Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz kress #19587 üzenetére

    MIért kell 32 GB? 8GB-on is elfér több ezer könyv. Ezzel kiesik a 7" Kobo Libra H2O, viszont a 8" Kobo Forma elvileg kapható 32GB változatban is. Illetve kiesik az ezekkel hardveresen megegyező két Tolino modell (Vision 5, illetve Epos 2), amik viszont androidosak (igaz nagyon lecsupaszítva). Ezek mind elég jó olvasók, viszont BT nincs és az akkuidő 1-2 hét körül van és persze van akinek bejön ez a fajta elrendezés és van akinek nem.
    A 32 GB Kindle Oasis kicsivel 100 ezer Ft fölött már beszerezhető amazonról vagy szürkeimporttal, ez az egyetlen amin az Amazonról vásárolt könyveket olvasni lehet, viszont ez meg az Adobe Digital Editions DRM-et nem támogatja.
    Műszaki PDF olvasásra ezek közül egyik sem ajánlott, ahhoz szvsz minél nagyobb színes kijelző kell, és kevésbé fontos az e-ink.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • fPApi

    őstag

    válasz kress #19591 üzenetére

    "...van valami oka..."
    Igen, az, hogy mindenki a jól megszokottat ajánlja, és még keveseknek van onyx boox. Nekem volt InkPad 3, nem volt rossz, de a nagyobb lehetőségek miatt váltottam az androidos nova pro-ra, és nem bántam meg.

  • @Pal

    tag

    válasz kress #19591 üzenetére

    "megbizhatobbak a kobo/tolino-k mint az onyx boox?"

    Az Onyx Boox Nova 2 megbízhatósága.
    Megbízhatóság alatt szerintem a szoftverek és a hardver is egyaránt fontosak.

    Hardveresen szerintem rendben van. Sebességgel nincs gond, még egyszer se fagyott le. Az akku is oké. A ház elég erős, és a kijelző is, de mindenképpen érdemes feltenni rá az egyébként gyárilag hozzá adott fóliát, ami teljesen láthatatlan, a felhelyezés után. Olvasót tok nélkül nem használnék, a hozzá való tok erős, könnyű.
    Hosszú távú tapasztalata senkinek nem lehet. A kialakítása, a használt anyagok alapján megítélve, bízom benne, hogy tartós is lesz.

    A kezelő szoftverek zseniális dolgokra képesek, Pl. kézírás felismerés, átalakítás, keresés kézzel írott szövegben stb. (Még azt a kézírást is felismerte amit én egyébként nem tudtam kibogarászni.) A PDF-eket sokféleképpen tudja olvasni, kezelni. Pl. külön beállítható szöveg és kép kontraszt, az elrendezést (hasábokat), azok olvasási sorrendjét is lehet változtatni. Dokumentumonként állítható, és nem "felejti el" a beállításokat.
    Erre vonatkozóan egyetlen problémát tapasztaltam, kikapcsolás után nem mindig pontos a visszatérés a dokumentumba. Néha az előző oldalt nyitja meg, de ennek oka a lapkezelési beállításokban található, tehát nem hiba.
    A fájlokba beírt és a hozzá csatolt jegyzetek "ezredmiliméter" pontosan a helyükön maradnak, menthetők, exportálhatók. Mindenről készíthető biztonsági mentés és felhő alapú tárolás is lehetséges.

    Jelszavas védelem is van.

    Egy hiba, hogy kézzel kell menteni a jegyzeteket, mert a dokumentum exportálásával nem megy át automatikusan a csatolmány. E probléma felvetésére a gyártó reagált és jelezte, hogy dolgoznak rajta, és a következő szoftver frissítésre tervezik a javítást.
    Másik hibája, hogy a magyar nyelvű szoftver elég béna, és nem következetes. Egyébként örülök, hogy vették a fáradságot és csináltak magyar verziót, még ha nem is az igazi. Meg lehet szokni.

    [ Szerkesztve ]

  • @Pal

    tag

    válasz kress #19600 üzenetére

    A fólia felhelyezése előtt érdemes megnézni valami profi felhelyezési videót, mert a legkisebb porszemtől is buborékos lesz. Én megszívtam az első felrakást, ezért rendelnem kellett hozzá, és nem forgalmazzák Magyarországon. Másodjára jól sikerült.

    Ha a fiók regisztráció nem fog menni elsőre, írj privátban (arról kapok értesítést), megírom mi a trükkje.

    Ha gyorsan végig akarsz menni a használati lehetőségeken javaslom ezt a két videót:
    https://youtu.be/ve3CXzO-A-w
    https://youtu.be/KaTFbdv0lBc
    Minden apró trükköt elmond benne a srác.

    [ Szerkesztve ]

  • kress

    aktív tag

    válasz kress #19587 üzenetére

    Megvan az Onyx Boox Nova 2. Elsore egesz jonak tunik.

    - a 32GB-bol OS frissites utan kb 21GB a valoban felhasznalhato
    - a Nova-hoz valo tok teljesen illik ra
    - a folia felhelyezes tenyleg eleg maceras, neten is sok helyen irjak hogy senkinek nem ment rendesen, de vannak akik szerint ezekhez mar nem is kell (elvileg a felso uveg reteg miatt birja a strapat)
    - a play beloves nem volt nehez
    - amit hianyolok az a "mark as read" vagy hasonlo funkcio, valamint a rendes szuresi lehetosegek az alap szoftverben (in progress, finished, same author, stb.), recent list van de az eleg minimal
    - nekem a pdf kezeles megfelelonek tunik egy par konyv alapjan
    - meg szokni kell a kepernyo frissiteseket, neha kicsit mintha ugralna a teljes frissitesnel (feket, kep, fekete, kep)
    - megvilagitas egesz jonak tunik eddig, bar az opcio ami feloldasnal auto bekapcsolna a vilagitast megallt mukodni :D (bekapcsolas utan par szundiig ment, aztan mar nem kapcsolja magatol, kezzel kell)
    - a tokon nekem kicsit zavaro a toll kulso elhelyezkedese, kilog (ha a gep hatuljara hajtom olvasashoz akkor is utban van a rendes fogashoz nekem)
    - az appoknak a freeze nem tudom mi celt szolgalna, a freezelt appokat ugyan ugy lehet futtatni, a google playes appokra pedig nem is engedi, nincsenek a listaban
    - van egy kinai karakteres app az app manager listaban, nem tudom mit csinal, es mi az, eltavolitani sem lehet :)
    - a beepitett webserver, wifin geprol tartalom feltoltes egesz kenyelmes

  • @Pal

    tag

    válasz kress #19607 üzenetére

    Fólia nélkül is strapabírónak tűnik, de szerintem jobb az óvatosság.

    A szűrés, illetve a fájlkezelés tényleg nem valami szuper, ebben egyetértünk, a kereséssel viszont nincs baj.

    A képernyő frissítést tudod szabályozni a "Refresh Mode" beállításával. Kipróbáltam mindegyiket, végül a Normal Mode-nál maradtam. Íráshoz is megfelelő. Nagyon ráfeküdtek az energiatakarékosságra ezért külön gombbal frissíthető a képernyő, ha nem jelenítené meg rendesen az oldalt. Amíg erre nem jöttem rá, kicsit megijesztett, mert néha "szellemképes" volt.
    A kezelőgombok jól testre szabhatók, elhelyezhetők bárhová, eltüntethetők stb. Az érintési "gesztusok" is beállíthtatók.

    A megvilágítás automatikus bekapcsolását kiszedtem, mert nappal nem vettem észre, hogy újraindítás után feleslegesen világít. A beállításokat az enyém nem "felejti el". Eddig tartotta a világítási beállításokat is.
    Viszont nem szoktam kikapcsolni, inkább alvó módba teszem, hiszen a tok egyébként is altat. Nincs jelentős fogyasztása ilyenkor.

    Ezt nem biztos, hogy értem:
    "- az appoknak a freeze nem tudom mi celt szolgalna, a freezelt appokat ugyan ugy lehet futtatni, a google playes appokra pedig nem is engedi, nincsenek a listaban"
    Itt egyébként tényleg van egy kis katyvasz, de az appok ikonjának hosszú érintésére megjelenik egy ablak, amelyben kiválaszthatod az appra vonatkozó kezelési módokat és le is állíthatod. Amelyik appot itt állítod le, az nem fog betölteni. Pl. FB értesítés csak akkor jön, ha aktív, de elindítani bármikor azonnal tudod. Itt lehet beállítani az appra vonatkozó, felbontást vagy képernyő frissítési módokat is egyedileg.
    Nekem nincs kínai karakteres, de ha volt már leszedtem, nem emlékszem.

Új hozzászólás Aktív témák