Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati2

    őstag

    válasz harry #1016 üzenetére

    A hűtési / fűtési teljesítmény úgy függ össze a fogyasztással, hogy egy adott típuson belül minél nagyobb teljesítményű a klíma annál rosszabb a hatásfoka.

    A COP (fütés) és EER (hűtés) adatokat nézd, ami azt jelenti hogy 1 kW áramból mennyi hőt termel, vagy von ki a légtérből.
    Pl. ami nekem van [Fujitsu ASYB-09LD]: EER 4,26 = 1 kW áramból 4,26 kW hőt szivattyúz ki a légtérből. Fogyasztás 0,61 kW -> hűtőteljesítmény 2,6 kW.

    A COP és az EER a megadott teljesítményhez vonatkozik, inverteres klímánál a ha kisebb teljesítmény kell akkor elvileg még jobb, ha nagyobb akkor meg romlik a hatásfok.

    Télen mértem fűtésben fogyasztást amikor túlhajtja csumán magát az első fél órában kb 1,7 kW-ot zabált, amihez elvileg 6,1 kW hőt ad le, a COP ilyenkor csak 3,6 volt a normál 4,44-hez képest.
    De szépen beált 500-800W közé amikor a szoba hőfok elérte a megadottat (13->22 °C-re volt felfűtve egy 20 m2-es szoba) De az biztos, hogy amíg olvasztott le a kültéri meg lehetett fagyni, mert a falak max 14°C-ak voltak :W.

    Az hogy mennyibe kerül a villanyszámlád főleg attól függ, hogy mennyire hűtőd vissza a szobát a falakkal együtt. Ha melegek a falak és kikapcsolod akkor 1-2 óra alatt ugyanolyan meleg lesz a szobában mint előtte.
    Amivel lehet spórolni, hogy ha hűtésre kell elsősorban akkor északi oldalra árnyékba rakod a klímát, ha fűtésre kell, akkor meg a délire. Ha a helye meghatározott, akkor meg nappal fűtesz, este hűtesz :DDD

Új hozzászólás Aktív témák