Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz zzola #48592 üzenetére

    Minel nagyobb a drop, annal jobban erolteti a cipo, hogy a sarkad erjen le eloszor. Minel inkabb a sarkadra erkezel, annal nagyobb impakt eri a terdet es a csipot. Ha valaki 'rendes' tempot fut (mondjuk 4:30 es alatta), annal kevesbe lenyeges, mert olyan tempoban szinte tuti, hogy elso/kozepso labfejre erkezel. (Ahogy egyebkent ilyen temponal a stabil cipo sem fontos, mert nem tehenkedsz ra a bokadra ugy, mint kocogasnal.)

    A kisebb drop jobban terheli a vadlit es az achillest, de kevesbe a terdizuleteket - az elobbiekre konnyebb gyurni :)

    while (!sleep) sheep++;

  • Hi!King

    őstag

    válasz zzola #48592 üzenetére

    Mielőtt magam kezdenék ömlengésbe arról, hogy miket olvastam ezidáig a témáról, szerintem itt elég jól összevetik a magas és az alacsony dropos cipőket:
    https://runrepeat.com/heel-to-toe-drop

    A lényeg, hogy kicsit máshogy terheli a lábat. Alacsonyabb heel dropnál inkább érkezel a lábad elejére, illetve a talpad elejének érkezése után hosszabb az útja a sarkadnak, mire az is földre ér, azaz az érkezés ereje nagyobb arányban nehezedik a vádlidra, mint a sarkadra. Ezért low droppal tipikusabb a vádli, Achilles, boka sérülés, míg nagyobbal a térd vagy a csípő sérülés. Szerintem érdemes ezért is rotálni a cipőket, nem csak a sérülés miatt, hanem eleve jobb, ha nem minden nap pont ugyanúgy terhelem a lábam.

    Emellett szerintem még az is előny, hogy ugyanolyan elülső talpvastagság mellett ugye kisebb a hátsó talp, meg ugye amúgy is kevesebb csillapítás is kell hátra, amivel könnyebbé válik a cipő.

    De amúgy nézegettem, hogy a legjobbak milyen cipőkben versenyeznek, illetve amennyiben ismert, miben edzenek, és bár a 8-12 mm gyakoribb, de bőven vegyes a kép, azaz egyáltalán nem ezen múlik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák