Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 42861

    senior tag

    válasz duvi #38135 üzenetére

    Érdekes, nem minden esetben vagyok elégedett. Sok esetben nagyon eltűnnek a részletek a sötétebb részeken. Az Anaconda csőréből sok képnél alig látni valamit az új verzióban. Bár lehet, hogy az volt a cél, hogy jobban ábrázolják az űr sötétjét. Ilyen HDR szerű dolognak tűnik ez nekem.

    Jut eszembe, volt szó arról is, hogy ebben az update-ben jönnek az új bolygófelszínek is, nem? Vagy azt a jeges bolygókkal együtt halasztották?

  • cinemazealot

    addikt

    válasz duvi #38135 üzenetére

    Nem egyszerű a téma akár a Frontier, akár a videót készítő kollégák részéről nézzük.

    Egyfelől a fejlesztőknek tényleg nagyon sok HDR-t érintő kérdést kell(ett) megválaszolniuk vagy egyszerűen csak rövidre zárniuk. Ha visszaemlékezünk a 2007-es Sunshine c. filmre, akkor a megfigyelő fedélzetben készült első jelenetben egy remek illusztrációt láthatunk arról, hogy a napfény szűrésének 1 százalékos (oké, kérdés, hogy hogyan értelmezzük a százalékokat) változtatása milyen fényerősségbeli eltérést mutat. Míg mi az ED-ben, űrhajónk pilótafülkéjének üvege mögött minden csillagot egy 0...255 tartományba eső formában kapunk kézhez a környezet relatív fényerejének (vagy láthatóságának) megváltozása nélkül (most a csillanásoktól tekintsünk el).

    Másfelől a videó elején megemlítik ugyan a készítők, hogy azonos helyen és azonos időben készültek a felvételek, de az azonos orientációra nem mindenütt figyeltek. És pl. a bolygók előtt sok helyen észrevenni, hogy a környező csillagok az egyik verzióban nem pont ugyanabban az irányban helyezkednek el az űrhajóhoz képest, mint a másikban. Ezáltal más az űrhajó testének és a műszerfalnak a megvilágítása is, ami az összkép (jelenet láthatósága) szempontjából igencsak kritikus.

    Mindettől függetlenül nekem nagyon tetszenek mind az "előtte" mind az "utána" látottak, kíváncsi vagyok a fejleményekre. :)

Új hozzászólás Aktív témák