Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz bul07 #60010 üzenetére

    Magyar jog szerint egy normálisan összerakott krumplipuska is lőfegyver.
    14 éve lövészet a hobbim, 10 éve vagyok igazolt sportlövő, lőoktató, nemzetközi lövészetvezető és lövészbíró, valamint fegyvermester vagyok, dolgoztam fegyverboltban eladóként és szervizesként is.

    A magyar fegyvertörvény, joggyakorlat és az ember embernek farkasa egy elég sajátos környezetet teremt, összehasonlíthatatlan mind az általános EU-s viszonyokkal, mind az USA-beli viszonyokkal.

    Paintball markerből is van egylövetű, van csőtáras 10-30 golyóval, ami nem a megszokott tartályos megoldás, vannak belső gáztartályosak, sőt, vannak milsim rendszerek is, hüvelykivetővel, kisebb kaliberű festékgolyókkal. Csak azt írtam, hogy van olyan légfegyver, amely 7,5 J megengedett csőtorkolati energia fölött van és még nem lőfegyver. A 7,5 J nevetségesen kevés a kb 3 grammos festéklövedékekhez, viszont a paintball rendszer mind erejében, mind felhasználásban nevetséges ahhoz, hogy a lényegesen szigorúbb lőfegyverekhez, tűzfegyverekhez használatos szabályozás alá essen. Ez hívta életre Magyarországon a paintball fegyverek kategóriáját. Persze egy versenymarker kiröhögi a 15 J is, ott a 30 J környéke az általános. Na, az gumilövedékkel már tömegoszlató, fém lövedékkel meg az 1. generációs Swift sárvédőelemét is képes átvinni. Az ilyen igényeket elhajtottam, pedig Szegeden előfordult.
    Az airsoft később jött be, ugyanúgy néz ki, mint az éles fegyver, maroklőfegyver, de messze nem tud annyit. Nem volt rá jogi háttér, a rendőrség meg akkori tudatlanságából fakadóan a biztonság kedvéért inkább elkobozta és "megszakértette", ami hát a fegyver integritásának, összeszerelési minőségének rovására ment. Igen komoly lobbink volt abban, hogy az airsoft mögé is kerüljön egy jogi háttér, a törvényalkotók meg besuvasztották a 7,5 J-t nem meghaladó csőtorkolati energiájú légfegyverek körébe. Így már árulható volt hazai szaküzletekben is, bevizsgálás, típusengedélyek, próbajel, magánimportra opcionálisan, vásárlás, tárolás, használat, szállítás szabályozása. Annyira nem örülünk ennek, mert a 7,5 J még így is elég erős ahhoz képest, hogy csak egymásra lövöldözünk vele. Csináltunk egy Magyar Airsoft Szabályzatot, ami amolyan irányelv és ami 3,6 J csőtorkolati energiában maximalizálja az airsoft fegyverek erejét. Egy koca airsoftos 1-1,1 J-lal elvan, egy profinak sincs szüksége 1,8-2 J-nál többre, de az is elmond valamit, hogy 1,6 J felett már 20 méteres rálövési távolság van kikötve.
    Én személy szerint nem azért nem lövök airsofttal állatra, mert jujj, állatvédő vagyok, hanem mert nincs rajta védőszemüveg. Fáj neki, nekem is, de gerinces állattal nagyjából semmit nem tud kezdeni egy airsoft fegyver azon túl, amit egy emberrel: a szem az egyetlen igazán sérülékeny rész az airsofttal szemben.
    Persze, ölni is lehet az airsoft fegyverrel, egy fém replika ugyanúgy 3-3,5 kg, mint egy karabély és majdnem olyan masszív, agyon lehet verni vele egy embert. De aki ilyenre vetemedik, az megoldja segédeszköz nélkül is.

    A képen meg inkább egy garázsprojekt van, amire nem is igen vannak szabályozások.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák