Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Pikari #110 üzenetére

    ohlol, puli, meg masat, mint átlagon felüli műholdipar. Ne viccelődjünk már, jópofa iskolás projekt, de ne keverjük össze a rádióamatőr klubbot a fejlett iparral.
    Az orbitális hülyeség az, hogy a nato és eu szövettségeseinktől kéne félni és erre hivatkozva kamu projektekkel lopni a közpénzt.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Pikari #110 üzenetére

    Azt azért tudnod kellene, hogy egy műsorszóró műhold nagy tömegű hold és nagyon magasra kell emelni.
    Nagyon szigorú követelményei vannak a használhatóságnak.

    Az Astra 1 egyik holdján 30 darab műsorszó egység van. És 30 vevőegység figyeli földről jövő uplinket.
    Ezzel kb 300 tévéadás egy idejű továbbítására képes vissza a földre. Azért csak ennyi, mert a rendelkezésre álló helyre nem lehet többet bezsúfolni.

    Nem az a kategória, hogy felvisznek egy mini holdat, ami egy idő után szétég a légkörbe visszatérve.
    A műsorszóró műholdakban saját hajtóműrendszer van. Ha nem hozzák le időben, ott marad a hold örökre. Csak egy ütközés kimozdítani a pályáról. Illetve a gravitációs hullámok mozgatják egy kicsit, de az csak egy későbbi ütközés lehetőségébe segít be.

    Az idén emeltek új távközlési holdakat. A hold tömege 800 kg. Az adó összesített teljesítménye 8 KW és 15 - 18 évre elegendő üzemanyagot tartalmaz. Háromtengelyes stabilizátorral rendelkezik, amely teljesen önállóan tartja meg a Földhöz képesti pozíciójában a holdat. A legkisebb elfordulás és elmozdulás is rontaná a vételi lehetőségeket.
    A fedélzeti számítógéphez 1553 adatbuszon csatlakoznak az egységek. A napelemek mérete nem deríthető ki, de a 8 KW plusz a saját energia ellátásához azért jelentős méretű napelemek szükségesek.

    Enged el a témát. Ez nem az a feladat amit okosban is meg lehet oldani.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák