Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Hegyirabló #129061 üzenetére

    Ez nem olyan egyszerű :N

    Minden gyártónak mások az adott panellal való rendelkezési szándékai , mint idő , technológiai alapon nyugvó összeszerelő egységei , ehhez tartozó szoftveres bázisa és az alkatrészek minősége és azok alkalmazása .

    Mire gondolok ez azalatt ?

    Ugye fentebb említett kalibráció a monitorokat a gyártósoron kalibrálják, hogy biztosítsák a színegyensúlyt, a kontrasztot és a fényerőt. Az eltérő gyártók eltérően kalibrálhatják a monitorokat, amelyek eredményeként az azonos típusú paneleken is lehetnek különbségek a fényerőben.

    Miért? Mert példának okáért az LG és az Asus más-más technikai eszköz parkokkal rendelkeznek , így más lesz a hozza tartozó felhasználási struktúra .

    A monitorok szoftveres beállításai is befolyásolhatják a fényerőt, például az élességi beállítások, bár ez könnyen orvosolandó de a kontraszt, a gamma esetében nem mindegy hogy az egyik gyártó alapként például 1-et határoz meg míg a másiknál 1.5-et.

    Fehéregyensúly, itt megint csak visszakanyarodnék a gyártósorra , mert általában azokon van elhelyezve .
    Itt sem mindegy hogy a kialakítása, beállítása ,fény szigetelése az eszközök és kamerák fajtái és az azokhoz tartozó szoftveres háttere , stb.
    Így is eltérőek lehetnek a panelek közti fényerők.

    A gyártók eltérő minőségű alkatrészeket használhatnak a monitorokhoz, például a tápegység ( nagyobb hatásfok ), nagyobb teljesítményű kábelek használata (nagyobb energiát képes átvezetni , vagy jobban ellenáll) , jobb hőálló ragasztása ( jobban bírja az üzemi hőt ) , jobb minőségű külső bevonatú “filccet” üveget ami a kijelzőre kerül és azonos beállításokon (hogyan töri meg a képi tartalmat) így ha az egyik gyártó magasabb minőségű alkatrészeket használ, akkor ez lehetővé teheti, hogy nagyobb fényerőt érjen el.

    De ne feledjük el környezeti tényezőket sem, például a fényviszonyok és a hőmérséklet, befolyásolhatják a monitor fényerejét is. Ha az egyik monitor erősebb fényforrások közelében van, akkor lehet, hogy annak fényereje magasabbnak tűnik, mint a másik monitoré, amely gyengébb fényforrások mellett van.
    Ezért, ha két azonos típusú monitor különböző fényerőt mutat, akkor ennek az oka lehet a fent említett okok közül bármelyik, vagy akár több is. Hiszen a sok tesztelő nem azonos körülmények között végzi el független tesztjeit es vizsgálatait .

    Hogy egy hasonlattal érjék eme gyártók felé.

    Van egy kert ami háromféle van elosztva egyenlőre részre .

    Első aki Sándor névre hallgat , bele nyugszik és a természetre bízza mi lesz belőle.
    Második aki József névre hallgat , ő kéthetente levágja a füvet .
    Harmadik aki igen , nem más mint Benedek , ő az aki egy szép virágos , kerti tóval ellátott , kiülős kertet ápol nap mint nap . :)

    [ Szerkesztve ]

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Új hozzászólás Aktív témák