Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c4

    őstag

    válasz uhu20 #913 üzenetére

    Ha süt a Nap a tévédre, akkor nálad milyen a kép? :)

    Ha vetítesz és külső fény van, akkor a sötét jelenetek részletei eltűnnek. A prezentációnál kevésbé fontos, mert nem mozifilmekkel bemutatózol, hanem táblázatokkal és a többi. Azoknak inkább fehér vagy világos a hátterük. Minden projektor akkor adja a legjobb képet, ha a környezetében sötét van. Prezentációs célra léteznek úgynevezett high power vásznak, melyek fényvisszaverési képességük magasan jobb, mint a normál vásznaké, hátrányuk, hogy bizonyos szögig igazak az adatok. Ezeket ott alkalmazzák, ahol nagy a külső fény, de mindenképpen bemutatót kell tartani. Az áruk sokszor meghaladhatja a projektor árát is, ha az az olcsóbb kategóriából való. (Persze mérettől is függ.)

    [ Szerkesztve ]

  • c4

    őstag

    válasz uhu20 #913 üzenetére

    Nézd, a helyzet az, hogy teljesen más a prezentáció és a házi-mozi.

    Már technikailag is nagy az eltérés. Ugye az első a fényerő. Nagyjából a cégek 1000-1200 ANSI lumennel adják, optimalizált házi-mozi vetítőiket. Ezen túl: Farudja, HQV, Dark chip 1-től 4-ig, Vivid, és ki tudja még hány képjavító professzionális jelfeldolgozó processzor kerül beépítésre. Arról nem is szólva, hogy az olcsóbb prezentációs projektorok mindezekkel nem szereltetnek, vagy csak alap kivitelben, még az is hátrány, hogy például a HDMI 1.3-as bemenet szinte csak a legdrágább prezentációs modelleken található meg. Ezzel a 1080p támogatottság erősen csorbul. Azután még ott vannak a lencserendszereik (minőségre gondolok), a vetítési távolságbeli különbségek is. Azután még a mai kor kívánalma a 24 frame támogatás a BD disc miatt Úgyhogy nehéz ügy ez, kérlek.

    [ Szerkesztve ]

  • tavimano

    tag

    válasz uhu20 #913 üzenetére

    Ha a napfény nem vetül rá a vászonra akkor tűrhető a kép...értsd látható a kép simán. De ha rávetül akkor nem kell sokat keresni a képből, mert szinte nem látható. Itt nyári napfényről beszélek. De egy téli napfénynél, vagy esős szürke időben tök jól lehet látni mindent, igaz nem annyira mintha tök sötét volna szobában. Elvégre a házimozi projektorokat arra találták ki, hogy sötétben vetíts velük. Kisebb a fényerő, de sokkal jobb kontraszttal rendelkeznek, mint a prezentációs vonalat képviselő társaik, azokat simán beledöngölik a földbe képminőség tekintetében ez biztos.

  • zetorakicet

    tag

    válasz uhu20 #913 üzenetére

    Nálam a vászon az ablak előtt lóg, de ha rásütne a nap, biztos nem látszana rajta semmi.
    Gondolj bele.
    Van egy fehér vásznad, ami napfényben hófehér.
    Na most erre bármilyen projektor tud fekete fényt vetíteni a sötét részekhez szerinted? :)))))))
    Mozizni lehetőleg sötétben kell.
    Egy függönyt behúzni nem nagy varázslat.
    A DLP projektor azért jobb, mert a képpontok között nincs átszűrődés, így a projektor felől "nem kap fényt" az a képpont, amelyiknek nem kell, csak a környezetből (falakról, bútorokról, plafonról) visszaverődő fény világíthatja meg, csökkentheti a feketeségét.
    LCD-nél kicsit átvilágítanak egymásba a pixelek, és ami még zavaróbb (számomra legalábbis, mert elég nagy képet nézek, aránylag közelről) az, hogy a pixelek között háló van.

Új hozzászólás Aktív témák