Keresés

Aktív témák

  • Trak

    addikt

    válasz birno #1257 üzenetére

    A betekintési szög miatt xVA paneles monitor jöhetne szóba, de elég sok fajta megszűnt, nem is látok hirtelen belőle sehol... 50k-ért pedig nem is nagyon kapnál ilyet, mert ezek 10-20 +-al többe kerülnek általában, mint a sima monitorok.

    LCD monitornál egészen más a frissítés, mint CRT-n, itt analóg kábellel bekötve 75 Hz-en tudod használni a monitort, DVI-on bekötve pedig 60hz-en, ennél többet nem tudsz beállítani. Ez így jó is, nem kell tőle félni.

    Látatlanba nem lehet megmondani, milyen értékeken kell majd használnod a monitort, ott helyben kell majd beállítani. Ahogy Neked tetszik.

    A TCO egy tanúsítvány, amely igazolja, hogy egy monitor megfelel, az abban a tanúsítványban kiírt ''feltételeknek'' (ezek általában egészségügyi és ergonómiai szempontok). Ez minél újabb (jelenleg a TCO'03-as a legújabb (legalábbis MO-n, nem tudom, hogy van-e már elfogadva újabb)), általában annál szigorúbb, újabb feltételeknek felel meg, annál jobb a felhasználónak, Neked :)

    A képponttávolság - ahogy a nevéből is látszik - a monitoron megjelenő képpontok távolságát adja meg. A 17''-os LCD monitoroknál ez 0.264 mm, ne nagyon nézd, mind ilyen lesz.

    Pixelhiba: a monitoron a kép rengeteg pixelből áll (17 és 19''-os monitoroknál több, mint 1 millióból), a pixel pedig 3 alpixelből. Előfordul, hogy valamelyik nem működik, ilyenkor beszélünk pixelhibáról.

    Pixelhiba:
    A képernyő rengeteg pixelből áll (17 és 19''-os monitoroknál több, mint 1 millióból),
    1 pixel pedig 3 alpixelből – vörösből, zöldből, kékből. Az alpixelek ezen kombinációja biztosíja azt a teljes színtartományt, ami a képernyőn mint 1 főpixel kerül kijelzésre.

    Pixelhiba esetén - attól függően, hogy főpixelhibáról, vagy alpixelhibáról beszélünk - az adott pixel egyáltalán nem jelenít meg színt (pl. feketén világít), vagy színesen világít (piros, zöld, kék). Az előbbi a ritkább, inkább az utóbbi szokott előfordulni.
    Legegyszerűbben az ''alapszínek'' háttérnek való beállításával lehet felfedezni a hibát, mert az a pixel nem fogja tudni megjeleníteni a kellő színt.
    Magyarul: szinte minden monitor tesztprogramban van ilyen opció, egymás után kirak teljes képernyőre egy piros, zöld, kék, fekete, fehér hátteret, ezeknél alaposan végig kell nézni a képernyőt, így nagy eséllyel meglátható a hiba.
    Ha nincs kéznél tesztprogram, akkor windowsban a fent felsorolt színekre beállított háttér is jó lehet, de itt az ikonok és a tálca zavarása miatt több esély van rá, hogy nem látja meg az ember.


    Huhh, de hosszú lett... ;)

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Aktív témák