Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz RVR400 #3969 üzenetére

    Ha az USB-kábel minimális elmozdítására megszakad az adatkapcsolat, akkor lehet éppen azt kellene cserélni. Már, ha nem maga a külső házon lévő Micro-B USB-aljzat lazult ki és lett ezáltal kontakthibás, mert az nyilván nagyobb gond. Az előlapi USB-portok pedig nem feltétlen minden PC-n stabilak és ezért általánosan a hátlapi portok használata javasolt. Aztán fontos még a stabil tápellátás is, ahol a gazda hardver sem teljesen mindegy. Továbbá ki lehetne próbálni esetleg egy másik HDD-vel is a külső házat.

    Egyébként eddig erre a típusra nem volt különösebb panasz. Viszont az, hogy kinél mennyire lesz tartós egy ilyen külső ház, az nyilván a megfelelő használattól is függ. Amibe többek között pl. az ideális hardverkörnyezetben történő használat is beletartozik. De persze az is előfordulhat, hogy valaki egy kevésbé jól sikerült darabot fog ki.

    Ha tényleg tönkrement és egy másik külső ház kellene helyette, akkor az összefoglalóban vannak beszámolók, tesztek, valamint egy táblázat. Az egyes paraméterek, illetve az egyéni igények alapján pedig lehet szelektálni, amiről egy korábbi hozzászólásban volt szó.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz WestBam #3973 üzenetére

    Helló!

    Ha bevált a Captiva, akkor a most megvásárolni tervezett külső ház is lehetne akár olyan. De az adott bolt kínálatában az nincsen, ahogy nézem. Viszont azt mindenkinek magának kell eldönteni a saját igényeihez mérten, hogy számára milyen külső ház lenne az ideális. Vagy legalábbis a kritériumokat felsorolni, hogy azok alapján lehessen ajánlani valamit. Ez egy korábbi hozzászólásban szemléltetve volt egy példával. Az összefoglalóban lévő beszámolók, tesztek, táblázat stb. pedig segíthetnek a kiválasztásnál. De nem kötelező pont azokból választani, opciók lehetnek egyéb típusok is. Viszont utóbbiakkal itt a topikban konkrét tapasztalat értelemszerűen nincsen.

    Aztán, ha már a routeren történő használat a téma, akkor korábban a másik topikban volt szó bizonyos dolgokról. Továbbá volt aki 24/7-es üzemnél a belsőre is odafigyelt és egy strapabíróbb HDD-t tett a külső házba.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz alfiboy #3974 üzenetére

    Üdv!

    Ennél a külső háznál pont az az extra, hogy van rajta külön tápkapcsoló. Tehát nem feltétlen kötelező minden egyes alkalommal kihúzni az USB-kábelt, hanem a szoftveres leválasztás után elég csak a külső házon lévő kapcsolót használni. Ahogyan pl. egy 3,5"-os külső ház esetében is opció ez.

    Egyébként a 2,5"-os külső HDD-knél a túl hosszú USB-kábel nem feltétlen szerencsés, mivel a nagyobb ellenállás miatt csökkenhetnek az áramértékek. Az pedig okozhat a tápellátásnál problémákat! Egy normál USB 2.0 port esetében pláne, ellenben az ilyen és ilyen típusok nyilván stabilabbak tápellátás téren. De ez természetesen nem jelenti azt, hogy az utóbbiaknál nem kell odafigyelni a kábel hosszára. Valamint a több kábelből összetoldott megoldások sem mindig az igaziak és van, hogy célszerűbb inkább 1 db kábellel kivitelezni. Persze nem arról van szó, hogy az adott tv-nél egyáltalán nem működhet az eredeti elképzelés, de az előbb említett dolgokra azért érdemes odafigyelni!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz alfiboy #3978 üzenetére

    Maga az USB fizikai interfész eleve gyakori csatlakoztatásra lett tervezve. A heti 1-2 kihúzástól és bedugástól pedig még nem fog normál esetben csak úgy tönkremenni. Szóval nem feltétlen kell annyira kímélgetni, de mindegy.

    A ~ 1,5 méteres kábelhossz még nem feltétlen gond, mondhatni beleférhet. Illetve a javasolt max. kábelhossz általánosan amúgy is 3 méter lehet ezen szabványnál. Továbbá, ha USB 3.0 port van a gazda hardveren, akkor jó esetben valószínűleg a tápellátás sem lesz instabil. Viszont a 2,5"-os külső drive-oknál attól még a rövidebb kábel nyilván előnyösebb lehet ilyen téren. Valamint akár az 1 db kábellel történő megoldás is megfontolandó.

    Ez a topik 2,5"-os külső házakkal foglalkozik. Ok, hogy ezek rendszerint USB-s típusok és ilyen kábelt mellékelnek hozzájuk, de utóbbi témakör nyilván nem lett olyan szinten kifejtve, mint az előbbi. Tehát kábelekből nincsen külön ajánló! De vannak természetesen prémium gyártók, mint pl. a Delock, Belkin stb. Viszont a célra megfelelhet más gyártó kábele, illetve akár egy normál típus is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz WestBam #3981 üzenetére

    Ha nem kell semmilyen extra, a leállítással stb. kapcsolatos funkciók is mellékesek, valamint úgyis a routerre csatlakoztatva lesz használva, akkor megfelelhet jóformán akármelyik ajánlott modell. Az előző válaszban már meg volt adva ezen és ezen hozzászólás linkje, amelyekben fel van sorolva egynéhány típus. Ezek közül némelyik pedig az általad linkelt bolt kínálatában is megtalálható.

    A Nomad tok egyébként a WD egyes saját külső merevlemezeire van szabva, tehát akármilyen fizikális méretekkel bíró típus nem rakható bele. De már amúgy is kifutott termék és max. elvétve lehet itt-ott beszerezni. Viszont vannak ilyen strapabíró darabok külső házakból is pl. az LC-Power, RaidSonic stb. kínálatában.

    Hosszabb távon a problémamentes működés többek között a megfelelő használattól is függ! A tápellátással kapcsolatban pedig már az előző válaszban is benne volt az, amit a router topikjában írtak. De, ha eddig nem volt gond emiatt, akkor talán ezután sem lesz. Aztán, ha netán fontos adatok lesznek tárolva a külső HDD-n, akkor a biztonsági másolatok készítéséről sem szabad megfeledkezni!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Speeedfire #3984 üzenetére

    Üdv!

    Nem is olyan régen kérdezett valaki hasonló ügyben, amire az alábbi válaszokat kapta. Tehát a mostani esetnél szintén felmerül az USB 2.0/3.0 háttértár kezelésének, USB-n a megfelelő tápellátásnak, valamint az autóban a menet közbeni rázkódás okozta hatásoknak a kérdése.

    A gumírozott kivitel gondolom a rázkódásvédelem, illetve az ütésállóság miatt lett megemlítve. Arról pedig nemrég a legutóbbi hozzászólásban is volt szó.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz galocza #3987 üzenetére

    Helló!

    Az már egy korábbi tesztben is említve volt, hogy az újabb MP Tool verziók nem engednek belepiszkálni a More Config beállításaiba. Ellenben az alábbi hibaüzenetet dobja a program. Az 1.10-es még engedi, de az újabb chipekhez már az újabb verziók javasoltak. Tehát a 2.02 esetén csak simán le kell futtatni a frissítést és kész!

    Egyébként a külső házba téve és USB-n csatlakoztatva maga a HDD felpörög, a Windows eszközkezelőjében és lemezkezelőjében megjelenik? Bár egy 10000 RPM-es drive áramfelvétel terén is komoly, a 2,5"-es VelociRaptor adatlapján közölt értékek pedig nem igazán vannak összhangban azzal, amit az USB 2.0/3.0 biztosítani képes. Sőt, az adatlapon 12 V-ot írnak, míg az említett USB-szabványok csak 5 V-ot tudnak. Tehát, ha elégtelen a tápellátás, akkor nem csoda, hogy meg sem nyekken a HDD a külső házban.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz galocza #3989 üzenetére

    Ha 12 V kell a működéséhez, ellenben USB-n csak 5 V-ot kap, akkor nyilván nem fog elindulni a kiegészítő tápellátással sem. Ezen HDD-t egy külső tápos 3,5"-os külső házban, vagy pl. egy szintén külső tápellátással rendelkező dokkolóban lehetne működésre bírni. Csak USB-ről táplálva max. az USB 3.1 Gen 2 és egy arra épülő megoldás jöhetne szóba, amely elvileg képes a korábbi szabványok ellenében nagyobb értékek leadására is.

    A firmware frissítésével kapcsolatban az összefoglalóban említett 2 oldalon lévő firmware-ek már gyárilag tartalmaznak bizonyos beállításokat. Például a computerbase oldalán vannak külön UASP-s verziók is. Továbbá arról szintén volt szó, hogy a Device Info O/X értékei nem feltétlen tükrözik minden esetben a valóságot. Viszont esetedben nem ez a gond, hanem maga az OS. Ugyanis az UASP Win7 alatt nem támogatott natívan, ellenben Win8.1/10 esetében már igen. De amúgy is SSD-nél van igazán jelentősége, mert egy 2,5"-os HDD-hez rendszerint bőven elég a BOT adatátviteli mód is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz enginev3.0 #3997 üzenetére

    Egy külső HDD-nél az említett RAW problémát okozhatja pl. a megfelelő leválasztás hiánya, csatlakozási (fizikális) és adatkapcsolati problémák, elégtelen tápellátás stb. Illetve PC-ken ajánlott a hátlapi (alaplapi) USB-portokat használni, mert az előlapi portoknál egyes gépeken előfordulhatnak problémák! Továbbá előfordul, hogy csak egy bizonyos OS alatt jelentkezik az említett hiba, ellenben más operációs rendszereknél, vagy azok korábbi / újabb verziójánál már nem (példa). Éppen ezért érdemes ilyenkor másik gépen, illetve másik OS alatt is kipróbálni a külső merevlemezt.

    RAW kötet esetében egyébként nem sima újraformázást, hanem inkább teljes újraparticionálást célszerű csinálni (példa). Valamint az egy általános szabály, hogy a külső házaknál lehetőség szerint mindig külsőként, azaz pl. USB-n csatlakoztatva particionáljuk a HDD / SSD meghajtót! Ugyanis pl. a SATA-n inicializált és particionált háttértárakat nem minden külső ház kezeli megfelelően és emiatt előfordulhatnak problémák.

    Az egyébként érdekes, ha esetedben másolás közben csak úgy hirtelen RAW lesz a külső HDD. Ahhoz pl. adatkapcsolati, illetve csatlakozási problémák kellenek. Ellenben, ha az eddig említett dolgok stimmelnek, akkor mindenképpen abnormális. Ilyenkor felmerül a külső ház / USB-kábel / HDD hibája is. Az összetevők esetleges hibáját kizárni pedig nyilván azok cseréjével, vagyis másik külső házzal / másik kábellel / másik merevlemezzel történő kipróbálással lehetne. Illetve a jelenlegi HDD állapotát nem ártana előtte pl. a HDS segítségével leellenőrizni, hogy valóban hibátlan-e!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz mrmft #3999 üzenetére

    Az összefoglalóban lévő táblázatban egyértelműen fel vannak tüntetve minden egyes külső ház esetében bizonyos jellemzők, amelyek alapján lehet szelektálni. Ilyen többek között pl. a fizikai csatlakozó típusa is. Bár az mondjuk az eszköz felőli csatlakozásra vonatkozik, a gazda oldalon pedig jellemzően Type-A szokott lenni.

    Ha kifejezetten USB-C (Type-C) fizikai interfészes, valamint USB 3.1 Gen 2-re épülő megoldás kell, akkor pl. a Sharkoon új 2,5"-os külső háza is opció lehet. Azzal van némi tapasztalat, mivel nem is olyan régen megosztott róla itt a topikban néhány infót az egyik illető. De nem feltétlen kötelező ezt választani, lehet akár mást is! Például az eredetileg említett modell szintén opció, illetve az összefoglaló végén ott van a gyártók listája, ahol további hasonló termékeket lehet találni. Egyébként egy 2,5" | 7200 RPM HDD sebességéhez elég egy USB 3.0-s külső ház is, mint azt az alábbi hozzászólás is szemlélteti.

    Ha csak szimplán az USB-C porthoz történő csatlakoztatás megoldása a cél, akkor az elvileg kivitelezhető külön kábel / adapter segítségével a másfajta USB-csatlakozót használó külső házaknál is. Erről a másik topikban már volt szó. Illetve vannak manapság olyan USB 3.0-s külső házak, amelyeknél a tartozékok része az ilyen adapter (példa). Sőt, ahogy nézem a Gen 2-es 42586 esetében is egy ilyet mellékelnek az egyébként Type-C - Type-A típusú gyári kábelhez.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz mrmft #4002 üzenetére

    Az említett USB-A - USB-C adapterekkel konkrét tapasztalat egyelőre nincsen. De amúgy nem egy bonyolult eszköz. Illetve rendeltek már többen azokból a bizonyos külföldi webshopokból USB-kábelt, vagy pl. ilyen adaptert, amelyek megfelelően működnek. Tehát valószínűleg Type-C kiegészítőkből is lehet találni minőségi darabokat. Vagy akár itt helyben is beszerezhetők az ilyenek, mivel a hazai kínálatban szintén megtalálhatók.

    A külső SSD téma egyébként nem offos itt, sőt a topik összefoglalójában van külön ezzel foglalkozó fejezet, valamint már tesztek is készültek. Van pl. M.2 megoldásra épülő teszt is. De már a külső házak gyártói is egyre inkább igazodnak az új trendhez. Például a RaidSonic kínálatában már külön M.2 & mSATA kategória van a mobil külső házaknál.

    Azt viszont el kellene dönteni, hogy most a kis fizikális méret, illetve az átlagosnál nagyobb adatátviteli sebesség, vagy éppen a minél kedvezőbb ár és a nagy tárolókapacitás-e a fontosabb! Ha pl. az utóbbi kettőt nézzük, akkor abban még mindig a külső HDD-k a nyerők. Külső SSD-t én jelenleg különféle OS-ek futtatására használok, ellenben szimpla adattárolásra egy nagyobb tárolókapacitású modell jelenleg még kissé luxus. Illetve USB-n a TRIM működése sem teljesen tisztázott. De ettől függetlenül nyilván opció ezen háttértárak használata is, illetve manapság egyre népszerűbbek.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz mrmft #4006 üzenetére

    2,5"-os méretben és Gen 2 & USB-C kivitelben pl. a korábban említett Sharkoon még viszonylag kedvezőbb árúnak mondható. Az M.2-es típusokból pedig megint lehet olcsóbbakat találni pl. az eBay-en is.

    De a másik dolog kapcsán az M.2 megoldással szerintem ráérsz majd akkor foglalkozni, ha tényleg csak az lesz opció. Illetve gondolom nem most akarsz ilyen SSD-kből és külső házakból egy tucatot vásárolni. Valamint az eredeti kérdésed is úgy szólt, hogy jelenleg egy 2,5"-os HDD-hez kellene külső ház, illetve USB-C csatlakozási lehetőség.

    Egyébként a biztonsági másolat témáról annyit, hogy ha a teljes drive / OS klónozva lesz egy másik M.2 SSD-re, akkor lehet szükség USB-s kivitelezés esetén egy ahhoz való adapterre, külső házra stb. Utána pedig rendszerint nem piszkálja az ember a klón drive-ot, illetve a rajta lévő partíciókat, hanem Inkább elzárja biztos helyre és csak szükség esetén veszi elő. Tehát nem lesznek folyamatosan használva és nem feltétlen kell mindegyikhez külön külső ház sem.

    Vagy másik opcióként a klónozás helyett lehetne akár lemezképet is készíteni, illetve magát az OS-t és a szükséges partíciókat képfájlba menteni. Majd azokat pl. külső HDD-n tárolni. Ez esetben a külső meghajtót lehetne akár tovább is használni, hiszen azon belül csak egy mappába lennének lementve a képfájlok. De ilyenkor előtte a mentésekről nyilván célszerű biztonsági másolatot készíteni egy másik fizikai drive-ra is! Aztán, ha a gépben lévő SSD netán tönkremegy, akkor annak cseréje után szintén vissza lehetne állítani ez esetben is a rendszert. Legalábbis Windows rendszereknél pl. a Macrium Reflect program használható ilyen célra. Elindítjuk a program WinPE-alapú változatát egy pendrive-ról, aztán pl. az USB-n csatlakoztatott külső HDD-ről betallózzuk a megfelelő képfájlt, majd végül visszaállítjuk a rendszert a gépben lévő háttértárra.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz mrmft #4009 üzenetére

    Ha a drive cseréje után az azonnali működés a cél, akkor nyilván a klónozásos megoldás az előnyösebb. Viszont a lemezképfájl visszaállítása SSD-re megint viszonylag hamar megvan és utána ugyanúgy működni fog az OS és használható lesz a gép. Tehát utóbbi megoldás sem teljesen elvetendő!

    De mindegy, illetve ezen téma amúgy is már túl lett tárgyalva! Volt szó itt az USB-C csatlakozás megoldásáról, a külső SSD-kről, a rendszermentés megvalósításáról, említve voltak USB-C külső házak 2,5" és M.2 kivitelben egyaránt stb. Aztán, hogy milyen megoldást választ a kérdező, azt már neki kell eldönteni! :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz mrmft #4011 üzenetére

    Az már említve volt egy korábbi válaszban, hogy egy HDD-hez elég lenne egy USB 3.0-s külső ház, illetve az USB-C csatlakozás megoldható akár külön adapter / kábel segítségével is. Ellenben, ha kifejezetten USB 3.1 Gen 2, illetve USB-C fizikai interfészes 2,5"-os külső ház, valamint gyárilag Type-C - Type-C kábel kell, akkor egy lehetséges opció a Sharkoon.

    M.2 formátumú külső házra szintén említve volt konkrét tapasztalat formájában egy példa, amelynél OK a 2280-as típus támogatása is. Viszont az eszköz felőli oldalon Micro-B fizikai interfész van rajta, illetve Micro-B - Type-A kábel jár hozzá gyárilag. De az előbb említett megoldásokkal akár ennél is kivitelezhető az USB-C csatlakozás. Vagy másik opció, ha olyan M.2 külső házat veszel, amelynél eleve teljes körű USB-C megoldás van. Arról pedig szintén volt szó, hogy pl. az eBay és társai oldalakon lehet találni ilyeneket. De egyébként az ismertebb gyártók kínálatában is akadnak ilyen típusok (példa).

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vinibali #4014 üzenetére

    Helló!

    Első körben annyit, hogy ez egy gyári kiszerelésű külső HDD, nem egy szimpla USB-s külső ház. A mellékelt programok pedig nyilván Windows only.

    Ha a gyártó biztosít firmware-t és a frissítés lefuttatásához való programot, akkor annak normál esetben simán működnie kellene. Viszont olyan előfordul, hogy ez az adott sorozatnál csak a korábban, illetve a más chippel gyártott termékekhez jó. Az AN300-nál a gyártó oldalán lévő firmware tool más ASMedia chipes külső házaknál is elindul, de a frissítésnél eleve FAIL hibaüzenetet dob. Illetve másfajta vezérlőknél (pl. JMicron) szintén jön a hibaüzenet, hogy nem talált kompatibilis chipet. Vagyis a leírtak alapján előfordulhat, hogy a tiedben mégsem ASM1051 chip van, vagy egyéb kompatibilitási probléma áll fenn. Egyébként mért akartad frissíteni a firmware-t?

    A gyártó oldalán van egy program a virtual CD eltávolításához is, amit értelemszerűen Windows alatt kell lefuttatni. Ha esetedben az szintén eredménytelen, akkor az szívás...Illetve az, ha csatlakoztatáskor csak ez a virtuális meghajtó jelenik meg, ellenben a másik partíció nem. Egyébként pl. az AS400 esetében szintén van ilyen CDFS partíció, de mellette ott van a másik is, amely mindenféle fennakadás nélkül használható.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz sequator #4016 üzenetére

    Helló!

    Ez az OTB (One Touch Backup) funkció, amelynek működése korábban szemléltetve volt egy másik topikban. Tehát általában mellékelnek hozzá egy szoftvert, amit fel kell telepíteni és be kell állítani. Majd aztán csak utána lehet a külső házon nyomogatni a gombot és ezzel elindítani a mentést. Viszont ennyi erővel akár fel lehetne telepíteni egyéb backup programot is és abban beállítani, hogy fizikális gombok nyomogatása nélkül automatikusan a külső háttértárra mentsen.

    Ha mindenképpen OTB-s külső ház kell, akkor USB 3.0-s kivitelben pl. az Ewent, Transcend és az SSK kínálatában vannak ilyenek. Valamint az eBay és társai oldalakon is lehet találni hasonlókat. Konkrét tapasztalat viszont csak azon modellekkel van, amelyek az összefoglalóban is szerepelnek.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vinibali #4017 üzenetére

    Azt gondoltam, hogy Windows alatt próbáltad. Ezért is írtam, hogy a külső háttértárakhoz mellékelt firmware update és egyéb programok esetében általában ezen rendszerkörnyezet, illetve némelyiknél még a macOS támogatott.

    Ha valóban ASM1051 chip van benne és a firmware is régebbi rajta, akkor a gyártói frissítésnek normál esetben le kellett volna futnia. Az ASMedia chipes külső házaknál amúgy általánosan PID: 55AA azonosító esetén működik a dolog. Legalábbis a külső firmware-ek használatánál. Egyébként milyen firmware-t írtál rá, mit is csináltál pontosan?

    A második partíció gondolom egy sima NTFS fájlrendszerű lehetett, mint az AS400 esetében. Ha Windows alatt az külön megjelenik, akkor normál esetben Linux alatt is ugyanúgy kellene működnie. De, ha utóbbinál csak a CDFS partíció jelent meg, ellenben a másikat egyáltalán nem is látta a rendszer, akkor az elég érdekes. Említve volt az eltávolításához a gyártó oldalán lévő program, de az nem derült ki a most leírtakból, hogy ki lett-e próbálva.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vinibali #4021 üzenetére

    Ilyen VID és PID azonosítónál az előző válaszban említett módszer valószínűleg nem működött volna, de az fura, hogy a gyártó által kiadott firmware tool sem. Amúgy az aláírásból gondoltam, hogy speciális módon lett megoldva, de így akkor már világosabb a dolog. :)

    Egyébként valószínű, hogy valami firmware szintű megoldás lehetett ennél a típusnál, illetve itt az ASMT VirtualCDROM is erre utalhat. Ilyen VCD megoldás amúgy még pl. a WD egyes külső merevlemezeinél jellemző. De azoknál csak a jelszavas zár feloldásához szükséges, amit a gyártó által mellékelt programmal be/ki lehet kapcsolni.

    Köszönöm az infókat!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz pvt.peter #4022 üzenetére

    Helló!

    Az USB-n történő tápellátással kapcsolatos dolgokról korábban volt szó itt a topikban, illetve egy másikban bővebben. Az UA0115-höz mellékelt tápkábel csak kiegészítő tápellátásra szolgál. Ami pl. az említett mini PC esetében hasznos lehet, ha annak 1 db USB-portja nem tudná meghajtani rendesen a 2,5"-os külső merevlemezt. Viszont természetesen használható az eszköz csak magával a normál (adat + táp) USB-kábellel is, ha a gazda hardveren (gépen) lévő USB-port megfelelő tápellátást biztosít.

    Egyébként a másik topikba írt hozzászólással kapcsolatban jelen esetben a külső ház = külső mobil rack. Ellenben a belső mobil rack külső ház.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz pvt.peter #4026 üzenetére

    Egy korábbi videó alapján még Mini-B aljzattal volt szerelve és nem volt rajta külön tápkapcsoló. Viszont amilyeneket mostanában vettek többen is, azok olyanok voltak, mint a linkelt hozzászólásban lévő. Vagyis a DC tápbemenet mellett egy Micro-B aljzat és egy tolókapcsoló van a külső házon. A boltok pedig jó eséllyel már csak ez utóbbi típust forgalmazzák.

  • King Unique

    titán

    válasz vand #4032 üzenetére

    Helló!

    Gyárt 2,5"-os méretben a WD is 4 TB-os merevlemezt, de az jelenleg csak külső háttértár formájában érhető el a kínálatukban. A másik opció a Seagate, amely világelsőként már 5 TB-os tárolókapacitásnál jár ezen típusoknál. Az alábbi logout bejegyzésben vannak infók ezekkel kapcsolatban.

    15 mm-es notebook merevlemezt fogadó 2,5"-os külső házakra az összefoglaló táblázatában van pár opció, de természetesen nem ez a teljes lista. Egy külön fejezetben fel vannak tüntetve a gyártók, amelyek kínálatában találni más hasonló modelleket is. Viszont konkrét tapasztalat értelemszerűen csak azokkal van, amelyek szerepelnek a táblázatban.

    Ha már adatbiztonság, akkor először is egy külső háttértárnál a megfelelő használat is fontos. Fontosabb ilyen téren, mint mondjuk az említett egyéb dolgok megléte és működése. Aztán az átlagnál egy belsőleg / külsőleg strapabíróbb, vagy éppen RAID-alapú megoldással lehet fokozni a tartósságot, illetve utóbbinál a lemezhibák miatti adatvesztés elkerülését stb. De az igazi adatbiztonság az, ha biztonsági másolatokat készítünk lehetőleg fizikailag / egyéb módon is elkülönülő tárolókra!

    A fizikális méretet illetően általánosan opció lehet mindkét megoldás, de valami (pl. mobilitás, ár stb.) alapján mégis muszáj dönteni! Egyébként van külön Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja is, ha esetleg ezen megoldásra esne a választás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz pvt.peter #4035 üzenetére

    Akkor, ahogyan az előző válaszban is említve volt, manapság már ez utóbbi típust lehet kapni, ezt forgalmazzák a boltok. A másik kivitel pedig csak a korábban gyártott termékekre volt jellemző. Egyébként az utóbbiaknál használt Mini-B aljzat strapabíróbb és könnyebben csatlakoztatható lehet, de normál esetben és megfelelő használat mellett a Micro-B is OK szokott lenni. Amúgy ezen külső háznál az újabb típusúak összességében jobbnak mondhatók, tehát van ok az örömre. :)

    Egyébként ezen hozzászólás mintája a chip, a PID azonosító, a firmware stb. gondolom nálad is ugyanaz lehet. Az ASMedia MP Tool amúgy innen letölthető és ezeket csekkolta a másik fórumtárs is. Na persze ehhez nem kell frissíteni és lefuttatni semmit, elég csak megnézni az adott infókat, vagy esetleg egy-egy screenshotot betenni róluk! Előre is köszönjük!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz frankdelgado #4040 üzenetére

    Helló!

    Legutóbb egy hasonló kérdésre adott válaszban le volt írva erre vonatkozóan a lényeg. Tehát az összefoglalóban van az SSD-khez ajánlott külső házakról külön fejezet. Valamint ezen téma itt a topikban is már több alkalommal szóba került.

    Az első link egyébként nem jó, tehát nem tudjuk, hogy milyen külső házak közül akartál első körben választani. Továbbá ezen hozzászólás mintájára érdemes lenne a játékkonzol topikjában is érdeklődni pl. a kompatibilitás és a mások által használt bevált típusok felől.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz pvt.peter #4042 üzenetére

    Akkor ezek szerint ennél a külső háznál nem variált utólag a gyártó. Igaz, az említett helyen van egy kis eltérés, de a chip, firmware, VID és PID azonosító stb. maradt ugyanaz. Egyébként a Device Info csupa X értéke nem feltétlen tükrözi a valós állapotot és attól még pl. a különféle leállítási funkciók működhetnek. Az UASP mód natívan pedig csak a Windows 8.1/10 esetében támogatott, ellenben a Windows 7-nél már nem. Tehát, ha netán az utóbbi OS alatt csekkoltad, akkor azért lehet "Enable UASP: No" érték. A fórumtársnál működött, de ő írta is, hogy Windows 10 alatt próbálta.

    Köszönöm az infókat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz frankdelgado #4044 üzenetére

    Az egy korábbi hozzászólásban említve volt, hogy az UASP mód megléte és működése egy külső HDD esetében nem igazán létszükséglet. Egy külső SSD-nél viszont már lehet jelentősége, ha ki akarjuk használni pl. az USB 3.0 szabvány maximális adatátviteli sebességét, illetve a TRIM működése szempontjából. Bár utóbbi még nem teljesen tisztázott, valamint a tesztek alapján inkább az USB 3.1 Gen 2 külső házaknál van erre nagyobb esély.

    A játékkonzol topikja azért lett megemlítve, mert az ilyen USB-s külső háttértáraknál a megfelelő kompatibilitás és működés elsődlegesen PC és Mac, valamint desktop OS környezetben garantálható. Ellenben ettől eltérő környezetben már nem feltétlen minden esetben. Illetve igaz ez akár az előbb említett dolgokra is. Tehát ezért célszerű ilyenkor az adott készülék topikjában is rákérdezni az ezzel kapcsolatos tapasztalatokra. Ha ott jelen esetben tényleg semmi ilyesmi nincsen, akkor marad az egyéb forrásból történő információszerzés. Egyébként gyári kivitelben vannak egyes gyártók kínálatában játékkonzolokhoz (is) készített külső HDD és külső SSD meghajtók. Például a Seagate esetében kifejezetten Xbox One konzolhoz (is) tervezett és hitelesített modellek vannak. Viszont nem feltétlen kötelező ilyeneket venni, de ezeknél valószínűleg a megfelelő kompatibilitás stb. dolgok is biztosan rendben vannak.

    Az EX500 és az IB-AC603-U31 külső házak tool-free kivitelűek, azaz szerszámmentes szerelést tesznek lehetővé. Előbbi egyébként Gen 1-es (USB 3.0) és az adatlapja alapján JMS578 chip van benne, mint pl. ezen külső házban. A másik már Gen 2-es és az adatlapja szerint ASM1351 chipes. Az UASP-t egyébként mindkét vezérlő támogatja, de hogy firmware szinten mi a helyzet a külső házaknál, illetve a játékkonzolos használatnál működne-e, az már más dolog.

    Egyébként itt a topikban csak azokkal a külső házakkal van konkrét tapasztalat, amelyek megtalálhatók az összefoglaló táblázatában, illetve beszámoló és / vagy teszt formájában szerepelnek ott. Az általad említett 2 modell azonban nem ilyen, tehát azokkal értelemszerűen nincsen tapasztalat. Ettől függetlenül persze opciók lehetnek, de a konkrétumok csak egy esetleges megvásárlás és kipróbálás után derülnének ki. Ha esetleg más modell is megfelel, akkor az már említve volt az előző válaszban, hogy az összefoglaló mely fejezetét érdemes átnézni. De nyilván nemcsak az ott feltüntetett külső házak, hanem akár egyéb típusok is megfelelhetnek egy SSD-hez.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4046 üzenetére

    A 42486-ról készült már több beszámoló, így az most kevésbé érdekes. Bár a "VID: 1F75, PID: 0888" azonosító IS888 chipre utal. Viszont a legutóbbi beszámolók és a gyártó oldala alapján IS621 chip van benne. Egyébként az előbbit a HDS a lista alapján elvileg nem támogatja. Szóval maga a chip és hogy kezeli-e a program a külső házat (+ a másikat), az mégiscsak hasznos információ lenne.

    Az új USB 3.1-es Rapid-Case esetében megint érdekes ez a passzos belső kialakítás és hogy a merevlemez csak a hátul lévő szivacs kivétele után fér el benne. Korábban volt szó hasonlóról a Becrux kapcsán, de ott pont a lötyögés volt állítólag a gond. Aztán a Sharkoon esetében még a 1351-es PID azonosító lehet lényeges, mivel ASMedia chipeknél a firmware (házilagos) frissítése rendszerint csak PID: 55AA azonosítónál működik. Szóval emiatt az előbbinél lehet nem fog, de nyilván nem feltétlen muszáj piszkálni, ha egyébként nincsen a külső ház működésével gond. Na meg az ilyet amúgy is csak saját felelősségre szabad próbálgatni! Esetleg, ha egy MPTool screenshotot tudnál készíteni róla és betenni ide, vagy csak a fontosabb adatokat (pl. firmware verziója, Device Info) leírni, akkor azt megköszönném.

    Továbbá még az alvó mód működése lenne hasznos infó mindkét külső ház esetében. De ennek tesztelésénél nyilván fontos, hogy ne legyen semmi olyan zavaró tényező, amelyről pl. ezen hozzászólásban volt szó!

    Köszönjük a beszámolót és a képeket! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4048 üzenetére

    Igaz, valóban említetted és ezek szerint kezeli a HDS ezt az újabb gyártású 42486-ot is. Viszont ez esetben akkor a szoftver hivatalos oldalán lévő infó pontatlan és esetleg lehetne küldeni egy riportot a fejlesztőnek.

    Az MPTool alapján a 160310b12c00 firmware viszonylag új, bár elvileg a station drivers és az usbdev oldalán is akad ennél újabb ASM1351 chiphez. De ez előző válaszban említett intelmek értelmében nyilván nem kell piszkálni! Illetve itt a topikban az USB 3.1-es (Gen 2) ASMedia chipek esetében a firmware frissítésével még amúgy sincsenek konkrét tapasztalatok. Amúgy a Device Info értékei nem feltétlen tükrözik a valós állapotot, de ez az USB 3.0-s chipek esetében is hasonló. Az UASP támogatott és működik, de ez az előző válaszból is kiderült, illetve a gyártó oldalán szintén szerepel. Na meg a screenshot alapján Windows 10 alatt lett csekkolva, amely megint natívan támogatja.

    Köszönöm az újabb infókat!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4050 üzenetére

    Általánosan pl. a Delock és a Belkin kábeleit szokták emlegetni, mint afféle prémium minőségű és megbízható típusokat. De bizonyára lehet találni hasonló minőségűeket akár más gyártók kínálatában is. Ha ez az ULT-Unite nálad bevált, akkor az is egy opció. Aztán, hogy hol lehet / nem lehet beszerezni, az már más dolog. Illetve itt a topikban az egyes USB-kábelek, pláne a Type-C és az USB 3.1 Gen 2 típusok minősége és megbízhatósága nem nagyon volt részletezve. Továbbá a másik topikban is csak ezek voltak megemlítve, mint lehetséges Type-C csatlakozási opciók. Egyébként ilyen adapterből van inverz változat is, vagyis Type-C (anya) - Type-A (apa) típusú. Tehát akár ez utóbbival is megoldható a hagyományos Type-A aljzathoz történő csatlakoztatás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz user112 #4052 üzenetére

    Helló!

    A közelmúltban már érdeklődtél hasonló ügyben és akkor válaszokat is kaptál. A tv-n történő használatnál a kompatibilitás mellett viszont még a tápellátásra is ajánlott odafigyelni! 2,5"-os kivitelben a fórumtárs által javasolt 7200 RPM-es merevlemezek valóban jónak mondhatók, különösen a Black 5 év garanciával. Viszont ezek nagyobb energiaigénnyel bírnak, mint az 5400 RPM-es típusok. Éppen ezért általánosan 5400-as modellek javasoltak az olyan gazda hardverek esetében, amelyeknél USB-n bizonytalan lehet a tápellátás. Egy 7200-as típus használata max. akkor lehet igazán rendben, ha pl. ilyen / ilyen megnövelt áramerősségű portok, vagy akár USB 3.0 portok vannak a készüléken. De utóbbiak használata mondjuk alapból javasolt ugyanúgy az 5400 RPM-es megoldásoknál is. Továbbá maga a merevlemez működése is számíthat, amellyel kapcsolatos dolgokat pl. PC-s környezetben lehet állítgatni, ellenben egy tv-n már nem feltétlenül. A (belső) merevlemezes témának amúgy van külön topikja, ahol lehet érdeklődni az ajánlott típusok felől, illetve átnézni az ottani összefoglalót.

    Egyébként arról már a korábbi válaszokban is volt szó, hogy a HDD magasságához passzoló külső házat kell választani. Az általad említett modell 9,5 mm magas, amelyhez alapból megfelel a legtöbb 2,5"-os külső ház. Illetve azon belül nyilván SATA-s típus kell, valamint az USB 3.0 manapság megint adja magát. Az összefoglalóban van több beszámoló és teszt is, hogy mások milyen összeállításokat használnak. De a többség rendszerint PC-s környezetben és ezért ezzel kapcsolatban érdemes a tv-készülék topikjában is érdeklődni, ami korábban szintén említve volt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4056 üzenetére

    Ha a tv-ken az előző válaszban említett megnövelt áramerősségű USB-portok vannak és azokra csatlakoztatva történik a 7200-as 2,5"-os külső HDD-k használata, akkor az valóban OK lehet. De 1 db normál (0,5 A) USB 2.0 porton azért nem igazán ajánlott egy 7200-as notebook merevlemezt hajtani! Az még az 5400-as típusoknál is olykor necces lehet. A 7200-asoknál meg pláne, hiszen az előbbiekhez viszonyítva rendszerint nagyobb az energiaigényük. A 0,5 A-es portok esetében a 2 db port, azaz Y-kábel használata lehet egy aránylag stabilnak mondható megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz w.miki #4060 üzenetére

    Mondjuk ezt általában úgy szokták, hogy előtte kikapcsolják a készülékeket, illetve jelen esetben egy 2,5"-os külső merevlemezt leválasztanak szoftveresen és hardveresen (USB-kábel kihúzása) egyaránt. Majd, ha valaki annyira akarja, akkor utána lehet mindent áramtalanítani pl. az elosztó lekapcsolásával.

    Szünetmentes tápellátást biztosító 2,5"-os külső ház max. a Wi-Fi funkciós, illetve beépített akkumulátort tartalmazó típusok formájában van (példa). Ilyeneket linkeltél magad is a másik hozzászólásodban. Viszont ezen típusokkal itt a topikban nem nagyon van konkrét tapasztalat.

    "Mi történik egy HDD-vel, ha elmegy alóla az áram?"

    A másik topikban egy hasonló kérdésre adott válaszokban volt erről szó.

    Egyébként a fórumtárs által említett automatikus leállítás (alvó mód) is akár opció lehet. Viszont ennek működése elsődlegesen rendszerint PC-n és Macen, illetve desktop OS alatt történő használatra van belőle. Ellenben ettől eltérő környezetben már nem feltétlen működik (példa). De nyilván ki kell próbálni, aztán kiderül!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz batagy #4066 üzenetére

    Mondjuk az ilyen és az ehhez hasonló készülékeknél ez nem ismeretlen probléma. A másik külső házas topikban egyébként volt, akinél szintén nem működtek a különféle leállítási funkciók egy Android TV Box esetében. Legalábbis alapértelmezetten nem, de utólagos tákolással végül sikerült megoldani.

    Egyébként visszatérve a "szünetmentes tápellátású" külső házhoz, ilyen téren ezek a Wi-Fi funkciós megoldások mégsem feltétlen opciók. Ugyanis pl. a ZM-WE450-nél is látszik, hogy oldalt külön kapcsológomb van rajta. Azt bekapcsolva működik aksiról, ellenben a user manual végén is írják, hogy USB-s csatlakozás előtt eleve ki kell kapcsolni. Vagyis utóbbi esetben úgy működik, mint egy normál külső HDD és, ha az USB-porton keresztül megszűnik a tápellátás, akkor vélhetően leáll. Akkumulátoros üzemmódra pedig az előbbiek alapján valószínűleg nem fog ilyenkor automatikusan átváltani, hiszen ahhoz ezt külön be kellene kapcsolni a nyomógombbal. De, ha valamilyen megoldással netán működne is, akkor még mindig kérdéses az alvó mód stb. működése adatkapcsolat nélkül. Mert annak nyilván megint nem sok értelme lenne, hogy utána aksiról pörög még X óráig, aztán annak lemerülése után hirtelen lenyekkenne a merevlemez is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz w.miki #4067 üzenetére

    A linkelt hozzászólásban a szoftveres leválasztás fontosságáról van szó. Annak elmulasztása sem feltétlen okoz minden esetben problémát, de nyilván javasolt megfelelően leválasztani a külső háttértárat az OS-ben. A tápellátás hirtelen megszakításáról pedig az előző válaszban lévő linkekben le volt írva a lényeg. Viszont abban a kollégának is igaza van, hogy ez azért nem feltétlen azt jelenti, hogy akármikor, akárhogyan és akármennyiszer ki lehet alóla rántani a tápot, mert biztosan nem fog problémát okozni. Az ideális nyilván az, amikor pl. a szoftveres leválasztást követően a 2,5"-os külső házban lévő merevlemez is szépen, egyenletesen leáll.

    Egyébként akár az említett routeres használat is opció lehet. De, ha nem lesz áramtalanítva a router, illetve nem lesz róla szoftveresen és / vagy hardveresen leválasztva a 2.5"-os külső merevlemez, akkor lehet folyamatosan pörögni fog. Bár pl. külső firmware-eknél akár az alvó mód is megoldható (példa). Viszont ilyen használatra lehet célszerűbb lett volna / lenne 3,5"-os külső házat venni, amelyen van tápkapcsoló. Egyébként létezik ilyen 2,5"-os kivitelben is (példa). Azonban utóbbiaknál USB-n a megfelelő tápellátás is lényeges és, ha a gazda hardver ilyen téren nem a legstabilabb, akkor nyilván előnyösebb egy 3,5"-os külső tápos megoldás. De amúgy szükség esetén a külső tápellátás akár egy 2,5"-os típusnál is megoldható, pláne ha van rajta DC tápbemenet, mint az előbb linkelt modellen.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz user112 #4077 üzenetére

    Ha valami nem világos, akkor természetesen nyugodtan lehet kérdezni, ezért van itt a fórumon többek között ez a topik is. Viszont az említett felhasználással kapcsolatban a korábbi, illetve a legutóbbi válaszokban kb. minden szükséges információ meg lett adva.

    Legutóbb egyébként említve volt USB-n a stabil tápellátás fontossága, ami az új készüléknél szintén aktuális. Az alábbi kép alapján 2 db USB-port van rajta, amelyek valószínűleg csak normál (0,5 A) típusok lehetnek. Valamint 2 A-es tápegységet mellékelnek hozzá. Tehát az egy dolog, hogy a 7200 RPM-es WD merevlemez általánosan jó választás lenne, az viszont egy másik, hogy a készülék USB-n (Y-kábellel) meg tudná-e rendesen hajtani, mennyire bírná a tápegysége stb. Éppen ezért célszerű lenne az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikjában érdeklődni az ilyen irányú, valamint az USB-s külső házak kompatibilitásával kapcsolatos tapasztalatok felől.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4079 üzenetére

    Neked ezek szerint a JMS567 chipes változat van, amit a kolléga is említett. Az viszont tényleg fura, ha a HDS egyáltalán nem kezeli. A program legújabb verziójával próbálod, másik háttértárral sem működik? Egyébként nekem is van ilyen chipes 2,5"-os külső házam és ott a 00.01.01.04 firmware-rel minden OK ilyen téren. Az összefoglalóban van külön fejezet a JMicron vezérlőkről, ahol megtalálhatók a firmware frissítésével kapcsolatban a szükséges infók. Viszont most nyilván csak az adatokat kell lecsekkolni a program felületén és azon belül nem kell semmit lefuttatni, illetve frissíteni!

    A másolási sebesség egyébként többek között a külső házban lévő háttértártól is függ, amit az alábbi teszt jól szemléltet. Ahogyan egy másik azt, hogy USB 3.0-n a JMS567 chip egy SSD-vel nyilván többet tud a ~ 100 MB/s körüli értéknél.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4082 üzenetére

    Nálad ilyen, vagy ilyen állapot van? Ha az előbbi, akkor lehet azt mondani, hogy a program ~ nem ismeri fel az USB drive-ot, illetve nem tudja kiolvasni a szükséges állapotinformációkat. Ilyenkor viszont célszerű riportot küldeni a program fejlesztőjének, hogy jó esetben az ilyen jellegű problémákat is javítani tudja.

    A JMicron chipekkel kapcsolatos fejezetben lévő linkek egyébként működnek, ahogyan az említett hozzászólásban lévők is. Illetve utóbbiban csak az usbdev oldala van linkelve, de onnan szintén letölthető a megfelelő verziójú M.P. Tool. Ha esetedben nem, akkor a hiba nálad lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4085 üzenetére

    Ha ilyen, akkor az valóban problémás. A firmware-verzió, a VID és PID azonosítók stb. megtekintéséhez a JMicron 2033x M.P. Tool v1.16.14.1 verziót célszerű letölteni. Nálam egyébként működnek a linkek Firefox alatt is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4087 üzenetére

    Ezekben a firmware pakkokban rendszerint van már egy bin fájl és a program is azt, annak az útvonalát olvassa be alapértelmezetten. A korábbi hozzászólásnál külön betallóztam egy másik bin fájlt és azért más a megnevezés. Egyébként most nálam is a screenshoton lévő megnevezés van, ellenben a firmware verzióját is mutatja a program. A firmware verziójánál esetedben az InCode (Internal code) állapot érdekes, mert ha stimmel a chip és az M.P. Tool, akkor normál esetben ki kellene írnia a pontos verziót. Az adapter gyártójának oldalán pedig JMS567 vezérlő van feltüntetve.

    A másik hozzászólásodban lévő screenshot már JMS567 chipre utal(hat), nálam is ilyen. De mondjuk ez a program nálam sem írta ki a firmware pontos verzióját.

    A VID 152D, PID 0569 azonosító az alábbi listában nem szerepel, de az a lista amúgy sem feltétlen teljes. A S.M.A.R.T. és egyéb infók kiolvasására pedig vannak egyéb programok is Windows alatt, mint pl. a CDI. Utóbbi felismeri?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Soma01 #4083 üzenetére

    Konkrét tapasztalat itt a topikban azon külső házakkal van, amelyek az összefoglaló táblázatában, illetve a beszámolókban és a tesztekben szerepelnek. Tehát az említett modellel nincsen és ezen gyártóról sem sokat lehetett eddig hallani. Viszont ettől függetlenül lehet akár jó is. Amúgy hasonló a MantisTek külső házhoz, leszámítva a burkolat anyagát. A JMS567 chip jónak mondható, illetve általánosan még az ASMedia chipes külső házak ajánlottak. Utóbbiakból pontosabban a PID: 55AA azonosítós típusok, mivel szükség esetén csak azoknál lehet az összefoglalóban leírt módon frissíteni a firmware-t.

    Az eBay-es külső házak szakértője egyébként batagy kolléga, neki van ilyenekkel nagy tapasztalata. Illetve ő rendszerint az alábbi típust szokta ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Soma01 #4098 üzenetére

    A 6 TB-ig megadott limit valóban érdekes. Jelenleg 2,5"-os méretben 5 TB a max. tárolókapacitás, illetve a 3-5 TB-os merevlemezek rendszerint 15 mm magasak. Tehát a nagyobbak eleve bele sem férnének egy ilyen névlegesen 9,5 mm magas merevlemezekre szabott külső házba. Márpedig a gyártók a saját teszteléseik alapján is szokták megadni a limiteket. De amúgy nem elképzelhetetlen, mert a JMS567 vezérlő pl. egy 3,5"-os külső házban / dokkolóban (is) simán kezelhet ekkora, vagy akár nagyobb tárolókapacitású háttértárat (példa).

    A JMicron vezérlőknél a firmware frissítéséhez az egyszerűbb program használatos, viszont annál nincsen sok beállítási lehetőség. A másiknál van, amit az alábbi hozzászólás is szemléltet. Valamint azt is, hogy utóbbinál nem igazán opció a frissítés, max. esetleg a sima flash. Vagy eleve olyan firmware-t kell használni, ami alapból támogatja a különféle leállítási funkciókat. Viszont ilyen téren a JMicron vezérlőkkel kevesebb a tapasztalat és inkább az ASMedia chipekkel van jóval több. Az meg egy dolog, hogy elvileg megoldható a frissítés, illetve másoknál működött. Viszont a nem a külső ház gyártójától származó firmware-eket minden esetben nyilván csak saját felelősségre szabad próbálgatni!

    A TRIM működéséről USB-n egy másik topikban nem olyan régen összegezve lettek az infók. De nincsen ez még teljesen letisztázva! A desktop Windowsok esetében natívan csak a 8.1/10 támogatja az UASP-t, a 7-es nem. Utóbbinál max. esetleg pl. az alaplap gyártója által kiadott spéci driveres / szoftveres megoldással működhet (példa).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák