Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3ĐßuŁŁ

    őstag

    válasz szicsu #144 üzenetére

    Az igen! Az nagyon jó! :) :R

    Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #144 üzenetére

    Az a kézi lángszórók esetén igaz. A hk-kba épített változat hatótávolsága 50-60m is lehetett.

    Az egyértelmű, hogy többnyire gázolaj alapú az üzemanyag, amit minden esetben adalékolnak.

    A DU lövedékekről szólva mindenki elfelejti, hogy ilyet rendszeresítettek bizony a franciák, az izraeliek, a britek és az oroszok is (gyakorlatilag minden nukleáris potenciállal rendelkező ország). A németek viszont nem, és emiatt kényszerültek az M256 L/55 változatának kifejlesztésére és alkalmazására a Leopard 2 (és nem Leopárd 2) A6 esetén. Egyébként sokkal kisebb környezetterhelést okoz így, mintha egy helyen tárolnák nagy mennyiségben. Igazán komoly problémát csak azoknak okoznak az ilyen lövedékek, akik a becsapódás közvetlen közelében tartózkodnak. Az A-10A Thunderbolt II pilóták érdekes módon mindenféle egészségkárosodás nélkül ülnek többszáz ilyen lövedék felett.

    Ami a DU előnyeit illeti:
    1: olcsó, mivel gyakorlatilag melléktermékből készül. Egy tungsten-lövedék ennek többszörösébe kerül, és ugyanúgy nehézfémmérgezést okoz.
    2: Az urán pirofórikus. Ennek következtében becsapódáskor heves égésbe kezd és ezzel is pusztítja a célt. (Azaz nincs szükség külön gyújtólövedékte, ami szállítás során jelentős kockázatot okozna.)
    3: Nagyobb a sűrűsége mint a tungstennek, ezáltal jobb páncéltörésre. A lövedék tömege így sem több 10kg-nál, tehát a 30kg uránium ''kissé'' túlzás. Csőtorkolati sebessége M256 L/44 ágyúból lőve 1555m/s (~5M, tehát hiperszónikus). [link]; [link]

    (Aki annyira fél a radioaktivitástól, annak ajánlom figyelmébe, hogy a kőszénben nagy mennyiségű rádióaktív izotóp halmozódott fel az évmilliók során (főleg tórium). Ezek pedig az elégetés során mind a légkörbe kerülnek! Egy szénerőmű életciklusa alatt jóval több radioaktív szennyezést juttat a környezetbe, mint életciklusa alatt egy atomerőmű (ebben pedig benne vannak a radioaktív hulladékok (reaktoralkatrészek, kiégett fűtőelemek...). Ugyan ez igaz az olajtüzelésre is.)

    A reaktív páncélok tipikusan a kumulatív töltetek ellen alkalmazottak, KE lövedékek ellen aránylag alacsony a hatásfokuk.

Új hozzászólás Aktív témák