Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19103744

    törölt tag

    válasz vacs #21744 üzenetére

    Ezzel arra utaltam, h. nem a lehető legdrágább megoldást szeretném. ami azért a PH igencsak jellemző... tisztelet a kevés kivételnek.

    Morris
    Lehet, h. igazad van. Nem gondoltam, h. ez a PTZ még mindig aranyáraban van. Utoljára 18 évvel ezelőtt foglalkoztam ezzel... hát... túl sokat nem fejlődött ez a terület. Vagy csak nekem nagyon különlegesek az igényeim bár nem gondolnám. Persze, van egy rakás kínai, az ember azt se tudja hova kapja a fejét a hozzáértő viszont tudja, h. ez csak külcsíny, a belbecs mindben ugyan az, vagy nagyjából ugyan az. Mondhatnám, tulajdonképpen ezért az infóért jöttem ide. Hogy ne tenyereljek bele valami kacatba.
    Látom van 1-200€ ért is jó fix kamera, de még mindig nem megoldott a rövid fókusz. Jellemzően a kamerák többsége "nagy" távolságokra készül. Viszont ha fix, akkor ráraknám a gépre, akkor meg olyan kamera kell aminek az optikája nagyon kis távolsággal képes megbirkózni. (100-300mm) Úgy kell látnom a készülő tárgyat mintha a kezemben lenne. (vagy jobban) Mert ha hiba van a modellben vagy a folyamatban akkor leállítom és nem hagyom, h. végig menjen a sok órás (vagy akár több napos) program. És igen, megcsinálhatnám azt is, h. rendelek, kipróbálom, nem jó visszaküldöm, következő, következő... de gondoltam nektek megvan a kellő tapasztalatotok, h. ne keljen ezt a tortúrát eljátszani, és karácsonykor még mindig kamerákat tesztelni.
    Szóval akkor legyen fix kamera. Tárgyasztal középpontjától kb: 3-400mm-re tudom elhelyezni, ami kb. egybeesik a gépkerettel. Ez a három gép esetében változó méretű. (300x300x400, 130 radius x330, 200x200x150mm) Ezért is gondoltam PTZ-t, mert a fix lencse ami ilyen közelről ekkora szögben lát az torzít is nem keveset. Most az is eszembe jutott, mi lenne ha vennék 3 telefont, azokban legalább ha szoftveresen is de megoldották ezt a részét, a wifi meg alap...
    Külön forgatóra nincs ötlet?

    Elolvastam a leírását a kamerának. Marketinges olyan lelkes és úgy el van varázsolva a 25x optikai zoom-tól meg a 16x digitálistól mintha a holdraszállást ismételték volna meg. Majdnem megkönnyeztem. A nevetéstől. (20 éve már volt 70x-es optikai zoom-os kézi kamerám.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák