Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dobost

    senior tag

    Sziasztok!
    Szeretnék itthon kiépíteni kamerarendszert, tudnátok segíteni a legjobb megoldás megtalálásában?
    1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)?
    Kültéri, 3 kamerával terveim szerint le lehetne fedni a területet, a csövezést már betettem a szigetelés alá tavaly.

    2. Később lesz-e bővítve?
    Nem tervezem, max +1 kamera.
    3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe?
    Első körben nem, de nem zárkózom el tőle, ha lesz valami jó akció.

    4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés és az utcafront)?
    Alapvetően 5 méter körül van a kerítés, arra gondoltam, hogy a frontra 2 kamera menne a sarok 2 oldalára. 1 veszi az előkertet (garázsajtó és ablak is van a fronton), 1 pedig hátra néz.
    5. Kellenek-e "okos" funkciók (arc/személy/gépjármű felismerés)? Igen
    6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból, plusz költség nélkül)?
    Igen.
    7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra?
    Nem tudom mennyi a reális, 90-100k NVR nélkül?

    Reolinket RLC510a-t néztem eddig. Nem kell wifi, mert POE lenne a switch-ig.
    Dahua esetleg még? Nekem a 30-40es kategóriában a Reolink jobbnak tűnt…

    Köszi!

  • dobost

    senior tag

    Sziasztok!
    REOLINK RLC-810 kamerát néztem ki, 3 vagy 4 darabbal le tudnám fedni a házunk környékét.
    Nagyjából 3.5-4 méter magasan lesznek, onnan venné a mozgást.
    2 lenne elől, 1 vagy 2 hátul.
    Hátsó résznél egyelőre ki akarom tapasztalni, hogy mennyi kell. A telek 11 méter széles, teljesen le akarom fedni a hátsó részt is, viszont 8 méternél lenne a kamera, a látószög nem biztos, hogy belát. :)
    Egyelőre microSD-vel működne POE SWITCH-el, de lehet később lesz POE NVR majd.

    Van esetleg hasonló árkategóriában (~40K / db) olyan, amit ajánlotok? Éjjeli kép és megbízhatóság (ember/háziállat felismerése) terén hasonlót tud, mint a Reolinkek?

    Köszi!

    Üdv,
    Tamás

  • dobost

    senior tag

    válasz kunberci #24492 üzenetére

    Köszi, ezért néztem én is, most 30 alatt tuti vétel a 810A.
    NVR terén nem akarom visszanézni, csak ha baj volt, akkor viszont microSD tökéletes, 3db 128as. Az NVRt most a hátsó ajtó mellé tudnám tenni, ahol simán viszik adattal együtt, a kamera leveréséhez meg sok sikert kb 4m magasan. :D
    Hikvision vagy Imouban van 40ig hasonló esetleg, ami best buy? Más márkában annyira nem bízom az itthon…

  • dobost

    senior tag

    Sziasztok!
    Az elmúlt héten sajnos nem sikerült dönteni kamera ügyében, jelenleg a Reolink 810A, 811A és HIKVISION DS-2CD1043G0-I között vacilálok.
    A felbontással nem lenne gond, 3 méter magasban, max 8-10 métert venne, csak mozgás esetén. Kicsit elbizonytalanodtam a Reolink éjszakai teljesítménye miatt. Sajnos mozgás közben nem sok mindent látni a ghosting miatt, nektek mik a véleményetek?
    3Db kamerával szeretnék lefedni a házat, egyelőre microSD kártyával.

    810A 27K
    811A 42K
    HIKVISION DS-2CD1043G0-I 38K.

    Hosszabb távra tervezek, így ha kicsit több, akkor nem gond. 50ig belefér darabja.

    Köszi!

    Üdv,
    Tamás

Új hozzászólás Aktív témák