Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz Golyobis #36852 üzenetére

    "Szerintem a dollár gyengülésével ezek a részvények alulértékeltekké válnak, ezért növekedni fog a kereslet."

    Hát ez nem ennyire egyszerű szerintem. Lásd amit kovisoft írt.
    Meg vajon mi áll a dollárgyengülés mögött? Az USA gazdasági kilátásai romlottak?
    A traktoros példa elég sarkos szerintem és óriási dollárgyengülést feltételez.

    " vannak ilyen hedged etf ek és elgondolkoztam hogy miért van rájuk szükség"

    A devizakockázat kiszűrésére vannak. Az angolok szeretik pl. GBP-re hedgelt cuccokba tolni a pénzüket. Ha meg magyar vagy, nem HUF cuccokal az a kockázatod, hogy erősödik a forint.

    "Aranyat több devizában is lehet vásárolni, és ott az árfolyam nagyban függ a deviza árfolyamától."

    Az arany az arany, veheted forintban is, nincs jelentősége, hogy milyen devizában veszed.
    Olyan, mint egy másik deviza.
    Jellemzően dollárban szeretik feltüntetni a világpiaci árát, ha látsz hedgelt arany etf-et, akkor ott a dollár ellen fogadnak gyakorlatilag.

  • VirsLee

    őstag

    válasz Golyobis #36852 üzenetére

    Lehetséges, hogy kevered egy picit a dolgokat. A részvény egy alaptermék (nincs mögöttes termék), egy bizonyos devizában bocsátják ki és jó esetben ugyanabban a devizában is kereskednek vele.
    Az ETF teljesen más, itt van mögötte másik termék (sok) akár több különböző devizában is. Ettől függetlenül az ETF árfolyama is egy devizában van meghatározva és ebben a devizában tudod megvenni. Miután több különféle devizában denominált terméket is tartalmazhat, amit aztán egy devizában kifejezett árrá kell "összegyúrni", így már lehet beszélni arról, hogy deviza árfolyam kockázat.
    A traktor esetében az importőr át fogja árazni a traktor árát, ahogy változik az árfolyam. Gondolhatsz rá úgy is, hogy a Németországban gyártott traktor az euróban denominált, szóval amikor az amerikai importőr traktort akar venni, akkor azzal kezdi, hogy vesz eurót, utána pedig traktort. Megegyezhetnek más devizában is, de a végén azt átváltva euróra, a német gyár ugyanannyit szeretne kapni a traktorért. Egyébként pedig nemzetközi kereskedelemben piacok között árazni ennél összetettebb dolog. Egy Németországban gyártott hajszárító esetében amerikaiként nem csak az EUR/USD szól bele az USA ár kialakításába, hanem szállítási költség, import vám, helyi ÁFA, tranzakciós költségek, stb.
    Az arany esetében lehet, hogy van esélyed egy minimális arbitrázsra, de szerintem nem sokra.

Új hozzászólás Aktív témák