Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kozek1723

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kettő kültéri kamera beszerzését tervezem. Sehol nem találok sajnos értelmezhető véleményt a Yi Outdoor IP kamerájáról. Sajnos a xiaomi home topik sem bővelkedik a termék működésének részleteivel.

    Az általános tapasztalaton kívül kettő igazán fontos dolog érdekelne. 1, Támogatja-e a NAS-t? 2, Mivel ennek a kamerának is adapter kéne, azt viszont kültéren nem akarom a homlokzatba egy konnektorba bedugni, ezért POE leválasztóval meg tudnám csinálni vajon? A csövezés megvan, tehát ethernet-et oda tudok neki vinni gond nélkül.

    Alapvetően nem feltétlenül ragaszkodok ehhez a kameratípushoz, inkább csak nagyon jó képi megjelenítésről olvastam. A kamerákat elsősorban saját ház megfigyelésére használnám, tárolni bőven elég volna az SD kártyán 3-4-5 nap anyagát. A fontos inkább az volna, hogy távolról bármikor bele tudjak nézni real time. Az alin jelenleg 22e ft körül mozog a kamerák darabja, ami ilyen tudás mellett szerintem ár érték arányban jónak tűnik. Nagyjából összegbéli keret is 25e/kamera.

    Mit gondoltok, esetleg jó alternatívát tudtok-e ebben a kaliberben?

    KÖszönöm!

  • kozek1723

    csendes tag

    válasz vacs #10891 üzenetére

    Köszönöm a válaszod. Találkoztam nem oly rég a riasztós emberrel és kértem tőle árajánlatot 2 kamerás rendszer kiépítésére. Kettő dolgot beszéltünk, egy alap szintű Paradox riasztó rendszert hang és fényjelző szirénával, 4 helyiségben elhelyeztt mozgásérzékelővel, bejárati ajtóba helyezett nyitásérzékelővel, valamint Dahua HDCVI kamerákat ajánlott PoE IP kamerák helyett. Olvasom a neten, hogy a hdcvi olcsóbb az IP-nél, viszont meglehetősen sokallom a körülbelüli becslést (300-350e ft) a fenti összeállításért. Főleg annak tükrében, hogy egy Reolink 4 kamerás szett NVR-rel tokkal vonóval 400 euró. Ha ehhez egy paradox rendszert veszek hozzá (a legbutább 20e ft +4db mozgásérzékelő, az érintőkijelzős mondjuk 50e + 4db mozgásérzékelő), akkor is elég soknak tűnik ez a 300k. Mit gondoltok? Kellemes hétvégét!

  • kozek1723

    csendes tag

    válasz Spuri2000 #10904 üzenetére

    Világos és egyben elfogadom a "neki is meg kell élnie valamiből" dolgot. De: mindent előcsöveztettem, konkrétan 2 munkaóra volna vele. Nekem mondjuk lehet, hogy 1 nap lenne, de gyakorlatilag végig kell "cibálni" 2x10 méter utp-t az előre bevésett csőben, majd be kéne dugni egy switch-be vagy egy NVR-be, az utp másik végét meg a kamera seggébe. Majd 4 jól fejlett csavarral felrögzíteni a homlokzatra a kamerát. És, bár a szerelés egyik részét sem csináltam még, de nem tűnik túl bonyolultnak így elsőre. Megvárom a pontos ajánlatot, de elég jó óradíj.

  • kozek1723

    csendes tag

    válasz Spuri2000 #10907 üzenetére

    Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy egy ennyire egyszerű rendszer ilyen árfekvésű volna. Az alap kiindulás az volt, hogy wifis IP kamerákat szerzek be, valahogy tápot biztosítok nekik, benyomok mindegyikbe egy SD kártyát és még NVR sem kell, mert igazából 4-5 napot elégnek érzek tárolásra. Végül egy barátom javaslatára dobtam a wifit, mondván, hogy sokkal stabilabb a rendszer vezetéken, és a táp miatt amúgy is oda lett már húzva a cső. Ebből kanyarodott a dolog a PoE felé, hiszen adná magát, hogy egy etherneten viszek mindent és viszlát. Nagyjából ezt még így képesnek is érzem magamat hogy esztétikusan fel tudom szerelni. Erre ma találkozok a szakival, és egy árva szó nem esik az IP kamera megoldásról, hanem "HDCVI". Mondom kicsoda? Mert, ha nincs áram, meg ha nincs hálózat, meg egyébként milyen jó lenne ide egy negyed köbméteres rack szekrény is. Ember, megöl az asszony, ha a gardrób feléből rack-et csinálunk :D. Egy szónak is száz a vége, a kamerarendszert a "saját szórakoztatásom" végett akarom, hogy néha bele tudjak nézni távolról, esetleg fel tudjam venni ha valami olyasmi történik és már pakolják a kerti bútorokat. De cost benefit 3 kilóét nem akarom nézegetni az udvart, mert mire hazaérek úgyse lesz kertibútor.
    .
    Egyébként nincs esetleg a tarsolyotokban egy olyan leírat, ami faszán bemutatja az IP, HDTVI, HDCVI, AHD közötti pro és kontra érveket? Tuti recept, hogy kinek mi a jó? Látom és olvasom, hogy a HDCVI-k és a HDTVI-k lényegesen olcsóbbak, mint az IP-k, de valahogy mégis az IP a szimpatikus. Nem is tudom, ha IP-t akarnék mindenáron akkor 500k alatt szóba sem állnának velem? Teljesen összezavart az ember, pedig azt gondoltam ez ennél lényegesen egyszerűbb. :(
    .
    Nagy valószínűség szerint a Paradox-ot nem úszom meg. Pl. egy Xiaomi home kit csomagban azért riasztás terén nem bíznék meg,.

  • kozek1723

    csendes tag

    válasz kozek1723 #10908 üzenetére

    A korábbiaktól függetlenül: stabil, EU szerveren futó Home Security System-et esetleg tudtok megbízhatót Paradox alternatívaként? 4 mozgásérzékelő - 4 helyiség, 2 nyitásérzékelő, normálisan kinéző esztétikus fali kezelő, stabil jelzés app-on keresztül, távoli elérés (ki-bekapcsolás, üzemellenőrzés céljából). Köszi a mindent!

  • kozek1723

    csendes tag

    válasz nagysz #10911 üzenetére

    Köszönöm szépen! Aludtam rá egyet, és én is erre az eredményre jutottam.

  • kozek1723

    csendes tag

    válasz nagysz #10911 üzenetére

    Megkaptam az ajánlatot. Hát meg kellett, hogy kapaszkodjak. És egyben újraértékelem, hogy milyen órabérem van :D

    - paradox sp5500/k10 központ és kezelő: 41e ft
    - paradox tm50 kezelő opcionális a k10 kezelő helyett: +25e ft
    - paradox ip150 internet modul: 32e ft
    - ps128 sziréna: 15e ft
    - pyronix kx15dd mozgásérzékelő (4 db) 4x8e ft = 32e ft

    Összesen: 125e + 25e ha érintős kezelőt akarok. A legjobban ott gurult el, amikor megláttam, hogy egy ilyen mozgásérzékelő bruttó 3100 ft :D

    Kamerarendszer:
    - Dahua XVR5104HS-X rögzítő + 1 tb hdd: 89e ft
    - kamera tip: 4e ft
    - Dahua HAC-HDW1230EM-A-28 (2 db): 2x24e ft

    Összesen: 141e ft.

    Opcionális:
    - rack: 45e
    - szünetmentes: 20e
    - Wifi AP, AC: 35e

    Nyilvánvaló, hogy kamerarendszer így saját megvalósítással lesz később, de a paradox-ot is nagyon sokallom. Vagy az én értékrendem nincs helyén? :D

    [ Szerkesztve ]

  • kozek1723

    csendes tag

    válasz gozso #10915 üzenetére

    Ezek bruttó árak és benne van a szerelés, valamint a szereléshez használ kábelek, anyagok. Nagyjából ez menti meg az ajánlatot, mert minden benne van. Egy webshop-ban összeraktam minden kelléket és egész csomag br. 90e ft ugyanezekkel az eszközökkel. Összehasonlításképp így a munkadíj kb 35-40e.

    Janos250:
    Köszi a linket, megnéztem. Annyival kevesebb ez, hogy amire az ajánlatot kaptam abban van egy hálózati módul és így megnyílik a távoli elérés lehetősége.
    Szinte ugyanezt az összeállítást kaptam, csak másik mozgásérzékelővel:
    https://www.riasztobolt.hu/7.paradox-bajnok-riasztoszett.reszletes.html

    Összeadva nálam hálózati modul nélkül: 69e ft. Ez a modul másfelest dob az áron, hiszen csak az ez eszköz 30e ft. Úgy tűnik egyszerű a képlet, 30e-be fáj ha el akarom érni mobilról és 40e ft-ba ha nem akarok magam szerelgetni.

  • kozek1723

    csendes tag

    válasz nagysz #10919 üzenetére

    TM50-et csakis az esztétika miatt néztem. Látatlanban is úgy gondolom, hogy a nyomógombos kivitelű K10V tartósabb, kevésbé kényes, kisebb hibalehetőséget hordoz, nem szarik be az érintő, és egy jól bevált konstrukciónak tekinthető. A TM pedig egy esztétikusabb modernebb valami, talán jobban beleillik egy modern infrastruktúrába.

    Az SP vs. MG tippet köszönöm szépen, nem vettem volna magam észre a specifikációk között, hogy SP nem képes vezetéknélküli adatátvitelre. Az előcsövezés mindenhol megvan, úgyhogy első körben biztos, hogy nem lesz rá szükség, de bővíthetőség szempontjából valóban egy praktikus dolog. A lakás helyésigeinek száma minimális, 4 érzékelőnél többet ha akarnék sem tudnék feltenni, úgyhogy nálam a több zóna kezelése viszont biztos nem lesz szükséges. Jelentéktelen pár ezer ft-os felára van a magellan-nak, köszönöm még egyszer, élni fogok a plusszal.

    Az IP modult láttam képen és mint egy 3 forintos fröccsöntött semmi eszköz, egy vagyonért. Esetemben viszont nem csak a távoli elérés miatt került képbe. Úgy indult a dolog, hogy első körben nem lesz GSM modulom és nem lesz felügyeleti előfizetésem sem. Tudom, hogy a GSM modul talán jobbmegoldás volna, hiszen nem lenne áramfüggő, sőt hívással is lehet aktiválni vagy deaktiválni, de nem akarok még a sim kártyával is pöcsölni. És bár tudom, hogy az IP modulnál ha nincs net, akkor nincs jelzés sem, szóval akkor max felébreszti a fél utcát. :D Vagy választhatnék egy hybrid megoldást és kérhetnék egy adatforgalom képes sim-et a telefon előfizetésemhez és akkor IP és GSM egyaránt volna. Ennyire viszont már csak a financiális dolgok miatt sem szeretnék elszállni.

    @hzsolee: elsőre hangzott csak nagyon durván a 125e ft ezért az egészért. Nem beszélve arról, amikor megláttam, hogy 2800 ft-os mozgásérzékelők 8e/db áron szerepelnek az ajánlatban... De valójában abszolút igazad van, és jó a példa a klímával, vagy akár egy autószerelővel aki a motorházat sem nyitja fel 20.000 alatt. Ebből a megvilágításból anyaggal és szereléssel a 35e emészthető.

    @nTom: köszi Neked is a javaslatot. Ragaszkodni fogok az MG5050-hez. Távirányítóra amúgy nem is gondoltam. Talán csak azért nem, mert a telefonom mindig a kezem ügyében van, amivel ugyanúgy ki-be tudom kapcsolni bármikor. Ahogy nézem egy REM3: 15e ft körül mozog. azt bedobom most az IP modulba, amit ráadásul mondjuk a családi többi tagja is tud használni. De későbbre ez még valóban hasznos lehet, ha úgy döntenék, hogy kell remote.

    Köszi még egyszer mindenkinek, holnap futok még egy kört és kérek egy másik árajánlatot is. Addig alszok rá kettőt. Jó éjt!

    [ Szerkesztve ]

  • kozek1723

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy mit szóltok ehhez az összeállításhoz:
    - Dahua PC-HDBW1230E-S-0280B (2 vagy 3 db)
    - Dahua XVR5104C nvr
    - Dahua PFS3006-4ET-60 Poe 4port + 2port switch
    HDD nélkül, nagyon jó áron jutnék hozzá: nettó 74e ft környéke.
    Köszi a véleményeket!

  • kozek1723

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy mit szóltok ehhez az összeállításhoz:
    - Dahua PC-HDBW1230E-S-0280B (2 vagy 3 db)
    - Dahua XVR5104C nvr
    - Dahua PFS3006-4ET-60 Poe 4port + 2port switch
    HDD nélkül, nagyon jó áron jutnék hozzá: nettó 74e ft környéke.
    Köszi a véleményeket!

Új hozzászólás Aktív témák