Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz batman. #1609 üzenetére

    Annyira nem vagyok en fenntarthatos [bar atlaghoz ke'pest boven], hogy az legyen a celom, de az info [ossztarsadalmi?] elvesztegetese 'faj'. Mondjuk pl. homokszuro a csodazsakkal szemben tenyleg fura... de hat mindenki eldonti.

  • Vesa

    Topikgazda

    válasz batman. #1609 üzenetére

    Konkrétan mi az jelenleg, ami itt nem a fenntarthatóságot hirdeti? Papírszűrősről mindenkit lebeszélünk (bár én pont azt használok, de szűrőlabdával). A felállítható medencék a szeméttelepnek készülnek, erről is volt itt szó. Akinek van rá lehetősége, telepített medencében kezd el gondolkodni 2-3 év felállíthatós után, mert egyszerűen amellett, hogy nem éri meg 1-3 szezon után újra megvenni, pont a -kínai- műanyag szemeteléshez járul csak hozzá.

    Ha viszont esetleg azok közé tartozol, akik szerint kerti tóban kéne fürdeni is mert az "természetes" (sok ilyen marhaságot hallani/látni netszerte), akkor tényleg hanyagoljuk a témát.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Piftuka

    veterán

    válasz batman. #1609 üzenetére

    "[..]Gyakran végig sem tudom olvasni a "segítő" hozzászólásokat, mert vagy a hozzáértés teljes hiányát tükrözik, vagy úgy írnak le véleményeket mint tényeket. (Tisztelet a kivételnek!)[..]"

    - Ez a bejegyzés bárkitől méltatlan lett volna, így ezzel a sejtelmes, de mégis egyértelmű utalgatással...

    Tőled, aki itt korábban annyit segített - nekem is -, különösen méltatlan. :(

    És nyilván nem tudom nem magamra venni, hiszen az idei szezonkezdet óta gyakorlatilag Vesa, Fődudu és én írtunk ide általad megkérdőjelezett "segítő" hozzászólásokat. Legtöbbet én.

    Azt gondolom, teljesen világos mindig, mikor közlök tényeket, és mikor véleményt. Persze egy átlagos hobbimedence megfelelő vízkezelése az esetek többségében azért nem "atomfizika".

    Vannak megkerülhetetlen szabályok, és kihagyhatatlan lépések. Azokat betartva az ember gyorsan beletanul abba, hogy pontosan mikor mit kell tenni a vízkezelés során.

    A korábbi hozzászólásaimat is ennek megfelelően írtam, a fenti hosszabb "szösszenetet" is (ami kb. "egy szuszra" írtam le, azért is maradt benne némi helyesírási hiba, ami egyébként nem jellemző rám).

    - Ami pedig a "fenntartható fejlődést" illeti, az a téma itt (is) nagyon messze mutat.

    Kezdhetném azzal, hogy míg kis hazánkban mi mindnyájan luxus célokra (medence a hűsöléshez) több ezer tonna vizet használunk el minden szezonban, a világ másik felén lassan kitör a III. világháború a vízért.

    Ezért aztán eleve egy hatalmas ellentmondás ebben a kontextusban a "fenntarthatóság" fogalmát emlegetni. (És akkor még bele sem mentünk a többi részébe, a felhasznált alapanyagokba, vegyszerekbe, azok gyártásába, majdani sorsába, elhelyezésébe...)

    És az eltelt nem kevés időben éppen eleget olvastam más fórumok, FB csoportok bejegyzéseit, hogy lássam, a honfitársaink egy nagyon nagy hányadát messze nem ez a szempont vezérli, hanem a zsugoriság. (Ez most egy nagyon-nagyon finom kifejezés volt a viselkedésükre.)

    A "csodazsák" esetében sem zavar senkit, hogy pl. a házi búvárszivattyúkat nem folyamatos üzemre tervezik (sőt, a gyártóik kifejezetten tiltják az ilyen használatot). Aztán ha elromlik 1-2 hónap alatt, lehet telesírni a fórumokat, és a FB csoportot, szidni a gyártót, meg kihajtani utóbbiból a garanciális cserét... :U

    Amikor látom, hogy a 37 m3 medencét olyan dzsuvás kútvízzel töltötte fel a tulajdonosa, ami a kávéra hasonlít, majd amikor számonkérik, hogy egyébként miért nem csapvizet használt a fotók alapján szemlátomást "kacsalábon forgó" villája kertjében felállított medencéjéhez, arra panaszkodik, hogy "náluk 1 m3 víz 1.000 forintba kerül" és kiderül, hogy szeretné maximum 1-2 flakon hypo segítségével megoldani a teljes szezon vízkezelését, a medencézést, akkor összeráncolja az ember a szemöldökét.

    Nos, én azt mondom, hogy akinek nincsen 37 ezer forintja a medencéjét feltölteni vízzel, annak ne legyen medencéje.

    És aztán szezon végén mossák, teregetik, szárítják a homokot, mert "drága"...

    Meg slagot szívogatnak, és azzal porszívózzák a medence alját, nehogy venni kelljen valami gyári megoldást akár párezer forintért.

    És még lehetne sorolni hosszasan a példákat.... De minek?

    És megdöbbentően általános ez a szemléletmód, és ez vezérel mindent, és még terjesztik is.

    Aztán lám, valaki megpróbálja úgy "eladni", mintha a fenntarthatóság vezérelné ezeket a derék honpolgárokat. Ugyan már!

    Félreértés ne essék... egy nagy multi alkalmazottjaként, a jövedelmemmel finoman szólva sem tartozom "gazdagok" elit körébe, de ennek ellenére büszke vagyok arra, hogy soha nem voltam olyan fillérb*szó, mint a fent említett honfitársaim.

    Nekem a medence most a nyaralás, máshová úgysem jutunk el... És a munka (munkahelyi és otthoni) felett jutó szabadidőmet inkább azzal töltöm, hogy a medencében fürdőzöm, és még egy heti "homok visszamosós" kezelést is mindenestül letudok max. fél óra alatt.

    Nem pedig órákat szenvedek mindenféle "spúr" házibarkács megoldások kiötlésével, a "csodazsák" mosogatásával, és kazánból és a nagymama esernyőjéből eszkábált medencefűtéssel, vagy a "deréknyúzó", medencében guggoló slaggal porszívózással.

    Persze, akinek ilyesmire van indíttatása, hát tegye!

    Csak aztán ne próbálja meg beadni, hogy őt a "Földanya és az emberiség megmentése" vezérli! Mert nem az.

    (Hja, ha már fenntartható fejlődés... az idei szezonban elszakadt hosszan a medencénk takaróponyvája a kötő rész mentén. Nem dobtuk ki. A medencére már nem, arra viszont kiválóan megfelel, hogy az ősszel, vagy télen leszállított tűzifa-halmot letakarjuk vele.)

    Erről - részemről - ennyit!

    További nagyon jó egészséget (mert ez a legfontosabb), és hosszú, kellemes medencés szezont kívánok Mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák