Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bnss

    veterán

    válasz Andie #2055 üzenetére

    "Ez tényleg ilyen rém egyszerü, srácok?" - Megfeleő eszközzel és beállításokkal igen, ilyen egyszerű.

    A router, ahogy anevében is benne van "útválasztó". Namost, ha nem adod meg neki, hogy egy kívülről érkező kérelmet melyik belső hálózati címre küldjön, akkor minden szép és működik a kívánt alkalmazás. Azonban, ha ez nincs beállítva, akkor 2 "routerben elakad" a dolog. (Itt most pl. a portforward-ról beszéltem.) Szvsz egy router konfig (első körben nem kell QoS-re és társaira gondolni, hanem egyszerű portforward) nem bonyolultabb, mint az általad jelenleg használt hálózat konfigolása.

    "ez lehet wifin is akár?" - természetesen, ha W-Lan routert vásárolsz. Értelemszerűen szabadabbá válik ezzel a notebook használata a kábeles megoldáshoz képest.

    A beállításokat addig nem héz elmondani, amíg nincs egy kiszemelt router, ami már kéznél van. A router kezelőfelületén - általában - értelemszerűen beállítva a szükséges opciókat vagy a Quick Start - vagy hasonló elnevezésű - varázsló futtatása teljesen leegyszerűsíti a router beállítását, igaz, ezzel legtöbb esetben csak a DHCP szervert és az internetmegosztást állíthatjuk be. A többit kézzel kell, de ez egy ördöngősség.

    Következő lépés az lenne, hogy megjelölsz egy költséghatárt, amibe minden körélmény között bele kelll férni. Ezután kaphatsz néhány alternatívát az eszközre. Ja igen, és még azt is el kellene döntened, hogy szükséged van-e w-lan routerre vagy sem.

    Remélem nem lettem túl hosszú, és tudtam valamicskét segíteni. ;)

    ui.: korrekt megfogalazása volt az igényeidnek, így kellene mindenki másnak is. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Ép hardverben ép szoftver..."

  • bnss

    veterán

    válasz Andie #2057 üzenetére

    Hoppá, látszik, hogy a post megírása után hatott az energiaital és a kv. Jogos felvetések, akkor pontosítok. :R

    Az első idézetet jól értelmezted, azaz ha megadod, hogy melyik portot kell továbbítani az adott helyi hálón lévő valamelyik PC-nek az IP címére (nyílván ugyanezt a portot), akkor az adott portot/portokat használó alkalmazás minden gond nélkül helyesen fog futni.

    A második idézetet is jól sakkoztad ki. A harmadik idézetben egy "sem" szó dukál inkább az "egy" helyére. :B

    Abban az esetben, ha nem szeretnéd használni a notesz Wi-Fi képességét, azaz marad a régiekben a huzalozás, akkor szvsz nem szükséges ez a router (anagi kérdés). Ezt csak egy megjegyzésként írom. :)

    Ilyen postot sem produkáltam még, mint amelyre válaszoltál, nem semmi, mire képes az ember "kómás" állapotban. :DDD

    Forrest Gump: ebben a hozzászólásban szereplő SMC router ami neked kell, az indok is ott van mellette, ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    "Ép hardverben ép szoftver..."

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Andie #2074 üzenetére

    De én a közfalakra (elválasztófalakra) gondoltam... :U
    Azt nyilván tudtam, hogy a tartófalak árnyékolnak mint az állat mert azokban van vas rendesen, de gondolom egy lakáson belül több közfallal fog találkozni a wifi jele mint tartófallal - gondolom én. Az meg, hogy esetleg az utcán vagy a szomszéd házban nem tudják majd fogni a jelet, nem hiszem hogy túlságosan zavarna bárkit is, ha lakáson belüli használat van kitűzve.
    Szóval a közfalakról nyilatkozz tesó! :)

    [ Szerkesztve ]

  • bnss

    veterán

    válasz Andie #2074 üzenetére

    Valóban, a panelház falai tudnak meglepetéseket okozni... Pl. egyik szobából a másikba, ~5-6m alatt annyit gyengült a jel, hogy azt szinte öröm volt nézni. Aztán jött a próbálgatás, hogy hol jobb a jelerősség (nem kell mondanom, hogy csa a routert lehetett bizonyos keretek között pozícionálni), minnél messzebb a faltól, annál jobb (mondjuk ez valahol logikus is).

    Gondoltam emgírom ezt a kis szösszenetet, nem feltétlenül csak neked szól, Andie. :R

    "Ép hardverben ép szoftver..."

Új hozzászólás Aktív témák