Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz envagyok #45023 üzenetére

    Röviden: alkalmazás virtualizáció.

    A klasszikus virtualizáció esetében egy egész gép hardverét kell virtualizálni, amire még rakod a szoftvert is. Ez elég nagy számítási igényű feladat, sok erőforrás kell hozzá, viszont maximális szeparációt biztosít az egyes alkalmazások (szerverek) között.

    A Docker egy olyan szoftveres platform, ahol csak adott (általában egy) alkalmazás virtualizációja történik csak és a Docker konténer tartalmazza hozzá azt a szoftveres körítést, amivel futni tud az adott alkalmazás. Természetesen a szoftveres alapokat a host OP rendszer adja, így pl. Linuxon csak Linuxos Docker container futtatható, mivel ugyan azt a kernelt és alap rendszert használja mindegyik Docker container. Megvan ugyan a szoftveres elkülönítés, de ez nem olyan mértékű, mint a teljes hardveres virtualizáció. Ez a kompromisszum benne. Viszont nagyon kevés erőforrást eszik, nagyon gyorsan indítható egy új Docker image és nagyon gyorsan le is állítható/törölhető, több klón futhat egyidejűleg, egyszerűbb egyik szerverről a másikra migrálni (áthelyezni), szóval dinamikusabb felhasználást tesz lehetővé.

    Csak érzékeltetés képen: egy Raspberry Pi-n 2500 web szerver alkalmazás futtatásával nyertek egy versenyen. :))

    Elég sok alkalmazáshoz jó, pláne ha valaki csak kísérletezni akar otthon kódolás közben, pl. csinálni akar egy honlapot és hozzá kell még pár szerver alkalmazás, amiket (repoókból) letölthető Docker image-ekből gyorsan létre lehet hozni, nem kell vesződni a telepítéssel, konfigolással.

    Ilyen Docker image-ből fut tudtommal az is, amikor Google Drive-ból megnyitsz böngészőben egy Word dokumentumot és egyből tudod szerkeszteni. Na ehhez az egyik Google szerveren elindul egy Docker image, aztán, ha végeztél és mentetted a doksit, akkor törlődik is.

    Az LXC az a hardveres virtualizáció és a Docker között van, talán a Docker-hez közelebb. Szintén szoftveres környezetet virtualizál, de a kernel használat közös itt is.

    A Docker a Microsoftnak is megtetszett, ezért lesznek (már vannak) Win-es Docker image-ek is, és a fentieket el lehet majd játszani Windows Server környezetben is, pl. a nemrég véglegesítődött Win Server 2016 egyik telepíthető változata a (Core) Nano Server, ami tulajdonképpen csak Docker image-ek futtatásához jó. Távolról menedzselhető (ún. headless) szerver.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák