Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz Tin #9 üzenetére

    +1
    Tökéletesen pontosan így van ahogy leírtad.

    Nyugaton és az USA-ban sem angyalok élnek, messze nem. És keleten sem mindenki despota. De kipróbáltuk már melyik hozzáállás hová vezet, és egyelőre a nyugati a legkevésbé rossz.

    A legjobb persze világbéke és összefogás lenne az emberiség érdekében, de nem vagyok szépségkirálynő-jelölt.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Raysen623

    addikt

    válasz Tin #9 üzenetére

    +1 Remek véleményalkotás.

    Cikkhez is szólva: Kína gazdasági ereje mintha kissé túl lenne misztifikálva. Egyszerűen alkalmatlan az állami berendezkedésük miatt az ország az innovációra. Erőszakból nem lesz kreativitás.

    Kissé ez is olyan mint az orosz haderő: kiderült róla hogy kb mosómaci szintjén van a mai modern harceszközök terén ha háborús alkalmazásról van szó. Lehet van pár "csodafegyverük" de azokat képtelenek tömegesen legyártani, nincs meg hozzá a gazdasági erejük és ezt adatokkal simán alá lehet támasztani.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Tin #9 üzenetére

    "Az Amerika világrendőrség dolgot meg lehet vitatni és küzdeni ellene, de szerintem a 2. vh utáni időszak megmutatta, mi lesz a társadalomból, ha Kína vagy Oroszország száll meg, és mi lesz akkor, ha az USA vagy a nyugati világ. Erre az egyik legjobb példa Németország."
    Hogy milyen rendőr (leginkább a végtelenségig korrupt) azt tényleg megmutatta a délszláv háborúban. Németország pocsék példa, hiszen a kivétel inkább.
    A legjobb példák: Vietnám, Irak, Ruanda, Afganisztán.
    De írhatnám ezeket is: Korea, Japán, Irán, Szaúd-Arábia, Líbia, Szíria, komplett közép-Amerika, stb. De erősen kétle van itt bárki akinek megfelelő a történelmi, illetve egyéb ismerete ahhoz, hogy értelmezni tudja ezeket.

    "arabok" és #22 "iszlám"
    Mert mit adott az iszlám az emberiségnek? A modern matematikát, a modern csillagászatot, a modern orvoslást, a modern gyógyszerészetet, és úgy általában a modern tudományos gondolkodást. Ezzel egy időben mit is adott a "fejlett nyugati kultúra"?

    #11: Tehát szerinted az egypólusú rend nem jó. Egyetértünk.

    #29: "Ha elődeink ezzel a mentalitással éltek volna, akkor ma még jobbágyság lenne. A fejlődés pont a társadalmi normák változása. A nők szavazati jogát kinevette a többség ... még a női többség is. Néhány hete volt egy írás a ritkán látható történelem blogon, hogy a 20. század elején hogyan gúnyolták vezércikkekben azokat a nőket akik nadrágot vettek fel. A tömeg pedig sokszor majdnem meglincselte őket."
    Tehát az újítás jó. Ezt mondja a KKP is, változtatni kell a régi világrenden. Tehát a változtatás igénye kínai propaganda. Vagy nem.
    A demokrácia a lényeg vagyis az, hogy mit akar a többség. A kínaiak többen vannak mint a teljes "nyugati" világ. Tehát a többség akarata (demokrácia) kínai propaganda. Vagy nem.
    Akkor az erkölcs a lényeg. Ami egy rendkívül relativisztikus valami, hiszen eleve kultúránként eltér. Azon alapszik, hogy valaki(k) jól megmondja(k) másoknak, hogy mi a jó. Mert az ő véleménye az egyedül helyes. Üdvözítő. Csak az ő útmutatásuk, vezetésük helyes. Német szóhasználattal élve árja. Remélem mindenki számára érthető itt mi a probléma.
    Minden ilyenre lehet ellenpéldával jönni, mert ez mind propaganda. A propaganda baromságok alapvetően baromságok. De a céljukat elérik, mert az emberiség elsöprő többsége kritika nélkül benyalja ezeket. Nekik úgy boldog a kis világuk.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák