Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz oncsi #2013 üzenetére

    Szia!

    Írtam a másik topikban [link], hogy ez USB 3.0 Mini-B.
    A backup gomb rajta, az az automatikus mentésre szolgál, de általában szoktak ehhez mellékelni vmi programot. OTB = One Touch Backup és elvileg jár hozzá szoftver [link].

    Esetleg, ha pár kérdésre tudnál röviden válaszolni a rack-el kapcsolatban [link], mint ahogy a többiek is tették a beszámolók kapcsán [link], azt nagyon megköszönnénk. :R

    [ Szerkesztve ]

  • oncsi

    őstag

    válasz oncsi #2015 üzenetére

    Javítom magam. Sajnos a win nem állitja le. Becsapós, mert a led elalszik, meg kattan is egyet, de nem áll le. :U

    [ Szerkesztve ]

    Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

  • King Unique

    titán

    válasz oncsi #2015 üzenetére

    Először is köszönjük, hogy megosztottad az infókat és tapasztalataidat. :R

    ASM1051 az jó chip, a PID azonosítója az mi HDS-ben, mert ha 55AA, akkor a firmware is frissíthető és egyéb dolgok is beállíthatóak benne?
    Lehet azért lötyög benne a HDD, mert nincs a hátszó zárófedélnél szivacs, mint a pl. a Becrux esetében.

    "Javítom magam. Sajnos a win nem állitja le. Becsapós, mert a led elalszik, meg kattan is egyet, de nem áll le."
    Kattanás a fej leparkolására utal (ami jó), de ezek szerint vagy az OS nem küldi ki rendesen a vezérlőnek a parancsot a leállításra, illetve aktívan tartja a portot [link], vagy a rack vezérlője nem támogatja ezt a funkciót. Utóbbin, ha 55AA PID-es, a firmware-ben lévő beállításokat változtatva lehet módosítani. [link]

    Amúgy neked Linux alatt ez a 1051 chipes ház leáll fullosan, ha leválasztod? Több asztali felületnél (pl.Mate, Cinnamon, Unity), az asztali ikon és fájlkezelőben a meghajtó ikonján kattintva van biztonságos leválasztás, ami teljesen le is állítja. Amelyik felületen alapesetben csak lecsatolja (Xfce, KDE, Cinnamon panelikon), ott én az udisks parancsot szoktam használni, ami teljesen leállítja a rack-et. Ha sdc1 a külső meghajtó, akkor ezt kell beírni terminálba, de akár gyorsbillentyű is kreálható hozzá:

    udisks --unmount /dev/sdc1
    udisks --detach /dev/sdc

    Viszont az új, két ASMedia ASM1053 és ASM1053E chipes házamnál se a default, se az udisks nem működik...leválasztom, majd rögtön újra fel is csatolja, tehát leállítani nem engedi, csak lecsatolni. Mint 17.1/ 17.2 , Ubuntu 14.02/ 15.04, Kubuntu 15.04 stb., mindegyiknél ezt csinálja, Eddig ilyennel nem találkoztam Linux alatt, fura... :F

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz oncsi #2015 üzenetére

    Másik topikban kérdeztél, mert nem volt tiszta USB-nél ez a micro vs. mini felállás.

    USB 2.0 vs. USB 3.0 esetében a csatlakozók és aljzatok között egyik oldalról biztosított a visszafelé kompatibilitás:

    USB 2.0 Type B csatlakozó —►USB 3.0 Type B aljzat -> belemegy
    USB 2.0 Mini-B csatlakozó —►USB 3.0 Mini-B aljzat -> belemegy
    USB 2.0 Micro-B csatlakozó —►USB 3.0 Micro-B aljzat -> belemegy

    USB 3.0 Type B csatlakozó —►USB 2.0 Type B aljzat -> nem megy bele
    USB 3.0 Mini-B csatlakozó —►USB 2.0 Mini-B aljzat -> nem megy bele
    USB 3.0 Micro-B csatlakozó —►USB 2.0 Micro-B aljzat -> nem megy bele

    Leguniverzálisabb a Type A, mert azt oda-vissza lehet csatlakoztatni:

    USB 2.0 Type A csatlakozó —►USB 3.0 Type A aljzat -> belemegy
    USB 3.0 Type A csatlakozó —►USB 2.0 Type A aljzat -> belemegy

    Az USB 3.1-nél is van A, B és microB csatlakozó, ami elvileg ugyanolyan, mint a 3.0-nál, tehát ugyanaz, mint a 2.0 és 3.0 egymással való viszonya. Az új Type-C / USB-C viszont egyedi, így az a korábbi szabványok mini és micro aljzataiba szerintem nem megy bele és a C-be sem lehet más csatlakoztatni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz oncsi #2019 üzenetére

    Akkor ezen vsz nem frissíthető a firmware.
    "A szivacsot upgradeltem." - ezt nem értem kivetted, vagy mi?

    Jó, nem fontos annyira ez a Linux, csak érdekesség, ha megnézed azt természetesen megköszönöm. ilyen jelenségbe még egyik külső vinyómnál se futottam bele. Ha asztalon, panelen leválasztva nem is mindig, de udisks parancsot használva pöpecül működödtt a leállítás. De ez a le-fel csatolgatás kicsist abszurd 1053 esetében...
    A Toshiba Canvio Basics gyári külső vinyó, azoknál ez a "fullos leállítás", alvó mód stb. általában gyárilag be van állítva, támogatja a vezérlőchip. Melegedést, meg a zárt műanyag burkolat okozza, mert mint mondtam nálam a 7200-as nem melegszik különösebben a zárt aluházban, a WD Blue meg csak 5400-as.

    Igazából nem létszükséglet ez a teljes leállítás, mert a fájlrendszer és partíció megfelelő leválasztása a lényeg, hogy az ne sérüljön. Utána már elvileg ki lehet húzni, de főleg a 2,5 colos, csak USB táposoknál, ha nem állította le az OS teljsen, akkor tovább pörgeti a merevlemezt és kihúzva hirtelen kiveszed alóla a tápot. Amire "pfjűűűűh" hanggal és hangos kattanással reagál, vészleállást csinál.
    Volt itt vita a fórumon többször arról, hogy ez most hosszútávon árt-e neki akkorát, avagy sem. De egyrészt hallani is a különbséget a kettő között, melyik kb. az "egészségesebb", másrészt, ha pl. a Windowsban is default módon sok külső vinyónál fullosan leállítja, akkor talán nem véletlen ez a beállítás, ez a fajta működési mód.

Új hozzászólás Aktív témák