-
Fototrend
Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tin_Shield
őstag
válasz zoo8800 #60070 üzenetére
Ezek a feltételek ebben a formában nem fognak teljesülni ennyiből.
Ha beltérben, kevés fényben akarsz fotózni/videózni gyorsan mozgó gyerkőcöt ahhoz relatíve nagy méretű szenzor, gyors autófókusz, és fényerős optika kell. Ezzel viszont nem fér össze a 15-20x zoom, és a 100ezres keret, max 3-4 szereset kapsz, vagy használtat, vagy nagyon durván meg kell emelned a költségvetésed. Alternatíva lehet a kompaktok helyett egy cserélhető objektíves gép, vannak kicsi tükörnélküliek, de a kívánt tudást ott sem adják olcsóbban, sőt.[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
válasz Shingen #60080 üzenetére
Nem nagyon. Pana FZ200 kifutott, az FZ300 kissé drága. Ugyanez a helyzet FZ1000, FZ2000 fronton is. Sonyból az RX10 család ajánlható, a többi szuperhipermegagigazoom inkább felejtős szerintem, ha a kép minősége számít. Hangypöcs szenzor, sötét optika, hatalmas zoom. Ez így együtt elég nagy merénylet a képminőségre (szabadban, fényes nappal, nem túl nagy gyutávon még csak-csak elmegy a képük fullHD-ra, vagy az alá méretezve)
[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
-
Tin_Shield
őstag
-
Tin_Shield
őstag
Ha nem akarsz több pénzt beletenni akkor az LX100-zal jobban jársz. De figyelj oda mikor kezdik kifuttatni akciókkal, a Pana nem szokta túl sokáig párhuzamosan a piacon tartani a gépeit.
Szerk: ha mégis MILC, mert szeretnéd meghagyni az objektívcsere lehetőségét, akkor a Pana GX80 is megér egy pillantást, annak korrekt a kitobija (persze az LX100-é sokkal jobb minden szempontból)[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
A porszem beszívás elméletileg előfordulhat, ez ellen csak a szigetelt, időjárásálló gépek nyújtanak biztos védelmet. Prémium kompaktban tudtommal nincs ilyen, a cserélhető objektíves gépek között van, a haladó és a profi kategóriában.
De a porszem miatt én nem aggódnék egy percig sem, ha nagyon poros környezetben használod lefújod/törlöd az objektív tubusát mielőtt kikapcsolod a gépet, ennyi.
A Pana szervíz a Video-Part kft, sok panasz nincs rájuk. -
Tin_Shield
őstag
válasz Wasquez #60155 üzenetére
Azonos szenzortechnológiát (fejlettséget) feltételezve a nagyobb szenzornak több az előnye mint a kisebb szenzoron a nagyobb felbontásnak.
De az LX15 1"-os szenzora egy fél generációval újabb mint az LX100-é, laborkörülmények között nincs is hatalmas különbség közöttük. A valós életben azért van... de főleg használni más a két gépet. Az LX100 az évtizedes fényképező hagyományokat viszi tovább a dedikált kezelőszervekkel és a keresővel, LX15 a modern vonalat erősíti.[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
válasz greike #60177 üzenetére
Nagy csodát ne várj ettől a cserétől. Ha érdemben előbbre akarsz lépni képminőségben akkor a nagyobb szenzor és/vagy a jobb optika irányában kell keresgélni. A két legolcsóbb, őszintén ajánlható kompakt a Sony RX100mk1 és Canon G9Xmk1, ezek akciósan időről-időre 100e alatt megcsíphetők. Vagy ha nem ragaszkodsz az új géphez akkor a használt piacon van ennyiért aránylag sok ajánlható gép, kompakt és kicsi MILC is.
-
Tin_Shield
őstag
válasz samsung88521 #60183 üzenetére
A G1Xmk3 szerintem felejtős, az EOS-M50 lényegében ugyanazt tudja, jóval olcsóbban.
De szerintem a Sony a5100 kit a jó választás nektek, egész jó áron megy manapság. A maradék pénzből pedig utazzatok és készítsetek minél több közös képet. -
Tin_Shield
őstag
válasz -Gerzson- #60200 üzenetére
A szenzor ugyanaz a 1"-os a G3X-ben is mint a TZ100/200-ban, túl nagy különbségre ne számíts közöttük képminőségben (persze az optika azért számít, ill. a jpg motor is, ha nem raw-ozol). Az biztos, hogy mindkettő bőven lelépi a TZ90-et, főleg ha nem ideálisak a fényviszonyok.
[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
-
Tin_Shield
őstag
A TZ100-at nem ismerem, másfél évtizeddel ezelőtt az akkori Pana FZ20-ammal sem volt megoldhatatlan feladat sem a repülőnap, sem az F1, sem az örökmozgó keresztfiam fotózása. De igaz a PDAF jobb, főleg követő AF-ben, ám ne felejtsük el a back- és frontfókuszt sem, főleg a belépő tükrösöknél ahol a korrigáció is körülményes, ha egyáltalán megoldható.
-
Tin_Shield
őstag
Nem vonom kétségbe, nem ismerem a TZ100-at, csak arra akartam reagálni, hogy egy PDAF nélküli kompakt automatikusan bukta lenne. Ez így általánosságban biztosan nem igaz. Amúgy közel tíz év Canikonozás után a hátam közepére nem kívánom vissza a tükrös PDAF-et, statikus témáknál is akkorákat képes volt bénázni, hogy csak néztem. A szenzorra integrált PDAF/CDAF hibrid viszont tényleg jó, főleg gyári natív objektívvel.
-
Tin_Shield
őstag
válasz stefi68 #60297 üzenetére
Igen. Képzajban elméletileg ~2FÉ van a két szenzorméret között. Alapérzékenysegen, helyesen exponált, jó fényviszonyok között készült képeknél ezt nem veszed észre, max. a nagyobb dinamikát. De ahogy fogy a fény és el kell kezdeni erősíteni a szenzor jeleit, úgy lesz ez egyre látványosabb. 1/2.3"-on ISO400 fölött rohamosan romlik a kép minősége, 1"-al ez valahol ISO 1600 körül történik.
[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
válasz ktgeri #60327 üzenetére
Minél nagyobb szenzor (lehetőleg 1", vagy nagyobb) és minél jobb fényerő (f2, vagy jobb)
Ha meg tudod toldani még 15k-val a felső határt akkor Panasonic LX100 a bestbuy szerintem
Alatta a Sony RX100 Mk1 és Mk2, vagy a Canon GX9 Mk1 és Mk2 fér bele, ezek azért jóval butábbak minden szempontból.
Esteleg egy kisméretű MILC sem rossz, pl. Olympus E-PL7/PL8, Panasonic GX800, Sony a5100 a belépő szinten, vagy kicsivel fölötte ott a Pana GX80 és a Sony a6000, amik már bőven nem "entry level" gépek. -
Tin_Shield
őstag
válasz _Gábor #60475 üzenetére
Mi az, hogy porosodik az optika és a szenzor?
A nem szigetelt/időjárásálló gépek és objektívek mindegyikébe _bejuthat_ a por, de ez nem LX100 specifikus dolog, minden hasonló gép ilyen. A teleszkópos felépítésű objektívek hátrányosak ebből a szempontból, kinyitáskor, becsukáskor, zoomoláskor a mozgó, egymásba csúszó tubusok magukkal vihetik a port is. De minimális odafigyeléssel azért nem csak patikakörnyezetben használhatók. -
Tin_Shield
őstag
válasz Tin_Shield #60474 üzenetére
kovisoft számolása a helyes
-
Tin_Shield
őstag
LX100
Próbáld ki valahol ha teheted, hogy mennyire zavaró amit olvastál. Nincs ilyen gépem, de volt már a kezemben, elég tisztességesen össze van rakva szerintem.
A kezelhetőségen nem tudom mit ért, van rekeszgyűrű, záridő és expo kompenzáló tárcsa, dedikált vezérlőgombok, programozható gombok. Ettől több nem kell, oké, aki megszokta annak az érintőképernyő esetleg hiányozhat, de valójában meg lehet lenni nélküle.
A menürendszert meg kell szokni, de ez minden gépre igaz. -
Tin_Shield
őstag
Jó választás lehet a GX80 is, ügyes gép, jó áron megy, és több előnye is van a LX100-hoz képest, ebből a legnagyobb, hogy nem vagy az objektívhez kötve. De azt mérlegeld azért, hogy mire összeraksz egy portézásra és kevés fényben való fotózásra is alkalmas fényerős objektív szettet, vagy ha veszel egy 2.8-as zoomot rá, árban már kb a duplájánál fogsz járni mint az LX100 (persze jobb is lesz, kérdés neked ez mennyit ér meg)
-
Tin_Shield
őstag
Ezt mi nem tudjuk helyetted eldönteni. Az LX100 aduásza az optika, ha hasonlót akarsz (fényerőben) a GX80-ra az önmagában többe kerül mint az LX100. De például egy 20 - 45 páros (a legnépszerűbb - okkal - mft fixek) is használtan 100e felett van. Jó fényviszonyok között, tájképezésre, városban, stb. elég egy kitobi is, kreatívkodásra, benti képekre, portrézásra kevés, oda mindenképpen kell még egy-két(-több) objektív. Az LX100-hoz nem lehet, de nem is kell, ahová az a zoom kevés fényerőben, oda már a gép is.
[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
válasz 1stVikman #60629 üzenetére
A két Panasonic maradhat a listán, ezeket a Nikonokat nyugodtan hanyagolhatod. Az FZ1000 jobb képminőséget tud mint a FZ300.
Azt remélem tudod, hogy vannak cserélhető objektíves gépből tükör nélküliek is. Ezek a Milc-ek általában többet tudnak mint velük egy árkategóriában induló tükrös. Persze nem akarom látatlanban és a fotózási szokásainak ismerete nélkül lebeszélni egy DSLR-ről, de manapság már nagyon nem igaz, hogy képminőség = tükrös gép. -
Tin_Shield
őstag
válasz 1stVikman #60632 üzenetére
A két Nikon a szokásos "bridge kórban" szenved, hangyapöcs a szenzor, amit még egy jó nagy sötétzoom is súlyosbít.
Az FZ300 legalább az egyiket kinőtte, fényerős az optikája. A FZ1000 pedig már aránylag tisztességes méretű szenzort is kapott az objektív mellé.[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
válasz 1stVikman #60634 üzenetére
Kevés őszintén ajánlható bridge gép létezik. Még a Pana FZ300 is csak feltételesen. Fölötte van az FZ1000, majd az FZ2000, ezek már ajánlottak. És a Sony RX10 család, bár ott az újabb modellek elmebeteg árcédulát kaptak.
A Pana GX80 jobb megoldás lehet, mert nem vagy korlátozva a fixen a gépre szerelt objektívre, hanem igény szerint használhatsz ultranagylátószögű vagy éppen szupertele objektívet. Persze ennek ára lesz, hogy ezt megfizetitek-e, azt kell mérlegelni.[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
válasz 1stVikman #60636 üzenetére
GX80-hoz azért az árért egy 12-32-t adnak. Nekem is van ilyen, szeretnivaló kis gyösz, de ha nagy zoomra vágyik ebben csalódni fog. Létezik viszont a GX80 14-140-nel kitben is - igaz nem ezen az áron - az már jobban hasonlít a FZ1000-hez az optikát tekintve.
Szerk: Használt gép játszik?
[ Szerkesztve ]
-
Tin_Shield
őstag
-
Tin_Shield
őstag
válasz w.miki #60641 üzenetére
Az optika a fényerős, nem a szenzor, de értem mire gondolsz
1"-os szenzor nincs, az az RX100-ban debütált emlékeim szerint. A korábbi csúcskompaktokban kisebb szenzor volt, de egy jó rajzú fényerős objektívvel megtámogatva - ami nincs a két legolcsóbb mai 1"-os gépben, legalábbis a tele végén - ésszerű alternatíva lehet, ha találsz jó áron. A teljesség igénye nélkül ilyen gép a Canon Gtizenx, Olympus XZ2 és Stylus1, Fuji X10-20-30, Panasonic LX7, Samsung EX.
Szerk: 100 ezer környékén már egy használt MILC szettet is össze lehet rakni akár egy olcsóbb fényerős fix objektívvel is, és az már más világ.[ Szerkesztve ]
-
-
Tin_Shield
őstag
válasz Wílson #60784 üzenetére
A Canon színeket nagyon sokan szeretik, a jpg motort is.
Szerintem nem felejtős, elég jók a specifikációk, ha EVF nélkül meg tudsz lenni. A korai tesztek nem voltak hasraesve az AF teljesítményétől (pontosság és gyorsaság), ennek azért utána kell nézni ha fontos számodra, de lehet ezt firmware-rel orvosolták azóta. -
Tin_Shield
őstag
válasz Wílson #60791 üzenetére
Létező probléma minden teleszkópos és szigetelés nélküli objektívnél. És nem csak a kompaktoknál, a cserélhető objektíves gépeken is. De azért túlzottan aggódni nem kell miatta, minimális odafigyeléssel (pl. lefújni/törölni időnként az objektív tubusról a port, főleg kikapcsolás előtt, mielőtt visszahúzódik az egész hóbelevanc a vázba), normális körülmények között nem hiszem, hogy problémád lesz.
Az XF10-et nem ismerem, magamnak nem is vennék a - szerintem - "buta" látószög miatt, a Fuji topikban talán tudnak segíteni
-
Tin_Shield
őstag
válasz Perijon #60858 üzenetére
Az EOS-M rendszer elég gyerekcipőben jár, félszívvel állt be Canon a MILC vonal mögé, inkább a DSLR vonalat ütik még. Illetve a Fullframe vonalon próbálkoznak, mielőtt a Sony teljesen lenyúlja előlük az újdonságra fogékony fotósokat.
Nem rossz abszolút mércével persze a EOS-M100, de inkább másodgépnek egy meglévő Canon DSLR rendszer mellé tudom elképzelni.
De ez már inkább a cserélhető objektíves topikba tartozik
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest