Új hozzászólás Aktív témák

  • gergo5991

    őstag

    válasz Sumptuous #22473 üzenetére

    Az ózongenerátor veszélye témakörben talán leggyakrabban felmerülő kérdés még, hogy veszélyes-e az ózongáz? Az ózon agresszív oxidáló anyag - ezért is ilyen jó fertőtlenítő -, így nem jó ha a tüdőnkbe jut. Az ózon meghatározott idő után azonban visszaalakul oxigénné, hatástalanná, ártalmatlanná válik miután elvégezte a munkát. Ebből következően nincs más dolgunk a magas fokú fertőtlenítés után, mint várni.
    Alapszabály, hogy élőlény - ember, állat, és inkább növény se tartózkodjon az épp ózonizált helyiségben.
    Tartsuk be a szabályt, hogy minimum 30 percet várakozzunk az ózonos kezelés után a helyiségbe lépés előtt, így időt adva az ózon lebomlásának. A gyakorlatban a célszerű várakozási idő azért inkább 45 perc, mivel legtöbbször mi, emberek nem stopperrel mérjük a kezelés indításától eltelt időt, így a 15 perc ráhagyás fokozza a biztonságot ózonos tisztítás után.
    A kezelt helyiség ajtaját is le kell zárni, ha pl. otthon végezzük a fertőtlenítést és nem hagyjuk el a lakást. Ilyen esetben csak úgy végezzünk fertőtlenítést, ha pl. ragasztószalaggal teljesen lezárjuk a légréseket az ajtó alatt és a körben az ajtókeretnél, mivel ha a huzat egy leszívó miatt a lakás többi pontja felé hozza az ózont, az irritálhatja a tüdőnket, torkunkat, szemünket. A legbiztosabb módszer, ha elmegyünk egy ideig otthonról arra a 30-60 percre, míg megtörténik a kezelés, majd 45 perc ráhagyással visszatérhetünk egy alapos szellőztetésre.

Új hozzászólás Aktív témák