Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brazos

    senior tag

    válasz Doky586 #17705 üzenetére

    Linux(Puppy Linux - Precise-571) alatt a telepített mpv média lejátszó ad képet az előzőleg belinkelt próba .ts fájlból.
    A hang csak egy gyenge sípoló hang, semmi több.

    A linux rendszerbe telepített régi VLC nem ad se képet, se hangot. Viszont az infó ablakban számos dolgot megjelenít, ami a .ts fájlban benne van, ha lejjeb húznám az infó ablak görditő sávját, csak az éppen a felvétel készítésekor actuális EPG adatokat látnánk.

    A dolog szépsége az, hogy magára a Linux rendszerre fel van telepítve a H-265 kodek, és a netről letöltött H-265-ös teszt videót simán lejátssza a linux, illetve a két említett lejátszó program, ott van rendesen kép és hang is.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz anglergab #17728 üzenetére

    Ez a h-265 codek, ami a Linuxon van, normális, nem rossz, de ezt csak az mpv és a Linuxban alapból benn lévő mplayer motor, illetve az azt használó gnome-mplayer lejátszó tudja csak használni. Erre itt a bizonyíték, a telepített h-265-öt használó mplayer motor illetve az ezt a motort használó gnome-m player (GUI) lejátszó képe, amint az előbbi teszt fájlt játssza le éppen, kép van, a barna kocka szépen körbe-körbe mozog, a hang az továbbra is csak sípolás, de a tv boxban a 24-es csatornán futó teszt-ben jelenleg is csak sípolás hallható, tehát ez nem hiba.
    A felvett .ts fájl adatainak viszont itt már mást jelez ki a lejátszó, mint ami a vlc-s képen van.

    A fentebbi képen egy 2.1.6-os verziójú, Linuxos VLC van, ennek elvileg már támogatnia kell a Hevc lejátszást, -ehhez a vlc belső H-265-ös codecket használ!- annál is inkább, mert a régebbi 2.1.2-es verzió, is már támogatta a Hevc illetve VP9 codeck által készült médiák lejátszását.

    2.1.2 Highlights
    With the capabilities of "RinceWind", 2.1.2 allows experimental decoding of HEVC and Webm/VP9 (depending on the platform).

    Az, hogy ezt a teszt .ts filét miért nem játssza le, jó kérdés de az mpv és a gnome-mplayer az rendben teszi a dolgát.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz Doky586 #17731 üzenetére

    Egyéb iránt, ha már codeckek, H-265 codeck, ezen belül a videó és audio codeck került szóba, a netről letölthető egy h-265-ös GUI windowsos csomag, meg még windows-hoz a -265-ös codeck is. exe fileként is, amiben szépen kiértékelhető, hogy az adott h-265 codeckel készült videó állomány, jelen esetünkben az a bizonyos.ts fájl milyen audió és videó codeckkel készült.

  • brazos

    senior tag

    válasz anglergab #17734 üzenetére

    Ezzel a letölthető windowsos gui fájllal az volt a cél, hogy mindenki saját maga le tudja ellenőrizni azt a .ts fájlt, (és más h-265-ös fájlt) hiszen az előbb volt egy kolléga, aki kétes tartalmúnak nevezte azt. Hát nem az!
    A fenti linkről ezt a Windows alatt futtatható fájlt kell leszedni: (a képen is jól látszik a filenév)
    x265_GUI_Build180_by_ozok.7z
    Ez egy sima, tömörített csomag, amit nem kell telepíteni, önmagában is futtatható a kitömörített könyvtárból.
    A x265_GUI_Build180_by_ozok.7z fájl tartalma:

    Az első képen jól láthatóan a program egyetlen .exe kiterjesztésű állománnyal indítható el Windows alatt. (Én Linux alatt a Wine-vel futtattam XP módban, tehát elvileg a Windows Xp alatt is működőképes a szoftver)
    A második képen jól látható, hogy a tools alkönyvtárban ott van a windowsos h265.exe fájl, meg még jó pár kiegészítő kellék is a szoftver működéséhez.
    Ezzel a programmal mindeni le tudja ellenőrizni az ilyen, azbest fórumtársunk által kétesnek minősített h-265-ös teszt fájlt, hogy mit is tartalmaz.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz brazos #17749 üzenetére

    A fenti kép közepén lévő sample file: [link] Service 5 (T2 Test) (2014-11-26 01-39-13-695).mpg

    Ezt nekem Linux alatt csak az mpv játszotta le, -de az is csak lassan- sem a vlc, sem a gnome-mplayer nem játszotta le.(el sem indult velük a sample lejátszás)

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz tibor2010 #17881 üzenetére

    Elvileg a szerződött ügyfelektől bekérik azok lakcímét, mert alapesetben a kiküldött csekk odamegy. Vagy ha más postázási címet adtál meg, akkor meg oda. Valószínűnek tartom, hogy saját, vagy szerződött vállalkozás(ebbe még a Posta is beleférhet) útján oldják meg a kiszállítást, és ha van bennük egy is rugalmasság, küldenek előzetes értesítést, telefont sms-t, vagy e-mait, attól függően, hogy milyen elérést adtál meg szerződéskötéskor.
    Személyes átvitel (előzetes egyeztetés után) meg gondolom az ügyfélszolgálatok kirendeltségein simán megoldható.(kivéve a tv-cserét, bár ha az ügyfél meg tudja oldani az ügyfélszolgálattól történő hazaszállítást, talán még az is beleférhet)
    Van megoldás bőven, csak élni kell vele.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... mennyi eszköz tűnik el szőrén-szálán ....
    Gondolom hogy a már megszokott, futáros, ajánlott csomagos kézbesítésnél használt kézi terminálon való aláírással esetleg a postásoknál még meglévő átvételi kézikönyvben igazolja az ügyfél, hogy átvette a saját csomagját, a kiszállítók meg eleve a hivatalos listából megadott készülékszámmal dolgoznak, így a csomagvesztés minimálisra leszorítható. Persze trükközés elvileg még lehetséges, de ha saját, elszámoltatható-felelősségre vonható kiszállítókkal oldják meg, ez minimális lesz. Aztán meg majd meglátjuk....

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz peppe79 #19192 üzenetére

    Azt a célt fogja majd szolgálni, amire a csatlakozót annó kitalálták, hálózati, internet elérést fog biztosítani a Prime boxnak. Jelenleg a csatlakozó nem aktív, a későbbi frissítéssel fogják azt elvileg feléleszteni.
    Ennek segítségével valósul majd meg a hbbtv elérése, és elvileg ezen keresztül lehet majd egyes csatornákat -ha jól emlékszem a sárga gomb megnyomásával- HD-ben is nézni.(ahogy ez a normál tv-ken már megszokott)

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz Oliverda #19190 üzenetére

    2011-ben véglegesítették a DVB-T szabvány második generációját. Az új DVB T2 szabvány szerint egy multiplexen már több MPEG transport stream továbbítása is lehetséges, illetve a kódolás és a moduláció már nem konstans, hanem akár adás közben is változtatható. Fejlettebb modulációt és hibajavító algoritmust használ, így a jel kevésbé érzékeny a környezeti zavarokra, és összességében jobban ki lehet használni a rendelkezésre álló multiplexeket.
    A végső (korai 2011-es) szabvány Európában a DVB-T2 MPEG-4 (H.264) lett. Az első ország Európában, ahol elkezdődött a hivatalos sugárzás DVB-T2-vel az Egyesült Királyság volt, ahol a kereskedelemben kapható tévékészülékeket és a settop boxokat már felszerelték egy DVB-T2 dekóderrel, de ezek még csak a régebbi videokódolási szabvány szerint előállított képet tudtak dekódolni: AVC (más néven H.264 vagy MPEG-4 10) Ez volt a korai DVB-T2 szabvány hozama, és emiatt van az a faramuci helyzet, hogy a kereskedelemben rengeteg, ilyen első generációs készülék van még jelen. Azonban kis idő elteltével a DVB-T2 jobb kihasználására elkezdték alkalmazni a DVB-T2 rendszernél is az újabb, jobb hatásfokú tömörítési rendszert, H-265/HEVC néven. Ez a már bevezetett DVB-T2 H-264 eljárásnál akár kétszeres tömörítési arányt is képes elérni azonos minőség megtartása mellett. Maximális támogatott felbontása 7680 × 4320 pixel.
    A HEVC kódolásra az első nemzetközi tervezet 2012. júliusában látott napvilágot, -ebben 16 szintet, ún profilt hoztak létre - és a szabvány végleges változatának az elfogadása csak 2013. januárjában történt meg. Ez a végleges verzió sem írja elő kötelezően a szolgáltatóknak, hogy milyen HEVC profilt használjanak, csupán ajánlásokat tesz erre, hiszen mindenhol más és más feltételek az adottak, és az egyes szolgáltatók saját hatáskörükben az előzetes tesztek alapján döntik majd el, hogy a HEVC kódolási szabvány melyik profilját fogják végegesen alkalmazni.
    Szóval ezért nem lehet azonnal a DVB T2 szabványt kitalálókat ún ba@ogatni, hiszen a HEVC tömörítés csak jóval később lépett színre, és ekkorra már a gyártók elárasztották a kereskedelmet a DVB-T2 MPEG-4 (H.264) rendszerű készülékeikkel, amik azután a HEVC szabvány bevezetése után gyakorlatilag használhatatlanokká váltak, ez a helyzet van számos országban így nálunk is, tele vannak a raktárak DVB-T2 MPEG-4 (H.264) rendszerű készülékekkel, amit azután a kereskedők klf. trükközésekkel a vevők nyakára sóznak, ha tudnak.
    A most nálunk folyó teszt adás is azt a célt szolgálja, hogy a szolgáltató megtalálja azt(azokat) a HEVC profilokat amikkel végül majd dolgozni fog, addig meg tök felesleges új tv készülékeket és boxokat venni, amíg ez nem fog realizálódni. És ezért jó az AH box mert arra a szolgáltató saját hatáskörében sokkal gyorsabban tudja majd a végleges profilokat tartalmazó firmware frissítéseket kiadni, mintha más tv és boxgyártó cég tenné ugyanezt.(már ha a klf. gyártók erre egyáltalán hajlandóak lesznek)
    És pont emiatt van eléggé szűk keresztmetszete az itthon kapható DVB-T2/HEVC-et tudó, de nem minden profilt ismerő készülékeknek.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz peppe79 #19200 üzenetére

    A dologban az a faramuci, hogy már kialakítás előtt áll a HEVC/H265 szabvány utóda is, elvileg 2020 nyarán mutatják be a linkelt cikk szerint.
    [link]
    A VVC/H.266 a jövőben a HEVC/H.265-höz képest hatékonyabb adatátvitelt tesz lehetővé, az adatráta-megtakarítás akár 50 százalékos is lehet. Ez különösen fontos a mobilhálózatokban, ahol az átviteli kapacitás korlátozott. A HEVC/H.265 alkalmazásakor egy 90 perces Ultra HD felbontású videó esetében akár 10 gigabájt adat is továbbításra kerülhet, míg a VVC/H.266 használatakor csupán körülbelül 5 gigabájt.

    Szóval megint az a helyzet áll elő, hogy melyiket szeressem, mert ugye az AH 12 évre kapott jogot, és ha netán ez az újabb szabvány bejön, és elterjed, netán még a készülégyártók is ráharapnak majd, akkor esetleg az AH-nak is lépnie fog kelleni.(és megint lesz sírás-rívás)

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz Doky586 #19203 üzenetére

    Amennyiben a még laboratóriumban tesztelt VVC/H.266-e gondolsz, talán meg kéne várni a hivatalos adatokat, abból esetleg ki fog tűnni, hogy mennyire is hatékony az újabb kódolási mód.
    Valószínűsíthető, (elvileg) hogy az új tömörítés csak a nagyobb adatmennyiségek esetében ad(hat) mérhető javulást, így ebből a szempontból nézve a FHD -nál is lehetnek már előnyei. De ehhez szélesebb körű tesztek kellenek, ami ezt alá tudják hivatalos mérési adatokkal is támasztani. Addig nem érdemes találgatni, szerintem.

  • brazos

    senior tag

    válasz Oliverda #19212 üzenetére

    ... a DVB-T2 H.265 helyett egyszerűen DVB-T3 néven írták volna le a kvázi frissített szabványt ...
    Na, pont az kavart volna be rendesen!
    Először is, maga az alapot adó DVB T2 szabvány nem változott meg, csak a szabványhoz kapcsolódóan megjelent hozzá egy újabb, jobb hatásfokú tömörítő codeck, de csak emiatt nem lehet azt DVB T3 névvel leszabványosítani.
    Továbbá, a DVB T2 szabvány szerint simán használható benne a régebbi H-264-es tömörítés is, és amennyiben egy szolgáltató valamiért mégis ez utóbbit választaná, úgy azzal nem követne el szabványsértést.
    Más kérdés az, hogy ilyen -DVB-T2-H-264- combót nagyon kevés szolgáltató használ már, mert hiszen mindenki az újabb H-265/HEVC mellé állt. Viszont az reális lehetőség, hogy a mostani, még DVB T/H-264-ben sugárzott ingyenes csatornák egy idő múlva már DVB T2 rendszerűek lehetnek. Sőt az sem kizárt, hogy az ingyenesek is idővel áttérnek majd a DVB T2/HEVC használatára. De egyenlőre a tender kiírásakor az abban megfogalmazottak szerint az ingyenesek még maradnak a DVB T/H-264 rendszerben. Az, hogy meddig, arra nincs konkrét időbeli meghatározás, csak annyi hogy jelenleg, ez a tenderbéli megfogalmazás pedig eleve megadja az elvi lehetőséget a későbbi DVBT2/HEVC-re váltásra.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz Oliverda #19221 üzenetére

    Csak ezzel a hozzáállással egy , de annál nagyobb gond van:
    végy egy teljesen laikus vevőt, és adj el neki egy ilyen Wi-fi5, Wi-fi6 stb. feliratú eszközt, szegény azt sem fogja tudni miről is van szó, mihez viszonyítson. Számára ezek a jelentés nélküli számok és betűk nem sokat fognak mondani, de, ha azt írod oda, hogy az eszköz képes a 802.11b,g,n
    módú működésre, úgy már hamarabb tudni fogja, miről is van szó, mert utána fog nézni, és a szabványos megnevezést és annak szakszerű magyarázatát hamarabb eléri, és azt jobban megjegyzi, mint egy semmire nem utaló (neki semmit nem mondó) feliratot, amihez neki még gondolatban hozzá kell, hogy társítsa a megfelelő szabványt is. Tök felesleges dolog, hiszen a szabvány oda-leírással azonnal tudni fogja és remélhetőleg meg is jegyzi majd, miről is van szó, mit tud az eszköze.
    Szóval a kifacsart elnevezgetéseidet én inkább a fából vaskarikát, de minek? kategóriában indítanám, de nem lennék meggyőződve róla, hogy befutó lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz Oliverda #19226 üzenetére

    Értsd már meg végre, a jelenleg sok problémát okozó HEVC szabvány eleve módot ad a szolgáltatónak, hogy többféle profilkombinációt alkalmazzon, a szabvány eleve így lett kitalálva és megépítve.
    És ebből a szabványból a szolgáltatók bizony a saját érdekeiknek megfelelő kombinációt fognak létrehozni, a különféle felbontásokhoz igazodóan! És az bizony a saját DVB T2/HEVC kombinációjuk lesz, ami eleve nem egy új szabvány lesz, hanem az érvényben lévő HEVC szabvány által nyújtott lehetőségek kihasználása, azok a M.o-i viszonyokra kidolgozva, kialakítva. És ehhez kell majd az új készülékeknek, boxoknak igazodni, vagy egy ezt tudó szoftverfrissítést használni. Ez utóbbit tekintve az AH boxa előnyösebb helyzetben van a többiekkel szemben.
    Azt értsd már meg végre, hogy amíg ez nem lesz véglegesítve, addig tök felesleges itt mindenféle inkompatibilitásról beszélni, ha végleg eldől, hogy milyen HEVC profilkat fog végül az AH alkalmazni, na akkor lehet majd a készülékek felé igényt támasztani, és követelni, és esetleg egy , a régi MindigTV matricához hasonló rendszert kitalálni, mondjuk MindigTV T2/HEVC névvel.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz peppe79 #19243 üzenetére

    Nem is fog mást találni, ugyanis a tuner képessége csak ennyi: DVB-T/C

  • brazos

    senior tag

    válasz gabo89 #19252 üzenetére

    A 24-es csatornán azért nem megy a (helyesen írva) HEVC, mert ott jelenleg más profillal adnak, mint eddig. HP@Level
    4.1 1080p @ 60fps-es profillal, ha jól emlékszem, és ezt nem minden tv tunerje tudja, ezért nincs ott pl. kép, csak hang egyes tv-knél.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz bul07 #19270 üzenetére

    Itt nem boxokról van szó, hanem kínai usb-s tv vevőkről! A szoftver meg egy laptopon fut.(na)
    Elvileg DVB T/C vevők, de egyik-másik elvileg tudná a DVB T2-öt is, legalább is, a kínai oldal szerint.(gyanítom hogy az usb tuner mellé adott kinai tv szoftver nem tudja a hevc kódolást, az külön kell(lett) hozzá letölteni a termék honlapjáról. Lehet, hogy azokhoz az Astrometa usb tuerhez(ekhez) egy frissebb drivert sem ártana a laptora feltenni, ez szintén [link] a tunergyártó weboldaláról elérhető.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz brazos #19276 üzenetére

    Hasonló a problémája bena_butus nicknevű fehasználónknak, mint ezen a weboldalon,
    [link]
    a (#679) emerzee nicknevű illető hozzászólásban leírtak esetében.
    Az usb tunerről ebben a cikkben van írva pár dolog, linkek is:
    [link]

    illetve egy más fantázianevű, de gyakorlatilag ugyanazt a belsőt használó eszközről meg itt írnak. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz azbest #19268 üzenetére

    A H265/HEVC-et ismerő, tudó Amiko boxokhoz van gyárilag mellékelve (külön is megvehető) ilyen négypólusú 3.5 jack-RCA kábel, az jó a Prime boxhoz is. Annak a bekötési sémája után kellene nézni, hátha ott másképp van a jackdugó bekötve. Az újabb standard 4 pólusú jack bekötésben valóban a 2-es a Ground, az 1-es a Videó, a többi elvileg ugyanaz.
    Igen, többféle gyártó szerinti bekötésű ilyen kábel létezik, ez pl,. a Panasonic és a Sony kamkoderekhez való hasonló kábel, korrektül beleírva(igen ritka ez!) a leírásba a jack bekötés is.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz cof #19279 üzenetére

    Elvileg a kérdező bena_butus szerint az Ő Astrometa tunerjei DVB T2-ek, de kérdés a belső rész, arról kéne egy(vagy több) jó közeli kép, ahol a külső ház nélkül csak a panel azon oldala látszana, ahol a panelra beforrasztott chipek és azok esetleges felirata is jól látszana, akkor esetleg ki lehetne deríteni, valójában milyen rendszerű a nála lévő Astrometa tv tuner.
    És nem a HEVC teszt csatornán kéne nézni, hanem egy már DVB T2-re átállított helyen, ahol a Mindigtv Extra csatornák már át vannak állítva DVBT2/HEVC-re, az a mérvadó, nem a Teszt csatornán futó(jelenleg kísérleti) adás!

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz cof #19281 üzenetére

    Azért nem jó a jelenlegi Teszt csatorna mert ott már másféle prfillal adnak, mint a normálisna mondható, már átállított DVB T2/HEVC területeken! Ezért most a Tesz csati nem mérvadó!
    Amúgy meg, ehhez az Asztrométa tunerhez egy dolog, a képen is látható usb-s kütyü tud DVB C-t is, de akkor, ha azt használjuk, akkor meg az ahhoz való driver legyen csak fenn a laptopon. Ha pedig eleve DVB T(T2?) rendszerben használjuk a tunert, akkor meg az ahhoz való driver legyen fenn a gépen.(lehetőleg a legfrissebb. [link] )
    A gond az, hogy a Windows Eszközkezelője T2-es tunernek ismeri fel az usb-s eszközt, de a kérdező által használt Médiaportal szoftver meg csak DVB T-nek ismeri fel.(lehet, a Mediaportal szoftvert sem ártana frissíteni)

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz cof #19283 üzenetére

    Az AstroMeta oldaláról a sima DVB T/T2 BDA driver:
    AMDVBT2 BDA Driver 170427 [link]
    https://www.dropbox.com/s/ffckhetzp3vmjio/AMDVBT2_Setup_170427.exe?dl=0
    ezt kibontva, a benne lévő AMDVBT2BDA.inf fájl tartalmának egy részlete.(a vége)

    [Strings]
    Proxy.CLSID = "{17CCA71B-ECD7-11D0-B908-00A0C9223196}"
    KSCATEGORY_BDATuner = "{71985F48-1CA1-11d3-9CC8-00C04F7971E0}"
    KSCATEGORY_BDACapture = "{FD0A5AF4-B41D-11d2-9C95-00C04F7971E0}"
    KSSTRING_AMDVBT2TunerFilter = "{9d4afc32-0f42-45d9-b590-af9295699871}"
    VenderName = "Astrometa"
    VENDER = "Astrometa"
    AMDVBT2Tuner.FilterDesc = "ASTROMETA DTV Filter"
    AMDVBT2DEV.DeviceDesc = "Astrometa DVB-T2 Device"
    AMDVBT2DEV.USB_Desc = "Astrometa DVB-T2 USB Driver"
    AMDVBT2DEV.BDA_Desc = "Astrometa DVB-T2 BDA Driver"
    AMDVBT2DEV.BDAFM_Desc = "Astrometa DVB-FM BDA Driver"
    DiskName1 = "AMDVBT2 Device installation disk"

    Az AstroMeta letöltő oldaláról a DVB-C ismerő BDA driver:
    AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 170427 [link]
    https://www.dropbox.com/s/g7ckkst7gib86sc/AMDVBC_Setup_170427.exe?dl=0?rnd=0.16400528352607346
    ezt kibontva a benne lévő AMDVBT2BDA.inf fájl tartalmának egy részlete.(a vége)

    [Strings]
    Proxy.CLSID = "{17CCA71B-ECD7-11D0-B908-00A0C9223196}"
    KSCATEGORY_BDATuner = "{71985F48-1CA1-11d3-9CC8-00C04F7971E0}"
    KSCATEGORY_BDACapture = "{FD0A5AF4-B41D-11d2-9C95-00C04F7971E0}"
    KSSTRING_AMDVBT2TunerFilter = "{9d4afc32-0f42-45d9-b590-af9295699871}"
    VenderName = "Astrometa"
    VENDER = "Astrometa"
    AMDVBT2Tuner.FilterDesc = "ASTROMETA DTV Filter"
    AMDVBT2DEV.DeviceDesc = "Astrometa DVB-T2 Device"
    AMDVBT2DEV.USB_Desc = "Astrometa DVB-T2 USB Driver"
    AMDVBT2DEV.BDA_Desc = "Astrometa DVB-T2 BDA Driver"
    AMDVBT2DEV.BDAFM_Desc = "Astrometa DVB-FM BDA Driver"
    DiskName1 = "AMDVBT2 Device installation disk"

    Mindkét esetben a Realtek RTL2832U chip driver az infra driver.
    [Strings]
    ; *******Localizable Strings*******
    VENDOR = "Realtek Semiconduct Corp."
    ;RTL2832U_IRHID = "Realtek RTL2832U IRHID Driver"
    RTL2832U_IRHID = "HID Infrared Remote Receiver"
    ;DISK_NAME = "Realtek IR Driver Disk"
    DISK_NAME = "HID Infrared Remote Driver Disk"
    ; *******Non Localizable Strings*******
    és mindkét esetben ugyanaz a 2012-es driver van mindkét driver csomagban.
    [Version]
    Signature="$CHICAGO$"
    Class=HIDClass
    ClassGuid={745a17a0-74d3-11d0-b6fe-00a0c90f57da}
    Provider=%VENDOR%
    CatalogFile=RTL2832U_IRHID.cat
    DriverVer=01/19/2012,8664.001.0119.2012

    Ahogy a fentebb belinkelt cikk is írja, a két usb tunertípus drivere gyakorlatilag teljesen azonos, a különbség csupán csak a konfigurációs fájlokban van. Az is igaz, hogy a fentebb linkelt cikk szerint a BDA kompatibilis driver még csak a tuner DVB-T-s részéhez készült, viszont a linkelt gyári AstroMeta driver oldalán már a T2 driverek szerepenek, ezeket linkeltem én is az írásom elején.
    A nagy kérdés pedig az, hogy a H-265/HEVC-hez és az ezt tudó kezelőprogramhoz milyen szoftvert használjunk, ehhez a gyári oldal ezt írja:
    For viewing HEVC/H.265 programs:
    Download and install H265/HEVC decoder (ex. LAV decoder)
    Illetve a saját TVR 4.8.0 nevű programját ajánlja fel letöltésre, gyári linkje itt: [link]
    https://www.dropbox.com/s/ymmv0w6tiw4di0e/TVR_Setup_V4.8.0.exe?dl=0
    alternatív link: [link]
    https://mega.nz/#%21KMQ3GaAQ%21VZXcMc6Lwg7WhR827NnlZZehXTZDvGUEtBuUsLoYFTc

    Ha a kérdező nem boldogul a MédiaPortal szoftverrel, talán célszerű lenne a cég saját TVR 4.8.0 nevű tv kezelőprogramját használnia.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz cof #19311 üzenetére

    Ez így nem egészen igaz. Jelenleg már az alapdriver is T2 -benne van a nevében- AMDVBT2 BDA Driver 170427
    ehhez használhatod a cég saját T2-öt tudó TVR 4.8.0 lejátszóprogramját, vagy külső lejátszót.
    Az AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 170427 drivert, -ez ugye a külön C driver- ezt csak akkor kell használnod, ha nem az Astrometa saját C-s lejátszóprogramját, -DVBC TVR 4.8.0- hanem külső lejátszót használsz. Mivel mindkét új driverben ott a DVB-T/T2 demodulátor drivercsomag is, ezért, ha a C-s drivert külső lejátszóval használod, abban értelemszerűen látszik a C mellett a/T/T2 is. Majdnem azonosak, csak a konfigurációs fájlokban van eltérés, és ez az ami megzavarhatja a rendszert. Amúgy ez már kb.2015 óta így van, amióta a külön C drivercsomag kijött az Astrometa-tól.
    Tehát a Mindigtv-hez(extrához is) elég csak a sima DVB T2-es drivert feltenni, akár a saját T2-öt tudó TVR 4.8.0 lejátszójához, akár külső T2-öt ismerő külső lejátszó progihoz.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz Leftwitch73 #19339 üzenetére

    Nem rossz az antenna, ez sajnos az átállás hozadéka. A B mux nálam is jóval gyengébb, és hamarabb jönnek a problémák mint az A muxon. Ez a lejjebb került csatornák, és azok tulajdonságai miatt vannak, és hiába állítod az antennát, mert az egyik adón, ha el is találod azt a szűk rést, ahol esetleg már jó lesz, a másikon az az antenna beállítás meg rossz képet ad. Az összes B mux csatornára meg nem lehet külön állítgatni, annyi külön antenna nincs, ráadásul a zavaró külső jelek, hatások is jobban befolyásolják ezt az alacsonyabb frekvencián sugárzott muxot.
    Elvileg segíthetne, ha az AH megemené enne a muxnak az sugárzott teljesítményét, így kompenzálva a negatív hatásokat, de volt már aki váltig állította, hogy ez nem segítene.Pedig most a hasznos jel alig emelkedik ki a zavarójelek hatásából ezért van az, hogy bár a jelerősségmutató szinte minden boxon jó, vagy legalább is 50-60 vagy afeletti értéket mutat, a jelminőség viszont szinte minden csatornánál más és más szinten áll, és gyakran erősen ingadozik. Erre már többen panaszkodtak, de ebbe még a helyi sajátosságok is bezavarhatnak. Amit tudsz csinálni, beállítod az antennádat az A muxon úgy, hogy a legtökéletesebb legyen a vétel erősítés nélkül, vagy közepes erősítéssel, majd a B mux vételekor maxra húzod az erősítést.
    Ezen az állapoton két eset segíthetne:
    1. az AH megemelné a B muxon az adásteljesítményt
    2. vagy másik, kevésbé rossz terjedési tulajdonságokkal bíró csatornára tenné át a B muxot.

  • brazos

    senior tag

    válasz m2attila #19355 üzenetére

    MxL608 Low Cost Digital Cable and Terrestrial Silicon Tuner
    letölthető pdf datasheet [link]

  • brazos

    senior tag

    válasz Madnet #19364 üzenetére

    Sőt, az adott chiphez való API-drivereket sem. Erről panaszodott itt (vagy máshol, már nem emlékszem pontosan) nemrég valaki az AH-hoz közel állóktól, hogy a HiSilicon problémás hozzáállása miatt nehéz és lassan halad a fejlesztés.

  • brazos

    senior tag

    válasz azbest #19392 üzenetére

    A leginkább szembetűnő különbség már az előlapon jól kivehető.
    A h265 codecket ismerő cucc:
    https://www.amikostb.com/product/311-impulse-h265-t2c
    előlapi logójában szerepel a h265 név, utalás a cucc tudására, míg a régebbi verzióban,
    https://www.amikostb.com/product/216-impulse-t2-c
    a készülék elején levő logóban ez a megkülönböztetés hiányzik.
    A másik igencsak szembetűnő különbségek a készülékek oldalán fedezhetők fel, nem ugyanazon kiépítésű a két verzió.
    (szerintem nem azonos a két cuccban lévő központi chip sem, -a régebbi nem ad natív h265 támogatást- így nem valószínű, hogy ez egy csak codecket tartalmazó firmware frissítéssel okosítható lenne)
    Doky586-nak:
    Pont emiatt van két jól megkülönböztethető weboldala a cégnek, csak ahogy már azbest is említette volt, a kereskedő cégek oldalain keverve vannak a típusok, ez lehet trehányság, de inkább tudatos dolog, hogy el tudják passzolni a régi, nálunk nem használható verziót egy beeső tudatlan vevőnek.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz azbest #19392 üzenetére

    És végül a két box hátoldala is eltérő kialakítású, ezt se feledjük el!
    Továbbá létezik még más amiko weblap is ahol a h265 képes cucc leírása elérhető, igaz, ehhez némi nyelvtudás szükségeltetik.
    https://amikostb.sk/portfolio-item/amiko-impulse-h265-t2-c/
    Ezen a szlovák weboldalon az előbb említett h265-ös box (előlap, jobb, bal és a hátsó) oldalainak a kialakítása is jól megfigyelhető.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz cof #19437 üzenetére

    Linux alatt nézve 32 bites vlc-3.0.9.2-vel rendben megy, nincs hardveres rásegítés (gyengusz a videókártya) van hang, illetve a sipolás is.
    Valóban úgy tűnik, mintha a felvételkor a jelminőséggel lennének problémák a forrásnál.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz krystman #19442 üzenetére

    Tudtommal jelenleg még nem él, nem elérhető a szoftverből az usb port.
    Biztos, hogy tervbe van véve ennek is a használata, ha nem másért, hát az illetékeseknek a médiákban már elhangzott tájékoztatásaikban megjelölt távlati célként megemlített megállitható, visszajátszható szolgáltatás majdani bevezetése okán. De ehhez a jelenlegi box szoftvert még ki kell pár dologgal egészíteni, például kell bele egy usb-kezelő menüpont is, ahol pl. majd le lehet formázni (ha szükséges) az usb kulcsot.

  • brazos

    senior tag

    válasz joe2517 #19446 üzenetére

    Egyet azért ne felejts el, az egy dolog, hogy az eszközre rá van írva, hgy tudja a T2-őt, meg ismeri a hevc kódolást, de az is hozzátartozik a dologhoz, és nagyon nem elhanyagolható tényező, hogy a hevc kódolás eleve több, a szabványban megfelelően leírt ún, profilt is tartalmaz, amiből a szolgáltató olyan profilokat alkalmaz és használ, vagy, mint jelen esetben is, tesztel, ami neki tetszik, illetve számára a későbbi szolgáltatásához még esetleg szükséges lehet. A gond ott van, hogy ezen profilokat nem minden készülék tudja alapból, és ebből adódnak jellemzően a problémák. A tv készülékekre eléggé nehéz utólag bevinni a szolgáltató által használt és tesztelési fázisban lévő összes profil kódját, ha azt eleve a készülék kiadásakor még nem tudta, nem ismerte. Ez elvileg egy firmware frissítéssel megoldható, jellemzően csak az újabb eszközöknél, a boxoknál kicsit más a helyzet. Ott eleve a központi dekóder chip-be van hardveresen beódolva a támogatott, általános szabványosnak mondott profilformátum, így ha a szolgáltató netán olyan hevc profilt választ magának, illetve a szolgáltatásának, amit a box chipje nem tud értelmezni, akkor gond van, jelenleg a AH box chipje a hevc 4 és 4.1-es profilokat ismeri fel. (lásd a régebben belinkelt chip adattáblázatát)
    A profilokról bővebben:
    https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Video_Coding

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz azbest #19806 üzenetére

    ... De a tévéhez amúgy is kell ca modul, ha még nincs. ....
    Ez igaz, de az újonnan megvehető modul és kártya már CI+ rendszerű, ha meg a meglévő tv-je, annak modulfogadó aljzata nem az, akkor gondok lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz cof #19862 üzenetére

    Az A muxban szinte tökéletes, ellenben a B muxban még mindig katasztrofális a jelminőség, -ahogy többen is írták ma már- erősen ingadozik, van amikor felmegy a box skála szerinti 97-es értékig, néha percekig megmaradt, majd hirtelen leesik 25-45 értékre, és e között ingadozik, ideges ugrálással! Ha már 52-56 jelminőség értéket elér, akkor jön meg csak a kép, de abban sincs köszönet, néha megáll, kimerevedik a kép, a hang meg eközben tovább meg, ez volt nálam egész délután, csak este 20 óra után jött úgy -ahogy rendbe, és azóta -lekopogom- nézhető.
    Az említett gyári visszaállítás sem segített, sem a firmware csere egy másik, bevált firmware verzióra! Alcor HD 1800, antenna nem lett mozgatva, mert annak nem láttam értelmét.
    Szintén ingyeneseket néz csak a család, de mivel itt megmaradt a dvb-T, viszont az adóteljesítmények a táblázat szerint csökkentek, lehet, ez a gond oka. Nem ártana, ha a B muxban az ingyenes csatornákat kissé nagyobb teljesítménnyel nyomnák, hátha az segítene, mert ez nem T2-hevc, ahol elvileg kevesebb adóteljesítmény is elég.
    Nálam a hely sajátossága miatt sohasem volt 100%-os érték, egyiknél sem, a legjobb értékeim ezek voltak, régebben az átállás előtti időszakban:
    Jelerősség: 96-97%
    Jelminőség: 97-98%

    Az átállást követően erősen leesett a szint,ilyen értékek voltak újabban:
    Jelerősség: 60-65%
    Jelminőség: 56-60%

    Most néztem az Izaura tv-n, meg a Spectrumon is, morogtak is érte a csajok, hogy piszkálom a boxot:
    Jelerősség: 58-59%
    Jelminőség: 84-87%
    Ezzel úgy-ahogy nézhető, de eléggé gyászos a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz cof #19868 üzenetére

    Tudom, sajnos, de hátha odafenn valakinek azért eszébe jut, hogy az ingyenes B muxban meg kéne nyomni kissé a teljesítményt, lévén Pesten sokan panelból nézik, és ott nem minden esetben lehet külső antennát telepíteni. Bár a remény hal meg utoljára....

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz RR-13 #19870 üzenetére

    Az nem minden esetben megoldás, eleve a rendszer sajnos külső antennára van kitalálva, az, hogy eddig még jól megnyomták, az azt eredményezte, hogy belső téri vétel is lehetséges volt valamilyen szinten, nyilván nem 100%-os értékekkel, hanem kinek mennyi-annyival.
    Most a lecsökkentett adóteljesítmény miatt a belsőtéri vétel kérdésessé vált, ha az antennád erősítő nélkül beltérben nem ad képet, az erősítővel sem biztos, hogy stabil vételt fog produkálni, ezt én már végigjátszottam, sajnos.
    Nevetni fogsz, de a mostani antennám egy múzeális ritkaság:
    egy NDK gyártmányú sima, erősítő nélküli szobaantenna, a két fényes teleszkóp antennát leszedtem róla, csak a kis ötelemes yagi van használatban, (egy kis műanyag kocka talpra szerelve) ez ennyit tud beltérben, ismétlem magam, bocs:
    Jelerősség: 58-59%
    Jelminőség: 84-87%
    Ez az NDK-s antenna akkor lett véve, amikor anno a magyar kettes TV adás elindult, és egy kis sárga szappanos dobozban volt a ketteshez való dekóder, hát bíz ez nem ma volt, de az antenna még állja a strapát.
    (egy kis kék kartondobozban árulták, én kint vetten még az NDK-ban, pár akkori keletnémet márkáért, onnan hoztam haza, később már itthon is árulta a Keravill.)

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz RR-13 #19876 üzenetére

    Nekem is van erősítős beltéri, kültérben is használható antennám, olyan kerek ufo- stílusú, mint a külföldi camping autókon lenni szokott.
    Na az erősítő nélkül beltérben semmit nem tud, mindkét érték 0!!!
    Bekapcsolt erősítővel közel a te fentebb említett értékedet hozza, de hiába magas a jelerősség értéke a skálán, a kép továbbra is késéssel ugrott be délután, -mert azt is próbáltam, hátha azzal előrébb leszek, hát nem- szóval ezért írtam, hogy az erősítő nem minden esetben csodaszer, pedig ez sem volt olcsó, és nem kínai vacak, hanem egy dán gyártmány.

  • brazos

    senior tag

    válasz RR-13 #19880 üzenetére

    A klf. boxok érzékenysége eléggé eltérő, a wayteq és az alcor boxok a jó közepes átlagos érzékenységet hozzák, a Sencor-t nem ismerem, olyanom még nem volt.

  • brazos

    senior tag

    válasz tbarka #19886 üzenetére

    Olvass vissza, 19855-től van az érdemi rész, elvileg egy box gyári beállítások visszaállítása segít, de ez nem mindenkinél jött be, nálam sem. Az átlagos érzékenységű boxoknál lehetnek/vannak ilyen problémák, főleg beltéri vétel esetén.Megfelelő nyereségű kültéri antenna esetén a lecsökkent adóteljesítményt a jó nyereségű antenna tudja kompenzálni, ha nem, esetleg antenna erősítőt kell használni.

  • brazos

    senior tag

    válasz Ronyn #19993 üzenetére

    ... A box: Amiko Impulse T2/C ...
    Ebből is kétféle van: van az általad jelzett típus, ez az országos hevc kódolás bekapcsolása után már nem lesz használható a hevc-el bekódolt adások vételére, és van egy másik verzió is:
    Amiko Impulse H265 T2/C
    https://www.amikostb.com/product/311-impulse-h265-t2c
    A két készülék formailag bár azonosnak tűnhet, de a kialakításában is eltér(lásd pl. a csatlakozóit és az előlap feliratozását), illetve ez utóbbi lesz csak használható itthon a hevc kódolás bekapcsolása után, és a régi előfizetői kártyáddal is menni fog, feltéve ha azt időközben nem tiltották le.(mivel te nem jelezted feléjük, hogy azt akarod továbbra is használni)

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz garga01 #20157 üzenetére

    Azért azt már tudnod kéne, hogy erről a szolgáltatói szolga boxról semmiféle információ nem lett kiadva, (hivatalosan) amit megtudtunk, az is csak a használat közben derült ki, és a box teljes paramétereit is titkolják.(ami a csomagoláson fel van tüntetve, a kb. a nullával egyenértékű infó)
    A gyártói weboldalon semmi konkrétum nincs,(már ha az tényleg ennek az AH-nak külön legyártott boxaira vonatkozik)
    Pont emiatt kényszerült rá arra az AH, hogy saját maga adjon ki pl. a szolgabox beállításához is útmutatót, és mivel a boxon futó szoftver is az AH-nak dolgozó saját, vagy bérelt programozók terméke, így az esetleges firmware bővítésekről is az AH ad ki néha némi infót,de ez utóbbi pl. viszonylagos, a mostani legutolsó fejlesztési fázisban lévő firmware-hoz pl. semmilyen hivatalos infó nincs, a semmi hivatalos segítség nem jött az AH-tól, mint szolgáltatótól,(!) pedig ez utóbbi firmware eljutott számos boxra, és volt ami megkukult tőle.(ala. Windows10 metódus) Ha meg ezen firmware még annyira beta verzió, legalább közölhetnék a felhasználóikkal, hogy lesznek ezen új firmware-val gondok is, vagy legalább nem automatikusan tolnák ki a boxokra, hanem lenne végre a box szoftverében egy frissítési menüpont, amiben egy külön ablakban választhatóan lehetne letölteni a boxra a beta, nem stabil, és a stabil verziókat.
    Kíváncsi vagyok, hogy miként fogja javítani, cserélni az AH a mostani frissítésbe behalt szolgaboxokat, és ez mibe fog kerülni az előfizetés birtokosának az idegeskedésen felül!

    És minderre Te meg jössz egy egyenlőre tök lényegtelen dologgal (HDMI-CEC) amikor még a boxban lévő HiSilikon chip pontos paraméterei sem ismertek, és az AH is erősen titkolja azt!
    Amúgy Te látsz valami ehhez a funkcióhoz való gombot a box távirányítóján, illetve a box menüjében egy „Control for HDMI“ menüpontot? - mert enélkül a funkció kezelése nem túl valószínű.

  • brazos

    senior tag

    válasz brazos #20158 üzenetére

    Egyébiránt -ha az AH-box erre a funkcióra képes lenne, kb. elvileg így nézhetne ki a funkció előhívása az erre képes TV-készüléken, és az AH szolgáltatói boxán:

    Előkészületek a HDMI-CEC funkció bekapcsolására:
    1. Csatlakoztassa az AH boxát a TV-hez a kapott, vagy külön ön által megvásárolt HDMI kábellel.
    2. Kapcsolja be a TV készüléket és a tv-beállításában állítsa a HDMI-CEC opciót a „BE” beállításra. (A részletekkel kapcsolatban lásd a TV készülék felhasználói útmutatóját is.)
    3. Kapcsolja be az AH boxot, keresse meg a box menüjében a „Control for HDMI“ menüpontot, és állítsa a(z) „HDMI-VEZÉRLÉS” opciót a(z) „BE” beállításra.
    (ez a funkció jelenleg nincs benne a szolgabox menüjében tudtommal!)
    4. A beállítások rögzítése után helyezze készenléti állapotba a tv-t és a szolgaboxot.
    5. A szolgabox ismételt bekapcsolása után (ha erre a funkcióra már képes lenne netán a box) a HDMI-CEC funkcióképes tv-készüléknek is be kell kapcsolnia. Ha a tv-t kapcsolja be előbb, úgy annak bekapcsolásakor a boxnak is automatikusan be kell kapcsolnia.

    Figyelmeztetés:
    Erre a HDMI-CEC funkcióra nem minden HDMi-vel szerelt készülék képes, ezért kérjük, figyelmesen olvassa át a használt tv készülékének dokumentációját, illetve az AH boxhoz mellékelt kezelési utasítást. Ha az utóbbiban erre nem talál megfelelő segítséget, úgy forduljon a szolgáltatójához további segítségért.

    De ahogy előttem is írták jelenleg a szolgabox mostani állapotában még ki sem kapcsolható teljesen mert az idővel ismételten bekapcsol magától. Erre a funkcióra valószínűleg a firmware frissítés fogadása miatt van szükség, gondolom én, azt persze lehet, hogy más is van még a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz laci1117 #20195 üzenetére

    Viszont, ha az időközben már DVB-T2/hevc-re átállított fizetős tartalmak közül néha a promóciós akciók keretében szabaddá -időszakosan kódolás nélkül nézhetővé- tett csatornákat is fogni akarod, azt már csak egy külső DVB-T2/hevc képes dekóderrel fogod tudni nézni.(már ha ez érdekel)
    Erre a célra már 10. ezer Ft alatt is kapható külső box, ezekből nem szükséges a legdrágábbat megvenni, ha csak erre az időszakosan kódolatlan adások nézésére használnád.

  • brazos

    senior tag

    válasz laci1117 #20207 üzenetére

    Ezzel a régebbi antenna verzióval sem lesz jó vételed, ez a körülményeket figyelembe véve előre borítékolható. Sajnos a régi pesti bérházakban, a belső folyosós rendszerűekben, ahol a lakások ablakai a ház belső udvarára néznek, esetlegesen csak valamiféle gyenge visszavert jelet fogsz tudni befogni, de csak akkor ha az antennát az ablakba teszed, vagy kiviszed a folyosóra, és ott a korlát felső összekötő vasára erősíted fel, de ekkor is kell majd egy hosszabb kábel, amivel bejutsz a hálószobába, de azzal számolj, hogy a hosszabb kábel jelveszteséget is okozhat. A próbát mindenképp kikapcsolt erősítővel kezd el, ha van valamilyen gyenge, de nézhető jeled, képed, akkor kapcsold csak be az erősítőt. Bekapcsolt erősítővel néha csalóka az eredmény, és még azzal is számolj, hogy mivel csak visszavert jelet fogsz tudni az antennával venni, így az időjárás változásaival el is mehet a képed.
    Sajnos ilyen régi bérházban sima antennás vételt kellően jól megoldani csak tetőantennával lehet, de onnan is le kell hozni a kábelt. Nem véletlen az ilyen lakótömbökben a kábeltv választása, és mivel nálad eleve ott van digi, azt simán osztani lehetne, a kábelt meg a padlószegélyre (annak felső része felett elhelyezkedő) erősíthető műa. vezetékcsatornában (van tapadó szövetes - tépőzáras kivitelű is )tudod átvinni a másik szobába fúrás nélkül. A régi bérházak fa szoba ajtajai alatt van annyi hely, hogy egy koax kábelt át tudj vezetni alatta, és utána az említett műa.vezeték csatornába probléma nélkül elvezetni. Nem egyszerű, de szerintem inkább ezt kéne megpróbálnod előbb, mielőtt pénz kidobsz feleslegesen.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz laci1117 #20213 üzenetére

    Pedig ez a lapos koax átvezető kábel már régóta létezik klf. kivitelben, annó azoknak lett ajánlva, akik panellakásban kicserélték a fa ablakokat műa. ablakokra, és azt nem lehetett megfúrni a kábel átvezetéséhez. Így ezzel a toldóval már simán megoldhatták pl. a panellakásoknál is jelentkező, bár fel tudom szerelni az ablak alá a parabola antennát, vagy egy kisméretű yagi antennát, -utóbbit a földfelszíni vételhez- de az új műa. ablakok miatt a kábel bevezetése a lakásba eddig problémát jelentett. Arra azért ügyelj, bármelyik kialakítást is veszed meg, hogy az ajtónál kissé magasabbra tedd (a magasság mértékét ki kell tapasztalni, mérni) az átvezetőt, és rögzítsd is oda a kerethez valahogy, pl. pillanatragasztóval, és akkor nem fog mozogni az átvezető kábel. Magasabbra tenni a padlótól meg azért célszerűbb, mert így nem fog beleütközni a porszívó feje a takarításkor. A szobában az átvezetett koax kábel elvezetése, elrejtése már egyéni ügyesség kérdése, de továbbra is ajánlom a tapadó-tépőzáras felülettel ellátott műa. vezetékcsatorna használatát, szépen meg lehet vele valósítani a koax kábel elvezetését az ajtótól a tv-ig, és takarításkor sem akad bele a takarító személy, sem a porszívó feje, illetve a kisgyerekek sem tudnak túl sok kárt tenni benne.
    És ha költözni kell majd, akkor pillanatok alatt nyom nélkül lebontható.

    [ Szerkesztve ]

  • brazos

    senior tag

    válasz lócitrom #20228 üzenetére

    Tudja, legalábbis az ingyeneseket tudnia kellene behozni.
    Ez van a 2011-es gyártású Samu tv magyar nyelvű kezelési utasításában



Új hozzászólás Aktív témák