Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4791 üzenetére

    Ha SATA SSD-hez keresel külső házat és tartósan abba téve lesz használva, akkor ez esetben célszerű olyat venni, amelyiknél működik a TRIM, illetve USB-n az SCSI UNMAP. A linkelt AXAGON külső ház pedig ugye tudja ezt, vagyis ilyen szempontból jó választás.

    Azt nem írtad milyen operációs rendszeren szeretnéd tesztelni USB-n a TRIM (UNMAP) működését, de ha Windowson / Linuxon, akkor egy korábbi blogbejegyzésben, valamint ebben a leírásban részletezve van a téma. Továbbá az előző válaszban vannak konkrét példák arra, hogy mások hogyan csinálták. Ha általános tesztről lenne szó, akkor pedig a topik összefoglalójában vannak ehhez instrukciók és afféle minták korábbi tesztek formájában.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4793 üzenetére

    A Kingston SSD Manager nem fut gondolom úgy értendő, hogy nem kezeli az SSD-t az új külső házba téve. De az is csak akkor fura, ha a régiben kezelte USB-n, meg a standard csatlakoztatás amúgy is a SATA.
    Ha NTFS fájlrendszerű a külső házban lévő SSD, akkor jogosultsági probléma akkor szokott előfordulni, ha másik felhasználói fiókkal, valamint másik gépen, másik Windowson akarnak hozzáférni a meghajtó tartalmához, módosítani azt stb. De a megfelelő jogosultság beállítása, illetve a meghajtó saját tulajdonba vétele pl. ezen és ezen leírások alapján könnyen megoldható grafikus felületen, valamint akár parancssorban is. Ahogyan az írásvédett állapot is megszüntethető egy másik leírás alapján, ha a Windowsban lett szoftveresen beállítva.

    Viszont ha az OS, a felhasználói fiók stb. nem változott, semmi nem lett elállítva, akkor normál esetben sem jogosultsági problémának, sem írásvédett állapotnak nem kellene lennie attól, mert egy másik USB-s külső házba lett áttéve az SSD. Vagyis ha esetedben tartós ez az állapot és többszöri, akár más portokhoz, másik kábellel történő újracsatlakoztatás, valamint a Windows újraindítása után is fennáll, akkor ott akár egyéb gond is lehet. Ha az előbb linkelt leírások alapján, vagy esetleg szükség esetén az SSD AXAGON külső házban történő újraparticionálásával sem sikerül megoldani, akkor meg pláne.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4797 üzenetére

    Nem derült ki, hogy pontosan mit oldott meg az újraindítás, de ha ezzel rendeződtek az előzőleg említett problémák, vagy azok egy része, akkor oké. Az, hogy a Kingston SSD Manager miért nem kezeli USB-n az SSD-t az EE25-XA6 külső házban, ellenben ugyanolyan környezetben és beállítások mellett a másik AXAGON és a Gembird külső házban igen, az jó kérdés. De arról volt szó máshol is, hogy ha nem kell pl. firmware-t frissíteni, Secure Erase-t futtatni stb., akkor nem feltétlen létszükséglet a gyártó szoftvere, meg a felsoroltakat elsődlegesen amúgy is SATA-s csatlakozásnál javasolt elvégezni. A SMART és a hőmérsékleti adatok kiolvasása pedig megoldható pl. a CDI, HDS stb. programokkal is, azok gondolom csak felismerik és kezelik az SSD-t az új külső házban.

    "Most fel van adva a kérdés tegyem vissza exFat-ra?"

    A Windows 10 nyilván kezeli az exFAT és az NTFS fájlrendszert is, az addig oké. Ha az okostelefon sehogyan nem kezeli az NTFS-t, ellenben az exFAT-ot igen, hát akkor értelemszerűen formázd az utóbbira a külső SSD-t.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4802 üzenetére

    Mondjuk a mellékelt screenshoton az látszik, hogy a Kingston szoftvere kezeli a külső SSD-t, ellenben az UASP és a TRIM (UNMAP) támogatása, működése nem. Az előbbit Windowson ezen leírás, míg az utóbbit a már említett másik válaszban lévő leírások alapján lehet ellenőrizni. Az UASP-t magának a külső háznak és az operációs rendszernek is támogatnia kell, akkor fog működni. A TRIM, pontosabban az UNMAP működésnél szintén ez a helyzet, valamint annak SATA SSD-k USB-s használatánál feltétele az UASP működése is. A fájlrendszer max. az utóbbi, a TRIM / UNMAP működésénél számíthat. Windowson a TRIM elvileg NTFS és ReFS fájlrendszereknél támogatott, ellenben exFAT fájlrendszernél nem. Az utóbbira pl. ebben a cikkben is utalnak, valamint arra is, hogy Windowson használva célszerű NTFS-re formázni a külső SSD-t, ha cél a TRIM / UNMAP megfelelő működése. De amúgy ha annyira érdekel, akkor a lehetőség adott, ki tudod próbálni exFAT és NTFS fájlrendszerrel is, aztán kiderül.

    Ha nem működik az ATA TRIM, illetve USB-n az SCSI UNMAP, akkor igen, előbb-utóbb be fog lassulni a külső SSD, drasztikusan csökkenhet az írási sebessége. Viszont hogy ez mikor és milyen mértékben következik be, az egyrészt függ a használattól, annak intenzitásától is. Másrészt ha magánál az SSD-nél pl. a Garbage Collection kellően hatékony, akkor az eleve valamelyest kompenzálhatja a TRIM hiányát és ezzel lassíthatja az előbbi bekövetkezését.

    Az ADSA-1S6 külső háznál a CDM eredménye jónak mondható, egy SATA3-as SSD-vel UASP módban ennyit kell tudnia USB 3.0-n. A CDI is támogatja, meg gondolom a HDS is, tehát az is oké. Bár az utóbbiak inkább az EE25-XA6 külső háznál lettek volna érdekesebbek, azt nem kezelte valamiért a Kingston szoftvere.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4805 üzenetére

    Ha a TrimCheck használatára célzol, akkor az nem bonyolult és alapesetben nem kell hozzá parancssorban sem pötyögni. Csak le kell tölteni az előbbi weboldalról, majd rámásolni arra a partícióra, amit tesztelni akarunk. Utána ott dupla kattintással elindítani, majd Enter és megvárni amíg lefut, majd a kilépéshez megint Enter. Aztán várni kb. 20 másodpercet és újra megnyitni, elindítani a programot az eredmény megtekintéséhez. Ez az ebből a tesztből vett screenshoton is lépésenként lekövethető.

    Az összetettebb és kicsit bonyolultabb tesztelési módszer az, ami pl. ennél és ennél a tesztnél van. De az előbbinél csak annyi az extra, hogy (rendszergazdaként indított) PowerShell alatt van kiadva pluszba egy parancs, ahol a "YourDriveLetter" a tesztelni kívánt kötet (partíció) meghajtóbetűjele. Azaz ha nálad a CDM alapján G, akkor az alábbi parancsot kell beírni.

    Optimize-Volume -DriveLetter G -ReTrim -Verbose

    A másiknál meg a TrimCheck indítása és utána a kötet optimalizálása (TRIM) is parancssorból van elvégezve, pontosabban PowerShell, illetve a kétpaneles megjelenítés miatt a screenshoton is szemléltetett ConEmu emulátor használatával. Ha G a meghajtóbetűjel és a TrimCheck 64 bites verziója van letöltve, akkor az alábbi parancsokat kell egyesével kiadni (bemásolni), illetve így csinálták a linkelt tesztben is.

    G:
    dir
    Get-Volume -DriveLetter G
    .\trimcheck-0.7-win64.exe
    dir
    Optimize-Volume -DriveLetter G -ReTrim -Verbose
    .\trimcheck-0.7-win64.exe

    A parancsok kiadása után pedig értelemszerűen Enter kell, valamint a TrimCheck futtatásánál (a külön megnyíló ablakban) is a szükséges helyeken. A DIR parancsok meg akár el is hagyhatók, azok úgyis csak a meghajtó tartalmának kilistázásához kellenek, illetve másodszorra a JSON tesztfájl létrejöttének ellenőrzéséhez. Ahogyan a Get-Volume -DriveLetter G parancs sem feltétlen létszükséglet, csak a kötet információnak lekérdezéséhez kell. Tehát lehet ezt akár rövidebben is az alábbi módon.

    G:
    .\trimcheck-0.7-win64.exe
    Optimize-Volume -DriveLetter G -ReTrim -Verbose
    .\trimcheck-0.7-win64.exe

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4805 üzenetére

    Tehát a CDI kezeli az EE25-XA6 külső házat, meg akkor vélhetően a HDS is, valamint UASP módban csatlakozik és működik, oké. Egy 2,5"-os külső HDD / SSD meghajtónál pedig számíthat az USB-kábel hossza mind a megfelelő tápellátás, mind akár az adatátviteli sebesség szempontjából. Ugyan az USB 3.0 szabványnál a javasolt max. kábelhossz 3 méter lehet, de egy 2,5"-os külső meghajtónál már csak a tápellátás miatt sem szerencsés ilyen hosszút használni.

    Az, hogy a hardver biztonságos eltávolítása után kialszik-e a külső házon az állapotjelző LED, valamint leáll, kikapcsol-e a benne lévő HDD / SSD, az függ a külső háztól és magától az OS-től, jelen esetben a Windowstól is. Vagyis hogy működjön, ahhoz mindkét oldalról kell a megfelelő támogatás.

    Az EE25-XA6 külső ház tulajdonságainál fel vannak tüntetve az alábbiak.

    "Egy kellemes kék LED, amely a számítógép USB-portjához való kapcsolat (állandó világítás) és az adatátvitelt (villogó) jelzi."
    "HDD leállítás - Leállítja a lemezt is az eszköz eltávolítása, vagy a PC leállítása után."

    Viszont ezekből egyrészt nem derül ki, hogy a szoftveres eltávolításnál a LED is kialszik-e. Másrészt a HDD / SSD leállítása szempontjából a 2. mondat első része a lényeges, de ott megint nem derül ki, hogy a fizikai, vagy a szoftveres eltávolításra vonatkozik-e. Ha csak az előbbire, akkor nem meglepő, ha a szoftveres eltávolítás után nem áll le a meghajtó, plusz akár a LED is égve marad. Viszont az eleve a külső ház firmware beállításainak a függvénye, hogy mindkettő megtörténik-e. Van amelyiknél ilyenkor csak a LED alszik ki, ellenben a HDD tovább pörög, avagy épen fordítva.

    A Windows felőli támogatás meg inkább a régebbi Windows-verziókat (pl. Vista, 7) érinti, ellenben a Windows 10-nél már nem nagyon szokott szükség lenni ilyen beállításra, aminek kivitelezése ebben és ebben leírásban látványosabban szemléltetve van. Meg itt pont az a lényeg, hogy ha az előbbi beállítása nélkül alapból nem támogatná szoftveres eltávolítás után az adott Windows-verzió az eszköz leállítását, akkor esetedben a másik külső háznál is égve maradna az állapotjelző LED.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4808 üzenetére

    Ami ebben a leírásban van, ott az fsutil behavior query disabledeletenotify parancs csak azt mutatja meg, hogy a Windowsban be van-e kapcsolva az adott fájlrendszereknél a TRIM, kiküldi-e a parancsot a Windows kernele. Ellenben a tényeges működését nem, vagyis hogy továbbítja-e a driver az eszköz felé. Meg ebből azt sem lehet megmondani, hogy USB-n működik-e. Azt a korábbi válaszban levő leírások alapján lehet letesztelni, azaz pl. a többször említett TrimCheck programmal.

    A jogosultsági / írásvédettségi problémádra továbbra is azt tudom mondani, amit az egyik előző válaszban. Viszont nemrég még azt írtad, hogy a Windows újraindítása állítólag megoldotta ezeket. Most akkor mégsem? :F Az I/O eszközhiba meg lehet a külső ház / USB-kábel / SSD hibája miatt is. Ahhoz, hogy egyiket-másikat ki lehessen zárni, nyilván ki kellene próbálni másik kábellel, másik HDD / SSD meghajtóval, a meglévő SSD-t másik külső házban stb. De az is lehet, hogy az EE25-XA6 külső háznál a gyári kábel nem jó, meg az 1 méteres hossz amúgy is kicsit sok egy 2,5"-os modellnél. Ha másik, illetve rövidebb kábel használatánál nincsen eszközhiba, akkor meg egyértelmű az előbbi az oka. Az viszont nem világos, hogy miért akarod visszaküldeni mind a kettő AXAGON külső házat, amikor az ADSA-1S6 modellel a leírtak alapján nem volt különösebb gondod. Az EE25-XA6-nál meg lehet csak a gyári kábel hibás, vagy túl hosszú, valamint Windowson belül a fájlrendszernél a megfelelő felhasználói jogosultság beállításának elmulasztása miatt is lehet hozzáférési probléma. Továbbá ha asztali PC a gazda hardver, akkor annál elsődlegesen a hátlapi (alaplapi) USB-portok használata javasolt, mivel azok stabilabbak lehetnek működés és tápellátás terén is az előlapon lévő portoknál.

    A Windowson belüli szoftveres leválasztással kapcsolatos dolgok az előző válaszban már ki lettek fejtve. Ha az EE25-XA6 külső ház ilyenkor nem (?) támogatja firmware szinten a LED kialvását és / vagy a HDD / SSD leállítását, akkor az előbbinél nem meglepő a tapasztalt jelenség.
    Az automatikus kikapcsolásnak viszont működnie kellene, sőt a gyártó weboldalán is fel van tüntetve, hogy 10 perc inaktív állapot után automatikusan leállítja a benne lévő merevlemezt. Viszont arról ebben a topikban is volt szó, hogy ehhez jelen esetben 10 percig teljesen inaktív állapot kell, amit az egyes diagnosztikai programok, vagy akár maga a Windows rendszerfolyamatai is meggátolhatnak, ha 10 percen belül hozzáférést intéznek a külső meghajtóhoz (bővebben).

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4811 üzenetére

    Tehát az EE25-XA6 külső ház(ak)nál nem meglepő módon működik a TRIM, illetve az USB-n az UNMAP a TrimCheck program szerint, ez eddig rendben van. Viszont másolásnál a "Megtelt a lemez" hibaüzenet megint érdekes, mivel a fájlkezelő (TC) szerint bőven van szabad hely (~ 209 GB) a külső SSD-n (G) és jóval kisebb a másolandó fájl mérete (~ 6,5 GB). Ezt nem tudni hogyan sikerült így összehozni, de normál esetben ilyen felállásnál nyilván nem kellene ilyen hibaüzenetnek lennie. Valamint már a korábbi írásvédettségi és egyéb problémák is abnormálisak voltak, de az nem derült ki, hogy az akkor javasoltak, illetve az ott linkelt leírásokban lévő módszerek ki lettek-e próbálva. Aztán amit még esetleg ki lehetett volna az az, hogy az EE25-XA6 külső házban törölni és a 0-ról újraparticionálni az SSD-t a használatbavétel előtt (pl. így, active parancs nélkül), vagyis tiszta lappal kezdeni. Továbbá ha már működik ennél a külső háznál a TRIM (UNMAP), akkor a Windowsban grafikus felületen / PowerShell-ben lefuttatni egy manuális optimalizálást (TRIM) az SSD-n, illetve a rajta lévő partíción (G).

    "ami érdekes a kábelhiba, de ellentmond ennek a másik kábel is hibás lenne és a harmadik ház kábele is"

    A kábelhiba akkor reális, ha ugyanazzal a kábellel több külső ház is az említett, vagy egyéb hibákat produkál. Vagy akkor, ha a külső ház eredeti (gyári) kábelét használva fennáll a hiba, ellenben egy másik kábelnél már nem.

    "Engem Gembird ház lepett meg ez ha jól látom tudja a TRIM funkciót és CDI szerint tudja UASP csatlakozást?"

    A TrimCheck szerint elvileg működik a TRIM (UNMAP) ennél a külső háznál, ami reális lehet, ha firmware szinten támogatott és Windowson UASP módban csatlakozik, ahol az utóbbit az eszközkezelőben (is) le lehet csekkolni. De egyébként másnál egy szintén ugyanilyen külső háznál nem működött, sőt állítólag még az UASP sem, amiről volt szó itt a topikban. Abban ASM1153(E) chip volt a leírtak alapján és vélhetően elvileg a tiedben is, sőt a gyártó weboldalán is az van megadva, viszont attól még előfordulhat, hogy a firmware más, ami ez esetben magyarázhatja az eltérő működést.

    Köszönjük a teszteket és az egyéb információkat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4814 üzenetére

    Az EE25-F6B külső házzal egyrészt nincsen a topikban konkrét tapasztalat, azért nem találtál itt róla semmit, max. volt olyan hozzászólás, ahol meg lett említve, de ennyi. Amúgy meg nem tud többet az EE25-XA6-nál, max. a tool-free kivitel és a full fémház az, amik az előbbinél extrának számítanak és megérhetik + 1 ezres felárat. Másrészt az már előzőleg is pedzegetve volt itt, hogy az EE25-XA6 esetében vagy sikerült kifognod 2 gyári hibás példányt, vagy a nálad lévő hardver- és szoftverkörnyezetnél nem stimmel valami, ami az utóbbinál lehet akár beállítás kérdése is, illetve az előzőleg javasoltak kipróbálásának elmulasztása miatt. Már csak azért is, mert pl. ebben a topikban is többen vettek ilyen EE25-XA6 külső házat, de az általad felsorolt problémákra eddig nem panaszkodott senki.

    A 2,5"-os, USB 3.0-s külső házakon vélhetően azért (is) van rendszerint Micro-B fizikai interfész, mert azoknál az a standard, az elsődlegesen szabványos. Vannak ugyan Mini-B és Type-A fizikai aljzatot használó modellek is, de azok nem terjedtek el akkora mértékben, mint az előbbi. Valamint manapság még a Type-C jellemző, de az sem kizárólagosan, sőt pl. USB 3.1 Gen 2-es külső házak is vannak még szép számmal Micro-B fizikai aljzattal szerelve.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4816 üzenetére

    Először is a korábban linkelt leírásoknál eleve végig képekkel, illetve screenshotokkal vannak szemléltetve a lépések, beállítások, amik már önmagukban elég jól tükrözik a lényeget. Vagyis nem feltétlen kell ahhoz perfektül tudni angolul, hogy egy ilyet értelmezni lehessen. Meg szükség esetén amúgy is ott van a szöveg, a teljes weboldal magyarra fordításához egy csomó online fordító, sőt akár böngésző által közvetlenül felkínált fordítási opció.

    Másrészt az EE25-XA6 külső háznál az ebben és ebben a hozzászólásodban linkelt hibákat jó lenne tisztázni. Ezekre ment legutóbb az a válasz, hogy meg lehetne próbálni a külső házban pl. újraparticionálni az SSD-t. A korábbiak alapján nem volt rajta fontos adat, max. a teszteléshez szükséges programok, ami ha nem változott, akkor opció a törlés és az újraparticionálás. Azzal tiszta lappal lehetne kezdeni, meg akkor a jogosultságokat sem kellene normál esetben külön állítgatni, valamint az is kiderülne, hogy ténylegesen írásvédett-e a meghajtó. Illetve előtte az írásvédettséget külön lecsekkolni, azaz hogy nincs-e a Windowsban szoftveresen külön beállítva. Erre azért van szükség, mert ha igen, akkor a DiskPart sem tudja törölni és újraparticionálni a lemezt. A leírások egyébként önmagukért beszélnek, de ha kell, akkor külön leírhatom ide is, hogy esetedben pontosan mit kellene beírni parancssorba, feltéve ha elárulod, hogy jelenleg mi az EE25-XA6, illetve a külső SSD sorszáma a lemezlistában. Ezt megmutatja a HDS is, ahogyan parancssorban a DiskPart szintén. Azaz, hogy disk 0 / 1 / 2 stb.

    "Lehet kérek egy általad jónak és számomra elvégezhető listás vagy sorrendet"

    Szerintem ebben és ebben a korábban linkelt leírásban elég jól szemléltetve van lépésről lépésre, hogyan kell grafikus felületen NTFS fájlrendszernél szükség esetén megfelelően beállítani az adott mappára / teljes meghajtóra vonatkozóan a felhasználói jogosultságokat, saját tulajdonba venni stb. Ennél részletesebben nem tudom én sem, max. annyit hozzátenni, hogy értelemszerűen a megfelelő felhasználói fiókra (pl. a saját felhasználód) vonatkozóan kell beállítani, meg feltétlen bejelölni az ITT és ITT pirossal aláhúzott opciókat. Plusz egy korábban még Windows 8 alatt készült saját ábrával szemléltetni a lépéseket, ami Windows 10-nél is kb. ugyanaz. A linkelt parancssoros módszernél meg eleve van magyarázó szöveg, ráadásul magyarul, ami önmagáért beszél. Ha esetedben G a külső SSD meghajtóbetűjele, akkor meg értelemszerűen azt kell megadni. Viszont ha eleve újra lesz particionálva a külső SSD, akkor felesleges a jogosultságokat előtte állítgatni, max. utána lehet értelme, de akkor is csak szükség esetén.

    "de oda egy USB elosztó van bedugva, lehet ez hiba vagy nem az??"

    A linkelt i-Tec USB-elosztó (hub) a gyártó weboldala alapján passzív típusú, azaz nem mellékelnek hozzá külön tápegységet. Ha ehhez van csatlakoztatva a külső SSD, az elosztó pedig a PC hátlapi USB 3.0 portjához, akkor az oké lehet akkor, ha nincsen hozzá más, nagy energiafelvételű eszköz is csatlakoztatva és egyidejűleg használva. Ellenben ha igen, akkor az okozhat tápellátási és akár egyéb problémát is. Ilyenkor vagy aktív, külső tápos USB-elosztót célszerű használni, vagy közvetlenül, elosztó nélkül csatlakoztatni a külső SSD-t az USB-porthoz. Az utóbbit egyébként amúgy is érdemes lenne kipróbálni, mivel azzal ki lehetne zárni az elosztó okozta esetleges hibát.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4819 üzenetére

    Igen, az valóban érdekes, hogy az EE25-XA6 külső háznál nálad (másoknál nem) ilyen problémák voltak, ellenben ugyanazon hardver- és szoftverkörnyezetben a másik kettőnél nem. Viszont az nem derült ki és nem lett tisztázva, hogy a külső ház gyári hibája miatt, vagy csak beállítás kérdése volt, lásd a korábbi válaszokban leírtakat. Aztán az szintén fura, ha állítólag nem bontatlanul kaptad kézhez és ebből következően elvileg lehetett akár más által visszaküldött példány is. De ez egyrészt megint nem tisztázott, másrészt nem feltétlen következik belőle az előbbi, vagyis hogy mondjuk gyári hibás volt. Meg ha már vissza lett küldve, akkor úgyis mindegy, mert ez esetben már amúgy sem fog kiderülni. Az EE25-F6B külső házzal remélhetőleg nagyobb szerencséd lesz, de az is majd csak akkor fog kiderülni, miután készhez kaptad és használatba vetted. Ha esetleg annál is hasonló problémákba ütköznél, akkor viszont célszerű lenne az előzőleg javasoltakat kipróbálni és azzal végre tisztázni, hogy tényleg a külső ház hibája, vagy esetleg egyéb komponensé, vagy pusztán csak beállítás kérdése. Meg ha van rá lehetőség, akkor több HDD / SSD meghajtóval is, mivel megint más, ha csak egy adott SSD-nél jelentkezik a probléma, ellenben más meghajtóknál nem.

    A pontosan milyen USB-elosztót vegyünk kérdésre általánosan azt tudom mondani, amit egy korábbi válaszban. Tehát, hogy lehetőleg aktív típusú legyen, mások milyeneket vettek itt és a társtopikokban korábban, nemzetközi online rendeléseknél melyik topikokban célszerűbb érdeklődni, stb. A célra egyébként az általad linkelt 2 modell is megfelelhet, de hogy ténylegesen melyik mennyire oké, azt konkrét tapasztalat híján passzolom. Viszont az látszik a gyártói leírásokból, hogy az i-tec U3CHARGEHUB7 elvileg előnyösebb a hosszabb (100 cm vs. 40 cm) és modulárisabb (különálló vs. integrált) USB-kábel, az "erősebb" külső tápadapter (3 A vs. 2 A), valamint a külön be/ki kapcsolható USB-portok miatt az AXAGON HUE-SA7BP hubnál. Ellenben az utóbbinál a fizikai csatlakoztatás kényelmesebb és adott esetben problémamentesebb lehet a portok szellősebb elrendezése miatt, mivel így inkább elférnek egymás mellett a csatlakoztatásnál fizikailag nagyobb helyet igénylő USB-eszközök (pl. egyes pendrive-ok) is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4823 üzenetére

    Ez egy tool-free külső ház, ami azt jelenti, hogy nem igényel különösebb szerelést, csavarozást, Vagyis csak bele kell helyezni a HDD / SSD meghajtót a belsejébe, majd az alsóhoz illeszteni a felső fedlapot és a retesszel rögzíteni, lezárni a külső házat. Ami esetedben a szétszedésnél némi kellemetlenséget okozhat az egyrészt az, hogy az SSD vélhetően csak 7 mm magas, ezért utólag nehezebb kivenni a belső keretből. Viszont a mellékelt képen látszik, hogy van hátul egy kis nyílás, ott elvileg hozzá lehet férni és ki lehet billenteni a végét. Másrészt ránézésre elég passzos a belső kialakítás és ezért az SSD-t is ferdén kell belehelyezni, hogy rá lehessen tolni a SATA fizikai csatlakozóra, majd a kivételnél szintén hasonlóképpen. Közben pedig ügyelni kell rá, hogy ne legyen túl erősen feszegetve, nehogy deformálódjon a csatlakozó.

    A mellékelt screenshotokon látszik, hogy a CDI kezeli a külső házat és a benne lévő SSD-t, van USB-n SMART, aztán az UASP és a TRIM (UNMAP) támogatása, működése is oké, ahogyan az várható volt. Ha a fájlmásolás is rendben megy oda-vissza, akkor pedig nyilván a korábban említett írásvédettségi probléma sem áll fenn. Valamint a felhasználói jogosultságok, illetve az NTFS biztonsági engedélyek is stimmelhetnek. Az utóbbiaknál egyébként alapesetben a rendszergazdák és a system csoportnak lesz teljes hozzáférése, valamint a screenshoton bejelölt hitelesített felhasználók csoportjának is többek között írási és módosítási joga. De ezt utólag állítgatni a korábbi válaszokban szemléltetett módon, illetve az adott felhasználói csoportnak külön megfelelő hozzáférési jogokat adni csak szükség esetén kell, mert amúgy nem szükséges, pláne ha rendszergazdaként vagy bejelentkezve és olyan fiókkal használod a Windowst. Meg ha csak azon a gépen, azzal a fiókkal használod a külső házat, ami eleve ott lett NTFS-re formázva.

    Köszönjük az újabb információkat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noezmegmi #4825 üzenetére

    Mármint éppen fordítva, a Kingston SSD Manager nem kezeli nálad USB-n ezt a külső házat, illetve ebbe téve a Kingston SSD-t.

    Kíváncsiságképpen egyébként ránéztem én is az egyik gépen erre a programra, egy 2,5"-os, 240 GB-os Kingston A400-as SSD és pár, szabadon lévő USB-s külső ház felhasználásával. Az OS az aktuális verziójú (1903 | 18362.207) Windows 10 volt, amire a Kingston SSD Manager 1.1.2.0, valamint a Kingston SSD Toolbox 1.0.8-as verziója lett telepítve. Az SSD először egy LC-Power LC-25U3-Shockproof külső házban lett kipróbálva, ami a korábban említett AXAGON külső házakhoz hasonlóan szintén ASMedia ASM1153E chipes és UASP-s. Utána egy ICY BOX IB-253U3 külső házban, ami JMicron JMS567 chipes és ugyancsak támogatja az UASP-t. Majd végül egy régi, USB 2.0-s, nem UASP-s WD My Passport modellből kiszedett Initio INIC-1606L chipes SATA-USB panelhez, illetve adapterhez csatlakoztatva. Az eredmény minden esetben ugyanaz volt, azaz a Kingston SSD Manager gond nélkül felismerte az SSD-t az USB-s külső házakban, ellenben a Kingston SSD Toolbox csak a belsőleg, SATA-n csatlakoztatott Kingston SSD-t, de ez az utóbbinál elvileg normális. Az előbbinél pedig max. csak arra kellett figyelni, hogy az SSD másik külső házba történő áthelyezése, majd csatlakoztatása után frissítve legyen a nézet a programban a kis rescan ikonnal. Ez az ikon a korábban általad mellékelt screenshoton is látszik a "Contact Kingston Support" felirat mellett, illetve után. Vagy másik megoldás ilyenkor az új meghajtó megfelelő detektálásához teljesen bezárni a programot, majd újra megnyitni.

    Tehát a saját példám is szemlélteti, hogy nem kellett semmi extra, simán kezelte USB-n a Kingston SSD Manager többféle, eltérő vezérlős külső házba téve is az SSD-t. Max. annyi volt a feltétel, hogy maga az SSD értelemszerűen Kingston legyen, máskülönben nyilván nem ismeri fel, nem listázza ki. Ha esetedben az előbb leírtak stimmelnek, ellenben a programban egyáltalán nem jelenik meg az SSD azokba a bizonyos AXAGON külső házakba téve, valamint még rescan után sem, akkor az eleve abnormális. Úgy meg pláne, hogy ilyenkor maga a Windows, valamint azon a belül a CDI, HDS stb. programok viszont gond nélkül kezelik.

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz noezmegmi #4833 üzenetére

    Én vettem egy EE25-F6B házat a Sandisk SSDPLUS 480-asomhoz, (ami nem a leggyorsabb SSD de 16k-ért jó vétel volt szerintem) Egyenlőre jónak tűnik, TRIM is támogatott Cristaldiskinfo szerint, eddig nem futottam bele jogosultsági problémákba, szépen másolja a filmeket rá és a szekvenciális értékek is rendben vannak. Van egy Toshiba USB3.0 házam, ahhoz és a belső Sata csatolóhoz hasonlítva egyértelműen látszik a különbség. Érdekes, hogy az UASP a szekvenciális tempót tudja csak gyorsitani, a többi értékre nincs nagyon hatása. Viszont a 4k értékek csúnyán elmaradnak a belső csatolótól, de hát ez van, azért egy 2.5 HDD-hez képest még ez is előrelépés...

  • Kroni1

    veterán

    válasz noezmegmi #4843 üzenetére

    Webshopos vásárlás, visszaviszem ha a suliba nem lesz jo.. van anyumnál egy sharkoon usb3.0, majd azt elhozom, az tuti jo!

Új hozzászólás Aktív témák