Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kwisatzh

    senior tag

    válasz Kwisatzh #7276 üzenetére

    Nem vagyok szakember, ezért lehet én voltam félreérthető.....

    A DLNA a lejátszónak, ami jelen esetben a BDC590, egy "képessége", amivel a helyi hálózaton levő gépek megosztott fájljait le tudja játszani.

    A "kiszolgáló gépen" ehhez nem kell futtatni semmilyen programot, csupán bekapcsolva kell lennie, és csatlakoznia kell a hálózatra.

    Megnéztük: észrevehetetlen mértékben terheli az adott számítógépet ha éppen a kütyü arról játszik le valamit.
    Saját példa:
    Tehát mondjuk én ülök a laptopommal az egyik szobában, a megosztott mappáimban pár filmmel. A laptop wifin kapcsolódik a routerhez. A másik szobában van a HRX570 ami szintén wifin cstlakozik a routerhez.
    Ha valaki bekapcsolja a HRX-t, és "rámegy" az én megosztott könyvtáraimra, és onnan lejátszik valamit a tévén azt én észre sem veszem.

    [ Szerkesztve ]

    [moderálva]

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Kwisatzh #7276 üzenetére

    Semmi gond, a kettő között mármint a DLNA és a Samba megosztás között elég sok a különbség, míg a Samba megosztást általános fájl megosztásra szokták használni, amivel bármit meg lehet osztani belső hálózatban, addig a DLNA-t média megosztásra szokták használni ez lehet zene, film vagy akár fotó is.
    A DLNA esetén van lehetőség streemelni is vagyis a filmet a kiszolgáló gép olyan formátumban is képes továbbítani valós időben amit a vevő egység le tud játszani (ez sok esetben a film vagy a zene valós idejű konverziójával jár ami sajnos a kiszolgáló gépre nézve teher (nem kis teher pl egy 1080p-s filmet pl. egy olyan formátumra butítani amit egy gyengébb lejátszó is visz).

    Próbáltam egyszerűsítve leírni mi a különbség a kettő között, remélem nem lett túl emészthetetlen vagy bugyuta :)

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Új hozzászólás Aktív témák