 vagy 64 bitest), akkor előre szólok, hogy csak úgy fog működni a telepítő, ha bekapcsolja az
    acpi=off
    bootopciót. (mellesleg úgy tudom, N5010-re is ez vonatkozik)
    Jópár órát szoptam vele, mire rájöttem. :(( Gondoltam másnak ne kelljen, hátha látja ezt az üzenetet.
    A 9.10-es verzió (32 és 64 bites is) jól működik. Elég érdekes, hogy 10.10-ben nem működik az ACPI. :U A 10.04 LTS-nél is gondok voltak.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #16958 üzenetére

    Ezt a témát folytatva (M5010-zel kapcsolatban):
    javaslom, hogy senki ne upgrade-elje a Dell (vagy a bolt) által felpakolt Ubuntut (pl. 10.04 LTS-re, 10.10-re - későbbi kiadásban majd lehet, hogy javítják), mert utána csak szopni fog a pl. a wifihez tartozó driverekkel.

    Éppen ezért, ha valaki mégis megtette, és újra szeretné üzemképesnek látni a gépét Linux-szal, akkor NE törölje a recovery partíciót, hogy adott esetben a gyártó (vagy a bolt) által felrakott driverek segítségével ismét normálisan működjön a gép.

    Újraraktam a 9.10-es x86-os (32 bites) Ubuntut, helyette ráraktam a 10.10-es kiadást, lezúzva a recovery partíciót, szépen beállítva külön swap, boot, root és home partíciót, de onnantól kezdve egyszerűen semmilyen módszerrel nem sikerült beüzemelni a wireless kapcsolatot (elképesztő sok helyen néztem utána, próbálkoztam rengeteg dologgal, a végén már a Linux-topicban is beletört a bicskájuk a hozzáértőknek is :( - és mielőtt valaki arra gyanakodna, NEM volt kikapcsolva a BIOS-ban, és a hozzá tartozó nyomógomb is működött, használtam is, de az csak a Bluetooth-t kapcsolgatta ki-be, és továbbra is jó volt a BIOS-beállítás - de még ezt is módosítgattam, hátha; már a végén próbálkoztam mindenféle driver és program felpakolásával, ndiswrapperrel, és még több percig sorolhatnám...), ráadásul a gép számomra érthetetlen módon rendkívül lassú volt a bootolást követő 10-15 percben - pl. ha az elindulás után közvetlenül akartam akár a böngészőt is elindítani, az is botrányosan lassan indult, legalább 2 percig várni kellett, míg egyáltalán a böngésző maga megjelent; a Terminál teljes elindulására is várni kellett több másodpercet, pedig az nem egy túlzottan erőforrásigényes alkalmazás.
    De mondom, ez a gép vagy adott program beindulását követő percekben volt jellemző, kb. 10-15 perc elteltével elfogadható sebességgel üzemelt a gép.

    Érdekes hiba, a boltban sem tudtak rá mit mondani.
    Windows-zal hibátlanul működik a wireless kapcsolat, és a gép rendkívül gyors.
    Úgy tűnik - számomra nagyon meglepő módon -, hogy a - hivatalos oldalról letöltött - Ubuntuval nagyon nyűglődik. Sosem gondoltam volna, hogy ilyet kell mondanom, de erre a gépre nem ajánlom az Ubuntut (pedig preferálom a Windows-zal szemben), legfeljebb azt a változatot, amit a gyártó (vagy a bolt) felpakol - driverekkel együtt. Tulajdonképpen nem értem, miért nem találtam meg hozzá a megfelelő drivereket, amik működésbe hozzák a wifi-kapcsolathoz szükséges hardvert, pedig minden követ megmozgattam. Persze így is lehet olyan dolog, amire nem gondoltam, de valóban kíváncsi lennék, sikerült-e valakinek ugyanezzel a konfiggal, ugyanezekkel a rendszerekkel beüzemelni (Ubuntu 10.04, 10.10 32 ill. 64 bites változatot is próbáltam). (Amúgy Broadcom 4727, ezen az oldalon a "Wireless WLAN 1501 Half Mini-Card (4313bgn)" a megfelelő driver Windows-hoz.)

    Azért írtam meg ezt a hozzászólást, hogy ha valaki hasonló gondokkal küzd, ne pazaroljon el olyan sok órát az életéből a probléma megoldására feleslegesen, mint én. :)

    Ez persze lehet csupán egyedi eset is, elképzelhető, hogy valakinek ugyanezekkel az oprendszerekkel hibátlanul működött a wireless kapcsolat, ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata, írja meg! :K

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hhx #17026 üzenetére

    Annak ellenére, hogy a drivereknél a Windows 7 64 bites verzióját kínálja fel, 32 bitessel is kompatibilisek a driverek.
    Ha a listában az egyes driverek közvetlen linkjére továbbkattintasz, a "Compatibility" résznél láthatod, hogy 32 bites Windows 7-essel is kompatibilis.
    Nyugodtan lehet tehát használni 32 bites Windows 7-et (vagy akár Vistát) is.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák