Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Hunter_

    őstag

    Érdekel valakit esetleg egy gazdasági lapban volt összeállítás 10 hasznos befektetésről illetve amibe nem érdemes? Mert ha igen akkor megkeresem neten aztat beillesztem.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    válasz Kalandor #412 üzenetére

    Egyenlőre a könnyen elérhető mindenki számára: [link]
    És mindjárt szerkesztem az újságos cikket, de lehet kicsit hosszú hsz. lesz.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    Nehéz év előtt áll a magyar pénz- és tőkepiac - ebben általában egyetértenek a hazai szakértők.

    Az elmúlt két esztendőben mind a részvény-, mind a kötvénypiac elkényeztette a befektetőket, akiknek 2006-ban nagy valószínűséggel nem lesz könnyű dolguk, ha a megszokott hozamokra pályáznak. Különösen az első félév ígérkezik kritikusnak, a költségvetési hiány körüli gondok és a parlamenti választások okozta bizonytalanság miatt. Mind a kötvény-, mind a részvénypiacon számítani lehet jelentősebb ingadozásokra, amit csak a legprofibbak tudnak kihasználni. Az egyszerű kisbefektető számára persze némi vigaszt nyújthat az, hogy az infláció az áfacsökkentés nyomán 2 százalék alatt lehet 2006-ban, így pozitív reálhozamot kockázatmentes befektetésekkel is el lehet érni. Aki viszont többre vágyik, kénytelen kockáztatni is, akár kicsit, akár nagyot. A Figyelő a következő oldalakon olyan befektetési tippeket gyűjtött össze, amelyeknek kedvező a kockázat/hozam rátája. Van köztük régóta jól működő megoldás, de akadnak újak is: tessék választani!

    Garantált alapok
    1. Az ötlet pofonegyszerű, így méltán váltak népszerűvé Magyarországon is a garantált alapok. A befektetett pénz nagy része állampapírba kerül, egy kicsi viszont „kockáztatódik''. Ebből az következik, hogy ha a kicsit el is bukjuk, a nagy rész biztosítja az alapkezelő számára a tőke és némi hozam visszafizetését - a reálhozam nem tuti, de veszíteni nem lehet. A hozamgarancia persze nem lehet akkora, mint amit az adott futamidőre egy mezei állampapír hozna, de jogot vettünk arra, hogy a kis rész által termelt extrahozam meglódítsa befektetésünk nyereségét. Ez a kicsi ugyanis vételi opciókba kerül, ahol a profitnak kis túlzással csak a csillagos ég szab határt. Garantált alapja válogatja, hogy az opciót mire kötik, ezért nem mindegy, melyiket vesszük. Van amelyik valamely, vagy akár több részvénypiac jó teljesítménye esetén fizet jól, s akad a stabil forintárfolyamot díjazó is. Van nyersanyagpiacon szerencsét próbáló, és van olyan, amely több opciót is vesz, és a legjobban teljesítő eredményét fizeti ki a futamidő végén. A garantált alapok konstrukció nagy fejlődésen ment át az elmúlt évben, a legnagyobb probléma, a csekély likviditás ellen is tettek az alapkezelők: ma már az új alapoknál általában nem gond bármikor kiszállni, igaz, ennek költsége még mindig borsos (Figyelő, 2005/43. szám).

    Arany és alapanyagok
    2. Sok régi és általánosnak hitt szabályról bizonyította be a most lezáruló év, hogy ma már nem áll meg. Ilyen például az, hogy az arany árának emelkedése egybeesik a dollár gyengülésével. Az idén ugyanis a dollár és az arany kéz a kézben izmosodott, s míg az előbbinél a kilátások nem egyértelműek, az arany (valamint még több nemesfém és nyersanyag) esetében jó esély van a fellendülés folytatódására. Az ok nagyjából ugyanaz, amiért mintegy másfél éve az olajat ajánlottuk a Figyelő hasábjain vételre: felborult a kereslet és a kínálat egyensúlya. Kínában és Indiában a gazdasági fejlődést egyre inkább megérzik az átlagemberek, a megtakarítások növekedésének pedig egyik első számú célpontja lehet az arany. Ma egy átlag amerikai 1,4 gramm aranyat birtokol, egy kínai pedig 0,1 grammot. Utóbbiak csak nemrég nyerték el a jogot, hogy egyáltalán szabadon vehessenek a nemesfémből. De ha a lakossági beszerzés kevés is lenne, több jegybank is növelni kívánja aranytartalékait, az olajon meggazdagodott országokból pedig a profit mind nagyobb hányada áramlik az arany felé (Figyelő, 2005/40. szám). Buktatók persze vannak; december közepén például a jen váratlan erősödése miatt a korábban aranyba menekült japán befektetők pánikszerű eladásai okoztak meredek visszaesést a több évtizedes csúcsokról. Az 500 dollár körüli unciánkénti szint nagy valószínűséggel jó beszállási pont. Aki ódzkodik a kockázatos határidős piacoktól, akár tőzsdén kereskedett alapok (exchange traded fund - ETF) segítségével is hasznot húzhat az arany drágulásából. Olyan országokat, illetve szektorokat tudunk velük elérni, amelyek amúgy egy átlag magyar befektető számára fényévnyi távolságban levőnek tűnnek. Vannak ETF-ek, amelyek szektorokat, mások országokat képeznek le. A legismertebb arany ETF a GLD (StreetTracks Gold Shares), amelynek egy darabja egytized uncia aranynak felel meg. Ezért a papír árfolyama is szorosan követi az aranyét, persze éppen tizedakkora távolságból.

    Sztorirészvények
    3. Ez a pont bármikor felvehető a jó befektetési ötletek közé, egyetlen probléma van vele: nagyon gyorsan változik az, hogy melyik papírt lehet olyannak tekinteni, ami köré vonzó sztori gyártható. Ezek a részvények akkor is emelkednek, ha az egész piac esik, ezért borús tőzsdei kilátások esetén is érdemes ilyet keresni. Sajnos a hazai piacról egyetlen ilyet sem tudunk tiszta szívvel ajánlani, de hogy miről is van szó, néhány amerikai példával illusztráljuk. Vegyük például a Golar LNG-t. A cseppfolyósított földgáz egyre inkább izgalmas témává válik az energetikában, a cég pedig ebben utazik, s épp nemrégiben írt alá ötéves szerződést a Shell-lel. Vagy itt van a Worldspace. Úgy tűnik, a műholdas rádiózás beválthatja a hozzá fűzött nagy reményeket Amerikában, ez a cég pedig az egyre felkapottabb Ázsiában szolgáltat. Nagy növekedésről számolt be Indiában, erre pedig manapság duplán harapnak a befektetők. A társaság nemrég került tőzsdére és a kezdeti öröm után nagyot esett, most kezdik újra felfedezni. Vagy itt a Micronetics, amely árbevételét és eredményét is megduplázta az elmúlt negyedévben a megfelelő 2004-es időszakkal összevetve. A mikrohullámú és rádiófrekvenciás készülékekhez alkatrészeket gyártó cég kis részterületekre igyekszik elsőként betörni, s többször sikerült is neki. Árfolyama éves csúcson jár. Hasonlóan díjazza a piac a lakásvásárlóknak mindenféle információt összegyűjtő honlapokat üzemeltető Homestore.com-ot is, ehhez is lehet sztorit gyártani. A vicces termékprofillal bíró Bodisen Biotech Kínában értékesít környezetbarát bioműtrágyát, amivel állítólag 30 százalékkal is növelhető a termésátlag. A növekedési potenciál tehát a csillagos ég, az eredmény itt is megkétszereződött egy év alatt, a papír dönti is az újabb és újabb csúcsokat. Lehetőség szerint olyan cég kell, amelynek bevétele és/vagy profitja dinamikusan fog növekedni a következő években, s ma még nem sokan foglalkoznak vele. Ideális esetben az árfolyam hosszú tespedésből lő ki felfelé, mutatva, hogy egyre többen hisznek benne.

    Többszobás kis lakás egyetem környékén
    4. Noha az utóbbi egy-két évben több magánbefektető vásárolt kisebb lakásokat nagy egyetemek vagy főiskolák közelében, még 2006-ban is egyértelműen jó befektetés lehet egy, a felsőoktatási intézményektől legfeljebb 10-20 percnyire található, jól megközelíthető, kellemes környezetben lévő lakás. Természetesen a legszerencsésebb, ha nem magas rezsijű, távfűtéses lakást választ a befektető. A panelházak előnye viszont, hogy a legtöbben még ma is szabadulnának a 20-30 éve épült lakótelepekről, így rendkívül olcsók a lakások. Ráadásul a bérbeadás szempontjából előny, hogy kis alapterületen sok apró szoba van, így több tanuló közt oszlik meg a havi költség. A legnagyobb hátránya a lakásbefektetésnek, hogy vagy magas díjazás fejében meg kell bízni valakit az ügyintézéssel, vagy szükség van egy időmilliomos családtagra, lévén a lakáskiadás rengeteg apró-cseprő intéznivalóval párosul. Ez utóbbi esetben a tulajdonosra hárul a csöpögő csap javíttatása, a bulik miatt reklamáló lakók leszerelése, s a lakás esetleges felújítása. Amennyiben azonban olyan lakást választunk, amelyben mi, vagy csemetéink is szívesen élnének néhány év távlatában, és van egy tettre kész nyugdíjas családtagunk, nyugodtan belevághatunk egy ilyen befektetésbe. Érdemes akár olcsóbban, de pár hét alatt kiadni a lakást, minthogy fél-egy éven át üresen álljon, s a tulajdonos fizesse az állandó költségeket és az esetleg felvett hitelek díját. Hasonló befektetésként felértékelődő fővárosi városrészeken és vidéki városközpontokban lévő nívós polgári lakások, új lakások is szóba jöhetnek, kiadásuk viszont nehezebb.

    Szelektált feltörekvők
    5. Miközben Magyarországon 2006-ban bízvást felkészülhetünk pénzpiaci turbulenciákra, a feltörekvő piacok nagy általánosságban nincsenek veszélyben. Persze sokan ezt gondolták 1998-ban is, aztán jött az orosz válság. A helyzet azonban ma már gyökeresen más: a feltörekvők elfogadottsága sokat javult, a legtöbb helyen beindult gazdasági reformok elhitették a befektetőkkel, hogy már nem jár csúcskockázattal egy-egy részvény, vagy kötvénybefektetés a világ távoli, de gyors ütemben fejlődő pontjain. A feltörekvők az elmúlt három évben reneszánszukat élték, s egyelőre semmi jel nem utal arra, hogy népszerűségük csökkenne. 2005 apróbb válságai elszigeteltek maradtak: sem a nyári indonéziai megingás, sem az elmúlt hetek argentin botladozása nem gyűrűzött át a határokon. A befektetők azonban egyre inkább szelektálnak: ahol kockázatot látnak, gyorsan továbbállnak. Megoszlanak a vélemények, hogy mely országok lesznek 2006 sztárjai, de a legtöbb szavazat a világ vezető alapkezelőitől ma Dél-Koreára, Brazíliára és Mexikóra jut (Figyelő, 2005/49. szám). E helyekre a magyar befektetők szintén az ETF-ek segítségével juthatnak el könnyedén, de nem szabad elfelejtkezni régiónkról sem, ahol továbbra is Bulgária és Románia lehet a sztár. Ezen országok tőkepiacaira inkább - az egyelőre nem túl nagy számú - európai befektetési alap révén lehet eljutni. Sokat segíthetnek a személyes kapcsolatok, például egy megbízható erdélyi rokon. Helyi segítséggel nemcsak a részvényvásárlás könnyebb, de a tőkepiactól független üzletekről is értesülhetünk, ingatlanpiaci befektetésbe is belevághatunk.

    Devizaalapok
    6. Jogosnak tűnik a félelem, hogy a következő fél évben a forint veszít értékéből. Újabb leminősítések eshetősége, teljesen kétesélyes választás, politikai ígérgetések, amelyek egy részét esetleg be is váltják. Erre volt már példa, nem is olyan régen - bele is rokkant a költségvetés, és még csak népszerűséget sem hozott, jött is a miniszterelnök-csere. Az előjelek tehát a legkevésbé sem rózsásak, s ha valaki a forintgyengüléssel is számol, devizaalapú befektetésen célszerű gondolkodnia. Ennek számít persze minden, ami nem forintalapú, de ha ragaszkodunk a mérsékelt kockázathoz, akkor marad a lekötött devizabetét és a devizakötvény-alap. Utóbbiak révén a külföldi kötvénypiacok fellendüléséből is profitálni lehet, márpedig egyre többen gondolják például úgy, hogy a kamatemelési ciklus végeztével az amerikai papíroknak lehet néhány jó hónapjuk 2006-ban. A devizakötvény-alapok között is érdemes jól körülnézni: van kimondottan Európára koncentráló és van vegyes - itt és a tengerentúlon befektető - konstrukció. Aki a dollárárfolyam változásából fakadó kockázatot nem kívánja vállalni, természetesen jobban teszi, ha marad Európában.

    Építési telek az agglomerációban
    7. Nem új, sőt szűkülő lehetőség, de továbbra is megfontolásra érdemes a telekvásárlás. Fontos, hogy kötöttpályás közlekedéssel kiválóan megközelíthető legyen, s az se baj, ha panorámás a telek. Külön figyelemre méltóak a lakóövezetbe sorolásra váró üres parcellák. Helyszín tekintetében vonzóak az olyan „felfedezetlen'' települések, amelyek a közeljövőben felújítandó elővárosi vasútvonalak mellett találhatók. A pár éven belül színvonalassá váló városi kapcsolat okán a mainál sokkal népszerűbbé válhatnak a Budapesttől ma még viszonylag távol eső települések. A telekvásárláshoz nem árt helyismerettel is rendelkező szakértői segítséget igénybe venni. A közműellátottság mellett nagy szerepe van például a telek tájolásának (északi-déli fekvés), alakjának (nyeles-, sarok-, nadrágszíj és hasonlók). Körültekintően kell eljárni a düledező házzal kínált ingatlanok esetén, mert ezek ára sokszor magasabb a telkek áránál. Ezeket sokan még lakhatóként értékelik, holott a bontás milliókkal drágíthatja meg az építkezést. A lakóövezetbe sorolás előtt állóként hirdetett ingatlanokról minden esetben a helyi önkormányzatnál kell érdeklődni az átsorolásról.

    Osztalékrészvények
    8. Ha a kockázatmentes kamatláb 6 százalék, egy ezer forintba kerülő és 60 forint osztalékot fizető részvénnyel is 6 százalékos hozamhoz jutunk. (Persze csak akkor, ha az árfolyam nem csökken, és ha nem számolunk az osztalékadóval.) Ha pedig egy papírt 11 ezer 300 forinton vesztegetnek és 1300 forint osztalékot fizet, ez 11,5 százalékos hozamot jelent. Ez a példa ráadásul nem mesekönyvből, hanem a Budapesti Értéktőzsdéről való, és a Zwack Unicum részvényéről szól. Persze az osztalék pontos mértéke még bizonytalan, de 1200 forintnál senki sem vár kevesebbet. A Zwackétól elmaradó, de 7-8 százalékot meghaladó osztalékhozam várható a Magyar Telekomtól, a Démásztól és az Elműtől is, sőt, a magas osztalék a frissen tőzsdére került Állami Nyomda piacán is garancia lehet arra, hogy a papírok ellenálljanak, ha a tőzsdei klíma esetleg kedvezőtlenné válna.

    Ingatlanalapok
    9. Ezen instrumentumok legnagyobb problémája az utóbbi időben éppen túlzott népszerűségük volt. Mivel a visszamenőleges hozamok évek óta kétszámjegyűek voltak, a befektetők elkezdték ide hordani megtakarításaikat. Ennek aztán az lett a következménye, hogy a túl sok pénzt az alapkezelők már nem tudták olyan jól befektetni, mint korábban, hiszen a vonzó célpontok száma nem nőtt annyira, mint az elkölthető pénz. Az alapok pénzeinek egyre nagyobb hányada parkolt állampapírban, de az elmúlt évben ez sem okozott nagy gondot, hiszen ezen is nyerni lehetett. Ma már csak egy alap van 10 százalék felett egy évre, a visszamenőleges hozamok csökkenése nyomán érkező kevesebb pénz miatt enyhült a költési kényszer, minőségibbé válhat a portfólió. Egy, a pénzpiacokon rendkívül bizonytalannak tűnő év során vonzó lehet az, hogy az ingatlanalapok bevételeinek jelentős része származik a fix bérleti díjakból, s - ellentétben például a kötvényalapokkal - a rövid távú veszteség veszélye is minimális. Az ingatlanalapok hozama jövőre is csökkenhet, de minimális kockázat mellett is meghaladhatja a bankbetétek által kínált 5-7 százalékot.

    Államkötvények
    10. Meglehetősen kézenfekvő ötlet államkötvénybe fektetni, de kétségkívül hasznos. Legalábbis addig, amíg az infláció 3 százalék alatt van, kockázatmentesen pedig ennek a dupláját el lehet érni. Márpedig a Magyar Nemzeti Bank szerint a következő három évben ez az inflációs pálya, aki pedig 2008-ban, illetve 2009-ben lejáró államkötvényt vásárol, most 6,3 százalékos hozamra számíthat. Ez ráadásul a kincstár által a kisbefektetők számára kínált hozam, a nagyobb pénzű játékosok az elsődleges állampapír-forgalmazóktól még mintegy fél százalékponttal jobb hozam mellett juthatnak papírokhoz. Aki biztos benne, hogy a következő években nem nyúl hozzá a befektetett pénzhez, és elhiszi, hogy ha nem hamarabb, de a jövő évtized közepén valóban euróközelbe kerül az ország, annak a leghosszabb kötvények is szóba jöhetnek. Tíz-tizenöt évre is jócskán 6 százalék feletti ugyanis a hozam, ennek egy része a lejárat felé közeledve jó eséllyel bizonyul majd extraprofitnak. Persze addig még sok minden történik, de az állampapírok rövid távon is rendben vannak. Éven belül alig a jegybanki alapkamat alatt kínálnak (5,75 százalékot), ezt csak néhány akciós banki betét veri meg. Az persze benne van a pakliban, hogy a két hónapos lekötések újrabefektetése többet hoz, főleg ha 2006-ban lesz néhány jegybanki kamatemelés, amit a kereskedelmi bankok is követnek.

    Műkincspiac
    +1. A szakértők szerint itt nem nagyon lehet bukni, de csak akkor, ha a befektető ért hozzá. Ez már nem egyszerű befektetés, szeretni kell azt, amit az ember megvesz. Noha lehet általános tendenciákról beszélni - például, hogy a műgyűjtők egyre hozzáértőbbek, a legnívósabb műtárgyak szegmensében szinte bármilyen áron van kereslet, a középszerű alkotások viszont szinte senkit sem hoznak lázba -, de mégis, minden tárgy külön történet. E témában egy kézenfekvő tanácsot lehet adni: előbb érdemes hosszú évek alatt megtanulni és megszeretni a piacot, mielőtt belevágunk.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    És szerintük amibe nem érdemes:

    Mibe ne fektessünk 2006-ban?

    • Nagyobb (90 négyzetméter feletti) új lakásokba átlagos adottságú környékeken; egyszerűen nincs rá kereslet
    • Egyszobás lakásokba, garzonokba; ezek ma már a szingliknek sem kellenek, különösen akkor, ha rossz környéken, átlagos lakótelepen vannak
    • Középkategóriás lakóingatlanokba, ha azokat kiadni szeretnénk
    • Nagyobb, értékesebb, de lakáscélra csak kompromisszumokkal használható nyaralóingatlanokba (például a Balatonon, más tavaknál a nyolcvanas években, nyári szobáztatásra épült házakba)
    • Válságukat évek óta megoldani képtelen cégek (Rába, Globus, Gardénia) papírjaiba
    • Termőföldbe, az uniós támogatások megvonása miatt
    • Lomha, változtatni nemigen képes (Microsoft, Dell Computer), vagy túlértékeltté vált technológiai cégek (Apple, SanDisk) részvényeibe
    • Magyar részvényalapokba; ezek akár emelkedhetnek is, de nem érik meg a kockázatot
    • Olajipari részvényekbe; ezek ugyan nem drágák, de az elmúlt két év nagy emelkedése és az olajárfüggőség miatt igen kockázatosak

    Mindenkinek jó befektetést. Lassan nekem is majd gondolkodnom kell mert egy kevés pénzmaghoz hozzájutok és jó volna fialtatni.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    válasz viharhozo #429 üzenetére

    Szerintem arra gondolhatott a szerző, hogy az uniós támogatások megvonása miatt most már nem lehet nyereségesen gazdálkodni. Eddig az unió támogatta őket tehát megvolt a minimum nyereség (gondolom én) és hogy ezt elveszítik ez a befektetési lehetőség már jóval kockázatosabb mint előtte.

    Biztosításban tényleg van valami. Nekem nagyon szimpatikus még a lakásvásárlás mint albérletbe való kiadás. Igaz ezzel azért sok meló van, no meg vidéken ha mondjuk 50K-ért adja ki az ember havonta a 8-10millás lakást akkor az éves szinten is a banki kamatokat produkálja. Így egyértelmű hogy a bankkal kevesebb vesződés van. Persze ha az ingatlan nagyon jó helyen van és az értéke is megy fel akkor már más a helyzet. De másik oldalon mi van akkor ha a jegyban megemeli az alapkamatot a jelenlegi helyzetről és akkor - igaz idővel - a betéti kamatok is emelkedni fognak.

    Ha igazán kockázatkedvelő vagy akkor szerintem neked a részvények piacán és azon belül is a külföldi piacokon érdemes probálkoznod. Gondolom olvasod az újságot és a végén van a portfólios cikk. Ott a kockázatkedvelő elég ügyesen tevékenykedett. Közel 40%-s hozam nem rossz.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene.
    Adott 2,5-2,8 millió Ft. Ezt szeretném okosan befektetni. Hosszú távú befektetés sajnos nem valósítható meg ugyanis az összeghez elképzelhető hogy hozzá kell nyúlni. 1-3 hónapos befektetési lehetőségek érdekelnének. Szerintetek mi érné meg igazán?
    Jelenleg két banknál van folyószámlám: OTP / Erste

    Várom az ötleteiteket, és előre is köszönöm.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    válasz Fisha #705 üzenetére

    Aham. Ha jól tudom, most az OTP-nél az egész összeg után 5% kamatot adnának 1 hónapos lekötés esetén. Az Erste-nél is hasonló kamat van. Néztem a K&H-t ott 7.77% az 1 havi lekötés esetén a kamat.
    Szerintem is a sima lekötés lenne a legegyszerűbb.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    válasz oceanearth #715 üzenetére

    Szép szám a 12%. De ugye az ingatlan alapot annak javasolják akik hosszú távon gondolkodnak. Sajnos én jelenleg nem tehetem meg, hogy 1 évre befektessem. Vagy legalábbis nem ekkora összeget. Most gyors indulásnak lekötöttem 1 hónapra az Erste banknál. 5,52%-os kamatot adnak rá. Így lesz egy kis időm jobban átgondolni, hogy mennyi ideig nem kell majd mekkora összeghez hozzányúlni.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    válasz oceanearth #717 üzenetére

    Számomra már az 1 év most a hosszú. Amúgy majd elgondolkodok hogy mennyi időre lehetne befektetni biztosan.
    Igen az 5,52% évesített kamat. 0,46% kamat az 1 havi. Igaz nem valami nagy % de legalább kamatozik egy keveset. Remélem mikor lejár jobban meg tudom majd forgatni a pénzt. Ha akkor is bizonytalan lesz hogy mikor kell hozzányúlnom akkor marad ismétlődő kamatozáson, vagy csak simán a számlán.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    Emelnek a bankok. (lesz ami olcsóbb lesz). [link]

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    Up!
    No meg egy kis ízelítő unit-linked biztosításokkal kapcsolatban: [link]

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

  • _Hunter_

    őstag

    válasz #32577792 #731 üzenetére

    Itt van egy kis táblázat a betéti kamatokról :) : [link]

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

Új hozzászólás Aktív témák