Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Riccsiz_h #19085 üzenetére

    Qrva egyszerűen meg lehet válaszolni a kérdést.

    Ha programokat is akarsz futtatni (Kindle Active Content) és elég neked kb. két betűtípus plusz böngészés esetén előny, ha fekvő nézetben is tudsz böngészni, valamint nem akarsz led világítást és érintőképernyőt, de billentyűzetet igen, akkor vegyél Kindle Keyboardot.

    Ha viszont nem akarsz programokat futtatni és akarsz 8 féle betűtípusból választani, plusz böngészésnél lemondasz a fekvő nézetről, valamint akarsz led világítást és érintőképernyőt, de billentyűzetet nem, akkor vegyél Paperwhite 3-mat.

    Továbbá, a kettőt összehasonlítva, a paperwhite 3 még kikapcsolt világítás mellett is JÓVAL kontrasztosabb és szebb fekete-fehér képet ad, mint a Keyboard. A Keyboardon a fehér inkább világosszürke és a fekete is kevésbé erős, inkább egy nagyon sötét szürkének mondanám.

    A Keyboard a megnyitásoknál is jóval lassabb, ide értendő a képfrissítése is. Az egy dolog, hogy programokat tud futtatni, de egy program max. 20 mega ramot képes lefoglalni, ha maga program ennél többet igényelne, akkor egyszerűen lefagy. Mondjuk pl. egy interaktív regénynél ez azzal jár, hogy a ram törlés miatt újra meg kell csinálnod bizonyos részeket.

    A képernyőkép mentése jóval egyszerűbb Keyboardon. A paperwhite 3 viszont gyorsabb és szebb képet ad a nagyobb felbontás miatt, de ez kb. csak úgy érhető tetten, hogy a betűméret változtatásakor egy fokozattal tér el a kettő egymástól. Azaz mittomén ami a Paperwhite-on mondjuk a 4. opció volt, az Keyboardon a 3. lesz. (a kisebb felbontás miatt)

    Akkor ugye van olyan, hogy pl. gépelés közben ugye mivel a Keyboardon fizikai gombok is vannak, sokkal egyszerűbb egy már begépelt szövegben a kurzort visszaléptetni mondjuk egy szó közepére és ott egy esetleges elgépelést javítani. Ez paperwhite-tal kb. esélytelen, mert képtelenség az ujjaddal pont oda pozícionálni a kurzort, ahova kéne, ráadásul a felső beviteli mező általában NEM nagyítható.
    Aztán még az is előnye a kurzorgombnak a Keyboardon, hogy anélkül tudsz vele a fejezetek közt ugrani, hogy a go to opciót használnod kéne. Mivel paperwhite-nál ez nincs, így ott csak a go to-t vagy kénytelen használni.

    Aztán a Keyboardhoz van még ugye hanglejátszás is, ami lehet a voice guide, ez kb. felolvassa a képernyőn megjelenő fontosabb opciókat (vakoknak biztos hasznos valamennyire), aztán egyes ebookoknál (ha maga az ebook támogatja) be lehet kapcsolni a felolvasás funkciót, ami lehet női hang vagy férfi hang, állítható a tempó stb.. meg lehet mp3-akat is lejátszatni. Paperwhite-hoz meg elvileg valami bluetoothos biszbaszt kell venni, amit rákötve képes a hanglejátszásra.

    A szótárazás viszont Keyboardon gagyibb, mivel ugye billentyűzettel nem tudsz rögtön egy adott szóra bökni és kiszótárazni a jelentését. Ráadásul a Keyboard összesen egy szótárt hajlandó defaultként kezelni, ami annyit jelent, hogy amikor adott szóhoz viszed a kurzort, akkor megjelenik a kiválasztott szótárbeli jelentése (a nyíl enterrel továbbolvasható), de ha az adott szótár nem tartalmazza az adott szót, akkor nem fog másikban keresni, hiába van esetleg többféle szótárad.
    A másik szarság a Keyboardon, hogy a New Oxford American Dictionary és az Oxford Dictionary of English valahogy gyárilag benne van a firmware-ében és nem lehet őket letörölni. Ergo ha esetleg letöltöd a felhőből ezt a kettőt, akkor duplán lesznek meg.

    Ja egyébként a programok beszerzéséről annyit, hogy csak olyan accounttal működik, amihez United States lett a store settingsnél beállítva és társítva van hozzá egy amerikai cím, ami akár lehet kamu is. A szívás része az a dolognak, hogy egy normál ebookkal ellentétben, ha nem tetszik a program, akkor nincs "return for refund" opció, azaz nem "küldheted vissza" és cserébe nem követelheted az érte kifizetett pénzt. Ezt jó ha tudod.

    Ja és persze a Keyboard bizonyos könyveknél nem támogatja a beágyazott publisher fontot továbbá az olyan újabb ebook formátumokat, mint amilyen a kfx. Ennek egyik előnye, hogy pl. oldalszámokra is tudsz ugrani.

    Szóval igazából el kell dönteni, hogy mi a fontos. Nekem azért lett Keyboardom, mert progikat akartam letölteni rá, miután megtudtam, hogy a paperwhite 3 a Kindle Active Contenttel nem kompatibilis.

    Ja további szopás a Keyboard esetén, hogy nem lehet ékezetesek karaktereket bevinni. Van rá úgy mond valami jailbreak utáni megoldás, de nekem az istennek se jött össze. Mindig azt írta, hogy már jailbreakelve lett, akkor is ha az uninstall fájlját telepítettem, szal. inkább beletörődtem, hogy nem lesznek ékezetes karaktereim. Viszont paperwhite-nál annak ellenére tudsz magyar ékezekes karaktereket bevinni, hogy a felület magát a magyar nyelvet nem támogatja. (Ettől függetlenül simán olvashatsz magyar könyvet ékezetekkel)

    [ Szerkesztve ]

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Riccsiz_h #19085 üzenetére

    Az újabb Kindle-ken újabb és jobb fajta e-ink kijelző van, nagyobb kontraszttal, ami jobb a szemnek.

    ***

Új hozzászólás Aktív témák