Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Degeczi #23971 üzenetére

    azzal indítottál, hogy "mások a felhasználási szokások". ezt mintha azóta elfelejtetted volna. jelzem: nem velem vitázol, ha szerinted felesleges állítgatni olvasás közben a fényerőt, készséggel elfogadom, hogy neked az. ettől függetlenül valami okból kifolyólag a legtöbb nagyobb gyártó biztosít erre egyszerű(bb) és gyors(abb) lehetőséget. (vagy van beépített fényszenzor, akárcsak a mobiltelefonokban, ahol ez természetes). ha a Kindle olvasókban is lenne ilyen opció, neked annyi "problémát" okozna, hogy nem használnád. más meg igen.
    Én úgy tudom, hogy a Paperwhite név is onnan ered, hogy a bekapcsolt világítás nagymértékben javítja a kontrasztot, mivel a szöveg háttere fehérebbé válik. A gyártó az olvasó megjelenésekor úgy javasolta a használatot, hogy vedd vissza a fényerőt sötétben, és állítsd magasabbra jó fényviszonyok mellett - ezáltal mindig fehérnek fog tűnni a kijelző.

    ami pedig a fogyasztást illeti, megint visszautalnék a tőled idézett mondatra. van, aki többet olvas egy nap, van aki kevesebbet. nem igazán lehet kategorikusan kijelenteni, hogy egy töltéssel eddig meg addig bírja az olvasó, mert ez nagyban függ az olvasási/használati szokásoktól, beleértve a fényerőt is. 2 hónap az közel 9 hét. A gyártó 6 hetet állít napi 30 perc olvasással, és közepes fényerővel. Aki naponta 2-3 órát olvas, az ebből hozzávetőlegesen ki tudja számítani, hogy mire számíthat. Nyilván nem többre.
    Az Amazon szerint "battery life will vary based on light settings, wireless usage." Az ő elméletük, nem az enyém. Nyilván az, hogy 5 vagy 6 hétig bírja, a gyakorlatban tök mindegy, de ha úgy nézed, a különbség 20%.
    ha a korral romlik a látásom, akkor nem lesz egyszerűbb eleve olyan betűméretet beállítani, amit reggel meg este is jól látok? csak kérdem.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák