Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van arra valami egyértelmű válasz, hogy a Playback Settings / Data Usage alatt az Auto vagy a High a célszerűbb beállítás? (Az Auto is High-ot eredményez a gyakorlatban, ha bőségesen gyors a WAN, vagy akár még többet, vagy csak kevesebbet?)

    De ami igazából érdekelne, hogy van-e arra egyszerű megoldás, hogy ne mindig DVD-Rip minőségben induljanak el a videók? Noha nem vagyok benne biztos, hogy ez nem az LG hibája.

    Prémium csomag és 100/8-as WAN (120/10 netcsomag, de a helyi traffic shaping kb. 100/8-ra korlátozza) és nézegettem már kíváncsiságból, hogy tényleg van néha ~100Mbps forgalom a TV felé (mikor elindítok egy videót vagy ugrok másik jelenetre), de mindig zavaróan gyenge minőségben indulnak a videók az LG C7-en. Már a Netflix logón is látszik, hogy homályos, és csak két sorozatot nézek: főleg a DolbyVision-ös ST Discovery-n zavaró a blokkosodás (nagy, vakítóan világos foltok), de már a BoJack rajzfilmen is látni, hogy kb 20 évvel ezelőtti xvid DVD-Rip minőségben megy le az első kb. egy perc (pedig húzza rendesen lefelé az adatokat). Mint ha szándékosan töltené le gyenge minőségben az első percet, hogy aztán a háttérben bufferelje jobban a többit (ez 10 éve még nem lett volna hülye ötlet, de manapság nem a sorozatrészek legelején van a felvezető zene, hanem pár perccel később).

    Kipróbáltam egy sokkal öregebb Samsung TV-n (51F5500), és azon nem tűnik ez fel. Sőt, ami azt illeti a 2k HD videó még szebb is a 2k-s 51" kijelzőn, mint a 4k 55"-on (kb. azonos távból). :)) (Bár ott meg az a baj, hogy ránézésre nem kadenciahelyes a lejátszás, 60Hz-on ketyeg a kijelző és akadozgat a 24fps, ami a régi plazmán még feltűnőbb).

    Windows 10-es Egde-ből működne vajon a DolbyVision mód?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #1763 üzenetére

    Lehet, hogy mégis közbeszól a hálózat, de nem a WAN, hanem a WiFi.
    Ellenőrizhettem volna újra, mielőtt kérdezek. :W

    Azért nem húztam ide neki egy UTP kábelt, mikor nemrég elkezdtem használni a TV-ről a Netflix-et, mert "csak" 100 Mbps a csati, szóval hacsak nincs vele nagy katyvasz, akkor hoznia kéne legalább annyit az AC-s WiFi-nek is. De nézegettem is én ezt első nap: 5GHz-en lógott 300-400 Mbps kapcsolati sebességgel (szóval még overhead-el és ingadozásokkal együtt is simán átférhetett 100+), és frissen indított film elején kitekert ~100 Mbps-t (tehát gyakorlatilag a teljes számára elérhető WAN letöltési sebességet áthúzta a WiFi-n).

    Most viszont valamiért a 2GHz rádióhoz csatlakozik a TV, és azon csak 20MHz-et használ (40MHz-es az AP, de az "normális", ha a legtöbb kliens csak 20-at használ 2G-n), ami 2 stream-el (két antennás AP) nem sok: már a névleges kapcsolati sebesség is max 130 Mbps, de valamiért azt sem tartja stabilan (jó kérdés, hogy miért, mert jó a jel/zaj, és régen az 5GHz is szépen áthúzott ezen a falon).

    Próbaképp elindítottam az Annihilation-t (UHD HDR), és nem ment 50 Mbps fölé, 30-40 közt kaparászott rögtön indítás után is és kb. egy perccel később is, szóval lényegében épp csak elköhögött így a lejátszás.

    Megnézem mi gondja van a hálózatnak, esetleg iderángatok egy UTP kábelt, aztán megnézem még mindig zavaróan lassan vált-e fel jobb minőségre.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #1768 üzenetére

    Áramtalanítás után (Standby módban csatlakozva marad) visszament 5GHz-es WiFi-re (350+ a kapcsolati sebesség) és Speedtest-et is néztem a TV-n, hogy átmegy a 100 Mbps (pontosan ennyit mér, ami a shaping limit).

    Viszont így is 27 másodperc (nyomtam egy pause-t és megnéztem az időpontot), mire átvillan SD-ből HD-be, ami egyértelműen látszott még úgy is, hogy szinte statikus képet néztem másodperceken át (BoJack S03E10 eleje: csak ülnek a vászon előtt 5-6 másodpercig, mint ha pause-t nyomtam volna, aztán elkezdenek tapsolni).

    OPiiPO - Tudom, de nincs most UTP a szobában (a PC optikás -> bár csinálhatok szoftver bridge-t az alaplapi kártyára :DDD), a WiFi AP pedig itt van a fal másik oldalán az ajtó mellett, amúgy pedig vidéki falu, szóval kvázi üres a levegő itt a falakon belül, főleg az 5G.

    Most megyek és jobban szemügyre veszem mit csinál a régi Samsung TV.
    -> Szerk: Na, a Samsung F5500-on a 20. másodpercnél vált át "teljes" minőségre (szóval hasonló idő), csak sokkal tűrhetőbben néz ki előtte (biztos ezért nem tűnt fel, illetve a Samsung az a nappali falán van és messzebbről néztem, de most közel hajoltam), de ez már a TV sajátossága is lehet, hogy mennyire szarul nagyít (és az LG C7 scaler-e HDMI-ről se tetszik).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #1773 üzenetére

    Az LG C7 ethernet része 100/100-as, a WiFi pedig AC-s és USB2-n csatlakozik a modul (szóval ha esetleg több antenna van a TV-ben, mint az AP-ben, akkor ott már az USB2 limitálna).
    A kerek 100 Mbps Speedtest onnan jön ki 5G WiFi-n is, hogy 120-as a netcsomag, de 100-ra korlátozza a traffic shaping (hogy alacsonyan maradjon a késés még torrent vagy hasonló mellett is).

    A Samsung pedig F5500. Azon is 100/100 az ethernet, de az is WiFi-n lóg (az még nem AC-s, hanem N-es, és most épp 144Mbps-el csatlakozik 2G-re: 20MHz 2x2 -> ez messzebb van az AP-től, vastagabb ott a fal, szóval itt értem miért preferálja a 2G-t).

    (#1774) azbest -> Játszottam már ezzel. Az itt forgolódó mobil kütyük látszólag jobb szeretik, ha azonos az SSID. De igazából a TV-nek is mindegy kéne legyen. Most is tudtam pl. nézni UHD HDR-ben az Annihilation-t (mármint tesztképp pár percig, mert láttam már kétszer is BD-ről :D). Úgy néz ki nem a sávszél kérdése, hogy mindig SD minőségben indul az FHD SDR videó, esetleg annyit számíthat a sávszél, hogy 5, 10 vagy 30 másodpercig SD.

    Jó lenne erre valami beállítás, hogy mit preferál a néző: minél hamarabb induljon el a lejátszás, vagy tömje tele a buffert eleve max minőségű anyaggal.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz idioty #1783 üzenetére

    Én azt a hipotézist állítottam fel, hogy:

    1: minél hamarabb képet kezdjen látni a paraszt (ne zsörtölődjön senki a "buffering" karikát bámulva, már a második másodpercnél körömrágásba kezdve), ami egy viszonylag védhető érvnek tűnik (biztos sokaknak sokszor fel sem tűnik, illetve elképzelhető, hogy a többséget jobban zavarja a várakozás, mint a rögös átmenet minőségben + ha minden videó logo/intro dolgokkal kezdne, azokért kár is a sávszél, csak ugye divat lett a közepébe csapni és percekkel később letolni az intro-t).

    2: ebből az irányból nézve figyelmen kívül hagyja a manuális Auto,Low,Mid,High beállítást, és mindig elkezdi élesben kimérni a sávszélt. Abból dönti el, hogy lépjen-e egyáltalán magasabb minőségre, hogy mi volt az átlagos sávszél, amivel sikerült megölteni a buffer elejét. A beállítás csak maximumként él (High-al is Min-ről indul, de ha pl. Mid-et állítasz be, akkor sohasem lép fel High-ra).

    A "lassú a TV processzora" elmélet szerintem nem állja meg a helyét. Maga a dekóder szinte biztos fix funkciós hardware elem a SoC-ban, nem általános célú CPU mag szenved a HEVC-el, de a letöltésért felelős CPU is ugyan annyi adatot tud mozgatni az első másodpercben is, mint a harmincadikban (illetve mindig van némi bufferelési várakozás). Másrészt pedig ha helyi hálózati meghajtóról indítok el magas sávszélességű videót a TV lejátszójával, azzal nincs ilyen, csak Netflix-el (és az SMB protokoll talán CPU igényesebb is, mint amit a Netflix app használ stream-elésre).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #20749568 #1824 üzenetére

    Disenchantment? Ránézésre azt hittem pont nekem való, de unalmasnak találtam az első pár rész alapján. Nem elég "agyament", hogy a puszta abszurditása elég szórakoztató legyen. Az alapkoncepcióból következik, hogy rengeteg az elcsépelt klisé elem, és nincs eléggé megfűszerezve, hogy ezen átüssön. Kimondott poénokban sem épp gazdag (mert nem is így próbál vicces lenni, ami OK).
    Magamtól soha nem is jöttem volna rá, hogy a Futurama rokona, azt már legalább az alapötlet viszonylag érdekessé tette különösebben jó story-k vagy viccek nélkül is.
    Egyedül a démon tetszik igazán, az nagyon "cukira" sikerült. :B ;]
    Az "emó tünde" már sokkal laposabb, és a királylány sem díjnyertes karakter szerintem, a többi meg csak üres báb. :(

    (#1819) ΞΔGLΞ

    Még még csak ismerkedem vele, de úgy tűnt ha beírom a kereső, hogy HDR, akkor jórészt csak ilyen tartalmakat listáz és viszonylag sokat.
    Tipp: ne kezdd el az új Star Trek-et (Discovery), elcsábít aztán lelohasztja a vágyaid. :P
    Tegnap belenéztem pár percig a Maniac-ba, az viszonylag érdekesnek tűnt (látványosan a képernyőre hozzák a hallucinációkat, illetve szép a képminőség DolbyVision-el, ezerszer jobb mint a Star Trek volt), bár hamar megunható lehet később (tippre vagy sohova nem megy majd a story, vagy elkezd felbosszantani).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Leesett az állam, hogy mibe botlottam lapozgatáskor: Red vs Blue :C
    Bár ott el is veszett a lelkesedésem, hogy itt sem érhető el hozzá a 2010-es remaster DVD kommentár hangsáv (ami a virágbolti kádisokról is hiányzik és valamikor 5-6 éve elvesztettem az eredetit). De annyival okosabb lettem, hogy nagyon úgy fest, a 2010-es remaster sem 1080+, hanem 570~720p capture (eddig csak a DVD kiadásról tudtam, itt pedig HD címkével és élesebb, mint a DVD, de messze nem HDTV szint).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #54715584 #1858 üzenetére

    "pont az lenne most a lényeg, hogy tudjam vezérelni a kanapéról."

    Ha csak az a gond, vegyél multimédia távirányítót a PC-hez, vagy ezt kiváltó szoftvert a telefonodra (akár ingyen, de azt már ne tőlem kérdezd melyiket).

    Én azért használom PC helyett a TV Netflix-ét, mert PC-n korlátozott a HDR formátumok támogatása (sőt, elvileg a TV-k amúgy is szenvednek a HDMI-s DolbyVision-el ha van lejátszód, de a beépített cuccokkal működik az is).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #54715584 #1861 üzenetére

    Pedig a TV-ről az elvileg bitstream kéne legyen: nem dekódol és újra encode-ol a TV (közte opcionális mókolással) , hanem csak továbblöki ami netről jön (tömörítve), bár lehet hogy nem minden TV-n van így (elvben elképzelhető, hogy van ami direkt belepiszkál és akár úgy, hogy ki se engedi kapcsolni?), míg a PC viszont szerintem mindig szoftveresen dekódol (főleg ha webböngészőből használod és nincs semmi trükközve körülötte).
    Komolyabb lejátszó progikkal persze PC-ről is lehet bitstream-elni, vagy LPCM-et kiküldeni úgy, hogy ne piszkálja a Windows/Linux mixer, csak nem hiszem, hogy a webböngészős Netflix tudna ilyet, vagy akár a Netflix app a Store-ból.

    Szóval akár az is lehet, hogy valami "hangjavító" hülyeséghez szoktál hozzá PC-n, és azt hiányolod (de ez persze csak vad tipp). Akartam mutatni egy screenshot-ot, hogy mit nézz meg PC-n, de most a legújabb nVidia driver-el úgy látom komplett le van tiltva az egész a HDMI audióhoz (nem látszik a fül az ablakban, ahol szokott volt lenni).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #54715584 #1864 üzenetére

    Mivel nézed PC-n a Netflix-et? Kipróbálnám mit hoz össze nálam, mert mernék fogadni, hogy nincs mód bitream-re, de legalább is nem ez az alapértelmezés és el van dugva az opció (ha nincs opció sem, az tipikus "lustaság", illetve azért nem alapértelmezés, mert többen panaszkodnának amiatt, hogy elnémul minden más a PC-n, mikor meg van nyitva a netflix akárcsak a háttérben).
    Úgy tudom gyakorlatilag minden nagy böngészőmotoban kicsit más a Netflix és talán van kétféle dsktop app is (hagyományos Win<7 alá és metro/modern Win8 fölé... Linux passz).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sztanozs #1869 üzenetére

    Nem csak a sávszél számít (ami magán az optikai kábelen gyakorlatilag végtelen, csak a két végponti transceiver-től függ, de a koax rézbe is rengeteget be lehet préselni rövid hosszakon, ott van példának a HD-SDI), hanem az is, hogy jogi/szabadalmi/stb okokból milyen formátumokat támogathatnak az egyes eszközök SPDIF-en át, ami lényegében egy rég halott szabvány (nem fejlesztik tovább, nem kerülnek be új formátumok).

    A lejátszó/tartalomkészítő eszközöknek lehet license-e DD és/vagy DTS encode-ra, szóval bármi a forrásanyag (kis vagy nagy felbontású, kevés vagy sokcsatornás, tömörített vagy nem, mindegy) be tudja pakolni DD-be vagy DTS-be. Ezt leginkább a videojátékokhoz szokták használni multi-channel hanghoz, de ugyan így elképzelhető a használata arra is, hogy pl. a TV dekódolja, manipulálja, majd újra DD/DST-be csomagolja a hangot pass-through helyett (de ez szerintem nagyon ritka, főleg ha nem is engedi meg neked, hogy valódi pass-through módot válassz ehelyett).

    Letöltöttem a Win10 store-ból a Netflix-et, hogy megnézzem mi van vele, csak meg kell várnom a jelszó tulajdonosát (nem az én email-emen van, és régen kondicionáltam az agyam, hogy sohasem jegyzem meg rokonék se, az 1234 jelszót is elfelejtem, ha nem az enyém :))).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #1871 üzenetére

    Na megnéztem.
    A Win10 Store-os Netflix DD+ bitstream-et küld HDMI(1.3)-n az AVR-re,
    Edge-ből viszont dekódolt PCM megy a Windows mixerbe (és LPCM az AVR-be).
    HDR10-et (vagy DV-t) egyik sem tud (akkor se ha a Win asztal abban van).
    Az LG TV (C7V) sima DD-t szokott küldeni SPDIF-en (nem PLUS-t).

    Ha nagyon érdekel, akkor megnézhetem mit küld a PC SPDIF-en, de macerás (le van tiltva az alaplapi hangkártya).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Viper26 #1890 üzenetére

    Ja, ezt már olvastam valahol, hogy Windows-on az Edge-el jön csak át a 4k, aztán vagy a Firefox vagy a Chrome tud FHD-t, de van ami még azt sem mindig (gondolom a régebbi FF vagy Chrome verziók, vagy ezek kiegészítő/plugin nélkül ragadnak FHD alatt).

    HDR egyik böngészőből sincs, Edge-ből se, Win10 Store-os app-ból se (akkor se ha az egész Win10 asztal HDR-be van lökve).

    Hangból DD+ bitstream/passthrough csak a Win10 Store-os app-al van PC-ről (talán működik valami böngésző-plugin segítéségvel, de simán csak tiszta böngészőből nem, de ez egyáltalán nem meglepő).

    A TV-be épített lejátszóval DD+ helyett nálam csak sima DD van az LG-n SPDIF optikán (nem mint ha szerintem ez érdemben számítana, fejből nem is tudom mi a különbség a PLUS-al), viszont mehet a 4k HDR is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tuki2200 #1908 üzenetére

    Ha a saját számaidból indulsz ki, akkor kár is több magyart csábítgatni, mert népességarányban már jobb a lefedettségi arány, tehát kisebb a további bővülés lehetősége. ;]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Másnak mi a tapasztalata a Microsoft Store féle Netflix progival?

    Hol lehetne még megnézni a framerate értéket a CRTL+ALT+SHIFT+D féle debug overlay-en kívül, ha ott szám helyett csak NaN szerepel?
    Tippre 24fps minden, amit 35mm filmre (vagy mozis célra szánt digitális kamerával) lőnek, de egy tvsorozat akár lehetne 30 (akár 60) fps is.

    Ha most 24Hz-re teszem a Windows 10 asztalt, akkor szaggat (zavaróan durván) az a pár saját gyártású sorozat, amibe épp beletekertem.
    Ha 60Hz az asztal, akkor viszont úgy néz ki, mint ha 2:3 judder lenne (tehát nem 30 fps az anyag, végképp nem 60).
    Persze lehet, hogy szimplán sz@r az egész UWP, legalább is bizonyos kijelző módokkal és videóformátumokkal.

    A HDR formátumok miatt lenne érdekes ez számomra. Azért állnék át a TV beépített lejátszójáról (ami ilyen szempontból jól működik) a Windows 10-ére, mert a TV tud DolbyVision-t is, és ilyenkor nem lehet megkérni a TV-s Netflix progit, hogy inkább HDR10-et szeretnék (nem akarok sok OFF-ot, de van rá okom), a Windows 10 féle viszont Dolby-t nem is tud, úgyhogy ott kizárásosan a HDR10 jön (mikor tud).

    Szerk.: Hopp, fura. Párszor bezártam, újranyitottam, váltogattam ide-oda 24 és 30Hz közt és most 24Hz-es asztallal abbahagyta a durva akadozást, ez tűnik helyesnek, a 30Hz-es asztallal zavaróan akadozik, 60Hz-essel picit 2:3 judder szerű, szóval akkor tippre a Star Trek Discover pl. 24fps.

    Úgy tűnik, hogy akkor akadozik nagyon durván, mikor teljes képernyős módban még nem tűnt el az overlay a kezelőeszközökkel és címfelirattal, hanem rárak még egy fátylat az egész képre, hogy ezek láthatóbbak legyenek.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #2368 üzenetére

    Mindnek megfelelek. Maga a HDR működik (azt külön kipróbáltam már).
    De egyelőre SDR-ban is ugyan úgy állt, mikor próbáltam (ha raktam át az asztalt és/vagy direkt olyan sorozatot néztem, amiből nincs HDR), hogy a lejátszás folyamatosságával volt gondom, de legalább is kétség (kadenciahelyesség és attól durvább szaggatások).

    Amúgy az NVCP-t be lehet állítani 8 vagy 12 bit-re is, tök mindegy, azt már a GPU intézi (ki tudja ezt olvasni a program, de csak NVAPI-n át, és mindig csak tájékoztató jelleggel, Win10 API-n át pedig gőze sincs erről a proginak, hogy hova állítod, jó vagy rosszabb minőségben mindig működik).

    A frekinek pedig ideális esetben egyeznie kell a tartalom fps számával, vagy egész számú többszöröse kell legyen, kölönben jön a 24fps @ 60Hz esetén a jó öreg 2:3 judder ugyan úgy, mint ha BD lemezt néznél PC-ről.

    A gond, hogy nem árulja el nekem egyértelműen azonnal az fps értéket a debug overlay se, hogy egyszerűen hozzáigazítsam az NVCP-ben a frekit.
    Viszont közben már rájöttem, hogy ha körbesakkozom valahogy, hogy 24fps a videó és átrakom 24Hz-re, akkor jól működik. Annyi van, hogy mikor megjelenít mást is a videó képe felett, akkor mindig szaggat, ferekvenciáktól függetlenül, csak néha ez jobban látszik, máskor kevésbé. De ha már eltűnt a cím és tekerősáv, akkor simán megy.

    ---

    Az a baj, hogy a TV-n tudok SDR-t és HDR10-et kalibrálni (CalMAN-es mérőműszerrel), de DolbyVision-t nem, a beépített Netflix app pedig automatikusan a DV módot preferálja és nincs olyan kapcsoló, hogy én HDR10-et akarok inkább. Win10-en meg DolbyVision nincs is, így marad neki automatikusan a HDR10.

    Nem egy hatalmas dolog, de ettől függetlenül is szeretném bojkottálni a jogdíjvámpír Dolby-t, ha van ingyenes nyílt alternatíva HDR-re.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #2370 üzenetére

    Eddig 90%-ban SDR-t néztem Netflix-en (pl. rajzfilmek) és a többit se kimondottan HDR miatt választottam (pl. Maniac), és ez ezután is így lesz.

    Sőt, közben igazából szerintem nálam fél évet tartott ki a Netflix használat. Gyakorlatilag leszoktam már róla pár sorozat néhány évadának kitekerése után. Hiába, hogy egy emberéletre elég sorozatuk van, de szívesebben válogatok tágabb palettáról. Így viszont, hogy 3 helyre kéne előfizetni prémium csomagokat, megint többet ér előkeresni az alsó raktérben porosodó kampókezet. :P

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #2383 üzenetére

    A másolásvédelemhez kell a KabyLake hardware-es SGX képessége.

    Valójában egyáltalán nem kritérium a 10bit. Ezt már mondtam.
    De amúgy a HDR-nek tényleg nem árt a valódi 10bit. Megy is, és élvezhető is nélküle (már ha jól ditherel 8bit-re a lejátszó, VGA kártya, akármi, de így is látható a különbség --- ha nem, vagy hülyén ditherel, akkor pedig látványosan béna, tele van banding-el, egyszerűen túl sok a lehetséges szín és egy nagy rakás árnyalatot sohasem használunk ma abból a szabvány 3D színtérből, csak ki van hagyva későbbre, "jövőre", ezért nehéz belepaszírozni 8bit-be az egész hatalmas konténert).

    A Win10-nél is az MS hülyesége is, hogy 1703 óta többször változtattak a HDR-en (emiatt tolódhatott ki a minimum igény későbbi build-re). Amúgy pedig Win7-en pl. csak proprietary API-kkal működik a HDR (tehát külön-külön meg kéne írni AMD, nVidia, Intel driver-ekhez, és ezeknél nincs olyan garancia, hogy meddig fog várhatóan működni, mint a Win10-é, épp azért mert már van szabványos Win10 HDR mód is).

    A TV-n belül nem kell annyit aggódniuk a másolásvédelemért és a gyártó dolga, hogy a saját OS-ökben ez a pár dolog jól működjön, nem kell ezerszer tágabb lehetőségekhez is teret adó, általánosabb API-kat és hardware funkciókat használni, mint PC-n.

    Miért lenne a "TV kartell" érdeke, hogy vegyél drágább PC-t, csak hogy ráköthesd azt a PC-t a TV-dre is? :))
    Nekik a TV eladás a lényeg. Még jobb is nekik, ha minél több mindent köthetsz rá.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #2392 üzenetére

    Az eredeti UHD Blu-Ray tartalmakhoz is kell SGX. Így engedték PC-re az ehhez a formátumgenerációhoz kapcsolt másolásvédelmet a kiadók (aztán kiderült, hogy hibás az Intel SGX néhány CPU-n, és ezért van egyáltalán kalóz UHD, de a követelmények maradtak).

    Én abból a szemszögből néztem, mikor már van egy UHD TV-d, és utána jön a probléma, hogy milyen PC-t tudsz rákötni értelmesen (amin fut minden, amit használni akarsz).
    Azért van ez így nálam, mert én régóta TV-t használok PC monitor helyett (főképp, mert minden PC monitor LCD, nekem pedig mindig ezerszer jobban tetszett a plazma, vagy most OLED képe, de a szemnek is kényelmesebb messzire fókuszálni, így jobb a nagyobb képátló, ha elfér).

    Nem tudom miért jobb az a nézőpont, hogy nem is kéne TV-t venni. A nagy képátlójú PC monitor nagyon drága és nem nagyon megy ~40" fölé. A Netflix pedig a TV adók versenytársa, tvsorozat / tvfilm jellegű tartalom. Nem tudom miért lenne fura TV szerű kijelzőt használni hozzá kis vacak monitor helyett. :F
    Ezért is gondoltam, hogy a TV már így is, úgy is megvan (és >5 éves, vagy szoftveresen nagyon rosszul támogatott TV az, amin nincs működő Netflix app).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ma kipróbáltam újra, de csak úgy, mint néhány hónappal ezelőtt, most is akadozik a mozgás a Windows 10 Store-os "modern app"-al (a VGA driver-ben 2160p23-ra van állítva a kimeneti formátum, szóval nem a 24/60Hz 2:3 akadozásról beszélek). HDR10 anyagokkal durvább, mint SDR-al, de utóbbin is egyértelmű, hogy időnként eldob képkockákat és megugrik. (A Win10 és a driver is frissül rendszeresen, de már rég ilyen. A HW viszonylag erős, játékra is elég, nem csak UHD HDR filmlejátszásra és MPC-HC + madVR esetén hibátlanul megy a Blu-Ray anyagok lejátszása.)
    Másnak van erről tapasztalata/megoldása?
    A TV saját Netflix app-jával persze nincs ilyen akadozás, de ott más a gond, bár az sokkal kisebb (nem lehet HDR10-et választani DolbyVision helyett, és adott körülmények közt rosszabb a TV DV módja, mint a HDR10-es módja).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Raga #3352 üzenetére

    Nyomd sokáig a házikó gombot (pl. TV adás vagy HDMI bemenetet nézve), húzd a gobot a Netflix fölé, előjön egy kis X, azt nyomd meg (ez teljesen bezárja "hibernálásból), indítsd el újra a Netflix-et.
    Ha nem, akkor ugyan ez, de közben kapcsold ki és pár percre áramtalanítsd a TV-t.
    Ha még mindig nem, akkor "gyári beállítások visszaállítása" a TV-n (vagy előbb szoftverfrissítés, ha esetleg várakozik egy, mert talán az is megoldja legalább indirekt módon).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tototto_hun #3356 üzenetére

    Win10-re szerintem a Store-os app a legjobb, ha működik (nálam valamiért akadozik, de amúgy teljes lenne a funkcionalitás képben és hangban is UHD HDR-el együtt), aztán az Edge (vagy IE?), ami szinte mindent tudna (de azt még nem nagyon teszteltem, HDR-t talán nem is tud, csak SDR 4k-t?), és utána a Chome/FF (a C-hez talán van valami plugin, ami segít, de még úgyis elmarad a Microsoft böngészője mögött a formátumokkal).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nézte már valaki a The End of the F***ing World-öt HDR-ben?
    A Windows-os és a TV saját Netflix app-jával is ott van rendre a HDR, illetve DolbyVison logó, de mindkettőn SDR-ban indul el az első rész (és nem a legszebb a fényelése, pl. világos szürke minden sötét folt, amiben várnék legalább pár fekete pixelt).
    A borítócímkék hibásak, vagy valahol az egyetlen elérhető évad közepétől lesznek HDR-es részek? Vagy van olyan, hogy átmenetileg nem elérhető az a formátum a szerverről, és azért dob át SDR-ra?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hadam98 #3792 üzenetére

    A 24fps film általában csak akkor nem akadozik, ha 24Hz-et kap a TV HDMI-n, egyébként 2:3 arányban "receg" a mozgás (néhány TV képes felismerni és visszaalakítani, de alapvetően azok is interlateced 60Hz-ből, nem progressive-ből tudnak invert-telecine módot és nem bíznék benne, ha nem muszáj).
    Hasonló igaz az EU-ban készült tv sorozatokra, azoknál 25Hz-et kell a TV-re küldeni (vagy 50-et, 100-at, stb) Neflix esetén is (pl. The End of the F***ing World).
    De vannak 30fps videók is (pl. a videójáték felvételekből készült Red vs. Blue, vagy néhány digitális kamrával felvett amerikai tvsorozat).
    Sőt, vannak HFR tesztanyagjaik, ami >=48fps ("rendes" ilyen tartalom szerintem még nincs, csak demó, és az többnyire 60fps, még nem 120).
    Ezt jobb esetben automatikusan kezeli a TV a saját Netflix app-jával (de nem minden TV képes rá, még ma is vannak "buta" kijelzőpanelek, amik fix frekin járnak, vagy csak sz@r rá a processzor/firmware, hogy kapcsolgasson), vagy a külső lejátszó, Windows PC-n viszont kézzel kell (vannak lejátszó programok, amik kapcsolgatják a Windows-t, de a Netflix app az nincs köztük).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz spiky03 #3802 üzenetére

    Nem tudom. Nincs Xbox-om és mikor a menüjét turkáltam hasonlókért, akkor is csak a játék és nem a videólejátszás része érdekelt jobban. Netflix-et pedig sohasem próbáltam rajta (az megint két külön dolog, hogy pl. a beépített média lejátszója tud-e frekit váltani bizonyos beállításokkal, és hogy a Netflix app tud-e...).
    A TV-den nincs esetleg Netflix progi? Azzal talán jobban járnál.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bostone #3810 üzenetére

    Már tavaly is sokszor volt az az érzésem, hogy szinte egyszerre jön ki három kissé eltérő verzióban ugyan az az egy sorozat (szín variációk egy témára, pl. alig néhány év korkülönbséggel a megcélzott nézők és szereplők átlag életkora közt).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kory24 #3875 üzenetére

    Én is szívesebben használnám olyan lejátszó programmal, ami madVR kompatibilis (az ismerten az egyik legjobb minőségű video renderer, de főleg a kényelem miatt, hogy tud automatikusan kijelzőfrekvenciát váltani a tartalomhoz igazodva), de jelenleg a másolásvédelem miatt többet veszítenék vele, ha megpróbálnám összetákolni (pl. a 4k felbontás biztos ugrik).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sixpak #3919 üzenetére

    Ha az Android programban van olyan, akkor túrd elő a debug OSD-t, és nézd meg ott a felbontást. Vagy indíts el filmet mindkettőn, ami tuti, hogy csak FHD. Szerintem csak a két kijelző közti minőségkülönbséget látod (aminek nincs köze a video felbontáshoz). Vagy a SoC felbontásskálázása teszi szubjektíven tetszetősebbé a képet (kicsit élesítve nagyít FHD-ről natív felbontásra).

    Én 55"-os TV-t ~2m-ről nézve is nehezen mondom meg egy átlagos sorozatjelenetnél, ha nem direkt ezt figyelem, hogy az vajon 2k vagy 4k (nálam akkor limitál 2k-ra a Netflix PC-n, ha nem kapcsolom ki a másodlagos régi monitort, ami csak HDCP 1.x, nem 2.x). Videójátékokkal tényleg "ég és föld" (főleg az aliasing miatt) az FHD/UHD, ahogy némely filmes tartalmakkal is könnyen és egyértelműen látni (pl. digitális kamerás, részletgazdag világos jelenetek, amik nincsenek agyonig utómunkázva). De csak úgy egy átlagos véletlenszerű valami, viszonylag alacsony bitrátával nem biztos, hogy effektíve tényleg 4k (ez igaz lehet magas bitrátás BluRay mozifilmre is, pl. mikor tele van filmszemcse zajjal egy sötét jelenet, vagy agyon van szűrőzve). Sokszor eleve lágy a 4k kép is, és nem minden jelenetben látni gazdag geometriát.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz csabi63 #3970 üzenetére

    Nincs valami olyasmi, hogy X ideig "roaming"-olhatsz (~nyaralhatsz) külföldi előfizetéssel?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szekesztve: Ez fura, olvastam, hogy mekkora siker Netflix-en a Resident Alien. Nem találtam meg, elkezdtem nézni máshol. Írtam róla ide, aztán duplán ellenőriztem, és most már kidobta a kereső.
    Na mindegy, akkor elpanaszkodom, hogy a Resident Evil még mindig csak sima HD, nem UHD//DV/HDR10 formátumban van ott (ránéztem, ha már előbbre dobta kia kereső). ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz SimonJanos #13143 üzenetére

    Szerintem a szerver mindig tudja, és tippre a kliens csak egy általános információs felületet mutat új szöveggel (de ha nem ugrik fel, ők akkor is tudják, hogy mi a helyzet).
    Én is osztozom a húgommal, és mindig csak átugrom ezen, eddig nem volt belőle probléma (igaz, ritkán nézem, és általában olyankor, mikor ő már alszik, szóval akár lehetnénk ingázók, főleg az IP címmel, ami akár ~60km-re is tehet a valódi lakhelytől).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MaxxDamage #13157 üzenetére

    Némelyest még a feladót is lehet hamisítani. Te még sohasem kaptál saját magadtól spam email-t? :DDD A legfontosabb szerintem, hogy ne reagálj közvetlenül a levélre, ne kattints benne semmire, hanem a magad útján keresd fel az elvi feladó weboldalát, hogy mi a helyzet a fiókoddal. Ha ott nincs nyoma, de 99% meggyőző volt a levél, akkor kérdezz rá a support-juknál, hogy valódi volt-e a levél, és utána reagálj arra a válaszra stb.
    De pl. NF-ről még nem kaptam spam-et, inkább posták/futárszolgálatok, biztosítók, stb.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák