Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz bonifa333 #68268 üzenetére

    Szia,

    Nem lesz semmilyen hatással rá, mivel nem az M.2 csatlakozó a mérvadó(persze anélkül fel sem merül a kérdés), hanem az hogy SATA típusú, vagy NVME (PCIe alapú) az adott egység.
    Továbbá sok esetben a gyártók az általad taglalt dilemmát úgy oldották meg hogy ha adott intel processzornál csak 16 sáv áll rendelkezésre, akkor az SSD-t inkább az alaplapi csipseten keresztül kötik be, így eleve nem kell osztozkodni.
    A Te alaplapod esetében nem találni konkrétan az M.2 vs PCIe táblázatot, szóval feltehetően nálad sosem fog felmerülni ez a probléma, mert még az NVME SSD-k is csak közvetetten kapcsolódnak a procihoz.

    Viszont azért olvasd el a manuáléban hogy az M.2-be SATA-t dugva, melyik normál SATA portok tiltódnak, nehogy a korábbi SSD épp azon portokon legyen.

    #68267 rpet

    "De itt rögtön felmerül egy fontos kérdés: Oprendszer tud-e működni ezen az FCM slotban lévő SSD-n? Gondolom igen. Ez az egyik leglényegesebb szempont."

    Ezek szerint mégsem egészen olvastad át a hsz-eket. Leírtuk többen is hogy pont ez a része problémás, mert az adott csatlakozót alapvetően nem op rendszerhez találták ki. Inkább mint sima háttértárként sikerült megoldania egyeseknek hogy működjön, de eléggé szenvedősen.
    Ha bedugsz egy pendriveot az USB3-as portodba, arra is telepíthetsz rendes WIN10-et, csak rengeteg gondod adódik majd belőle, melyek egyik része hogy nem tudja a bootoláshoz szükséges minden információt rárakni a telepítő.

    M.2 SATA csatolós SSD-kel az a probléma hogy a kisméretűek terén, tehát a 2242 vagy 30-as méretben szűk a választék, ami megbízható az meg melegedős típus(pl mert olyan a vezérlője ami sok hőt termel). Kb ugyanaz a helyzet mint az mSata terén, nem vagy előrébb.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák