Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Szten Márs #85 üzenetére

    A tárgyi tévedések tényleg bosszantóak, viszont ennek hiánya sem garantálja, hogy egy fotós könyv jó legyen.Illetve a tárgyi tévedések ellenére azért lehet hasznos dolgokat tanulni akár a tévedést tartalmazó könyvből.

    Olvasva a korábbi véleményed a Dékán István féle könyvről tudom, hogy rossz véleménnyel vagy róla. Anno amikor megvettem (jópár éve, ha ugyanarról a könyvről van szó), még nem volt tükrös digitális gépem. Filmes tükrösöm (EOS 500N, ez még az előző évezredből :) ) ill. digit kompakt gépem volt. Nekem tetszett a könyv, bár műszaki szaki lévén már ismertem pár dolgot a digitális képek világáról.

    Ha már így belelendültem néhány személyes vélemény néhány más könyvről.
    Scott Kelby:
    Hiányt pótló fotós tippgyűjtemény. Tényleges fotós könyvnek (amiből jól lehet tanulni is) aligha tekinteném. Rémesen felületes, az alapokat még célnak sem tűzte ki, hogy megértsük. Gyakorló, de kezdő fotósoknak egy-egy tip, jótanáncs. Ennek ellenére fotózás közeledtével max. fél óra befektetéssel gyorsan át lehet futni rajta, hátha akad valami jótanács nekünk is.

    Nem mondom, hogy az alapokat a Norman Koren szintjén kell taglalni. Viszont a Scott Kelby-nél azért több kell.
    Egyébként a Norman Koren oldalán található "And God said" képleteket legutóbb atomfizika előadáson láttam. Ennek szellemében az oldal vsz. hasznos lehet az érzékelő és fotós cuccok fejlesztésével foglalkozóknak viszont gyakorlati fotósoknak aligha.

    Baki-féle Fényképészet:
    A sok-sok dicséret után amit olvastam hatalmas elszántsággal mentem el az egyetlen helyre ahol meg lehet venni. Szerencsére meg lehetett nézni. Kicsit csalódottan és könyv nélkül távoztam. Ha már van valakinek néhány fotós könyve (és én így voltam vele), akkor kezd kritikus lenni. Bár lehet, hogy már rosszul emlékszem, de mintha lett volna egy látással kapcsolatos fejezet meg jópár olyasmi amit nem igazán tudok használni a gyakorlatban. Azaz röviden, annyira nem fogott meg. Aztán elmondták, hogy ez egy tankönyv valahol (konkrétumra itt sem emlékszem). Igen, pont egy olyan tankönyv érzésem volt. Valahol használhatóságon túl részletes, viszont hasznos dolgok totál kimaradtak belőle.

    Bár nem érzem, hogy túlléptem volna a kezdők szintjén (hogy ilyesmiben tanácsot adjak), vsz. néhány könyvet érdemes venni (karácsonyra kérni). Érdemes nagyobb boltban (Alexandra, Libri stb) ahol egymás mellett több is van megnézni mi tetszik. Ha már van néhány könyvünk, akkor viszont akkor érdemes a fórumokat blogokat stb. olvasni.
    Ahogy a nemrég linkelt "Big Light from Small Flashes" könyvben is szerepel, ma már a műhelyeket nem a Time 28. emeletén érdemes keresni, hanem az interneten.

    Hogy okoskodáson kívül valamit adjak is, íme Chuck Gardner tutoriáljának a linkje:
    http://super.nova.org/DPR/

    Portré fotózás témában találtam egy-két hasznos dolgot (bár rengeteg elgépelés van benne).

    Amit rengeteg (összes?) könyvből hiányoztam, az pl. a redőnyzár-vaku vagy pl. vaku teljesítmény/villanás hosszának a kapcsolata...

    Egy jó link, hogy mi történik a tükörrel/redönnyel mikor megnyomjuk az expo gombot. Igazából nekem a hogyan készült rész nagyon tetszett.

    Elnézést, ha egy kicsit terjengős voltam...

    [ Módosította: Ndruu ]

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák