Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauddip

    aktív tag

    Sziasztok! :)

    Tegnap vásároltam egy Xiaomi YI Technology Mi Home 360 típusú ip kamerát, és otthon kellett rájönnöm, h ehhez csak egy töltökábel van a csomagban.

    Mit érdemes ilyenkor venni mellé folyamatos, napi 24 órás tápellátásra?
    A leírás alapján 5v2A töltővel érdemes működtetni, nekem 1 db ilyenem van a telefonomhoz otthon, úgyhogy az nem opció, h ezt használjam arra, kéne vennem egy másikat. (Egyelőre tegnap ezzel a töltőmmel próbáltam, szerintem ilyenből vennék még egyet, aztán ez talán jó lesz hozzá: Samsung EP-TA20EBE)
    Valamint még akkor vennék legalább 2 m, de inkább 5 méteres USB hosszabbítót mellé, mert nagy a távolság az első elosztóhoz a folyosón, ahol használni szeretném.

    Kérlek adjatok tanácsot, hogy hogy lenne a legjobb ennek a működtetése ezek tudatában! :)
    Köszi

    Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

  • Mauddip

    aktív tag

    válasz vacs #9899 üzenetére

    Köszönöm a válaszod! Igen, én is láttam, h sokra rá van írva, hogy max 900mA az átviteli áramerőssége. :((
    Köszi! :R

    Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

  • Mauddip

    aktív tag

    Sziasztok!
    Ki szeretném kérni a véleményeteket. Átrágtam magam a téma összefoglalón, sok okosságot tanultam, de... Nem sok kedvem van kísérletezgetni, és egy komplett rendszert vennék inkább, amit kis configolás után már használhatok is.
    Nem tudom, h mennyire jó/olcsó-drága/használható ez a márka, de a Fisotechnél ( [link] ) találtam ilyen csomagokat. 2-3 éve használom a lakásunkban a gsm riasztórendszerüket, elvagyok azzal is.
    Most arra gondoltam, h számomra elég jónak tűnik a kamerarendszer megoldásuk, ügyfélszolgálat rendben hívható, elmagyarázzák magyarul mit hogy csináljak, meg videók is vannak a beállításokról youtubeon. (ezek miatt gondoltam, h nekem megfelelne a családi házunkba)

    A kérdésem a következő:
    - mennyire jól használható, ha a fentebb leírt módon, és okok miatt választanám ezt a komplett rendszert?
    - poe típust néztem, így elég a "verébdeszkába" egy akkora lyukat csinálnom a kamerához, amin átmegy az UTP kábel.
    - náluk csak ezek a csőkamerák, amik elvileg tudják a POE-t.
    - Sima, vagy verifokális lencsét ajánlanátok (talán jobb lenne a nagyobb látószög)?
    - A lentebbi kép alapján hány db kamerát raknátok, és hova + merre nézzen majd?
    (én 6-8 db-ra gondoltam, elég új környék, kint van nagyon a város szélén és félek, h ha az egyiket "kilövik", akkor még a másik mondjuk felvegye kicsit azt az irányt)

    A telek (900 m2) és a ház (130 m2) formája ilyen: [link]

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

  • Mauddip

    aktív tag

    válasz vacs #19388 üzenetére

    Igen, azt a részt is olvastam, de akkor nem volt benne minden, bocsi! :)

    Ezt kérdeztem én is tőlük, h nem lenne jobb, h ha POE switchel megoldanám a táp kötözgetés helyett? - Azt mondták így van csomagban. Az mindegy, h én hogy oldom meg otthon.

    A telek mérete 50*18 m, a ház 18 méter hosszú, 11,5 m széles. Balra 3 méteres elhagyással, jobbra 3.5 méter elhagyással (ha a ház elejénél nézzük). A első kerítéstől 5 méter van elhagyva (hülye szabályok...).
    Azért gondoltam a nagylátószögűt, mert hátha nagyobb területet lát, és kevesebb kell belőle, de akkor meg ugrik az az elméletem, h "redundáns" legyen valamilyen szinten.

    Ezzel a megoldással, h Hikvision NVR-rel kapcsolom össze, ugyanúgy irányítható és loggolható telefonról, mint a Fisotech opciója szerint? Rendben együttműködik a kamera a fő egységgel? Tehát nekem fontos lenne az is, ha hazamegyünk szülőkhöz pár napra, akkor onnan is tudjak nézelődni, és érkezzen a riasztás, ha bármi van.

    Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

Új hozzászólás Aktív témák