Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Goose-T #45926 üzenetére

    Itt szerintem a koreai-n van a hangsúly :D Nem a technikán. De amúgy igen, egyetértek.

    Amúgy meg inkább arról volt szó mit szabad és mit nem.
    Régen azért ment a csak így meg úgy teória. Ma meg már lazábbak a tanárok is, újabb generáció oktat, akik belátják, hogy nem eszik olyan forrón a kását, nem kell balkezes gitár balkezes embernek, nem kell pengető elektromos gitárhoz, lehet használni a kisujjt is pengetésre, lehet használni a hüvelykujjat fogásra, lehet pengetni ujjal miközben pengetőzünk, nem kell egy bizonyos módon fogni a gitárt, nem kell egy bizonyos módon fogni a pengetőt.
    Bárhogy lehetsz nagyszerű zenész. Mindenre van példa és ellenpélda. Így a legjobbnak hit technikák elsajátításával is lehetsz pocsék zenész. Nekem ez hiányzott gyerekkoromban, lekorlátoztak, hogy csak így csak úgy, aztán le is lankadtam rendesen.

    Szerintem mondjuk Vai vagy Satriani sincs más magasságokban mint Hendrix, szerintem ő a Blues istene, Vai meg inkább valami más stílusé. Nem tudnám azt mondani hogy egyike nagyobb vagy kisebb mint a másik. Még akkor sem, hogy Hendrixet bármikor hallgatom, Vai-t meg leginkább soha.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • consono

    nagyúr

    válasz Goose-T #45926 üzenetére

    Eljátszani sokan eljátszanak Hendrixet/Vait/Satrianit, nem kell ahhoz koreainak lenni (a rengeteg gyakorláshoz kell annak lenni, de az más téma). No de ezek a gitárosok írnak is olyan témákat, olyan dalokat? Szerintem nem, legalább is a többség nem. Szerintem a zeneszerzés, dalírás a lényeg, nem a puszta technikai tudás...

    "In God we trust. All others must bring data"

Új hozzászólás Aktív témák