Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothgabor73

    csendes újonc

    válasz BB9000 #53093 üzenetére

    Hát, mégha belelóg a vízbe, akkor sem igazán. A víz (H2O) nem a legjobb vezető, ha ez így lenne, nem lenne gond, hogy manapság KPE csöveken jön a víz, hiszen benne van a víz, az majd vezet - de nem így van. Természetesen a kútvíz messze van a desztillált víztől, de azért nem az a tuti vezető. Persze az külön gond, ha lecsökken a vízszint, mert a levegő mégúgyse vezet. ;) A legtutibb a kút (nedves föld) közelében a földelőszonda, ahogy mondtad. Végül is nem véletlenül locsolják be a földelőszonda környékét, ha nagy a földelési ellenállás, és meg akarják úszni az új földelőszondát - más kérdés, hogy megéri-e azt a 10-20 eFt-ot, hogy esetleg megcsap az áram - ott, ahol nincs fi relé, mert a kismegszakító lehet, hogy még nem old le a nagy földelési ellenállás miatt, de a feszültség a védett felületen annyira megemelkedik, hogy simán belehalhatsz.

  • mlaci01

    tag

    válasz BB9000 #53093 üzenetére

    A cső (3/4" horganyzott) 3m hosszan lóg be a vízbe, az elmúlt 50 évben nem volt olyan, hogy a víz elfogyott volna belőle.
    @tothgabor73 A föld sem vezeti jól az áramot víz nélkül.
    Azért gondolkodom ebben, mert a ház környéke le van betonozva, a ház szigetelve van, és minden egyéb megoldásnál szét kellene túrni az egészet.
    A szabványosításnál lett letéve földelőszonda (utána lett a szigetelés stb...), de vannak kétségeim :)
    Meg egyébként is szeretek mindent túlbiztosítani.

    Amin még gondolkodom, és megköszönném a tanácsot:
    Jelenleg 11,6 kwp (400w)panel van a DNY oldali tetőn, ami 3 részre tagolódik.
    10 db ~40-fok ebből 2 db kb reggel 1/2 9-ig árnyékban (ezeken van opti),
    18db ~30-35-fok soha nincs árnyék,
    1 db ~ 40-fok délután 15-től árnyék (van opti).
    Gondoltam arra, hogy az árva 1 db-ot, és esetleg a másik 2 árnyékosat áttenni az északkeleti oldalra, persze felbővíteni 5-7 db-al, és a termelés egész napra széthúzódna.
    Vélemény ?

Új hozzászólás Aktív témák