Keresés

Aktív témák

  • pitman

    őstag

    válasz biker #26 üzenetére

    Nyilván, aki ért hozzá, és van megfelelő felszerelése (nyák maratás stb.) az meg tudja építeni. Ha mindenből a legjobb minőségű alkatrészt veszi, vagy legalább olyan minőségűt, amit a profibb tápokban használnak, az nem lesz olcsó. Ha pedig nem saját használatra megy a dolog, akkor számolni kell a munkabérrel (nyilván senki nem dolgozik ingyen, ha csak két órát fordít rá, már egyszerűbb egy olcsóbb DTK tápot venni), valamint vállal-e az illető garanciát rá, hogy a táp működni fog és nem nyír ki semmit.
    A jó tápok tényleg drágák, de ezek több évet is lehúznak majd az adott konfigban, sőt még a következőt is valószínűleg elviszik.
    A VGA ára akár tízszerese is lehet a tápénak és fél-egy év múlva szinte semmit nem ér.
    Ha pedig az alaplapokat és egyéb kártyákat, valamint a működtető szoftvereket komolyabban terveznék, kiviteleznék és tesztelnék, nem kellene különböző revíziókat kiadni belőlük és nem kellene havonta BIOS és driverfrissítések után vadászni. De ez már inkább üzlet és marketing, itt nem azt nézik, hogy a felhasználó jól járjon, ezért ilyen a számítástechnika, amilyen.

  • pitman

    őstag

    válasz biker #34 üzenetére

    Az utolsó mondatoddal végülis meg is magyaráztad magadnak miért nem szabad otthon tápot építeni.
    Egyébként nem csak a számítógépbe való tápok drágák, szinte minden komoly tápegység az.

  • pitman

    őstag

    válasz biker #37 üzenetére

    Én az eredeti felvetésedre válaszoltam, miszerint drágák a tápok és meg lehet őket építeni otthon is.
    Nem valós árat írok de nagyságrendileg gondolom stimmel:
    egy DTK táp, ami már márkásabbnak mondható kb. 7-8 ezer garanciával, tesztelve és működőképesen, ugyanezt otthon megcsinálni ennyiből nem fog kijönni, és ez az ár egy tápért speciel nem drága.
    A labortápok építéséről pedig annyit, hogy ahhoz már tudás is kell, valamint jó alapanyagok, és itt megint visszautalok előző megjegyzésemre: a szakembert pedig fizetni kell (hacsak nem saját magad, saját szaktudással, saját gépekkel és saját idődből végzed.), valamint a kész tápot kalibrálni!! valahol stb.

  • pitman

    őstag

    válasz pitman #38 üzenetére

    És még egy gondolat:
    a márkásabb számítógép tápok és a labor tápok is azért drágábbak és komolyabbak, jobban megtervezettek, mert az eszköznek, amit működtet jelentős az értéke. Ha egy ilyen táp elszáll, az nem viheti magával a rákötött cuccot, mert ha megteszi, akkor a gyártónak nem csak a tápot kell cserélnie, hanem vállalkia kell a kárt is (elméletileg, persze azt is tudom, hogy nálunk ez másképp működik).

  • pitman

    őstag

    válasz biker #41 üzenetére

    Pontosan, minden védelemnek meg kell lennie. Ha pl a hálózati fesz leesik 170V-ra, akkor a tápnak ezt le kell kezelnie valahogy, ha másként nem kikapcsol, de nem éget szét semmit és lehetőleg ő se menejen szét. Ugyanez igaz a kimenő feszültségekre és jelalakokra stb is.
    Az igaz, hogy össze lehet hozni valamit olcsóbban, de ha csinálnál egy ilyet, amire rákötnek egy fél-egy milliót érő cuccot és esetleg táphiba miatt az megpusztul, akkor jogal várnák el tőled, hogy kifizesd a kárt nem? És itt jön a kérdés: vállalnál-e ilyen feltételekkel egy tápépítést vagy sem?

Aktív témák