Új hozzászólás Aktív témák

  • shina

    csendes tag

    Az ember vesz számítógép alkatrészeket, főleg ha maga építi a gépállatot, illetve egyéb informatikai eszközöket és perifériákat, vagy esetleg egyéb elektronikákat. A kérdés a következő: a cuccok dobozait érdemes-e megtartani, ha egyáltalán? Ha igen, mihez és meddig?

    Szempontok a megtartás ellen:
    - A lakás/garázs/padlás tároló kapacitása véges, még akkor is ha egymásba is vannak rakosgatva.
    - A sok karton potenciálisan tűzveszélyes (legalábbis növeli annak a veszélyét), esetleg vonzó lehet rágcsálóknak (attól függ hol van tárolva).

    Szempontok a megtartás mellett:
    - Online vásárlás 14 napos elállási idejére. Ez mondjuk elég triviálisan teljesíthető.
    - Termék garanciáztatás. Itt nem világos hogy kell-e a garancia végéig a doboz vagy csak elég a számla, gari papír, plusz a tartozékok. Ez főleg akkor érdekes, ha a garanciaidő hosszú, mondjuk 3-5 év.
    - Szállításhoz vagy tároláshoz. Itt valószínűleg játszik, hogy milyen gyakran kell mozgatni vagy tárolni (pl. ha valaki diák és gyakran költözik, vagy lakás felújítás, ritkán használt labor cucc ami szekrénybe van tárolva), illetve az is mennyire sérülékeny az adott cucc. Például monitor/TV vagy ilyen újhullámos üveg oldalú gépház esetén valószínűleg érdemes megtartani, de egyébként meg mehet a papírgyűjtésbe.
    - Eladáshoz. Nem tudom manapság a használt piacon ér-e valami felárat ha az adott alkatrész dobozos vagy csak simán antistatikus zacskóban van átadva. Mondjuk ha postázva van a dolog akkor jó ha van, de ezt sosem lehet előre tudni. Valószínűleg ez függ a cucc korától is.

    Érdekelnének a közösségi tapasztalatok, javaslatok, egyéni szokások. :)

    Megjegyezném, hogy ez magánemberként, tehát nem céges dolog, ahol van mindenből száz vagy ezer darab, mert ott más a játszma.

    ___________________/\_____________\0/_______

Új hozzászólás Aktív témák