Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szetcsuszott

    aktív tag

    válasz vacs #16602 üzenetére

    Nem, a switchnek rendes bedugós tápkábele van, mint az asztali számítógépeknek. Szóval vagy egy kábelsínben lehozom a switchből az utp kábelt, és ugyanabban felviszek egy háromeres kábelt, aminek a lenti végére szerelek egy dugvillát, a fentire meg egy dugaljt, de ez így már 2 vezeték. Akkor már majdnem mindegy, ha a három kamera utp-jét hozom le, és lent lesz a switch... :F

    Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

  • GreenGoblin

    tag

    válasz vacs #16602 üzenetére

    Ja majd összeszedem ha lesz időm. Amúgy filózok, hogy eladom a 2C-ket és leváltom egy Reolink Argus Pro 3-ra. Vagy spórolok azt megveszem a Lumost. Vezetékes mindig jobb. Csak nem lenne kedvem falat furni. Lehet ajtó vagy ablaknál vinném ki a kábelt ott.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz vacs #16602 üzenetére

    Eufy szosszenet:
    Mar egy ideje Eufy termekekkel vettem korbe magam es ebben a posztban osztanam meg a tapasztalataimat/eszreveteleimet veletek.
    Adott:
    Eufy 2C kamerak belteri modemmel
    Eufy ajto erzekelok amik a belteri modemre csatlakoznak
    Eufy 2K belteri kamera, ami ablakuvegen keresztul oriz
    Eufy 2K Pan & Tilt kamerak.
    Csomagolas, elso benyomasok:
    A csomagolas tokekeles. Minosegi, minimalista. Kicsit a Ring csomagolasara hajaznak. Kezbeveve, kinyitva a dobozt erzi az ember, hogy itt nem olcso dolgot rejt a doboz. Pedig az aruk a konkurenciat tekintve versenykepes, sot ala is araz nekik rendesen.
    A termekek sem a legolcsobb anyagokbol lettek osszerakva. Van sulyuk, nem recsegnek/ropognak. A sokkal dragabb konkurencia mellet, mint pl. az Arlo, Nest mellet sincs okuk szegyenkezni. Sot inkabb forditva igaz.
    Elso benyomasok 10/10
    Setup:
    A 2C kamerak illetve az ajto erzekelok a belteri modemre csatlakoznak ra szoval elobb a modemet kell beallitani. Az elso beallitasnal a modemet vezetekesen (adnak hozza gyarilag) a routerre kell kotni es kovetni az utasitasokat. Beallitas utan maradhat osszekotve a routerrel ha stabilabb kapcsolatot szeretnenk, de mukodhet wifi-skent is termeszetesen.
    A 2C kamerakat es az ajto erzekeloket ezutan csatlakoztatjuk ra a modemre.
    Minden nagyon egyszeru es gyors. Pillanatok alatt kesz az egesz.
    A belteri kamerak egybol a wifire csatlakoznak. Nincs kapcsolat koztuk es a belteri modem kozt.
    Mind a kulso mind a belso kamerakhoz adnak tiplit es csavarokat a rogziteshez. Nem a legjobb minosegu tiplik de nem is kell nagy sulyt tartaniuk szoval a celnak megfelelnek.
    En kb. 2.5-3 meter magasra raktam fel oket az epeluet sarkara igy sregen latja a figyelendo teruletet. Ha szembe rakjuk azzal a terulettel amit figyelunk akkor a mozgast kesobb erzekeli mint ha az elore beallithato zonaba, latoterbe oldalrol jonnenek be.
    A belteri kamerak a szoba sarkaban csucsulnek. Minegyik kameranak eleg nagy latotere igy garantaltan semmirol nem maradunk le.
    Az ajto erzekeloknel csak arra kell vigyazni hogy ne tegyuk messze egymastol a ket erzekelot. Lehet csavarozni (adnak hozza) vagy ketoldaluval (rajta van eleve) felragasztani.
    Setup 10/10

    App:

    Eufy Security az app neve. Az IOS es az Android verziok kicsit maskent neznek ki. Amit en vettem eszre az annyi, hogy IOS-en sokkal minosegibb, mig Androidon sokkal gyorsabb. De amugy tok atlathato. Fooldalon latjuk a kameraink, egyebb okos eszkozeinket. Alul egy savban vannak a kovetkezo menupontok.
    Eszkozok (ami a fokepernyonk), Esemenyek, Biztonsag es Felfedezes.
    Az esemenyeknel latjuk a felvett mozgasokat ahol tudunk tobbfele keppen szurni.
    A Biztonsagnal tudjuk elesiteni a rendszert vagy pont az ellentetet ill. Tudunk egyenileg is letrehozni automatizalni ugymond. A felfedezes resz maga a bolt ahol tudunk tovabbi keszulekeket vasarolni.
    Az app maga nagyon atlathato es ertelmesen van felepitve.
    Viszont vannak olyan reszek amik hianyoznak nekem. Pl. timelapse funkcio tok jo lenne. Jo lenne ha elesitenem a rendszert akkor mindent egyszerre elesbe tenne. Jelenleg kulon kell bekapcsolni a belterit es ezzel aktivalodnak a ra kapcsolodo dolgok. Ill. Minden belterit egyesevel kell elesiteni, mert nem kapcsolodnak a belteri modemre.
    Aztan a motion zone a kulteri kameraknal limitalt. 3 darab teglalap alaku zonat tudunk leszurni de mivan ha a figyelendo terulet nem szogletes alaku, mint pl. az en esetemben. Illetve nem tudunk kisatirozni zonat amit figyelmen kivul hagyjon. Reolink-nel ezt ujabban tudjak. Privacy Shade vagy mi a neve.

    App: 6/10

    Pro-Contra:

    Pro:
    Teljes vedelmi rendszer kialakithato az Eufy-val. Van itt kulso-belso kamera. Napelemek a folyamatos tolteshez. Ajto-ablak erzekelok, mozgas erzekelok. A belteri modem riasztokent is funkcional. Letezik doorbell is hozza csengo bar azt a modem is tudja. Szoval egy rendszer, egy app ami mindent tud.
    A support nagyon jo. Segitokeszek es nem kell sokat varni a valaszra toluk. En sokszor beszeltem veluk. Ma is pl. Kuldtek nekem mar 2 ajto erzekelot ingyen, ketto kulteri kamerat ingyen meg most fognak harom kamerat ingyen. Bar mondjuk ez elore vetiti, hogy azert van baj boven.
    A termekek ara nagyon jo. Sokszor akcioznak is, szoval erdemes figyelni.
    A 2C hatotavja brutal jo. A belteri modemtol kezdtem eltavoldoni es figyeltem mukodik-e meg, van-e jel. Kimentem a kert vegebe. A tav kb. 20-30 meter lehetett plusz fofal es ketto valaszfal is arnyekolt. Reolink akkus kamerak pl. felutig sem jutnanak el.

    Contra:
    2C sokszor elmulasztja felvenni az esemenyeket meg akkor is ha mindent maxra allitok
    Ha esik az eso akkor az az egy-ket esocsepp ami megmarad a lencse elott megtori a fenyt es az IR sugarak miatt az esti felvetel hasznalhatatlan. Erdemes esovedett helyre tenni.
    Az ejszakai mod es a LED-es vaku nagyon gyenge. 1-2 meterig okes de utana hasznalhatatlan a minoseg.
    A belteri modem 16 gigas csak. Eufy mar evek ota igeri, hogy lesz opcio boviteni hisz ott az USB bemenet de ezek csak ures szavak ugy fest.
    Eufy olyan tomoritest hasznal ami miatt a 16 giga boven eleg viszont a felvetel minosege issza meg a levet.
    Sokszor pixeles a felvetel a 2C-nel foleg a videok elejen mikor a kamera feleled.
    Az akku a 2C-knel 180 nap a gyarto szerint. Nalam 3 max. 4 honap de en eleg forgalmas helyen lakok. Sok a mozgas-joves menes.
    A beallithato zonakrol mar beszeltem, hogy nem tul praktikusak, sot este semmit sem ernek, mert a rendszer hidegen hagyja es biztonsagi szempontbol minden mozgast felvesz. Ha emberre volt csak beallitva az erzekeles azt este figyelmen kivul hagyja a rendszer es mindent felvesz...probal.
    Belteri kameraknal is van hiba boven. Random Offline-ba mennek, a Pan and Tilt fogja magat es elkezd porogni es masik pozicioban all meg mint ahol volt. Random ujraindulnak, ki-be kapcsol az IR este. Limitaltan tud lefele nezni a Pan and Tilt szoval ne tegyuk magasra vagy ha igen akkor fejjel lefele. De hogy jot is mondjak a video minoseg, az ott van rendesen.

    A fenti hibak miatt reklamaltam folyamat Eufynak. Kuldtem nekik ertekeleseket, javaslatokat ajanlottam es probaltuk egyutt megoldani a hibakat de minden esetben cseret kaptam. A regi termekeket megtarthattam.

    Osszegzes:

    Eddig volt Ring rendszerem, de ment vissza, mert ott meg ennel is rosszabb volt a helyzet mindenben.
    Aztan volt Wyze korszak ami nagyon jo volt utolag belegondolva sokmindenben jobb is volt, mint az Eufy de tuladtam rajtuk is. Most pedig ugy fest Eufy is megy a levesbe ha eltudom adni oket aztan Reolink-be ruhazok be. NVR rendszer nalam nem jatszik. Nem fogok falat atfurogatni. Viszont ok csak kamerakkal foglalkoznak sajnos. Nem lehet teljes biztonsagi rendszert kiepiteni ugy mint Eufy-val.

    7/10 a vegszo. Ha plecsnit kene adni akkor Tetszett illene ra a legjobban.

    Akinek kerdese van nyugodtan irjon. Szivesen segitek, valaszolok.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Új hozzászólás Aktív témák