Új hozzászólás Aktív témák

  • epzon

    őstag

    válasz Varshi #6030 üzenetére

    Helló,

    Az L szériás gépeknél (mint más nyomtatóknál is) a sebességet két féle képpen lehet mérni
    1, leggyorsabb (minimális karakterszám, vázlat üzemmód és mondjuk wordpad alól) ebben az esetben tényleg a nagyobb értéket fogod kapni, viszont ennek nagyjából semmi köze a mindennapi feladatokhoz

    2, ISO szabványon alapuló mérés: erre van egy szabvány dokumentum ami alapján mérik a sebességet, normál felbontás mellett és PDF fájlból - ez az ami jól közelíti a valós értéket, de itt is lehet különbség +-

    A kimeneti tálca az annyi, az nem közelítő érték. Ezeknek a gépek ott használhatóak jól, ahol napi 30-50 oldal nyomtatnak egy részüket színesben. Néha lehet ettől nagyobb nyomatszám (terhelés) de a kapacitás miatt nem kényelmes napi több száz oldalakat nyomtatni. Ezek nem a legnagyobb teljesítményre vannak kihegyezve hanem a legalacsonyabb oldalankénti költségre, azaz 1-2 Ft-os színes nyomtatási költségre.
    (Autóknál sem a Hybridek rendelkeznek a legnagyobb csomagtartóval, viszont a leggazdaságosabban fenntarthatóak.)

    A gépek élettartama 30-60 000 oldal közé tehető, eddig jó eséllyel nyugodtan használhatod. Korábban az után gyártott tinta tették tönkre a nyomtatókban a fejet, itt most ennek vége mert az eredeti tinta olcsóbb mint sok után gyártott, más meghibásodás meg elég ritka (olvass vissza a fórumba, hogy hányan panaszkodnak más hibára). A régebbi olcsó gépek is elmentek 5-6 évet ezek is bírni fogják ezt.

    Én az hátsó tálcát sokkal jobban szeretem, mert egyszerűbb a mechanikának a papírtovábbítás (nem húz be kettőt, nem akad el, bírja a vastagabb papírokat is stb stb), de megvan az a hátránya, hogy gyakrabban esnek bele nem oda való dolgok, de ez az összes. Nem kell gyakrabban tisztogatni, néha levegővel fújd ki és kész.

    A lézert érdemes elfelejteni, monoban és színesben is van már jó alternatíva a tintasugarasban. Pl az EPSON WP-4525DNF

Új hozzászólás Aktív témák